Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

DaCapo reče pred 12 urami:

Samo res, clean install bi prej rešil zadevo, kot vso to poskušanje različnih variant, pucanje registrov in drajverjev itd. 

To je vse res, ampak sem se poskusil temu izogniti, ker imava z mojo na računalniku vsak svoj profil. Zdaj pa mora ona prvo vse shranit, pregledat, itd...kar običajno traja v neskončno 😮 me pa tudi res zanima vzrok, ker to je čudna težava.

uredilo bitje hirabbit
Povezava do prispevka

Pr frendu je na asusovem laptopu kr naenkrat nehal delat zvok. Se drkam gor dol z driverji pa nove pa rollback, dokler nisem bil preprican da je kej hw narobe zato sm reku dej na servis itak mas garancijo. Dobi cez par dni nazaj z obrazlozitvijo da je hw laptop brezhiben in da je verjetno software fuc (ocitno se je neki zjebal k so se winsi updateal). Vceri nardim clean install, dela kot more

Hocem sam rect to da je vcasih bols prvo nardit kr clean kot pa se drkat za brezveze pa ugotavljat vzroke, sploh pri danasnji tehnologijo ko vzame nova instalacija oken natanko 15 min.

Povezava do prispevka
hirabbit reče Dne, 7. 8. 2020 at 0:42:

To je vse res, ampak sem se poskusil temu izogniti, ker imava z mojo na računalniku vsak svoj profil. Zdaj pa mora ona prvo vse shranit, pregledat, itd...kar običajno traja v neskončno 😮 me pa tudi res zanima vzrok, ker to je čudna težava.

Nared clean install brez formatiranja, ce mas dovolj prostora na disku.

 

Winsi bojo vse stare stvari premaknili v win.old folder in lahko iz tam prekopirata svoje profile.

Povezava do prispevka

Pizda no folk, a res po tolkin letih ni nobene tipkovnice, ki bi bla slična K350 Wave in bi imela backlight?

 

Fak kolk brezvezna je ponudba brezžičnih tapkalic. Poplava ponudbe ampak so vse ISTE, nobena ne odstopa v neko dobro smer ala "casual" tipkovnica z osvetlitvijo.

 

K63 je očitno edina k je vredna pol pizde. Sam mi gre na kurac moder LED pa mehanska je (to odpade ker bi rad tišjo tipkovnico).

Povezava do prispevka

 

Stasis reče pred 10 minutami:

Kaj pa ima, ce ni skrivnost?

 

beri dalje

 

Arey reče pred 9 minutami:

Tipkovnic z osvetlitvijo imas malo morje tko da ne vem kaj tocno bi rad in ne najdes :D

 

Navedek

- tipkovnica obvezno z integriranim wrist wrestom (none of that modular shit),

- osvetlitvijo tipk

- format od TKL do fullsize (nimam neke preference)

- pri stikalih spet nimam neke preference, se mi pa nekako zdi, da bi se umaknu od mehanskih stikal, ker so enostavno preglasni (mam G610 z rdečimi stikali in je zdej po parih letih novelty teh stikal zbledel in bi rajši vzel kaj tišjega, da lahko klofam sredi noči in ne zbudim cele bajte)

 

prelimano iz prejšnih strani. med alinejami manjka, da mora bit brezžična.

 

Ergo, po tem ugotavljam da samo K63 wireless pogojno pride v poštev. Ampak mi smrdi prvič zaradi cene, drugič zaradi blue leda, tretjič pa zato ker nima integiranega wrist resta in jo to dela precej neuporabno za uporabo v naročju (kavč krompir).

Povezava do prispevka

za samo tipkanje se da živet brez, za igrce drkat pa mal težko. rata neudobno na daljši čas pa, ker se mi ne da pazit da dodatek ne bo padel strani pri med premikanjem tipkovnce, ko je v napoto na kavču ali kar podobnega. zato trenutno preferiram K350 bolj kot G610.

uredilo bitje Super Km3t
Povezava do prispevka
hirabbit reče Dne, 5. 8. 2020 at 16:05:

Ker ne najdem primerne teme, bom kar tukaj vprašal.

 

Imam težavo z domačo mrežo, katere živ bog ne zna rešiti/pojasniti.

 

Do neta dostopam preko T-2 Innobox modem/routerja + GPON vmesnika. Vse dela super, dokler se na Wi-Fi (WiFi preko tega istega modema/routerja) ne povežem z enim točno določenim laptopom (Acer, Win10). Takrat se po cca 30 sekundah do 1 minuti modem resetira (naredi boot cycle).

 

Ker sem mislil, da je težava defektna mrežna kartica na laptopu, sem kupil WiFi USB dongle - rezultat je enak. V kolikor pa se na WiFi povežem s telefonom, na katerem naredim hotspot in se na ta hotspot povežem s tem laptopom, zadeva deluje in se ne resetira.

 

Kot rečeno, na T2 ne zna nihče pomagati, seveda sem tudi poskusil z milijon factory reseti modema in ponastavitvami z njihove strani. Edino menjave modema še nisem poskusil, ampak ne razumem, zakaj se to dogaja le, ko na WiFi povežem samo in točno ta laptop.

 

Ima kdo kakšno idejo?

 

 

 

Probi to https://tweaks.com/windows/37087/completely-disable-universal-plug-and-play-upnp/#:~:text=Disable the UPnP Device Host,it in the same manner.

Povezava do prispevka
Stasis reče pred 1 uro:

Hja, iz glave vem samo za MS Sculpt da ima tako vgrajeno pocivalo in je brezzicna, vendar nima osvetlitve, tako da tle isces res precej nisno zadevo.

 

ja, res je. bom mogu še kako leto al pa dve počakat da pogruntajo še ta segment. glede na eksplozijo ponudbe in marže pri teh neumnostih, ne dvomim da bo kmalu tud kaj tako nišnega na voljo. :sorcerer:

 

ta sculpt je pa skoraj kot K350, za enkrat več dnarja in za une ki res znajo tipkat na 10 prstov. pri mojem stilu tipkanja bi me tista ločitev vmes jebala, pa itak ne pozabimo da kaj takega v štartu odpade za kak gaming.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...