Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

Mimogrede: Malo sem testiral sinovo mehansko tipkovnico s Cherry Mx red linear stikali.
Kratek povzetek: Za hitro tipkanje je dejansko milina, zvok samih stikal pa mi je izredno izredno simpatičen (prav en tak "unikaten", umirjen).  Pred nakupom sem bil kar precej skeptičen, ampak zdaj vidim, da gre za zelo dobro zadevo. Dejansko lahko priporočam vsem, ki ne želijo glasnega klikanja in potrebujejo res hitro odzivnost in najmanjši odpor stikala (brez "povratnega odziva"), si pa vseeno želijo mehansko tipkovnico. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Mam dve Das Keyboard 4 ultimate. Na šihtu z rjavimi stikali doma z modrimi. če bi še enkrat kupoval bi si kupil za doma z rjavimi. Po koroni recimo sem se čisto odvadil rjavih stikal in mi je šel muscle memory na težo modrih in sem na šihtu konstantno šel do dna. Ko se navadiš rjavih niti v pisarni ni tak zajebano, ker je itak vedno tolko glasno da se niti ne sliši preveč naokoli klikanje rjavih. pa recimo ponoči ko je moja bila v sobi je prav težko tipkati na modro brez da jo moti. 

 

Glede dasa pa, well. vsi pravijo kolko je kvaliteta padla, ampak za full sized tipkovnice ko so čisto minimalistične ne vidim druge alternative. Je pa res, da nisem kaj ekstra raziskoval,  ker sem sanjaril o njih že pri prvi verziji ultimatov ko sem še bil globoko v srednji šoli.

 

Povezava do prispevka
inzenir reče pred 6 minutami:

Mam dve Das Keyboard 4 ultimate. Na šihtu z rjavimi stikali doma z modrimi. če bi še enkrat kupoval bi si kupil za doma z rjavimi. Po koroni recimo sem se čisto odvadil rjavih stikal in mi je šel muscle memory na težo modrih in sem na šihtu konstantno šel do dna. Ko se navadiš rjavih niti v pisarni ni tak zajebano, ker je itak vedno tolko glasno da se niti ne sliši preveč naokoli klikanje rjavih. pa recimo ponoči ko je moja bila v sobi je prav težko tipkati na modro brez da jo moti. 

 

Glede dasa pa, well. vsi pravijo kolko je kvaliteta padla, ampak za full sized tipkovnice ko so čisto minimalistične ne vidim druge alternative. Je pa res, da nisem kaj ekstra raziskoval,  ker sem sanjaril o njih že pri prvi verziji ultimatov ko sem še bil globoko v srednji šoli.

 

 

Naše službene tipkovnice so iste: Das Keyboard 4 Ultimate (brown). Ma ne vem, sej ni slaba tipkovnica, všeč mi je teža, un krogec za glasnost, usbji, sam useen preferiram Filcote, ki jih mam doma. Full size mi je preprosto prevelika. Za u službi je pa ok.

Povezava do prispevka

osebno so mi full size čisto kul. ne rečem, da vsak dan nucam numeričen del, ko pa moram kaj na hitro vnašati pa pride prav. 

Še posebej pride prav mislim da v enih telnet povezavah, ko ti numerični / zagrabi ok, shift+7 pa ne. Po drugi strani pa je v nekaterih kontra. 

 

Ne vem. meni so 4 ult res top. Zadnjič je šef nekaj na njo tipkal pa se je kar nahajpal da bi on tudi mel tako. Pač, hec je mi dobimo k120 od logitecha, oz. kar koli se imenuje k120+cheapo miška kombo. miške in tipkulje je težko prepričati da dobiš boljše. Se pa potem vidi kak crap si kupijo eni ko mislijo da so k120 poden. En si je recimo nedolgo nazaj nekega red dragona za 30 evrov or so. najbolj bljak tipkarska izkušnja ever. za nameček ima še ameriško postavitev s polepljenimi tipkami. seveda ne ve tipkati in se ne ve navaditi.

Povezava do prispevka

 

Stasis reče pred 2 urama:

Vazno da ti pritiskas shift+7, kot da si prizadet.

 

Stasis reče Dne, 25. 8. 2020 at 18:08:

 

 

Si ze sel na Japonsko? :>

 

Stasis reče Dne, 21. 8. 2020 at 23:28:

 

Prosim nehi. :rofl:

 

Kaj ko bi svoj nivo komuniciranja prilagodil in nehal gnojit izven gnoja?

Povezava do prispevka

Men je G502 za gaming noro dobra. Mislim, valda vzameš brezžično, je pa cena res insane.
Sm pa ravno dobil MX master 3 in sem ful zadovoljen. Ne bi hotu špilat z njo, ampak za delo je pa prav neverjetna. Udobna, scroll wheel je vrhunski (dejansko tako dobrega scroll wheela še nisem imel ever), res kul.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

trenutno mam nek poceni logitech brezžičen komplet in imam težavo da mi včasih ne primejo ukazi iz tipkovnice in tudi miške, kot da je signal moten (baterije so nove, težave se pojavijo pri tipkovnici in miški hkrati)

sumim na miljon 2,4 ghz signalov okrog mene, ker sem v bloku :) zato mislim da brezžične stvari odpadejo, ker ko se ti to zgodi sredi igre parkrat zgubiš voljo

uredilo bitje Kunta Kinte
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...