Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

G hub imo. Mn dela isto sranje z zvočniki. Totaln šit. Pa vsak dan nek update ko tk nč ne zbolša.

Aja pa mam auto update dov ugasnjen. Sam zmern ko na roke updatam se nazaj pržgne, tk da pol sam pridem za komp pa vse zvočne nastavitve sfukane. Za dobro mero pa vsake tejk še sfuka driverje od zvočne kartice.

Pol je pa kao synapse shit program, a tt g hub taka govna da ni večjega.

Never again logitech g karkoli.

Sm nabavo g305 miško, pa sn jo par dni doma mev pa pol rajš neodprto nazaj vrno pa naročo steelseries aurox.

 

 

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

Včeraj sem prejel mojo drugo mehansko tipkuljo keychron k2 80€ iz china - s tem da mi niso zacolali carine. Vzel sem rgb varnto z gaetron red stikali. Verjetno bom kasneje dal gor še o-ringe da jo še malo stišam. 

Uporaba: služba, špilanje inu tipaknje s kavča.

Kvaliteta izdelave je zadovoljiva brez presežkov,  modrozoba povezljivost je nadvse uporabna, iz kavča s tvjem, telefonom in za povezavo z mackbuk air. 75% velikost je lih prava, super je da ima še function key row, pa še ISO-de postavitev tipk je, kar je definitivno plus, saj ANSI postavitve zaradi osebnih preferenc ne maram. Edino na gateron rdeče switche se še nisem čist navadu [nekako še vedno preferiram mx brown na moji stari CoolermasterMasterkeys M.], vendar to pride sčasoma. 

Naposled sem si omislil res tipkovnico z vsemi feature-ji ki sem že delj časa iskal. Sem navdušen, priporočam nakup.

 

p.s.: Hvala za idejo @Bumbar s kanglico in njegov poast v tej temi par strani nazaj.

 

uredilo bitje Zaphod_B75
Povezava do prispevka

logitech mi je zavrnil zamenjavo G903, po tem, ko mi je dva tedna nazaj crknila sedma po vrsti

 

od originalnega nakupa je vec kot dve leti, tako da se lahko gladko jebem

 

sem imel naroceno belo superlight in g pro x headset na amazonu (cakas ko budala, ker nikjer ni zaloge), insta cancelled

 

od njih ne kupim nobene stvari vec

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 3 urami:

logitech mi je zavrnil zamenjavo G903, po tem, ko mi je dva tedna nazaj crknila sedma po vrsti

 

od originalnega nakupa je vec kot dve leti, tako da se lahko gladko jebem

 

Ok... saj nikakor, da jih zagovarjam. Na srečo nisem mel problema z njimi. Ampak me zanima kako to, da bi pričakoval menjavo po poteku garancije (več kot dve leti)? Al sem kaj narobe razumel?

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 15 minutami:

Prvo je kupil malo vec kot dve leti nazaj...

Zdej je ze ta sedma crknila...

Vmes so mu jo ocitno 6-krat menjal

 

Tako se meni bere...

 

tole

 

dejansko nisem vedel, da te prozivajalec lahko na tak nacin odjebe (edit: ker se nikoli prej nisem imel tako absurdnega primera s kaksnim izdelkom)

 

ker sem vedno dobil novo misko, sem pac mislil, da ima vsak nov izdelek novo garancijo za 2 leti

 

i guess not

uredilo bitje amnesia
Povezava do prispevka
amnesia reče pred 4 urami:

logitech mi je zavrnil zamenjavo G903, po tem, ko mi je dva tedna nazaj crknila sedma po vrsti

 

od originalnega nakupa je vec kot dve leti, tako da se lahko gladko jebem

 

sem imel naroceno belo superlight in g pro x headset na amazonu (cakas ko budala, ker nikjer ni zaloge), insta cancelled

 

od njih ne kupim nobene stvari vec

 

Sedma?? :)

Kaj VSEH 7 je bilo faulty?

Pizda, to je pa smola - jaz sem največ do zdaj zamenjal 3 kuhinjske nape in pri tretji je bilo treba še nadzorno enoto zamenjat - sem mislil da je to dosti. :D

  

Povezava do prispevka
Arey reče pred 11 minutami:

Afaik te ne more kr odjebat, ker pri menjavi “bistvenega dela” (pojdi googlat ker ne vem na pamet tocnega izraza) zacne garancija tect na novo. Verjamem pa da se te hocejo losat, ne jim pustit. 

 

Čakaj; po tej logiki ti crkne izdelek zadnji dan garancije, dobiš novega, ki ima spet polno garancijo?

Meni to ni baš logično - si siguren, da je tako?

Povezava do prispevka

Jz sm pred bozicem pisal Corsairju da sm 25 mesecev nazaj kupil misko ki ima motnje.

Sem si mislil "za foro" jim napisem da nisem zadovoljen s "top shelf" izdelkom da zacne takole nagajat (ghost scrolling in dvojno klikanje) tud po 2h letih.

 

So mi izjemoma odobril RMA, samo da jih poslejm misaka nazaj, pa dobim novega.

S tem da so mi izrecno povedali da ima ta nadomestni izdelek LE 30 dni garancije.

Sem pozitivno presenecen... bom pa vse skupaj vzel zares, ko dobim novo misko v roke.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 27 minutami:

Afaik te ne more kr odjebat, ker pri menjavi “bistvenega dela” (pojdi googlat ker ne vem na pamet tocnega izraza) zacne garancija tect na novo. Verjamem pa da se te hocejo losat, ne jim pustit. 

 

ne vem, ce je tocno tako, ampak ce sem odkrit, se mi sploh ne da ukvarjat s tem, itak je polno drugih proizvajalcev smetja na tem planetu, se najbolj me grize zarad tega, ker so pri pro x superlight koncno zrihtal stikala, da ni vec problemov s tem (ampak to je baje, ker jih je zelo malo v uporabi, bomo videli, kaj bo)

 

verjetno bom salty ene par mesecev pa potem vseen nabavil, ce ne bo noben pizdil zaradi tega

 

 

Stipe2 reče pred 15 minutami:

 

Sedma?? :)

Kaj VSEH 7 je bilo faulty?

Pizda, to je pa smola - jaz sem največ do zdaj zamenjal 3 kuhinjske nape in pri tretji je bilo treba še nadzorno enoto zamenjat - sem mislil da je to dosti. :D

  

 

vseh 7, dvoklikanje je najvecji problem logijevih wireless misk, ker so fural kitajska omron stikala (50 mio klikov), ki rabijo neko doloceno napetost al neki, ampak ker sparajo s stromom zarad nizje porabe baterije, dovajajo veliko manj na ta stikala, kot bi moral

 

zarad tega se stikala zjebejo (ce se ne motim je tud neka korozija zarad tega v igri) in zacnejo dvoklikat (al pa drzis knof pa ti "spusca" klik)

 

men je samo zalostno, da placas za misko 150€ in je na koncu najvecji problem usrano stikalo za 2 centa

Povezava do prispevka
amnesia reče Dne, 8. 11. 2020 at 14:49:

razer viper ima nova razerjeva opticna stikala, ki so smeti

 

overall s samo misko ni nic narobe, kar se kvalitete tice (torej materiali, kako je sestavljena itd), stikala so pa na zalost porazna, folk je zamenjal ze po 5+ misk in vedno postanejo "ohlapna" (gnil obcutek pri klilkanju) po max nekaj mesecih

 

Sem se zdaj spomnil na to - po 2 mesecih in pol praktično celodnevne uporabe (šola, gaming) lahko potrdim, da gumbi enako lepo klikajo kot prvi dan...zgleda sem dobil nek faulty primerek. :D

 

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
amnesia reče pred 8 minutami:

 

ne vem, ce je tocno tako, ampak ce sem odkrit, se mi sploh ne da ukvarjat s tem, itak je polno drugih proizvajalcev smetja na tem planetu, se najbolj me grize zarad tega, ker so pri pro x superlight koncno zrihtal stikala, da ni vec problemov s tem (ampak to je baje, ker jih je zelo malo v uporabi, bomo videli, kaj bo)

 

verjetno bom salty ene par mesecev pa potem vseen nabavil, ce ne bo noben pizdil zaradi tega

 

 

 

vseh 7, dvoklikanje je najvecji problem logijevih wireless misk, ker so fural kitajska omron stikala (50 mio klikov), ki rabijo neko doloceno napetost al neki, ampak ker sparajo s stromom zarad nizje porabe baterije, dovajajo veliko manj na ta stikala, kot bi moral

 

zarad tega se stikala zjebejo (ce se ne motim je tud neka korozija zarad tega v igri) in zacnejo dvoklikat (al pa drzis knof pa ti "spusca" klik)

 

men je samo zalostno, da placas za misko 150€ in je na koncu najvecji problem usrano stikalo za 2 centa

 

kako daleč stran pa imaš receiver dongle?

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 26 minutami:

 

Sem se zdaj spomnil na to - po 2 mesecih in pol praktično celodnevne uporabe (šola, gaming) lahko potrdim, da gumbi enako lepo klikajo kot prvi dan...zgleda sem dobil nek faulty primerek. :D

 

 

hvala bogu

 

Stipe2 reče pred 22 minutami:

 

kako daleč stran pa imaš receiver dongle?

 

20-30cm

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

 

Čakaj; po tej logiki ti crkne izdelek zadnji dan garancije, dobiš novega, ki ima spet polno garancijo?

Meni to ni baš logično - si siguren, da je tako?

Obviously se lahko motim, ampak kolikor vem je tako, ja. Bom vesel če se komu da pogooglat.

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 14 urami:

Pri nas v Sloveniji je zakon: Ce ti izdelek zamenjajo z novim, velja nova garancija od datuma prejema novega izdelka (ne od prvega nakupa). Za tujino pa ne vem.

Mislim da je to stvar proizvajalca, ne samo trgovca...

Pr racunalniski opremi se velikokrat dogovarjas kr direkt s proizvajalcevim supportom...

amnesia reče pred 14 urami:

men je samo zalostno, da placas za misko 150€ in je na koncu najvecji problem usrano stikalo za 2 centa

Sej to glih!

 

Povezava do prispevka

Ce gres preko slovenskega trgovca, kjer si to kupil - velja ce ti zamenjajo izdelek z novim, ti pricne teci garancijski rok od tega dneva (ja dobis cisto novo garancijo). Ce se menis direktno z proizvajalcem pa si verjetno lahko zmiljujejo po mili volji.

To pise tudi v uradnem listu, vendar se mi zal ne da iskati tocnega clena.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 1 uro:

Pol gre verjetno za stvarno napako vs garancijo, prva se namreč uveljavlja pri trgovcu.

Oboje lahko uveljavljas pri trgovcu ce hoces. Ali eno ali drugo.

S tem da stvarno napako poznamo v sloveniji, drugje ponavadi nimajo tega.

 

Ko prineses zanic izdelek sam poves kaj hoces, stvarno ali garancijo. Vsak trgovec v sloveniji mora to upostevati in njegova naloga je da to razresi. Za to ima 45 dni.

To velja v SLoveniji. Drugje so lahko drugacni zakoni. Ce pa ti uveljavljas garancijo direktno pri proizvajalcu, ki je iz tujine ti pa lahko natvezi kar hoce. Za to pa gres vedno ke, kjer si kupil izdelek !

Povezava do prispevka

mene je ob prvi pokvarjeni miski amazon UK napotil direktno na logi support (se mi zdi, da je minilo vec kot en ali dva meseca od nakupa, sicer bi mi oni direktno poslali zamenjavo) in ker so mi vedno menjali brez problemov, se sploh nisem poglabljal v te zadeve

uredilo bitje amnesia
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...