Skoči na vsebino

Računalniska periferija


Arey

Priporočeni prispevki

Dajte mi prosim pomagat. Nabavil sem si Logitech G513 tipkovnico in vse kul, super dela, se znajdem v nastavitvah, ni da ni - edino FN + "volume tipke" mi ne delajo. Torej FN + Prtsc / scrlk / pause. Vse sem preguglal, vse probal, ostale FN delujejo v redu, edino to pa ne.

A se komu kaj sanja, kaj lahko naredim?

 

Sej bi lahko naštimal druge tipke, npr. f10, f11 ali f12, to deluje, ampak kot ugotavljam se ne da v navezi s fn ampak samostojno, to pa ne morem, ker so na teh tipkah v autocad privzete funkcije.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

Ne morem razumet kako je lahko Happy Hacking ime tipkovnice ki sploh nima smernih tipk. Verjetno so skrite v nekem layerju nekje, ne? Kar pomeni da moras dobesedno konstantno modifyer key stiskat da prides to smernih tipk. Enako velja za home in end. Pac, jz brez teh tipk ne morem kodirat ker bi znoru kok pocasnejsi sem.

Glih zarad tega si hitrejsi, ker ne rabis roke prestavljat na smerne tipke.

 

Z levo stisnes Fn, z desno pa smerne.

 

Mam ze ene dve al tri leta HHKB 2 in mi je najboljs tipkovnica, ki sem jo kadarkoli mel.

 

Ko se enkrat navadis layouta, ne mors jit vec na navadnega.

Povezava do prispevka

Fora je v tem, da FN tipke od F5 do F12 drugače delujejo brez problema. FN key inversion sem probal in deluje tako kot mora - za ostale tipke seveda. Game mode če vklopim ali ne, isto ne dela. Profil sem naredil nov in je isto. Tam pri assignments so pa komande za posamezne tipke kot razumem, za FN tipke se pa ne da spreminjat.

 

Sej vem, mogu bi it na drug računalnik sprobat (jaz sem še pri win7), pa nimam nobenega, od žene služben je pa "zaklenjen" in ne morem G HUB naložit. Pa očitno sem prvi na svetu s tem problemom, ker na google na najdem nobenega identičnega problema. :D

 

Ps. Naslednji teden verjetno dobim nov računalnik in tam upam, da bo delovalo. Tipkovnico sem malo prej dobil in valda jo hočem sprobat, ampak res nisem navajen, da bi na zvočnikih jakost štelal pa pri vsakem telefonskem klicu z miško mute iskal.

 

 

Povezava do prispevka

Sem šel probat še zadnjo varianto - zbrisal sem vse Logitech programe kar imam - setpoint, g hub, options, iz device manager pobrisal tipkovnico, resetiral, na novo naložil in je isto. Očitno tipkovnici moj računalnik ne leži. Bom pa poročal ko dobim novega, da ni slučajno kej narobe s tipkovnico.

Povezava do prispevka
Paljo se ruga reče pred 15 urami:

Glih zarad tega si hitrejsi, ker ne rabis roke prestavljat na smerne tipke.

 

Z levo stisnes Fn, z desno pa smerne.

 

Mam ze ene dve al tri leta HHKB 2 in mi je najboljs tipkovnica, ki sem jo kadarkoli mel.

 

Ko se enkrat navadis layouta, ne mors jit vec na navadnega.

 

+ carska pozicija Controla.

 

Sem si pa zdaj na Poker2 mapiral FN na Caps lock in je kr kul za funkcijske tipke (smerne pa sploh). Samo tega na HHKB ne bi mogel narediti, ker ti pol zmanjka ena tipka. :p

Povezava do prispevka
Arey reče pred 18 urami:

Ne morem razumet kako je lahko Happy Hacking ime tipkovnice ki sploh nima smernih tipk. Verjetno so skrite v nekem layerju nekje, ne? Kar pomeni da moras dobesedno konstantno modifyer key stiskat da prides to smernih tipk. Enako velja za home in end. Pac, jz brez teh tipk ne morem kodirat ker bi znoru kok pocasnejsi sem.

v vimu ne rabiš smernih tipk

Povezava do prispevka
dzuko reče pred 17 urami:

Sem šel probat še zadnjo varianto - zbrisal sem vse Logitech programe kar imam - setpoint, g hub, options, iz device manager pobrisal tipkovnico, resetiral, na novo naložil in je isto. Očitno tipkovnici moj računalnik ne leži. Bom pa poročal ko dobim novega, da ni slučajno kej narobe s tipkovnico.

 

kje si pa nabavil?

 

nesi jo na servis, da jo sprobajo, mogoce je tipkovnica zanic

 

 

Povezava do prispevka

@amnesia Na mimovrste. Bom pocakal, da dobim nov racunalnik, ker ta je res bogi in mi tudi npr. Logitech options startup sploh ne dela, ampak sem moral rocno narediti povezavo v Zagon, da mi miska normalno dela oziroma mi delajo vse dodatne tipke. <_<

 

Da bi zdej na servis vozil mi ne lezi, ker mi bo slo prevec casa.

Povezava do prispevka

Ne upam, ker imam en kup starih programov (za pomoč pri projektiranju v autocad), ki jim je že zdavnaj potekel support ali pa zaradi licenc ne bom več mogu uporabljat. Čakam na nov komp in bom tega pustil takega kot je za arhiv, torrente in take zadeve.

 

Precej programov imam registriranih na star d.o.o., ki ne obstaja več (no sej najbrž že s tem kršim zakonodajo, ker nisem pravni naslednik od d.o.o. ampak sem šel na svoje in s seboj odnesel kar sem lahko), in če bom zbrisal in hotel na novo vzpostaviti online avtorizacijo, se bojim, da ne bo šlo čez. Autocad ni panike, izvoziš licenco (pa ajde vseeno bi me stisnilo, če bo vse v redu), ampak razne programe za akustiko, risanje ostrešja, trajektorije vozil, ipd, pa sploh ni več za dobit preko neta - tudi jaz se ne spomnim več od kje so oziroma imam prve verzije, ko so bili še zanesenjaški open source projekti, pa jih je potem neka večja firma kupila in so sedaj plačljivi. In jih ne morem kar prenest na nov računalnik. :mellow:

 

Pa a Microsoft še omogoča free nadgradnjo win 7 na win 10? Licence pa za ta 11 let računalnik ne mislim kupovat.

Povezava do prispevka

Izvozi tak sistem v virtualko in virtualko preselis na novo delovno postajo. Ceprav tle je mozno da doloceni programi ne bodo delali, v kolikor je licenca zaklenjena na hardver. Nadgradnja na Winten ni smiselna niti podrazno, mislim ne vem kaj bi sploh s tem pridobil.

Povezava do prispevka

To se mi pa spet ne zdi smiselno. Preveč enga balasta se je nabralo v vseh teh letih. Bom šel na clean install na novem, tega pa za backup pod mizo in pa za arhiv. Ker sedaj npr. če mi ta crkne, sem gotov, imam sicer v oblaku vse, ampak bi moral potem nujne stvari na enem starem prenosniku core 2 duo od toshibe.

 

Evo sedajle sem šel probat na prenosnik z win 10 in tipke delajo iz prve brez nalaganja G HUB. Tako, da tipkovnica očitno deluje, razen če neha delati ko se naloži G HUB. :D Ne morem pa tega na prenosniku inštalirat, ker je služben in je zaklenjen za nalaganje aplikacij. Hm, grem še enkrat zbrisat vse iz svojega, pa probat brez aplikacije.

Povezava do prispevka

Ima kdo od vas uvi gaming stol? Na splošno kakšne informacije glede obrabe oziroma stanja po nekaj časa uporabe?

 

Jaz se nagibam k temu stolu:

https://uvichair.si/izdelek/uvi-styler-green/

 

Me malo moti njihovo "priporočilo" glede teže. Visok sem 173 cm, ampak teža je pa precej proti 90 kg. :blush:

 

En večji, uvi gamer, ima samo večjo sedalno površiono, medtem ko je ostalo 1 cm razlike, tako da bi tudi prišel v poštev. Ga pa ni nikjer na zalogi.

Povezava do prispevka
dzuko reče pred 6 urami:

Ima kdo od vas uvi gaming stol? Na splošno kakšne informacije glede obrabe oziroma stanja po nekaj časa uporabe?

 

Jaz se nagibam k temu stolu:

https://uvichair.si/izdelek/uvi-styler-green/

 

Me malo moti njihovo "priporočilo" glede teže. Visok sem 173 cm, ampak teža je pa precej proti 90 kg. :blush:

 

En večji, uvi gamer, ima samo večjo sedalno površiono, medtem ko je ostalo 1 cm razlike, tako da bi tudi prišel v poštev. Ga pa ni nikjer na zalogi.

 

jaz imam že kar nekaj leta tegale in mi odlično služi.

Povezava do prispevka

@dzuko:
Tega Uvi imam (oz. imava skupaj s sinom) recimo ca.
2 leti:
https://uvichair.si/izdelek/uvi-devil-red/

Zaenkrat nobenih obrab, dejansko še kot nov.
Priznam, da se jaz nekako še nisem najbolj navadil. Je pač razlika, če 20 let sediš na enem stolu in potem menjaš. :) Poleg tega ga skorajda 80 % procentov uporablja pubec. Jaz sem sicer okoli 95 kg kilaže (+ - 5 kg), pubec pa okoli 55 kg. 
Dodajam še to, da se mi vseeno zdi nekoliko precenjen, razen če bo res vzdržal še vsaj +15 let. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

A se dobi pri nas kakšna mehanska tipkovnica z nižjimi tipkami? Pa, da ni 200€. :D

Trenutno imam G413. Saj je ok tipkovnica in ni problemov. 

Me pa vse bolj motijo te visoke tipke in sam razmak med tipkami. Velikokrat se zgodi, da pritisnem še kakšno tipko zraven.

Prej sem imel vedno membranske z nižjimi tipkami. Zato sem verjetno tako navajen nizkih tipk. 

Nikakor se pa ne morem navaditi teh visokih tipk. Pa jo uporabljam že nekaj časa. 

 

Verjetno edin Logitech? Ta pa je cca 200€. Skorajda preveč za eno tipkovnico.

Iščem jasno tako s slovenskimi znaki zato iščem kaj pri nas.

Povezava do prispevka

a ima kdo izkusnje z narocanjem izdelkov v dezeli vzhajajocega sonca?

 

tole special edition misko bi narocil, ki se jo dobi samo pri njih: https://www.amazon.co.jp/dp/B085K49L1C/ref=cm_sw_r_tw_dp_U_x_eSqCEb51W7T7R?language=en_US

 

kako je s carinami in ostalimi zadevami, da me ne bo na koncu to prislo prevec, ker mi enostavno ni vredno, raje potem narocim belo verzijo v EU in je to to

Povezava do prispevka
BuLsHiT reče pred 7 urami:

carina+davek+ tisti nateg ko ti zaracunajo da so odprli paket.  120€ ali nekaj takega nevem tocno koliko je limit da te opalijo vse

Ne. Paketi pod 150€ so oprosceni carine, placa se samo davek, 22%, in tistih par evrov za processing.

Povezava do prispevka
dzuko reče Dne, 23. 5. 2020 at 22:31:

Sem probal, in prej in po inštalaciji aplikacije ne deluje..torej je problem v mojem trenutnem hw ali sw. :mad:

 

Evo na novem kompu dela tako kot mora. :happy:

 

Naslednja stvar bo pa stol, ampak imam zdej tolk dela s kompom, da nimam časa se s stolom ubadat. :whistle:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...