Skoči na vsebino

Kater setting vam je najboljši v igrah?


atomic

Priporočeni prispevki

Je to WW2, zombie apocalipsa, srednjeveški fantasy world, steampunk, izmišljen planet, mitologija starega veka, dystopian, potovanje po vesolju-planetih, trenuten čas, fevdalna japonska, nuclear apocalypse...

 

Tko napište, ker vam je best in kater vam ne potegne sploh.

 

Prej o tem nisem nikoli razmišljal, dokler nisem videl trailerja za Cyberpunk 2077. Evo men najbolj sede ta prihodnost, in sicer do toliko let v prihodnost, ko jo je recimo teoretično možno doživeti :) 

To mi je tista prava mešanica, da je vse real world in vseeno začinjeno z malo fantastike, verjetno je tudi vplivalo, da sem, kot mulc odraščal ob filmih, kot so Pobeg iz New Yorka, Demoltion man, Robocop, Blade runner in podobni... Takrat je bilo to zelo popularno. Recimo zdej je je ogromno zombie apocalypse, od nadaljevank filmov in iger. To pa mi recimo ful ne sede. Lahko so zombiji, ampak ne smejo bit samo zombiji :)

 

 

 

Best:

1. Dystopian near future

2. D&D oz srednjeveški fantasy world

3. nuclear apocalypse

 

Worst:

1. zombie apocalypse

2. trenuten čas

3. WW2

 

Povezava do prispevka

Medieval z posastmi valda. 

 

Mec, scit, pussy lok, v ruzaku par gnilih jabolk in dva kosa surovega piscanca in gremo v gozd pobijat monstre in nabirat roze. 

 

Setting mi ful pripomore k temu, da mi je spil dober, ampak ce je slabo izveden pa kurac kej pomaga. Takisto obratno, cyberpunkov setting mu naceloma ne pase, ampak mi bo po videnem noro hud spil. 

 

Edit: se en setting ki mi je hud in je lahko v razlicnih casovnih obdobjih: puscava

uredilo bitje kemik
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pomoje srednji vek. Sicer pa je pomoje bolj kot setting pomembnejše, da se ljudje in stvari gibajo nekim zakonitostim in logiki, ki pač vlada v svetu.  Tako pričakujem, da gredo ponoči ljudje spat in ne prodajajo pomaranč :D ter  pritečejo oziroma reagirajo na tvoja dejanja v svetu.

 

Povezava do prispevka

Odvisno za kakšno vrste iger gre. Recimo GTA, ki je meni osebno the igra, mi je najbolj čas 1990 + -- 20 let, pa mora biti obvezno v ZDA. Ker ZDA so meni najbolj kulska država, od ljudi, njihove kulture, arhitekture itd. Nikakor ne bi mogel isto uživati v GTA UK ali India, ne glede na to kako dober gameplay bi bil. Pa recimo če bo novi GTA 6 bolj 2020 in bo imeli notri posiljen poudarek na električne avtomobile ali boh ne daj kakršenkoli sjw, mi bo to velik turn off. Mafia in RDR mi ravno zaradi tega tolk ne sedeta, ker nista v sedanjem času.

 

Pri strategijah tipa AOE ali Total war mi je pa z naskokom najboljši srednji vek na evropskih tleh ali pa tam max do 18. stoletja, Shogun mi ni bil všeč ravno zaradi tega ker mi dol visi za japonske zadeve. 

 

Pri fpsjih preferiram 2ww, mnogo bolj sem užival v COD1,2 kot v Modern Warfare, helikopterji, airstriki in bazooke mi niso neki. No tle sem zdej dojel, da imam zelo kontradiktoren okus glede na GTA, mogoče igra mora imet neko realno podlago, ker 2ww se je res dogajal in imaš pol neke resnične misije, medtem kot v MW je bolj kot ne vse izmišljeno.

 

Nasploh so mi zelo všeč razni tycooni in management simulacije, pa vse valda mora bazirati na neki realnosti.

 

Vse ostalo, vse kar obstaja od fantasy sveta mi je velik NO, razne čarovnije, vesoljci, zombiji in pošasti to mi nikoli ni potegnilo, v bistvu sploh ne vem če sem sploh kaj preigral, razen quake, če to šteje. 

uredilo bitje cocacola
Povezava do prispevka
cocacola reče pred 7 minutami:

Odvisno za kakšno vrste iger gre. Recimo GTA, ki je meni osebno the igra, mi je najbolj čas 1990 + -- 20 let, pa mora biti obvezno v ZDA. Ker ZDA so meni najbolj kulska država, od ljudi, njihove kulture, arhitekture itd. Nikakor ne bi mogel isto uživati v GTA UK ali India, ne glede na to kako dober gameplay bi bil. Pa recimo če bo novi GTA 6 bolj 2020 in bo imeli notri posiljen poudarek na električne avtomobile ali boh ne daj kakršenkoli sjw, mi bo to velik turn off. Mafia in RDR mi ravno zaradi tega tolk ne sedeta, ker nista v sedanjem času.

 

Se popolnoma strinjam. Sedel bi tut GTA v 1980, k so mel une legendarne škatlaste avte, pa da bi dodal še res epski poškodbeni model vozilom - pol bi bil kot v enem cheezy 90 akcijskem filmu. 

 

Edini drug setting, ki bi ga sprejel namesto USA, bi bilo kakšno evropsko mesto, preprosto zato ker nam je bližje in bi blo zanimiv vidt kaj bi spedenal. Npr London, potem se ti pa unlocka še Rim v drugi polovici igre, kamo greš pofajtat ostanke italjanske mafije - pa kapsi v Alfah. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
kemik reče pred 2 minutama:

 

Se popolnoma strinjam. Sedel bi tut GTA v 1980, k so mel une legendarne škatlaste avte, pa da bi dodal še res epski poškodbeni model vozilom - pol bi bil kot v enem cheezy 90 akcijskem filmu. 

 

 

 

Vice City remake :wub: 

men tud z naskokom najboljši GTA 

 

drgač pa medieval al pa high fantasy gladko

dost mi manjka tud več steampunk špilov v meni ljubih zvrsteh

 

 

Povezava do prispevka

Najbolj všeč so mi skrivnostni otoki. Preprosto se mi zdi, da je otok s svojo zamejenostjo in dejstvom, da je obdan z morjem, res perfekten dogajalni kraj za igre. Obožujem igre, kot so Myst, The Witness itd. Skratka, najbolj všeč mi je, ko si dan na otok in moraš raziskat njegovo »notranjo logiko«, kakor koli se že to sliši, da prideš do njegove skrivnosti, njegovega srca.

 

Zelo všeč so mi ruralna dogajališča s spooky pridihom. Resident Evil 4 me je tukaj ponesel v nebesa, saj mi je njegovo dogajališče med najljubšimi vseh časov.

 

Kakor Slinchu je tudi meni bil srednjeveški/fantasy setting najmanj ljub, vendar mi je Witcher 3 prinesel neko ljubezen tudi do tega. Preprosto je bil tako dobro narejen, da mi je sam po sebi spremenil mnenje … Delno sta mi ga spremenila tudi Morrowind in Kingdome Come, ki mi imata oba čudovit svet.

 

Skratka, kot resnično velik ljubitelj raziskovanja okolja, mi ima pravzaprav vsako okolje potencial za bit carsko, če je le dobro izvedeno. Tudi RDR 2 in GTA V sta mi izjemna.

 

Sicer pa primer all-time-best settinga mi je tudi Metal Gear Solid 3. Džungla iz leta 2004, ampak meni kvalitetnejša od raznih Far Cry 3 in Tomb Raider džungel. Preprosto je res genialno narejena, vse od barvne palete, razporeditve dreves, splošnega občutka … Genialno narejen setting.

Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 6 minutami:

Best
1. WW2 ali tudi WW1 okoliš

2. Srednjeveško-fantazijski svet

3. V prihodnjosti prikazan Sci-fi svet

 

Worst
1. Nuclear apokalypse

2. Fantazijski WW3 svet

3. To, kar se ravnokar dogaja (koronakrizni čas)

 

Malo se ti tepejo te izjave :) Tretji best ti je prihodnji sci-fi svet.... hkrati pa dva najslabša nuclear apocalypse in fantazijski WW3 svet. Ta sta oba v bistvu fantazijska svetova prihodnosti, ki bi ti naj bla med najboljšimi.

 

Tretji najslabši pa ti je trenutni korona svet. V kateri igri pa si zasledil ta seting?

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 5 minutami:

 

Malo se ti tepejo te izjave :) Tretji best ti je prihodnji sci-fi svet.... hkrati pa dva najslabša nuclear apocalypse in fantazijski WW3 svet.

 


Mislim, da takih svetov v naših časih ne bomo doživljali. Vsaj jaz upam, da ne. Ker če se to resno zgodilo, bomo kot človeštvo najbrž izurmli.
Jaz sem s "prihodnjim sci-fi svetom" mislil na Cyberpunk 2077, ker v njej ne igraš ravno v času WW3ja ali nuklearne apokalipse.
Dobro, lahko da se je kaj takega zgodilo v lore te igre, ampak ne v času, ko si ti kot lik postavljen notri.

 

tomazek reče pred 5 minutami:

Tretji najslabši pa ti je trenutni korona svet. V kateri igri pa si zasledil ta seting?


Govorim za v prihodnost (na srečo).
Lahko, da bo prišel kdajl kakšen tak shit ven.

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
XEcutIor reče Pravkar:

Mislim, da takih svetov v naših časih ne bomo doživljali. Vsaj jaz upam, da ne. Ker če se to resno zgodi, bomo kot človeštvo najbrž izurmli.

Lahko, da bo priše kdajl kakšen tak shit ven.

 

Ma ne vem, igrice so itak fantazija. Tudi WW1 in WW2 se ti dopadeta, pa sam upaš, da ne boš doživel vojne. To če bi ti bla všeč igra, da alieni v prihodnosti pojejo vse zemljane... ne pomeni, da bi si kdo tega želel v resnici :D

 

Ja mogoče bo kdaj igricica postavljena v ta korona čas setting in boš v igrici igral kako sediš doma v lockdownu in igraš igrice pa gledaš TV :)

 

Jaz se glede settinga ne znam orpedeliti točno, zato ne vem kaj napisat. Načeloma imam dosti, dosti raje realna okolja in realne dogodke, ki so se zgodili. Torej lahko so vojne v bilo katerem obdobju človeštva ipd. Ne maram pa nekaj prihodnosti sploh in pa fantazije, ampak najdem pa tudi v teh settingih par iger, ki so mi odlične. Enako nikakor ne maram vesoljskega settinga, pa spet najdem par iger, ki so mi ble super.

Povezava do prispevka

1.Dinozavri 

 

Eden najljubših filmom mi je seveda Jurski Park.

Nedoumljivo mi pa je, da sploh nimamo nekih iger z dinozavri. Res no skoraj 30 let od filma je pa lahko teh nekaj dobrih iger našteješ na prste ene roke :hmm:

 

2.Tropski otoki, karibsko okolje in đungle. 

 

No vsaj ta setting je dobro zastopan v igrah. Originalni Far Cry, Uncharted serija :happy:

 

3.Vietnam era (60-70) 

 

Carski soundtrack, estetika in seveda helikopterji :wub:  Evo podobno kot igre z dinozavri je dobrih naslovov le za vzorec....

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Tudi WW1 in WW2 se ti dopadeta, pa sam upaš, da ne boš doživel vojne.


Ti verjetno ne veš, da sem diplomiran zgodovinar in me to obdobje najbolj zanima.
Samo da bi moral sam podoživljati ta čas - ne hvala. Je dosti bolj lagano zdaj :)
No, če že moram potegniti vzporednice z "nekoč", potem lahko povem, da me sedanji čas zelo spominja na tedaj, ko je bila Rapalska meja (1920-1947).
Nisi jo smel prečkati, če so te dobili, so te brezbrižno ustrelili, itd. Podobno stanje je tudi sedaj z zaprtjem medobčinskih meja. No, samo, da pač namesto življenja plačaš sedaj kazen. Baje.
Kakorkoli, zgodbe me predvsem zanimajo v tedanjem času, kaj se je vse dogajalo.

 

 

Povezava do prispevka

Glede na settinge, ki so mi ful ostali v spominu, bi rekel, da mi očitno zelo dogajajo alternate history in steampunk ter sorodna okolja. Al pa katerokoli okolje, ki sliči na 19. ali 20. stoletje in vsebuje miks distopije, napredne tehnologije in retro elementov ter slogov, ki zgodovinsko ne pašejo nujno skupaj.

 

Recimo alternativna post-WW2 preteklost/sedanjost, kjer nacisti zmagajo z okultnimi in high-tech gadgeti (Wolfenstein mi je res carski cheese). Ali pa hladna vojna, ki se razplete čisto drugače (prevlada Sovjetov v FPSju Singularity,  alternativen razvoj vesoljske in tehnološke tekme med ZDA in SZ v Prey 2017). Potem Bioshockov (mesti Rapture in Columbia) miks retro slogov in stampunkovske napredne tehnologije, kjer se izolirana družba s specifično ideologijo razvije popolnoma ločeno od ostalega sveta. Zmes magije in viktorijanskega steampunka v Dishonoredu. Tudi prihajajoči Deathlooop (spet Arkanov špil) mi daje vibe zanimivega miksa 1960's Bondovskega stila in arhitekture ter skrivnostnega otoka z magijo in nepojasnjenimi fenomeni.

 

Tudi Slinčev izbor mi je kul:

 

Slinch reče pred 1 uro:

1. odkrivanje ostankov prejšnjih civilizacij v sedajnosti

3. odkrivanje ostankov zdajšnje civilizacije v daljni prihodnosti

4. cyberpunk

5. nedefinirani tuji svetovi / civilizacije

 

Čeprav (še) nisem preigral recimo HZD, se strinjam, da majo te skrivnostni, napol divji svetovi, ki v sebi skrivajo ruševine in skrivnosti propadlih civilizacij, tudi velik potencial za to, da vlečejo igralca naprej. Mogoče je čar ravno v tej kombinacija hkratne tujskosti in namigovanja na RL civilizacije in zgodovino, pa da mora igralec malo sam zapolnit vrzeli prek environmental storytellinga.

uredilo bitje Raz
Povezava do prispevka
XEcutIor reče pred 9 minutami:

Samo da bi moral sam podoživljati ta čas - ne hvala. Je dosti bolj lagano zdaj :)

 

Zato pa samo pravim, da ne moreš vlečti vzporednice s tem kar bi v resnici rad doživljal in kaj se v igrah dogaja. Zaradi tega mi je bla čudna izjava, da imaš rad WW1 in WW2 setting (ki ga v živo ne bi rad doživel), po drugi strani pa ne maraš WW3 settinga ravno iz razloga, ker praviš, da ga ne bi rad doživel. Ti dve trditvi se izključujeta, ker ti je enkrat všeč nekaj kar nebi rad doživel, drugič pa ne :D Sicer sploh ni pomembno, samo zanimivo mi je bilo, ko sem prebral in se mi je zdelo kar nasprotje.

Povezava do prispevka

@gojc

 

best 1+2=TR3 :D

 

Drugač pa meni je tudi mega dino tematika, samo sploh si ne predstavljam, kako nardit hudo AAA igrico okrog tega. Razen v stilu tombraiderjev / HZD, kjer je kak nepričakovan boss fight, samo da bi pa se cela igra vrtela okrog njih pa kvečjemu kaj v stilu alien isolationa. Ki razni turoki ful razvodenijo impact dinotov, tale COD klanje pristop mi odvzame ves čar (čeprav ne bi imel nič proti proper rebootu, samo pač).

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...