Arey Objavljeno 17. november 2025 Share Objavljeno 17. november 2025 (urejano) Ce bojo s tem uspeli porihtat manjko anti cheat ki je na steam decku ki ti efektivno preprecuje igat competitive mp, bo tole insane zadeva. noro pohujsljiva masina 17. november 2025 uredilo bitje Arey Navedek Povezava do prispevka
Volkodlak Objavljeno 17. november 2025 Share Objavljeno 17. november 2025 blad reče pred 3 urami: Če bo Parni Stroj 500€ ali manj ga vrjetno kupim. Mudi se mi ne, tko da pomoje lahko počakam na izid oz. razkritje cene. Bo pa zanimivo če bo Ventil tekom let izdajal n+1 verzije tega stroja. Sicer dvomim, vrjetno se bojo bolj poglobil v support SWja in prepustil HW drugim proizvajalcem. Linux gaming is the future? Zadnje čase igram vse izključno na decku. V domači pisarni Imam sicer precej beefy work desktop, ampak ga načeloma ne uporabljam za gejming (vsake toliko streamam kak zahteven špil na deck to je pa to). V dnevni sobi pa poleg konzol primarno uporabljam moddan Asusov PN52 mini PC v Akasa ohišju, ki je priklopljen na TV za vsakdanjo uporabo. Vendar je počasi čas za upgrejd in stran od Win 11. Po res pozitivni izkušnji z deckom in SteamOS rade volje prešaltam na Gabov ekosistem. Steam Machine mi uizi zamenja trenutni mini PC in bo zgledal super zraven črne periferije in Series X. Sem sicer malo skeptičen okrog 8gb VRAM, ampak redko igram naslove ki zahtevajo zadnji GPU. Upam da Valve dostavi kar so obljubili in zato posledično prodajo veliko enot, ker to zna prisiliti developerje da končno začnejo proper optimizirati svoje špile. Se strinjam da bo vse odvisno od cene in dostopa. Sploh slednje, ker Valve pač ne shippa direktno sem dol in sem se že za deck moral skoraj prelomit na pol da sem ga lahko po naviti ceni kupil preko ene random retail štacune,. 1 Navedek Povezava do prispevka
viddek Objavljeno 18. november 2025 Share Objavljeno 18. november 2025 Volkodlak reče pred 12 urami: Zadnje čase igram vse izključno na decku. V domači pisarni Imam sicer precej beefy work desktop, ampak ga načeloma ne uporabljam za gejming (vsake toliko streamam kak zahteven špil na deck to je pa to). V dnevni sobi pa poleg konzol primarno uporabljam moddan Asusov PN52 mini PC v Akasa ohišju, ki je priklopljen na TV za vsakdanjo uporabo. Vendar je počasi čas za upgrejd in stran od Win 11. https://www.joeysretrohandhelds.com/guides/apollo-artemis-streaming-setup-guide/ Fork sunshine/moonlight Imas ze vse na voljo da lahko streamas iz domacega desktopa. /Jew 1 Navedek Povezava do prispevka
DaMachk Objavljeno 18. november 2025 Share Objavljeno 18. november 2025 viddek reče pred 40 minutami: https://www.joeysretrohandhelds.com/guides/apollo-artemis-streaming-setup-guide/ Fork sunshine/moonlight Imas ze vse na voljo da lahko streamas iz domacega desktopa. /Jew Ne razumem kaj hoces povedat, ce v steamu dobesedno kliknes play in zazene vse avtomatsko Razn ce bi rad povedal kako streamat utd non-steam stuff? 1 Navedek Povezava do prispevka
viddek Objavljeno 18. november 2025 Share Objavljeno 18. november 2025 Sem presaltal na to, ker omogoca virtualne zaslone in nimas stale okoli nonmatching resolucije hostov Prikladno ce furas ultra-wide, streamas pa na 16:9 2 Navedek Povezava do prispevka
JanosKranjski ni zaseden Objavljeno 19. november 2025 Share Objavljeno 19. november 2025 U pismo, tega sploh nisem vedu. Je pa res da streamam na TV dost poredko in takrat sem pač spremenil resolucijo na PCju. Moram probat, tnx Navedek Povezava do prispevka
Vodokotlič Objavljeno 19. november 2025 Share Objavljeno 19. november 2025 Kaj bi bilo najbolje, da ko igram na domačem PCju, da streamam na TV? Igralo se bo še vedno na monitorju. Pač žena pravi, da ji je zanimivo gledat kako igram. (Verejtno preverja, če gledam porniče). Jaz sem pa tudi happy 2 Navedek Povezava do prispevka
TrippinBalls Objavljeno 19. november 2025 Share Objavljeno 19. november 2025 (urejano) DaMachk reče Dne, 13. 11. 2025 at 8:49: Luskan res. Bi ga imel za nadomestit moj mali PC v spalnci. Mal je kisla k je 16GB Rama, pa predvidevam da je zalotan gor... RDNA3 z 28CU-ji je nekje na nivoji RX 7400 oz RX7600M pr 110W TDP. CPU na nivoju 7640H(S)... 6 cores, 12Threads... omejen na 30W, sej, realno skor ne rabs vec ni prilotan. standard sodimm sticki so? tud diskovje je standard m2 2280. 19. november 2025 uredilo bitje TrippinBalls Navedek Povezava do prispevka
DaMachk Objavljeno 19. november 2025 Share Objavljeno 19. november 2025 (urejano) TrippinBalls reče pred 53 minutami: ni prilotan. standard sodimm sticki so? tud diskovje je standard m2 2280. Si ziher? A si kje vidu ta spec, da so sodimm sticki? Po fotkih sm vidu da pride po defaultu 2230 m.2 disk, sicer s podporo za 2280. Nikjer se pa ne vidi rama. EDIT: ziddek razjasnu 19. november 2025 uredilo bitje DaMachk Navedek Povezava do prispevka
viddek Objavljeno 19. november 2025 Share Objavljeno 19. november 2025 https://www.pcgamer.com/hardware/gaming-pcs/steam-machine-specs-availability/ sodimm ddr5 1 Navedek Povezava do prispevka
DaMachk Objavljeno 19. november 2025 Share Objavljeno 19. november 2025 viddek reče pred 41 minutami: https://www.pcgamer.com/hardware/gaming-pcs/steam-machine-specs-availability/ sodimm ddr5 Tenksic. Sm se na sihtu pa je pozrni zid tk nastavljen da blokira skor vse z gaming tagom al pa imenom strani, in pol tezko brskam, na fonu pa nism uspel najt nobenga sajta kjer bi blo drugace navedeno. Navedek Povezava do prispevka
blad Objavljeno 19. november 2025 Avtor Share Objavljeno 19. november 2025 "And while we couldn't go that deep today, Valve also confirmed that the memory uses standard sodium slots." LTT video o Parnem Stroju, cca 9:40. (sodium = youtube transcription za sodimm ) Navedek Povezava do prispevka
JanosKranjski ni zaseden Objavljeno 19. november 2025 Share Objavljeno 19. november 2025 (urejano) Vodokotlič reče pred 4 urami: Kaj bi bilo najbolje, da ko igram na domačem PCju, da streamam na TV? Igralo se bo še vedno na monitorju. Pač žena pravi, da ji je zanimivo gledat kako igram. (Verejtno preverja, če gledam porniče). Jaz sem pa tudi happy Js mam kr Nvidia Shield TV, se zmer top naprava za streamanje. Drugace pa katerakoli naprava ki poganja Moonlight klienta, mogoce celo tvoj TV. Na PCju pa rabis Sunshine. Probaj streamat na telefon da vidis, kako stvar deluje, potem pa nabavljaj hardware za TV po svojih zeljah in potrebah. P.S.: Oziroma lahko uporabis tudi alternativo (apollo artemis), ki jo je predlagal par postov prej Viddek, moralo bi bit podobno. 19. november 2025 uredilo bitje JanosKranjski ni zaseden 1 Navedek Povezava do prispevka
viddek Objavljeno 19. november 2025 Share Objavljeno 19. november 2025 Odsvetujem google chromecast with google tv 4k Po mojih izkusnjah je bluetooth povezava prevec v kurcu in je ogromen lag napram inputom Navedek Povezava do prispevka
Nick_O Objavljeno 20. november 2025 Share Objavljeno 20. november 2025 Vodokotlič reče pred 11 urami: (Verejtno preverja, če gledam porniče). A ti ne pusti gledat porničev? Navedek Povezava do prispevka
Vodokotlič Objavljeno 20. november 2025 Share Objavljeno 20. november 2025 Denis reče pred 5 urami: A ti ne pusti gledat porničev? Pusti. To sem napisal samo za dobrega vzdušja. Navedek Povezava do prispevka
DaMachk Objavljeno 20. november 2025 Share Objavljeno 20. november 2025 Ce kdo isce kej z malo vec core-i: https://amzn.eu/d/fJ6Dlah + kuponcek "8V4H$XHT2" (zbriste dolarje stran) Pa pride 490€ plus mogoc mal zravn za razliko v SLO davku. 2 Navedek Povezava do prispevka
viddek Objavljeno 22. november 2025 Share Objavljeno 22. november 2025 Minispc refurb 279EUR 16GB + 512GB + i7-12650H (10C/16T) https://minisforumpc.eu/products/minisforum-un1245-un1265-un1270-un1290-refurbished?variant=52323985981806 1 Navedek Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D Objavljeno 23. november 2025 Share Objavljeno 23. november 2025 https://news.xbox.com/en-us/2025/11/21/the-full-screen-experience-is-available-for-xbox-insiders-starting-today/ Navedek Povezava do prispevka
Bocimir Objavljeno 1. december 2025 Share Objavljeno 1. december 2025 https://de.gmktec.com/en/products/gmktec-nucbox-k12-amd-ryzen™-7-h-255-mini-pc Tole sem naročil za ženo, glede na drag DDR5 in splošne zmogljivosti se mi zdi 490€ kar dobr deal za 32gb/1tb/AMD Ryzen™ 7 H 255 2 Navedek Povezava do prispevka
DaMachk Objavljeno 1. december 2025 Share Objavljeno 1. december 2025 Dwobr je dwobr, nima malo rhama Men se zdi da je to bestija. Za ta denar super, ce se ne motim, je iGPU melo nad nivojem Steam Decka tako da lahko marsikaj zene 1 Navedek Povezava do prispevka
Bocimir Objavljeno 1. december 2025 Share Objavljeno 1. december 2025 Je namenjen za Fotošop/Ilustrator/After Effects, tko da upam da se obnese. Bo pa zanimivo spremljat cene teh mini pcjev v naslednjem letu Navedek Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D Objavljeno 2. december 2025 Share Objavljeno 2. december 2025 DaMachk reče Dne, 1. 12. 2025 at 10:31: Za ta denar super, ce se ne motim, je iGPU melo nad nivojem Steam Decka tako da lahko marsikaj zene Sprobal sm Geekbench in je imel 780M Compute Score (Vulkan) nekje med 38k in 42k (odvisno od OSa), Steam Deck pa okol 19K, tko da na papirju bi reku da je 780M je nekje x2 Steam Decka. Kaksnih realnih 1:1 primerjav v igricah pa nism najdu. Navedek Povezava do prispevka
Vodokotlič Objavljeno 3. junij 2026 Share Objavljeno 3. junij 2026 Kaj pa to? Naj bi bilo best buy. https://de.gmktec.com/en/products/gmktec-nucbox-m6-ultra-amd-ryzen-5-7640hs-mini-pc Navedek Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D Objavljeno 3. junij 2026 Share Objavljeno 3. junij 2026 Pred pol leta si dobil Ryzen 7 7840HS z 780M z 32GB RAMa za 440€, tole je Ryzen 5 7640HS (10% slabs CPU) z 760M (30% slabsi GPU) z 32GB RAMa za 510€. Ampak na hitro ce pogledam cene je to res se best buy trenutno Navedek Povezava do prispevka
blad Objavljeno 3. junij 2026 Avtor Share Objavljeno 3. junij 2026 1.8 GHz štirijedrni procesor ARM Cortex-A72 4 GB LPDDR4-3200 RAM Grafika VideoCore VI (OpenGL ES 3.1, Vulkan) Podpora za 4Kp60 HEVC dekodiranje Pravi Gigabit Ethernet 2 × USB 3.0 in 1 × USB 2.0 priključek 2 × micro-HDMI izhoda (1 × 4Kp60 ali 2 × 4Kp30) Za 55€ Navedek Povezava do prispevka
G-Man Objavljeno 3. junij 2026 Share Objavljeno 3. junij 2026 Ja, raspberryPI je super, but we need more powa. Navedek Povezava do prispevka
Vodokotlič Objavljeno 4. junij 2026 Share Objavljeno 4. junij 2026 []D [] []V[] []D reče pred 10 urami: Pred pol leta si dobil Ryzen 7 7840HS z 780M z 32GB RAMa za 440€, tole je Ryzen 5 7640HS (10% slabs CPU) z 760M (30% slabsi GPU) z 32GB RAMa za 510€. Ampak na hitro ce pogledam cene je to res se best buy trenutno Pred pol leta sem stranki ponudil server za 60k eur. Ker so mečkali so par dni nazaj hoteli refresh. No zdaj je 120k eur. Kaj bo proti koncu leta, si ga bog vedi. 1 1 Navedek Povezava do prispevka
DaMachk Objavljeno 5. junij 2026 Share Objavljeno 5. junij 2026 blad reče Dne, 3. 6. 2026 at 21:12: 1.8 GHz štirijedrni procesor ARM Cortex-A72 4 GB LPDDR4-3200 RAM Grafika VideoCore VI (OpenGL ES 3.1, Vulkan) Podpora za 4Kp60 HEVC dekodiranje Pravi Gigabit Ethernet 2 × USB 3.0 in 1 × USB 2.0 priključek 2 × micro-HDMI izhoda (1 × 4Kp60 ali 2 × 4Kp30) Za 55€ mmm, yum, 10 let star CPU Navedek Povezava do prispevka
blad Objavljeno 5. junij 2026 Avtor Share Objavljeno 5. junij 2026 DaMachk reče pred 7 minutami: mmm, yum, 10 let star CPU Ajd dobr, najd boljši p/p potem. Ta ma še tipkovnico zraven RBPI 400 Navedek Povezava do prispevka
Priporočeni prispevki
Pridruži se debati
Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.