Skoči na vsebino

Priporočeni prispevki

Psihološko so bili danes v prednosti Avstralci. Zgubit za eno piko in napad za zmago v polfinalu pusti posledice. Sem pa prepričan, da bi naši namahali AU če bi se srečali prej. 
 

aja pa manjkal nam je Goran itak. Res škoda da se ni premislil. To je bila res enkratna priložnost. 
 

4 mesto je odličen rezultat. Z malo sreče bi bili komot srebrni.

Povezava do prispevka

Leader se ne postane cez noc. Tudi Gogi je moral pred 2017 iti cez razocaranja in kritike, da se je na domacem Eurobasketu v cetrtfinalu spustil v brezglav 1v1 battle s Parkerjem, kar nas je kao pokopalo. Upam da bo tale poraz gorivo za trd trening (pri Luki predvsem malo boljsa fizicna priprava in boljsi % zadetih prostih metov) in nove zelo lepe zgodbe v NBA in z repko.

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 2 urama:

Ma dej no

to zlivanje gnojnice degenov k v lajfu niso igrali športa je smešno

pač izjemno težko se je sestavit k zgubiš tok blizu stran od finala, še ene penale zbrcat je odveč ne pa se resetirat pa celo tekmo odigrat

jbg ni blo ne, en mesec nazaj bi roko utrgali za četrto na OI  en napad do finala zdaj pa k da smo ZDA ne pa low tier EL igralci+dončič

 

+1 

 

meni je bilo takoj jasno, da nimajo šans proti avstralcem, ravno zaradi tega. Ni šans, da se v 48 urah psihično pobereš od unega poraza za 1 piko. Avstralci so imeli lažje delo, ker so imeli ZDA za nasprotnika in zato nizka pričakovanja za finale. Tako, da ne štekam zakaj so nekateri tako razočarani danes. Drugače pa repka top, samo se pridružujem nekaterim, da Sekulić IMO ni material za tako funkcijo. To sem jaz frendom govoril že pred kvalifikacijami. 

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
TitanG reče pred 3 urami:

pač izjemno težko se je sestavit k zgubiš tok blizu stran od finala, še ene penale zbrcat je odveč ne pa se resetirat pa celo tekmo odigrat

 

druge pa lahko to tako napali, da stresejo vso jezo zaradi tiste ene točke/blokade na nasprotnika za 3. mesto

 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 58 minutami:

nehte bit taki fanboyi dončiča lol kot da vam je buttbuddy. model je dober ampak to še ne pomeni da bo kdaj leader. lahko bo lahko ne. 

kakšen lider :lol: model rabi tri krepke po glavi da bo mamici šou jokat. kaj ta človek dela sodnikom in kolk AWja fak. dobr tu na forumu bojo rekl temu hejt, sam dejte se za sekundo postavit v položaj kogarkol ki ni slovenc. a smo že kdaj vidl kej takega? seveda če imaš 200 miljonov ti ga bodo hotl fafat, zakaj, nimam pojma. model rabi suspenz od košarke predn se kdo navleče tega obnašanja

Povezava do prispevka

Ok zdaj je konec. Bolj me zanima zakaj vas toliko omenja da je to bilo to, kao šansa generacije, saj ekipa še ni ravno nekaj stara. Pa a nimamo nobenega mladega potenciala? Niso bili naši neki prvaki u20 in un Glas MVP? Pa mali Duščak recimo? Ne pratim nič kaj, zato me zanima kaj mislite tisti ki ste bolj v evropski košarki. Saj vem da so kvaliji za WC zajebani zaradi timinga, ampak potem pač uberemo isti route kot letos. EP prvaki ---> wildcard --> OI. :mafija: :D 

Povezava do prispevka

to četrto mesto peče in boli kot svinja, bili smo tako zelo blizu...

 

all in all je rezultat (še vedno) fenomenalen in to praktično z zelo limitirano ekipo. ko se samo spomnim tistih reprezentančni ekip po letu 2000, ko smo imeli nore košarkarje, rezultatov pa nobenih. s tem da smo imeli praktično vsako pozicijo pokrito z dvema nadpovprečnima košarkarjema, zdaj pa...

 

ekipi se ne more zamerit ničesar, dali so to, kar so lahko. Dončić je šel že proti Francozom na hlape, Čančar, Dragić, Prepelić so v ključnih tekmah preveč oscilirali, Tobeyja se je pa IMO premalo uporabljalo. Blažič v obrambi do danes fenomenalno, v napadu ga žal ni bilo. ostali niti niso imeli nobene vidnejše vloge, in to nas je IMO na koncu tudi pokopalo, ker se je ogrodje ekipe fizično preveč iztrošilo. če sem pridodamo še srceboleči poraz v zadnjih sekundah polfinala, današnja igra niti ni neko grozno presenečenje.

 

zato sem tudi danes pred tekmo napisal, da bo zelo pomembno, kako bomo štartali. no, štartali smo z metanjem ceglov na koš in šenkanimi žogami Avstralcem.

 

+ končno res enkrat lahko rečemo, da ekipa diha kot eno in to ni floskula

+ fanatična borba in grizenje

+ jasno določene vloge igralcem

+ slovenski napad do izločilnih bojev

 

- prekratka klop/rotacije

- absolutno prevelika podrejenost LDju v napadu

- JEBEM VAM MATER ZA TO PREREKANJE S SODNIKI

- obramba (smo proti Španiji je bila reeeees na nivoju)

 

kaj naprej? ne vem. neke opcije za konkretno nadgradnjo v trenerski in predvsem igralski vlogi te ekipe realno ne vidim, tako da...to je verjetno to. :D

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
Seth reče pred 4 urami:

Ok zdaj je konec. Bolj me zanima zakaj vas toliko omenja da je to bilo to, kao šansa generacije, saj ekipa še ni ravno nekaj stara. Pa a nimamo nobenega mladega potenciala? Niso bili naši neki prvaki u20 in un Glas MVP? Pa mali Duščak recimo? Ne pratim nič kaj, zato me zanima kaj mislite tisti ki ste bolj v evropski košarki. Saj vem da so kvaliji za WC zajebani zaradi timinga, ampak potem pač uberemo isti route kot letos. EP prvaki ---> wildcard --> OI. :mafija: :D 

 

Čeprav smo imeli ta cikel drugace res sreco s poskodbami bi imo ekipi ful sedel ravno edini, ki je odpadel zaradi poškodbe - Žan Mark Šiško. Edini slovenski play v EL trenutno, tak old school pass first igralec, sicer je star ze 24 ampak za reprezentanco ni odigral se skoraj nic in bi znal biti kar proper okrepitev. Na playu bo zanimivo spremljat kako bo napredoval Žiga Samar, ki je letos kar nekaj igral v prvi spanski ligi, drugace pa je sel skozi mladinsko šolo reala, pa za playa je kar visok (skoraj 2 metra). Glas je bil menda res mvp tega challengerja in Slovenija je zmagala vseh 5 tekem ampak ne vem koliko močna je bila dejansko konkurenca. Me res zanima kje in kako bo nadaljeval kariero. Mogoce bi mu sedlo kaksno leto v klubu kot je krka, kjer bi imel verjetno zelo pomembno vlogo v precej mocni ligi. Potem je tu se Rok Radovič, ki pa se mora najprej prebit v rotacijo pri olimpiji, se mi pa zdi kar fizicno mocan za branilca in tak hustler. imo najbolj zanimiv slovenski mlad igralec pa je luka ščuka, 2.10m, dolge roke, precej gibljiv, solidn šut, letos je odigral za olimpijo v prvi ligi kar ene par dobrih tekem. Pod košem pa ful obeta Saša Ciani, ki trenutno zelo dobro igra na u18 challengerju. Pa za spremljat bo, kako bo slo v Krki Juriju Macuri, mislim da se mu obeta kar zajetna minutaža, samo da se ogne še kakšnih poškodb. 

 

Mislim, da je šansa generacije v smislu, da se je za evropske ekipe res jebeno težko plasirat na olimpijske, sploh če se ful zanašaš na enega igralca. Da se Dončič poškoduje, rabi počitek al pa ma malo bolj deep playoff run in smo pečeni. Že spravit se v položaj, da lahko sploh igraš kvalifikacije za OI je zajebano, za našo reprezentanco brez nba in EL igralcev pač ni samoumevno, da se bo uvrščala na SP in celo EP.

Povezava do prispevka

V skupini, ki jo je zmagala Slovenija na U20 Challengerju je bil med drugim Izrael, ki je pred tem zmagal zadnji dve standardni U20 prvenstvi, Grčija in Rusija. Edina ekipa, ki je bila ravno tako kot Slovenija na teh Challengerjih (3 skupine in 3je zmagovalci) neporažena, je Francija. Tretji zmagovalec je Češka (ki je nadmudrila Španijo, Hrvaško in Italijo). Glede na uvrstitve Slovenije praktično od 2007 naprej, ko smo bili 5. na U20 prvenstvu v Gorici/Novi Gorici, je to kar konkreten napredek. Kar se tiče Glasa, igra v srbski prvi ligi, ne vem koliko bi mu Krka dejansko pomagala...

uredilo bitje debelinko
Povezava do prispevka

Imo duscaku zaenkrat manjka tudi boljsi sut. Me zanima kaksne plane ima z njim cedevita, morda ne bi bilo slabo ce pade kaksna posoja.

 

Glas je v srbski ligi ze letos odigral zelo dobro in bi imo moral poskusit narediti korak naprej, torej mora ciljati vsaj na aba ligo (srbski aba ligasi se domaci ligi prikljucijo sele v zadnjem delu sezone). Krko sem dal kot primer kjer bi imel relativno malo rezultatskega pritiska, najbrz zajetno minutazo in sanso, da postane the man, pa kot slovenec bi imel verjetno tudi malo vec kredita kot v kaksnem tujem klubu (podobno kot prepelic v heliosu nekoc). Meni bi ga bilo kul spremljat v taksni situaciji (boljse kot drobtinice v kaksnem vecjem klubu)

Povezava do prispevka

pogooglal oboje kdo kej igra

 

eurocup - kaj da fak so to zaeni jogurt klubi ffs, Virtus Bolonja in KK Krško sem že celo kdaj slišal omembo, ostalo pa sam wtf lol https://cedevita.olimpija.com/en/cedevita-olimpija-games/. Kaj je to neka košarkaška ustreznica Formula Four al kva :rofl:  Pizda sej sem vedel da je Olimpija nizko padla, ma to je pa res eye opener

 

ABA liga - Partizan in Crvena zvezda sta mi dejansko bolj poznana kluba kot karkoli v jogurtcup lol, verjetno tudi boljše kvalitete kot tisti smrdljivi klubi https://www.aba-liga.com/calendar/21/1/. To bi dejansko šel kej pogledat

 

 

Povezava do prispevka
Galko reče Pravkar:

@zarafrustra zbrisal sem ti post ker mi greš na kurac in ker me tvoje trollanje spravlja v slabo voljo :) 

 

Lahko pa še enkrat vprašaš isto, ampak na normalen način.

Kako to misliš normalno? Ni vse kar se tebi ne prilega kar samo po sebi trollanje. 

 

Jasno je da je Francija brez playmakerja v remontu, jasno je da je Španija s povprečno starostjo 95 v remontu. Zanima me kam na kakovostni lestvici folk realno uvšča Slovenijo? Top 5? Top 10 na svetu? Edina ekipa s katero smo se pomerili in je bila kakorkoli kompletna nas je razmontirala kljub temu da so igrali brez verjetno prvega nosilca. Kako daleč lahko ta slovenska reprezentanca seže po remontu top ekip? 

Povezava do prispevka

In kdo je ta prvi nosilec? Ben Simmons?

 

Pa zakaj Francija ni bila kompletna? Kdo je manjkal pri njih?

 

Spuscat se v neke debate s tabo ipak nima smisla ker bos pac trmaril svoje dokler te nekdo ne bana. In ne Patty Mills nikoli ni bil najboljsi backup PG v NBA.

 

aja pa tole spodaj:

 

Če bosta gledala je pri meni vedno prvo vprašanje - kaj točno se dogaja. 

 

Recimo vzemimo primer Dončiča - medtem ko je Slovenija navijala za slovenijo sem se sam vprašal - ok, ampak a ni nekako pokazalno, da ima Luka težave tako v Dallasu kot v repki (da ali gre sam in rabi podporo vseh - recimo KPja, ali pa ni nič od ekipe) ... zakaj je temu tako. Moja pozicija ni bila ofuj Dončič ampak sem vzel recimo resno izjave Carlisle-a, ki je govoril da je KP isto dober samo da mu je namenil drugo vlogo ... na prvo žogo se ponavadi motimo zato so analize ključne.

 

Nisem jst nobena avtoriteta, sem pa sposoben ohraniti neko distanco iz katere se lahko vprašam kaj se dogaja in pridem do nekih vprašanj, ki so drugače zakrita. Da bi bil avtoriteta bi moral znati odgovoriti na ta vprašanja, tako pa sem samo nekdo, ki se trudi misliti.

Recimo na primeru športa je potem - haha chokenili so, ker loserji. Mislim da ne poznam primera ( razen spursov, lol) kjer bi šlo pri porazu za choke-anje. To kar povprečnež vidi kot choke slovenije bo nekdo, ki resno vzame stvar v roke vidil kot absolutni limit slovenske reprezentance

 

kako ti uspe sproducirat take kupe nesmisla?

uredilo bitje Mutombo
Povezava do prispevka
Mutombo reče Pravkar:

In kdo je ta prvi nosilec? Ben Simmons?

 

Pa zakaj Francija ni bila kompletna? Kdo je manjkal pri njih?

 

Spuscat se v neke debate s tabo ipak nima smisla ker bos pac trmaril svoje dokler te nekdo ne bana. In ne Patty Mills nikoli ni bil najboljsi backup PG v NBA.

 

aja pa tole spodaj:

 

Če bosta gledala je pri meni vedno prvo vprašanje - kaj točno se dogaja. 

 

Recimo vzemimo primer Dončiča - medtem ko je Slovenija navijala za slovenijo sem se sam vprašal - ok, ampak a ni nekako pokazalno, da ima Luka težave tako v Dallasu kot v repki (da ali gre sam in rabi podporo vseh - recimo KPja, ali pa ni nič od ekipe) ... zakaj je temu tako. Moja pozicija ni bila ofuj Dončič ampak sem vzel recimo resno izjave Carlisle-a, ki je govoril da je KP isto dober samo da mu je namenil drugo vlogo ... na prvo žogo se ponavadi motimo zato so analize ključne.

 

Nisem jst nobena avtoriteta, sem pa sposoben ohraniti neko distanco iz katere se lahko vprašam kaj se dogaja in pridem do nekih vprašanj, ki so drugače zakrita. Da bi bil avtoriteta bi moral znati odgovoriti na ta vprašanja, tako pa sem samo nekdo, ki se trudi misliti.

Recimo na primeru športa je potem - haha chokenili so, ker loserji. Mislim da ne poznam primera ( razen spursov, lol) kjer bi šlo pri porazu za choke-anje. To kar povprečnež vidi kot choke slovenije bo nekdo, ki resno vzame stvar v roke vidil kot absolutni limit slovenske reprezentance

 

kako ti uspe sproducirat take kupe nesmisla?

Ne vem kako naj ti odgovorim na obtožbe nesmisla, če nisi pojasnil zakaj je nesmisel :)

 

Kdo pa naj bi bil prvi nosilec avstralske repke? Problem Francije je, da jim manjkajo pozicije - recimo na playu se jim pozna odsotnost tpja, menjava na centru je nek hlod  za kerga sem prvič slišal ... če misliš da je to neka dobra ekipa pol sem jst kokoš. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...