kemik Objavljeno 19. december 2025 Share Objavljeno 19. december 2025 https://www.imdb.com/title/tt33764258/ Navedek Povezava do prispevka
CPC_agent_za_SrednjoEvropo Objavljeno 20. december 2025 Share Objavljeno 20. december 2025 Lol, da so dali čustveno nabito zgodbo temu bland boring hacku. Navedek Povezava do prispevka
pocast Objavljeno 20. december 2025 Share Objavljeno 20. december 2025 Financed_by_CPC reče pred 55 minutami: Lol, da so dali čustveno nabito zgodbo temu bland boring hacku. hja...ampak lahko bibilo slabše, pa bi jp Markyu Marku (ne vem zakaj sta mi full podobna) 2 Navedek Povezava do prispevka
Undead Objavljeno 20. december 2025 Share Objavljeno 20. december 2025 Dobr da niso dali Uwe Bollu. 4 Navedek Povezava do prispevka
Mitsu Objavljeno 20. december 2025 Share Objavljeno 20. december 2025 Financed_by_CPC reče pred 6 urami: Lol, da so dali čustveno nabito zgodbo temu bland boring hacku. Odiseja čustveno nabita zgodba? Troja in Odiseja sta mitični pripovedi starih Grških misterioznih šol kako se človek obrne nazaj v svoj notranji svet. Zgodbi sta torej zelo podobni zadevi kot Indijska Bhagavad Gita in Hebrejska in Grška Biblija. Tko povedano na grobo Trojanci v Troji predstavljajo čute obrnjene samo navzven, ki ugrabijo Heleno, (ki je simbol človekove težnje proti svobodi oziroma prebujenju) in Ahajska koalicija predstavlja človekovo voljo po samorealizaciji, ki pa potrebuje nazaj Heleno za svoj razvoj. V bistvu se gre za mitično zgodbo o človekove notranjem boju in ko se Troja zaključi, Odiseja pove zgodbo do konca ko se Odisej vrne domov (se samorealizira). Tako kot vse podobne zgodbe imajo vsi karakterji v teh zgodbah od Titanov do Bogov in junakov v teh pripovedih specifično genealogijo in njihova imena imajo pomen, da se jih da ezoterično umestit in dešifrirat že iz Grških črk, ker vsaka Grška črka ima nek svoj hieroglifski pomen. Te zgodbice so seveda samo podporne zgodbice namenjene iniciantom, ki so bili člani teh šol in so delali na sebi. No Nolan najbrž ne bo sledil tem zadevam, čeprav glede na to da sem na temu posterju opazu da ma model za čelado simbolično človeška hrbtna vretenca, ki jih do zdaj nisem opazil še nikjer kjer so predstavljali stare Grke. Hrbtenica je bila vedno simbol vertikalnega človeškega razvoja in ne samo horizontalnega delovanja v zunanjem svetu, tko da Nolči najbrž že ve za določen pomen zgodbic. Tko da prepričan sem da bo blan boring hack spet naredu zanimiv film - vsaj zame in da zna bit tko metafizično zanimiv :)))). Zna bit da bo tudi zelo čustven :))))))))))). Mene je un moment v Tenetu dobr čustveno zadel, kjer se Protagonist in Neil poslovita in ko veš da Neil umre, zato da reši Protagonista. Ne vem zakaj naj bi bil Nolan boring? 5 Navedek Povezava do prispevka
Hosta Objavljeno 20. december 2025 Share Objavljeno 20. december 2025 Mam občutek, da je mel Mata Damona v mislih? Vsaj jst sem takoj na Damona trznil, sem pričakoval kakšno bolj utrujeno in razbrazdano faco za Odiseja. Recimo v stilu Pedra Pascala, če gremo mal po nedavnih spominih (ki bi jih radi sicer pozabili). Navedek Povezava do prispevka
ke_kit Objavljeno 20. december 2025 Share Objavljeno 20. december 2025 (urejano) Itak, da je govoril o Nolanu. Saj niso zgodbe dali Damonu. Režiser je vodja projekta, ne pa igralec(/producent). Mene drugače edino zanima kako vizijo mitološkega spektakla bo Nolan spravil na platno. Ne pričakujem nekega norega inoviranja kar se same zgodbe ali igre tiče. Ista zadeva kakor pri Villeneuveovem Duneu. 21. december 2025 uredilo bitje ke_kit Navedek Povezava do prispevka
cin der Objavljeno 20. december 2025 Share Objavljeno 20. december 2025 1 1 Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ osis Objavljeno 21. december 2025 Share Objavljeno 21. december 2025 ke_kit reče pred 14 urami: Itak, da je govoril o Nolanu. Saj niso zgodbe dali Damonu. Režiser je vodja projekta, ne pa igralec(/producent). Mene drugače edino zanima kako vizijo mitološkega spektakla bo Nolan spravil na platno. Ne pričakujem nekega norega inoviranja kar se same zgodbe ali igre tiče. Ista zadeva kakor pri Villeneuveovem Duneu. Men je Nolan precenjen do triglava in za večino njegovih filmov ne razumem hypa. So pa vizualno dovršeni in znajo bit spektakularni. Zgodba ima epske razsežnosti in seveda pozabljamo, da pa vendarle so generacije, ki niso ne brale knjige, gledale risank ali kakšnih drugih filmskih izvedb. Navedek Povezava do prispevka
ke_kit Objavljeno 21. december 2025 Share Objavljeno 21. december 2025 (urejano) osis reče pred 6 minutami: So pa vizualno dovršeni in znajo bit spektakularni. ke_kit reče pred 15 urami: Mene drugače edino zanima kako vizijo mitološkega spektakla bo Nolan spravil na platno. Ne pričakujem nekega norega inoviranja kar se same zgodbe ali igre tiče. Za folk, ki ne pozna zgodbe pa seveda ne morem govoriti. Men je pri Nolanu zanimiv predvsem stil. Vsi njegovi filmi imajo nadpovprečno produkcijo in se mi zdi, da bi lahko zelo dobro izpeljal epski spektakel. Predvsem me zanima kako bo vkomponiral mitološke elemente. 21. december 2025 uredilo bitje ke_kit 1 Navedek Povezava do prispevka
Etun Objavljeno 22. december 2025 Share Objavljeno 22. december 2025 Trailer 2 Navedek Povezava do prispevka
zasledovalec Objavljeno 22. december 2025 Share Objavljeno 22. december 2025 (urejano) Zgleda kot da se film dogaja v neki skandinaviji, ne pa grciji/sredozemlju Se bom pustil presenetit, ker res kronicno primankuje "historicnih" epikov, sam kar se tice art directiona in kostumografije (sploh ta batman lol) res nism neki navdusen. Klasicna Nolan sprana crno, sivo, rjava paleta, lahko bi se tudi bolj potrudil. Komaj cakam, da ta sterilen look pri high budget filmih neha bit tok popularen. 22. december 2025 uredilo bitje zasledovalec 3 Navedek Povezava do prispevka
pocast Objavljeno 22. december 2025 Share Objavljeno 22. december 2025 Komaj čakam film, zaupam Nolanu, sam ta trailer je res bl bogi... Navedek Povezava do prispevka
Hosta Objavljeno 22. december 2025 Share Objavljeno 22. december 2025 Joj kolk bo to enga dlakocepljenja okrog vsakega kadra, že ta trailer bi lahko seciral v neskončnost. Batman je res lol moment. Če film ne bo tako sranje kot Gladiator 2, bom praktično navdušen. Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ osis Objavljeno 22. december 2025 Share Objavljeno 22. december 2025 Se strinjam, trailer je res bogi. Navedek Povezava do prispevka
ke_kit Objavljeno 22. december 2025 Share Objavljeno 22. december 2025 Ta trailer mi je uspel za vsaj ene 60% znižati prvotni hype. 1 Navedek Povezava do prispevka
Mitsu Objavljeno 22. december 2025 Share Objavljeno 22. december 2025 Hehe, trailer je čist kul, zgleda res kot en proper predogled potovanja skozi temo. Sej zgodba Interstellar-ja je ista. V bistvu je bil Interstellar že Odiseja pred Odisejo :)))). Navedek Povezava do prispevka
cashman Objavljeno 22. december 2025 Share Objavljeno 22. december 2025 No, Nolan ne dela vseh filmov slabo. Meni je bil njegov Memento ful dober. 1 Navedek Povezava do prispevka
Buzzkill Objavljeno 23. december 2025 Share Objavljeno 23. december 2025 Game of Thrones je uničil kostumografijo za naslednjih 20 let, prav sit sem teh enih istih modernih rendicij oklepov in oblek, bljak. Trailer me ni neki nahypal, barvna shema je čudna, nimaš občutka Grčije ne epskosti, mogoče je samo trailer tak. 2 Navedek Povezava do prispevka
pocast Objavljeno 23. december 2025 Share Objavljeno 23. december 2025 1 3 Navedek Povezava do prispevka
Spiralmind Objavljeno 23. december 2025 Share Objavljeno 23. december 2025 Največji minus je itak "promise me you will come back" "what if i can't" 5 Navedek Povezava do prispevka
kemik Objavljeno 23. december 2025 Avtor Share Objavljeno 23. december 2025 Mitsu reče Dne, 20. 12. 2025 at 15:34: Ne vem zakaj naj bi bil Nolan boring? To je popularno tle gor, Nolanovi filmi so nekateri res mal overhyped oz. jim folk spregleda luknje zaradi epskosi, na forumu se pa to potem v večini obrne v hate, sej je skoz isto. Meni je Nolan drugače produciral hude petarde, pač film zaradi katerega gre v kino. Lahko gledam tudi film ki je boljši, ampak bo doma isti efekt, če se razumemo. Mi je bil pa Tenet sicer akcijsko hud ampak zgrešen, Oppenheimer pa samo uredu, kul muvi, lahko bi tut doma gledal. Tako da gre krivulja mal na dol, ampak on v kombinaciji z zgodbo Odiseje + imax pa obeta jebemti. Trailer mi deluje kot da hoče mimickat dobo 70-80, ne vem zakaj sem dobu tak filing. Navedek Lol, da so dali čustveno nabito zgodbo temu bland boring hacku. Ubistvu že skor vem kaj boš rekel ampak mi je vseeno. 1 Navedek Povezava do prispevka
Bessie Objavljeno 23. december 2025 Share Objavljeno 23. december 2025 (urejano) Eh, sem mislil, da je govora o Kralju, ki je ravno poizdal svoj album... 23. december 2025 uredilo bitje Bessie Navedek Povezava do prispevka
Weraziel Objavljeno 23. december 2025 Share Objavljeno 23. december 2025 Nolan ima zelo slab reputation z melee fajti v njegovih filmih, edino kar se iz glave spomnim da je dobro je tista ena scena v Tenet, drgač pa kr slabo. Upam da ima neke dobre koreografe za fajt scene Navedek Povezava do prispevka
BuDi Objavljeno 24. december 2025 Share Objavljeno 24. december 2025 ne vidim razlike... Navedek Povezava do prispevka
SL4FKO Objavljeno 24. december 2025 Share Objavljeno 24. december 2025 (urejano) Zna biti dobro, bomo vidli. Fak, mene pa motijo shiny, novi spucani oklepi pa čelade, tak je vse sterilno pa spucano zunaj ko v faking bolnici skoraj... Niti praske gor, kaj faking prvič so se prišli fajtat?! Ali majo za vsak fajt komplet drugi gear tak kak Đokovič? 24. december 2025 uredilo bitje SL4FKO 2 Navedek Povezava do prispevka
catal Objavljeno 24. december 2025 Share Objavljeno 24. december 2025 Men je una temna čelada konc huda. Loh bi jo melo neko božanstvo, zgleda k da ni s tega sveta. 2 Navedek Povezava do prispevka
Mitsu Objavljeno 25. december 2025 Share Objavljeno 25. december 2025 catal reče pred 16 urami: Men je una temna čelada konc huda. Loh bi jo melo neko božanstvo, zgleda k da ni s tega sveta. Predvidevam da je model s črno čelado in vretenci na njej Ahil. Vsi s črnimi peresi so pa Mirmidonci (mravljični ljudje - Ahilovi vojaki s katerimi se je pridružil Ahajski koaliciji). Sej mislm da so jih v 2004 filmu Troja od Petersona enako predstavil. Navedek Povezava do prispevka
╭∩╮ osis Objavljeno 26. december 2025 Share Objavljeno 26. december 2025 Sam a ni tko, da bi on moral bit mrtev, v času Odiseje? Navedek Povezava do prispevka
CPC_agent_za_SrednjoEvropo Objavljeno 26. december 2025 Share Objavljeno 26. december 2025 cashman reče Dne, 22. 12. 2025 at 21:06: No, Nolan ne dela vseh filmov slabo. Meni je bil njegov Memento ful dober. Nolan dela vizualno zelo dobre filme, čeprav zelo mrtve/hladne. To je nr 1 thing, zakaj so filmi na koncu bedni. Prav tako ne vem, zakaj ne da dialogov nekomu pisat. So isto hladni/mrtvi kot vizualije. Al pa imaš betmena, kjer se itak dialoga sploh ne sliši čez Braaaaaawmh sounde. Vsebinsko pa tudi noben nič ne pomeni. Pošljimo vseh 5 tisoč policistov naenkrat v mestno kanalizacijo. In zdaj pridemo do tega trailerja stare Grčije, ki je bila neverjetno barvita, mediteransko topla in homo-entuziastična, a pod Nolanom izgleda sprana, siva. Postapokaliptično, bleak in mrtvo. Use a fucking color mr. Nolan. 1 Navedek Povezava do prispevka
Priporočeni prispevki
Pridruži se debati
Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.