Skoči na vsebino

Volitve 2026


Volitve 2026  

83 glasov

  1. 1. Koga boste volili

    • Nikogar
      5
    • Sds
      17
    • Svoboda
      6
    • Sd
      2
    • Demokrati
      16
    • Levica + vesna
      11
    • Nsi + sls
      6
    • Resnica
      3
    • Mi socialisti
      1
    • Erjavec
      0
    • Prebilicev prerod
      3
    • Pirati
      10
    • Glas upokojencev Rupar
      1
    • Zeleni slovenije
      0
    • SNS
      0
    • Drugo
      2


Priporočeni prispevki

Vse politike, ki poznam so pokvarjeni do amena. Vsi imajo neke afere. Tko da v končni fazi mi je vseeno. Zame to bistveno malo spremeni, ni zdej če bo pa Golob še enkrat izvoljen, bo pa druga Švica, ali obratno, če Janša sestavi vlado, da bo pa kej boljš. Nisem naiven.

 

Volil bom pa Levico:

- ker so mala stranka

- ker nimajo nekih velkih afer

- ker gredo vsem velkim strankam in požrešnim podjetnikom, ki so dobil od države denar skrajno na kurac, kljub temu da so najmanjša stranka in vsi govorijo kako nimajo itak nimajo vpliva

 

zato grem moj glas Levici

 

  • Račka +1 3
  • Ne me jebat 3
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
atomic reče pred 54 minutami:

Vse politike, ki poznam so pokvarjeni do amena. Vsi imajo neke afere. Tko da v končni fazi mi je vseeno. Zame to bistveno malo spremeni, ni zdej če bo pa Golob še enkrat izvoljen, bo pa druga Švica, ali obratno, če Janša sestavi vlado, da bo pa kej boljš. Nisem naiven.

 

Volil bom pa Levico:

- ker so mala stranka

- ker nimajo nekih velkih afer

- ker gredo vsem velkim strankam in požrešnim podjetnikom, ki so dobil od države denar skrajno na kurac, kljub temu da so najmanjša stranka in vsi govorijo kako nimajo itak nimajo vpliva

 

zato grem moj glas Levici

 


Delulu 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 12 minutami:

iz nimamo afer smo prisli nimamo velikih afer

 

Načeloma nima afer. Jest sem velike afere dal samo zaradi retardov, k potem iščejo neke gluposti. Ampak če postavimo kriterije, kaj je afera, da je to recimo nek škandal s pravnomočno obtožnico ali pa vsaj zgolj obtožnica, policijska preiskava itd.... Potem lahko rečemo da Levica nima afere.

 

Če pa meniš drugače, bi pa fino za spremembo enkrat navest nek primer. Sam ponavad desničarji best we can do je, kot tole spodaj:

 

Dusan On A Mission reče pred 5 minutami:

Delulu 

 

 

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka

Mogice nimajo afer, samo bi rekel da so iz idealisticne stranke postali oprtunisti na, ki je pripravljena svoje ideale prodat za neko korist.

To se je lepo videlo v odnosu do financiranja vojske in podpora natu...

Svoj cas so zbirali podpise proti nabavi orizje s strani sds vlade, zdaj so enako nabavljali in celo sodelovali v vladi ki je podpisala da bo 5% bdpja namenila natu....

Zato da so lahko bili v vladi....

 

Lep primer je tudi to da so kordisa vrgli ven, ker je kritiziral ravno to, da se stranka pomika k mainstream levim strankam in se vec ne razlikuje od SD...

 

Pa primer z Vatovcem, ki je oportunisticno preskocil v SD ker je bilo jasno da tak isto politiko vodijo, samo da bo v SDju zagotivo prisel vbparlament.... 

To lepo kaze da je oportunizem prisoten v samem vrhu stranke...no zdaj vrc ne... Samo ta isti clovek je pac bil v tej stranki ves cas in to pove nekaj o tem kaki ljudje so na vrhu te stranke.... 

In ce stranka ne bo prisla v parlament, me sploh ne bo presenetilo ce bo teh prestopov iz levice v sd se vec...

 

Povezava do prispevka

Dobr no @Sigma. k da prvič spremljaš politiko al kaj.

 

Ti ko greš v koalicijo moraš sprejet določene kompromise. Mislim ko se poročiš se poročiš z najbolj sorodno dušo pa je treba kak kompromis sprejet, kaj šele da greš z drugo stranko v koalicijo. Kot najmanjša stranka nimaš kj preveč praskat, že to kar so ipsogajal je huuug. Sj niso imel ministrva za finance, za obrambo itd... To je tudi sam Kordiš razlagal, da razume d amorajo biti kompromisi in ko se je nabralo preveč kompromisev sploh ta z vojsko je popizdil in izstopil. Povej kje si še videl tako načelnost?

Jest bi rekel, da so imel drugačne poglede na čisto vsako stvar, ampak to je stvar koalicijske pogodbe ne samo vojske. Tist kar so vzel so se resno lotil, pa same kritike. Si predstavljaš, da bi dejansko imel ministrstvo za finance in obrambo in bi izstopil iz nata haha...

Prosim ne bit naiven no...

 

To da je pa Vatovec izstopil pa komu jebe mater, to je stvar posemeznika, ne moreš na podlagi njega potem cele stranke, ker če, potem bi moral reči da je SDS mentalno neuravnovešena in pedofilska stranka, ker ima edina uradno potrjene mentalno neuravnovešene in pedofilkse člane. Ampak vemo da ni tako, niso vsi taki, imaš tudi pokončne kvalitetne poslance, kot so Jelka Godec, Žan Mahnič...

Povezava do prispevka

Btw a ni ironicno da bo v sloveniji na teh volitvah najvecjo podporo dobil politik ki je en redkih evropskih politikov ki zagovarja trumpa, ki v tem casu razmislja o napadu na evropo?

 

Me pa ne cudi. Ker leve stranke so tak nesposobne da tega sploh ne znajo uporabit proti jansi.

 

Povezava do prispevka
BuDi reče pred 15 urami:

Grenlandija je bolj Evropa kot Ukrajina?

 

Pustite naše kolonije pri miru?

 

Iradno je del danske ki je clanica eu, cetudi grenlandija sama ni.

Imamo tudi fancosko gvajano ki je clanica eu pa je v juzni ameriki.

In imamo ukrajino ki ni ne clanica eu in ne del kaksne clanice eu....

Je pa v evropi ja, bolj kot grenlandija ali francozka gvajana. Bolj v evropi je tudi rusija ali pa gruzija, ki jo je rusija tudi napadla v preteklosti...

 

Zakaj je bolj v evropi bolj pomembnokot bolj v eu?

Zakaj je realno sploh pomembno kje si in clan cesa si...? Zato fa nekdo opravicuje nek interes nad zemljo nekoga drugega?

Povezava do prispevka
Sigma reče pred 1 uro:

Zakaj je realno sploh pomembno kje si in clan cesa si...? Zato fa nekdo opravicuje nek interes nad zemljo nekoga drugega?

prvi pogled...

Falklandski otoki 1982.

 

drug pogled...

Danska je kolonizator... V drugih državah so kolonialiste nagnali in raje jedo travo, mi bomo pa branili naše kolonije. Okej.

 

V Ukrajino ne pošiljamo vojske. Niti dveh.

 

 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 20. 1. 2026 at 13:55:

Volil bom pa Levico:

- ker so mala stranka

- ker nimajo nekih velkih afer

- ker gredo vsem velkim strankam in požrešnim podjetnikom, ki so dobil od države denar skrajno na kurac, kljub temu da so najmanjša stranka in vsi govorijo kako nimajo itak nimajo vpliva

 

zato grem moj glas Levici

 

Jaz bi dodal še, ker so jih neuspešno skušali prepovedati na ustavnem sodišču. 

 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Eno vprasanje.

Ko imamov Sloveniji demokracijo in ko imamo volitvena katerih ljudje potem izvolijo poslance v parlament....

 

Koliko slovenskih volilcev ve, kako sistem volitev deluje?

Koliko volilcev ve po kakem kljucu dobi nekdo iz neke stranke poslansko mesto v parlamentu?

 

Ker ob volitvah od politikov v medijih pogosto slisimo da so volitve praznik demokracije. Torej vladavine ljudstva.

Pogosto slisimo kako pomembno je da ljudje gredo na volitve in izrazijo svojo voljo....

 

 

In potem ljudje gredo in si zelijo da je nov predsednik vlade janez jansa ali pa robert golob in potem gredo na volitve in tam nimajo na izbiro janeza janse niti roberta goloba ampak tinceka tonceka iz sds in pickota packota iz svobode.... Mogice labi glasovali za eno stranko samo nima v njihivi enoti kandidata, ker ga ma samo v drugi enoti v kateri pa ne morejo volit. Noin pol volijo za ticeka tonceka ki zmaga v njihovi enoti, picko packo paje drugi, samopicko packo vseenopride v parlament,tincek toncek pa ne.... Ali pa so za sds in janeza jansosamo jim tincek toncek ful no vsec, samo morajoo krozit na volitvah tinceka tonceka ce hocejo v renici podpret janeza janso, samo tidi s tem vni nujno da podprejo janeza janso, ker lahko pa da s tem v renici ravno ti cek toncek pride v parlament ne janez jansa.....

 

Cisto tako.... Koliko slovenskih volilcev razume kako volitve kjer se izrazi volja ljudstva sploh ve kako sistem funkcionira?

 

Jaz bi rekel da realtivno majhen delez...

 

Mi je pa zanimivo da mediji tudi ne vlagajo ravno kakrsnegakoli truda da bi ljudem to razlozili.

Ker sistem v resnici ni enostaven.... Samo rekel bi, da javno razglasat da gre za voljo ljudstva, ce ljudje v velik meri ne poznajo principa delovanja volitev, je malo za lase privleceno.

Res pa je, da tudi ce nekdo podpise pogodbo ki je ni prebral in nepozna vsebine,vseeno steje da se strinja... 

Je pa to vseeno priblematicno in na koncu te bo vsaj vsak notar opozoril na to da je pomembno da poznas vsebino in ali poznas vsebino in ti prebralvsebino.....

Na volitvah realno niti politikov niti medijev, ki vsakodnevno porocajo o politiki in volitvah, ne briga zares ali ljudje dejansko razumejo kako poteka to glasovanje in kaj pomeni njihov glas nekomu na volitvah.

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 8 minutami:

 

na listi SD mu je otezen vstop v parlament, lazje bi v levici prisel notri

nebi rekel

levici je ves cas slabo kazalo da bo splohp prisla notri

 

in drugo, dolocen delez volilcev ne vozi zgolj stranke ampak neko konkretno osebo ki jo pozna, zato ponavadi poslanci kandidirajo v domacem okolju, ker bodo tako dobili tudi glasove s svojim imenom, ne zgolj za stranko...

torej ce bo vatovec kandidral v istem okolju kot je doslej, ga znajo ljudje ki so njegaosebno podpirali se naprej podpirat, neglede na to v kateri stranki bo in zna tako dobit glasove

 

saj to je vse racunica

zato je tudi tako pomembno kdo kje kandidira, da se cimbolj zagotovi da imajo znotraj vsake stranke cimvecjo moznostp prit v parlament tisti, za katere stranka zeli da bi prednostno prisli, ceprav se mora to dosect kao preko volje ljudstva...

 

glede na to da je vatovec dokaj prepoznevn politik, mislim da nima slabsih moznosti

ravno to da bo dolocen folk obrozil ravno zaradi njegovega imena daje dodatne glasove stranki in veca moznost njemu osebno, za razlioko od nekoga ki bo no name in ga bo nadomestil v levici... tam ne bo ime pritegnilo volicev

Povezava do prispevka

Je v II. volilni enoti, konkurenca so mu najbolj SD-jevski okraji in bo Piran tezko premagal, Gorisko malo lazje, ker ni Nemca. Bo oa v njegovi enoti SD dobil samo enega poslanca, tako da bo tesno. 
 

On bi v vseh urbanih srediscih imel priblizno enake moznosti, lokalno nima neke prednosti, ker ne komunicira lokalnih tem… to gre od rok oredvsem svobodi, ki je zadnjic na ta racun pobrala 50%. 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

Prvič bom dal glas (verjetno) SDSu.

Po navadi sem volil NSi - ker so edini imeli nek normalen program in občutek vizije - ampak jim žal ne gre zaradi razlogov.
Ko nisem vedel kaj volit sem volil Pirate, ker so se zavzemali za eno ali dve gospodarski zadevi, ampak trenutno imajo res glupo kampanijo in se obremenjujejo s populističnimi bedarijami.
Vse leve stranke so postale tak podn, nimajo več leve ideologijo + ves populizem je za kozlat - od božičnice, vinjet, davkov, nobenih reform,.. nič itd... in mi tudi na pamet ne pade volit nobene.

Rabimo gospodarstvo!!, boljše pogoje za gospodarstvo!, da se odpirajo nova podjetja in ne zapirajo stara in da je ugodna klima za gospodarstvo, da konkuriramo s svetom in se mi zdi da leva ideologija to uničuje že nekaj let, posebej sem dobil ta občutek sedaj z Golobom in drugimi levimi klovni.

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 4 minutami:

Imeli smo že 3 vlade SDS, na podlagi česa sedaj sanjate, da bo karkoli drugače? Spominjate me na ženske, ki se vrnejo nazaj k moškemu, ki jih je pretepal in ga še zagovarjajo.

 

+to da javno oznanjajo da si bodo naredili bruke, naj se vsaj zaprejo doma zaklenejo vrata in obkrožijo janšo, noone has to know

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 18 minutami:

Imeli smo že 3 vlade SDS, na podlagi česa sedaj sanjate, da bo karkoli drugače? Spominjate me na ženske, ki se vrnejo nazaj k moškemu, ki jih je pretepal in ga še zagovarjajo.

 

Jaz bom obkrožil SDS predvsem in prvo zato, da pokažem simbolični fuck off Svobodi in Levici

 

Ampak ja, kar se tiče gospodarstva in financ - tako slabo kot je zdaj pod Golobom ne more biti. Ne gre, pač ni možno :) 

Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 minutami:

 

Jaz bom obkrožil SDS predvsem in prvo zato, da pokažem simbolični fuck off Svobodi in Levici

 

Ampak ja, kar se tiče gospodarstva in financ - tako slabo kot je zdaj pod Golobom ne more biti. Ne gre, pač ni možno :) 

Kaj pa je slabo? Nizka brezposelnost? Visoke plače in močna rast vsa leta pod to vlado? Izkoreninjenje neproduktivnih firm? Visoka dodana vrednost? Ureditev dolgotrajne oskrbe? Ureditev pokojninskega sistema v skladu z EU in OECD priporočili?

 

Res hecno.

 

inb4 SDS ne boš volil prvo zato, da pokažeš svoj hud fakof, ampak zato, ker si priden mali janšistek

uredilo bitje CPC_agent_za_SrednjoEvropo
  • Trol 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 8 minutami:

Imeli smo že 3 vlade SDS, na podlagi česa sedaj sanjate, da bo karkoli drugače? Spominjate me na ženske, ki se vrnejo nazaj k moškemu, ki jih je pretepal in ga še zagovarjajo.

Ali ženske, ki se niso naučile nič in so šle k drugemu moškemu z enakimi karakterjem, ki jih tepe malo drugače.

Mislim da se vsi zavedamo, da so vse stranke in politiki v teh strankah bolj kot ne govna. Kaj ti predlagaš? Imeli smo že celo paleto nekih idej:
Nove stranke "mladih" nadebudnežov - slabo
Stare stranke leve / desne -> slabo
Jankovič -> wtf
Janša -> slabo
Proti Janši - slabo
itd...

pač -> "Turd Sandwich VS. Giant Douche — Which candidate do I vote for?" situacija

Povezava do prispevka
Renamon reče pred 1 minuto:

Ali ženske, ki se niso naučile nič in so šle k drugemu moškemu z enakimi karakterjem, ki jih tepe malo drugače.

Mislim da se vsi zavedamo, da so vse stranke in politiki v teh strankah bolj kot ne govna. Kaj ti predlagaš? Imeli smo že celo paleto nekih idej:
Nove stranke "mladih" nadebudnežov - slabo
Stare stranke leve / desne -> slabo
Jankovič -> wtf
Janša -> slabo
Proti Janši - slabo
itd...

pač -> "Turd Sandwich VS. Giant Douche — Which candidate do I vote for?" situacija

Rešitev je, da je treba vse, ki so bili po letu 1991 kadarkoli v politiki, postavit pred zid in pobit in začet znova. Resetatorji™

Povezava do prispevka
CPC_agent_za_SrednjoEvropo reče pred 5 minutami:

Kaj pa je slabo? Nizka brezposelnost? Visoke plače in močna rast vsa leta pod to vlado? Izkoreninjenje neproduktivnih firm? Visoka dodana vrednost? Ureditev dolgotrajne oskrbe? Ureditev pokojninskega sistema v skladu z EU in OECD priporočili?

 

Res hecno.

 

Kot lastniku podjetja me najbolj motijo izredno visoki stroški dela, ki so šli v zadnje pol leta v vesoljne višave in ki brutalno, ampak res BRUTALNO tolčejo dol konkurenčnost slovenskega gospodarstva.

 

Mi smo še posebno na udaru, ker pač delamo za zelo velika podjetja, ki dejansko imajo ogromno zaposlenih (tudi dosti kadra na minimalcih) in ki jih take zadeve, kot so random predvolilni "zimski regresi" in povišan minimalec, napovedan 1 mesec pred udejanjenjem, totalno razfukajo finančno. En od klientov nam je lih prejšnji teden z neizmerno srečo v očeh povedal, da jim bo povečan minimalec odnesel 10 mio €, ki jih nimajo vzeti od kje. In v naslednjem stavku so skenslali del naših storitev, vezanih na advertising. 

 

Evo, pri meni je tko, kako je drugje pa ne vem. Ampak kokr poslušam kolege, tud drugje ni lih najlepše :D Frend je direktor večjega časopisa in mi je tudi ves navdušen razlagal, kako so morali v tiskarni dvigniti minimalca najprej najbolj low-tier profilom, potem so pa še ostali popizdili, da so s plačo preblizu minimalcu (kljub boljši izborazbi in bolj zahtevnemu delu) in zdej hoče povišico še praktično celoten preostali kolektiv. Keša pa valda nikjer, its faking tisk lol.

 

Tko da, se kr pleše.

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 42 minutami:

Imeli smo že 3 vlade SDS, na podlagi česa sedaj sanjate, da bo karkoli drugače? Spominjate me na ženske, ki se vrnejo nazaj k moškemu, ki jih je pretepal in ga še zagovarjajo.

tocno to

cudim se da tak folk potem ne voli raje logarja ki je v bistvu nek posodobjen sds... v bistvu ista politicna usmeritev, samo pac nekoliko bolj novi vodilni ljudje

cudim se da fok verjame da lahko prinese nek napredek nekdo ki je to poskusil ze 3x pa realno failal

 

cisto konkretno v zdravstvu.... dobesedno na vsakih volitvah poslusamo o zdravstveni reformi, pa je nobena janseva vlada ni prinesla, pa je 3x mel priloznost

enako nobenega gospodarskegap reboja.... privatizacija je imela za rezultat tajkunoizacijo, posledica te pa je bilo izcrapavanje podjetij, zapori in na koncu razprodaja podjetij tujcem, predvsem na balkan, kar je se toliko bolj tragicno, glede na to da je slovenija vcasih bila gospodarska sila te regije, zdaj pa so srbi, hrvati, celo madzari in cehi pokupili slovenska podjetja

 

in pa na koncu ne razumem mladih ki bi volili sds ki gradi neko politiko se zmeraj na bivsem sistemu, pa povojnih pobojih pa partizanstvu in domobranstvu....

nekako bi pricakoval da so neki sodobni generaciji volilcev to povsem nepomembne tega, da je kot je ciser bilo omenjeno v komentarjiuh pomembno gospodarstvo.... samo ce gledam sds ali pa nova24 je relano ful malo govora o tem..... ne vidim kaj tocno bi oni delali za gospodarstvo.... ja, pogosto govorijo o tem kako je treba znizat davke, razbremenit delodajalce.... ampak spet, tikrat so imeli vlado pa tega nikoli niso nareidli.... alenka bratusek je povisala v casu gospodarske krize davke, kao zaradi krize in zacasno.... pa tega potem tudi desne vlade nikoli niso odpravile....

podosto dense stranke omnjejao romsko problematiko, pa nepravicnost okoli izkoriscanja sosicalne drzave, dovoljevnaje kriminala... in spet, prav paradoksalno je, da so imeli 3 sovjo blado, pa je golobova leva vlada dejansko tu naredila vecje desnicarske premike kot katerakoli janseva vlada na tem podrocju

tako da jaz res ne razumem folka ki bi volil nekoga ki je ze tolikrat v bistvu tudi iz desnega vidika slabo vodil vlado

 

sam nekako zagovarjam v dolocenih pogledih bolj leve, v dolocenih pogledih desne poglede, ampak realno nobena politika na koncu ne izpolni tistega kar sama obljublja...

levi ponavadi razlagajo kako je treba manj dajat za vojsko... potem pa leva vlada sprejme najvecje povisanje denarja za nato

desni pravijo da je treba znizat davke in privatizirat zdravstvo, pa tega ne naredijo

....

relano kr bedno ko vidis da se v bistvu nihce sploh ne drzi nobenih obljub

najbolj bedno pa mi je da imam obcutek da neglede na to kdo je na oblasti predvsme sledi politiki ki nam jo diktirajo od zunaj

iz tega vidika bi bil prej desnicar, ker naceloma je densa opcija bolj nacionalno usmerjena.... jansa je svoj cas sledil orbanu ali pa trumpu ki sta lepa predstavnika politike ki daje korist svoje drzave in naroda na prvo mesto.... no gelde tega je slovenska desnica drugacna, in tudi ce se je jansa dovj cas identificiral z njimi je jasno da pa hitro podleze evorpski in ameriski politiki ce nam ta kan naroi, tudi ce je v nasportju z koristijo lastne drzave in naroda....

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...