Skoči na vsebino

Generativna umetna inteligenca v igrah


Uporaba generativne AI v igrah za izdelavo grafike in zvoka  

36 glasov

  1. 1. Igrica katero komaj čakam uporablja GenAI za izdelavo assetov.

    • Vseeno mi je
    • V redu, dokler uporabljajo stvar v razvoj in ne v končni verziji
    • Moti me, bom pa še vedno igral
    • Ne moti me
    • Igrice niso art, koga boli kurac
    • Več in hitreje! Moar AI!
    • Ne mislim igrati ničesar kar je narejeno z AI


Priporočeni prispevki

Buzzkill reče pred 1 uro:

Namest v chatu, zalaufaj projekt v Codexu, dej na GPT 5.5 xhigh, enjoy you’re oneshot biločesa. :)

Za extra spice mu še spusti, da ti je Claude reku da se ne da.:)

 

kaj to pomeni?  ker repo projekta mu kr ne smem dat :D

lahk si pa dam Codex app, če bo kaj boljš kt pač sam v browserju

Povezava do prispevka

v bistvu do backend repota od tega projekta tk sploh nimam dostopa :D

fronta mu pa ne smem dat, pa tud nč ne bi pomagalo, če bi mu ga

 

no pa sej, delovalo je

ampak šele v tretje in s tem glupim "promptom"

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

To me je nasmejalo danes. 

 

Model je linkal sliko, rekoč da je AI in vprašal kako je to inferiorno Monetu. Plaz pametnjakovičev je začelo nabijat o soulless zadevi in mnogih napakah, dokler seveda ni model rekel da je samo postal pravega Moneta. 

 

Brisanja, izgovori in meltdowni ensued. :D

 

 


Ni dokaz ničesar, razen tega da je folk glup ko kurac.

Povezava do prispevka

Moj stance je, da je vsaka glazba glazba ne glede na vir. Če je udrihanje s kostjo po mehu glazba, če je spranc na mikseti in sintu muzika, če je slovaški noise band k špila na motorko muzika, je tudi fakin robot muzika. Slednji dejansko lahko naredi nekaj kaj se bo milion ljudi strinjalo da je glazba, ostalo not rly, navadno ne. 

 

Naj nardijo 2 urni povzetek tega! :D

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 16 minutami:

Moj stance je, da je vsaka glazba glazba ne glede na vir. Če je udrihanje s kostjo po mehu glazba, če je spranc na mikseti in sintu muzika, če je slovaški noise band k špila na motorko muzika, je tudi fakin robot muzika. Slednji dejansko lahko naredi nekaj kaj se bo milion ljudi strinjalo da je glazba, ostalo not rly, navadno ne. 

 

Naj nardijo 2 urni povzetek tega! :D

Dragana Mirkovic je tudi glasba, je pa tudi sranje, jebiga

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 3 minutami:

Dragana Mirkovic je tudi glasba, je pa tudi sranje, jebiga

 

Dragana razproda koncert in letno zasluži več od vseh alt indie progerjev kere poslušam x 15. :D

Od žene sestrična se igra na balkanski estradi, pink, evrovizija, te variante in lahk si misliš kaj ma jače številke, lowbrow čefurijada ali dejansko dobri komadi eh. V bistvu kolk dobro gre ok glasbenikom bomo vsi delali AI komade če bomo hteli kaj dobrega k ta hudi bojo delali na šalterju v McD dokler bojo Dragane mele penthouse po Dubaju. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče Pravkar:

 

Dragana razproda koncert in letno zasluži več od vseh alt indie progerjev kere poslušam x 15. :D

Od žene sestrična se igra na balkanski estradi, pink, evrovizija, te variante in lahk si misliš kaj ma jače številke, lowbrow čefurijada ali dejansko dobri komadi eh. V bistvu kolk dobro gre ok glasbenikom bomo vsi delali AI komade če bomo hteli kaj dobrega k ta hudi bojo delali na šalterju v McD dokler bojo Dragane mele penthouse po Dubaju. 

To je problem vseh manjših drzav. Zakaj je Senidah odjebala Muff in šla v neke weird vode na balkan, ker je vecji trg. Jebat ga. 

 

Seveda, kar sem povedal še vedno drži.

Povezava do prispevka
dzaver reče pred 3 urami:

Mislim da v večini primerov folk sploh ne razume za kaj in v kolikšni meri se uporablja kdaj AI. Sam nek hate, ker je pač moderno bit na hate trainu. So over it. Ljudje so ovce in twitter je cancer, ki samo podpihuje take stvari.

AI ima velik stvari, ki ti lahko pridejo prav in to se bo percepcija ljudi kmalu spremenila, npr. tudi učitelji uporabljajo CHAT GPT, pa ne vidim problema s tem.

 

Pomoje folk najbolj moti ko se uporablja AI za izdelavo assetov oz. spefično, arta - sploh pri špilih. Sploh če je očitno, da se je uporabil AI, ker je tok slabo, kot časopisi v prepatch Expedition 33, to štekam zakaj bi se kdo razpizdil. Samo zato, ker se zdi ceneno, da se shipa špil, da ima nekaj tako grdega in opaznega v špilu. 

 

Če bodo pa končno nekoč porihtali, da ne boš sploh opazil kaj vse je naredil AI, mogoče da bo znal popravljati buge v špilu, ... vse z namenom, da špili ne rabijo predolgega razvojnega cikla, ajde, to je pa zelo kul, zelo za, komaj čakam. Samo vem da še nismo tam.

Povezava do prispevka

Mislim, da noben ustvarjalec ni zares proti AIju. To bi blo tko, kot da bi bil v 90s proti internetu. Problem tudi ni Generativna AI kot taka.
Problem je kršenje avtorskih pravic in trolanje pametnjakovičev s stavki kot so: "Duh je ušel iz steklenice", "Jebi ga, prilagodite se",  "AI bo končno vzel umetnost iz rok "elit" (wtf?) in jo dal množicam".
Primeri kot je bila lani septembra dobljena tožba založnikov proti Anthropicu (cca. 1,5 miljarde), ker so filali svoj AI s kopirajtanimi besedili, in nova tožba proti Meti, dokazujejo, da dejansko gre za kršitve. Problem je, da je trenutno AI v svoji wild-west fazi (tako kot je bil internet v svojih začetkih v 90tih), ko regulacije praktično ni in je vse dovoljeno. Copyright težave z Aijem pravniki opisujejo kot »sivo cono« iz enega samega razloga: ker so svetovne vlade v tekmi druga z drugo in nihče noče ostati zadaj. Ko bo AI balonček počil, se bo začelo spreminjati tudi to.

Mmg, lahko se samo smejim, ko folk uletava s takimi kot »Aija se ne da ustavit in kontrolirart«. Če lahko komercialnim AI programom preprečijo, da ustvarja pornografske vsebine, se da kontrolirati vse. Samo v interesu jim ni.

uredilo bitje Baco
Povezava do prispevka

Dokaj sveža novička:

Navedek

 

ZA/UM Is Actively Banning Generative AI From Its Games

Despite the gaming industry aggressively rushing toward AI development, Disco Elysium studio ZA/UM says its upcoming RPG Zero Parades contains absolutely no generative AI. The studio’s CEO reportedly confirmed developers were even required to sign internal pledges promising they would not use AI-generated writing, art, or content during development.

The announcement immediately sparked huge reactions online because many players have been increasingly worried about AI replacing artists, writers, and developers across the industry. Ironically, some fans who still dislike ZA/UM because of the Disco Elysium controversy are now praising the studio’s anti-AI stance, even while continuing to criticize the company’s past leadership decisions.

disco_Ai.jpg.ee8d3904bb696ef05169fd64710f5831.jpg

Povezava do prispevka

Ne nucamo ai za pisanje in slikce ker to je kraja in neetično in fuck those AI bro niggers, ampak programerji? Tisti ki nas stanejo 90% razvoja? Nah, you do you boys. :D 

 

Pa v quotu piše tudi developers, tko da če jim pa razvijajo igro programerji brez AIja, svaka jim čast. Zakaj tho? Zakaj the fuck? 

 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Torej so ali debili ali lažnivci. Zamisli da si programer leta 2026 in podpišeš pledge da ne boš nucal AI pri svojem delu. :D

 

To je kot da bi leta 2020 podpisal pledge, da ne boš googlal ali šel na stackoverflow hehe. 

 

Drgač kaj jaz mislim? Pozerji, k skačejo na anti-ai retard-vlak. Čez 5 let bomo gledali nazaj na te tepce in se smejali tko kot smo se smejali firmam k so ble proti internetu. 

Povezava do prispevka
MikeHunt reče Dne, 11. 5. 2026 at 17:17:

ze obstaja kaksna firma, ki je izkazala dvig produktivnosti in operativnega profita zarad AI, ki ni AI peddling firma?

 

zaenkrat zgleda samo tradeoff, layoffs to finance AI investment in slab produkt (predvsem govorim za AI to code).

LP


Bi rekel, da vsaj milijon če ne več. Delam pa čisto sam z LLM agenti vsaj 6 ur na dan že vsaj 2 leti. Moja efektivnost je vsaj petkrat višja, še posebno ker imam pozornost veverce in prej nisem skoraj nič dokončal (Goblin page sem delal 5 let brez konca).

Je pa treba par stvar ločit, AI-ja v pravem pomenu besede v javnosti še ni, so samo jezikovni (LLM) in slikovni modeli. Malce bolj napreden autocomplete, absolutno nobene inteligence. Še ML (machine learning) ima tu prednost. Kako jih učijo me sploh ne moti, iskreno povedano copyright je bolj trn v razvoju kot pa intelektualna zaščita. So izjeme, ampak kdaj v realnosti dejansko ščitijo Jožeta, ki je stvar naredil in ne nekega random milijonarja, ki se sonči na jahti.

LLM lahko že sedaj v gamingu naredi ogromno, instantno lahko odpustijo večino piscev dialogov, saj so neumni kot noč (ali pač pisani za najstnike s 50 točkami IQja). Namesto, da gulijo tipkovnice je dovolj, da ustvarijo persone in usmeritve v kateri smeri se naj zgodba odvija, od tu dalje pa bi se lahko zgodba prilagajala igralcu. Isto bi lahko naredili z grafiko, izbereš starost/mood/td in se tako grafika, glasba, zgodba in dialogi prilagodijo. Že sedaj imaš npr persone pri Skyrim VR, s shaderji lahko malce spremeniš izgled špila.
Ne bo več dolgo, ko bo lahko posameznik z dobro idejo in "vibe-codanjem" ustvaril hud špil, no, verjetno so že. Ali, če mu špil dovoli, premodal po svojem okusu. Kar je dobro, pa morda bodo tudi večje firme začele malce bolj specifično targetirat publiko, sedaj štekam, daš 100 mil za razvoj, investitorji hočejo še 100 mil, pa še 100 rabiš ker si prejšnji projekt zafrknil, naredil boš produkt za maso (isto kot štancajo filme in me v kinu več ne vidijo). Zato so knjige še vedno zakon, ker jih pač lahko napiše posameznik po svoje.

Dejstvo pa je, da se bo (nekaterim že) folku odpičilo kot se je npr pri 5G/covid, še posebno ker bodo ostali brez služb, nadomestil pa jih bo LLM brez inteligence :)

uredilo bitje Konzolko
Povezava do prispevka

ampak a lahko pokazes na kej specificno, pa da ni nek indie whatever studio, resna firma mislim?

 

amount of new code or tokens burnt mislm, da smo ze prsli do konsenza, da niso pravi znaki.

 

se pa strinjam, autocomplete, da na neumne generativne mejle odgovoris z neumnim generativnim odgovorom, deep specialized work, je pa MINSKO polje iz mojih izkusenj

 

 

 

LP

Povezava do prispevka

Tako kot z vsakim orodjem, lahko racunas da bojo corpoti grozno precenili kako jim lahko zniza stroske.
 

LLM je multiplikator. Ce shippaš shit, bos shippal 10x vec shita in naredil 15x vec stroskov down the line. In ideja da bos dal folku tokene in bos magicno dobil boost v produktivnosti in profitu je debilna in marsikera firma se je spekla in še bo.Prav smešno gledat.

 

Kar se pa tice moje izkusnje, Claude in Codex sta boona taka da je neviđeno. Prednosti je neskoncno, minus je samo cena. Paradigma se je spremenila v popolnosti, nekateri pa še niso skapirali kam gre vlak. 

 

Jeziki, knjižnjice, ročno pisanje kode, ure dokumentiranja in refactoranja, kopanje po dokumentaciji, dodajanja malih featurjev k ne bi prinesli roi ker bi sam porabil dneve za njih… to je vse stvar preteklosti. 
 

Ce primerjam stevilo commitov,shippanih featurjev in izpeljanih projektov sem lih tam nekje na x5 glede na prejsnja leta. Kvaliteta kode pa tudi neprimerno boljsa, ob dobrem vodenju obv. Sfukan stokrat manj, mentalno se ne ukvariam z minutio ampak s planiranjem, idejami in arhitekturo. Zdej dokler suženj pise kodo, jaz lahko delam big picture shit naprej brez omejitev in si zmisljujem stvari kere ni sans da bi sel delat sam.

Magic. Jaz rečem, on stvori. 

Povezava do prispevka

V kerem okolju pa kej delate z agenti? Oz s kerimi?

 

Jst sem se najprej sam fukal ko prasec z n8n shemami, pa sem sam iz dajanja avtorizacij / dostopov doktoriral pa se skor posral zraven. Pol sem začel delat pa z Manusom (k je dejansko čisti prompt agent) in sem zelo fan. Ma pa poleg klasičnih LLM cvetk in omejitev tudi ta probleme z dostopi, kljub temu da jih ful kreativno proba sam reševat :D Recimo že sam to, da pogleda oglase na linkedinu in jobe od konkurenčne firme, za nek AI agent ni tok lahka naloga kar se tiče dostopov. Jih kar tučejo dol :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...