Skoči na vsebino

[multi] Gothic Remake


Priporočeni prispevki

16aadf49a4274d8dfb12049e6478e587ced71ccb

 

Pubeci, pube, leta 2001 smo iz Nemškega studia Piranha Bytes (vedno mi je bil carski ime) dobili začetek RPG trilogije Gothic, kjer so se stvari lotili malo bolj po svoje napram tipičnim D&D RPGjem. Do neke mere so Gothic špili bili še najbolj podobni Ultima špilom, ker si brez handholdinga haral po svetu in so NPCji imeli dobro simulirano kaj počnejo skozi dan. Zame prvi 3D špil, kjer so nekateri NPCji imeli začrtan dnevni cikel.

 

Danes to ni več nič posebnega in so špili a la KCD to že presegli, vseeno je pa Gothic še danes v vzhodnem delu Evrope eden najbolj čislanih špilov (posebej razširjena dvojka).

 

Prvi Gothic je imel manjši open world, ti pa si imel proste roke kaj boš počel, komu se boš pridružil, z nekaterimi magic scrolli si celo reševal open world "uganke" kot so Ej kako naj pridem skozi to malo šprajno v zidu podrte postojanke? Boj je bil nekam čuden, samo vzdušje pa občutek nevarnega sveta sta te držala prikovanega pred zaslonom vse do konca.

 

PS5, XB, PC

5. 6. 2026 izide remake prvenca izpod prstov Alkimia Interactive, studia iz Barcelone, za katere je to prva igra. Težko bo rečt a bodo uspešni, sem pa šel brati zapise ljudi, ki so že igrali closed build (niso dobili celega open worlda na voljo).

 

 

Zaenkrat dva minusa, ki jih povdarjajo sta floaty skoki in da stražarji niso napadli nevarne živali, če je ta pritekla za tabo v kamp (nekaj kar si lahko počel v izvirniku in dvojki). Upam da to drugo popravijo.

 

Aja pa to, da je na PCju kar zahtevna igra.

 

Vse ostalo pa hvalijo. Raziskovanje, razvoj lika, dialogi, vse ima feelinga Gothica.

 

 

Malo brezvezen video kjer kramljajo več o izvirniku kot pa remaku, lahko komot preskočite.

 

Ta video spoila začetek špila, ampak od vseh videjev na jutubu se mi zdi da najboljše razloži kaj je bil Gothic za nas back in the day.

 

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 2 urama:

16aadf49a4274d8dfb12049e6478e587ced71ccb

 

Pubeci, pube, leta 2001 smo iz Nemškega studia Piranha Bytes (vedno mi je bil carski ime) dobili začetek RPG trilogije Gothic, kjer so se stvari lotili malo bolj po svoje napram tipičnim D&D RPGjem. Do neke mere so Gothic špili bili še najbolj podobni Ultima špilom, ker si brez handholdinga haral po svetu in so NPCji imeli dobro simulirano kaj počnejo skozi dan. Zame prvi 3D špil, kjer so nekateri NPCji imeli začrtan dnevni cikel.

 

Danes to ni več nič posebnega in so špili a la KCD to že presegli, vseeno je pa Gothic še danes v vzhodnem delu Evrope eden najbolj čislanih špilov (posebej razširjena dvojka).

WHAT? Za Ubisoft, Bethesdo je to še vedno španska vas. Drži KCD pa Witcher in RDR 2 so to presegli. Samo za ostale pa je je to totalno tuj teren.

Redko vidim, da bi imeli NPC več kot dve "postaji" čez dan. Torej eno, ko čuje in eno, ko spi. Pri Gothic so imeli vsaj 3 ali 4. Guardi vem, da so spali, stražili(na svojem mestu) in pili ob ognju. To pa nisem ziher se mi zdi, da so se NPC premaknili na suho, ko je padal dež.(Witcher 2 je imela to, ker mi je bilo smešno, ker so šli pod kap, kap pa brez žleba:D)

Redko vidim, tudi da ti NPC priskočijo na pomoč, če si napaden.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka

Gothic je se danes kilometre pred vsemi nastetimi, kar se tice odlocitev in posledic. Nacinov kako resevat probleme. Isto Gothic 2. In Risen in Elex in Elex 2. Na tem podrocju te igre pometejo s konkurenco. Vsaj v rpg zanru. Ena redkih iger, ki jih pelje scat je BG3. Kaksen Falout NV, pa se to nisem ziher, ker imas pri Piranha Byte frakcije, ki se jim pridruzis in ko se, se ti zaklene skoraj 2/3 vsebine.

 

Spoiler

Ajde pro PB playerji itak naredimo vse queste od vseh frakcij, ki jih zahtevajo za pridruzitev in se sele nato odlocimo komu se bomo pridruzili. Ampak ni nujno.

 

uredilo bitje planetarium
Povezava do prispevka

DA Origins in Masst Effect serija sta imel tudi še kar cool to narejeno. Ta glavne odločitve so kr dosti spreminjale zgodbo, v DA Origins si mel tud ful vpliva na končno politično zdraho. Ni to zdej BG 3, ampak tko, nice & casual odlocitve in posledice :D

 

faking hell kok bi sedla zdej ta iteracija biowara...

Povezava do prispevka
planetarium reče pred 49 minutami:

Gothic je se danes kilometre pred vsemi nastetimi, kar se tice odlocitev in posledic. Nacinov kako resevat probleme. Isto Gothic 2. In Risen in Elex in Elex 2. Na tem podrocju te igre pometejo s konkurenco. Vsaj v rpg zanru. Ena redkih iger, ki jih pelje scat je BG3. Kaksen Falout NV, pa se to nisem ziher, ker imas pri Piranha Byte frakcije, ki se jim pridruzis in ko se, se ti zaklene skoraj 2/3 vsebine.

 

  Razkrij skrite vsebine

Ajde pro PB playerji itak naredimo vse queste od vseh frakcij, ki jih zahtevajo za pridruzitev in se sele nato odlocimo komu se bomo pridruzili. Ampak ni nujno.

 

 

Jest ne vem a je to zato ker je izšel v tistem času in ali je to sploh možno rekreirat. Takrat sem ga obrnil miljonkrat in mi je res up there z najboljšimi gaming izkušnjami ever, kot odrasel sivolas moški ga pa nisem, tako da se mogoče ne spomnim najbolje. Tko po spominu je del tega "imaš miljon načinov da rešiš problem" bolj povezano s sandboxanjem? Recimo da si ful underlevelan in si orke odpelješ do guardov, alpa jih cheesaš iz lokom in zmeri spizdiš lih tok da grejo oni nazaj na svoj spot,  da lahko item za quest ukradeš, modela ubiješ ali pa narediš kot hoče kvest in podobne fore. 

 

Torej nek mix zadev, ki bi ble danes ubistvu lame ker smo napredovali in mix zadev ki jih marsikateri špil že ima, gothic je bil takrat samo prvi in v res dobro zapakirani obliki. To z frakcijami in kvesti, predvsem pa zame vzdušjem, pa drži kot pribito.

 

Tam si mel  (za današnje razmere) zelo mali svet, ampak se spomnim ko si bil še dost zelen in so te poslali do treh rudnikov preverit situacijo. Na mapi si dobil samo 3 kržice, kako boš tja prišel je tvoja težava. Men se je zdelo da se mi je na poti zgodilo miljon stvari, ful enih nevarnosti, laufanja pred orki, nabiranja rastlin da sem se zdravil itd... tko ful nepredvidljivo in neponovljivo. Zato imam še danes v RPGjih najraje ko me pošljejo na eno dolgo pot, vmes se moraš pa znajti. In hkrati opažam, da takih adventure kvestov ni več. Današnji RPGji te pošljejo nekam, potem ti pa na vsako minuto dajejo neke bedne zanimivosti, POIje in podobna jajca, skratka narejeno za attention span 45 sekund. Tudi zato sem v Crimson desert izprve vrgel ene 90 ur, ker je to špil ki po dolgem času proba to vsaj mal ponoviti. Pa do neke mere je Witcher 3 imel dost podoben feeling. 

Povezava do prispevka

Edino kar je mene motilo pri Gothic špilih je to, da nekaterim sovražnikom ne morš narest niti 1 dmg če nisi dost velik level. Ko sem začel igrati souls špile mi je bilo zelo všeč, da si vedno delal dmg tudi če je bilo očitno da si underleveled za tistega sovraga

 

In to se baje vrača v ta remake, bomo vidli, mogoče mi bo pa kul tokrat

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

Se strinjam z marsicem ampak absolutno ni Gothic tako plitek kot Crimson Desert v nekem nacinu moznosti. Crimson Desert ti ne daje izbire, prakticno nimas nikakrsnih odlocitev, nimas 30 likov, ki se jim lahko zameris, prikupis, nimas neke izbire kam bi pripadal in nato ne nosis posledic odlocitve. So neke kao fore, da te guardi ne spustijo v dolocene hise, ampak to je samo banalizacija tega kar s tem pocne Gothic. Crimson Desert ima obcutek raziskovanja sveta, ki spominja na Gothic, ker vedno najdes kaj zanimivega, to je pa to.

 

 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 14 minutami:

Edino kar je mene motilo pri Gothic špilih je to, da nekaterim sovražnikom ne morš narest niti 1 dmg če nisi dost velik level. Ko sem začel igrati souls špile mi je bilo zelo všeč, da si vedno delal dmg tudi če je bilo očitno da si underleveled za tistega sovraga

 

In to se baje vrača v ta remake, bomo vidli, mogoče mi bo pa kul tokrat

 

tam so bli LPji ultra pomembni da si napredoval. Pol si pa dobu proti koncu igre za end game še neke armorje in meče (špil ti jih je dobesedno vrgel v faco) in si bil v roku pol ure terminator :D

 

 

planetarium reče pred 8 minutami:

Crimson Desert ima obcutek raziskovanja sveta, ki spominja na Gothic, ker vedno najdes kaj zanimivega, to je pa to.

 

 

 

Ja sej dobesedno samo to sem napisal da je sorodna točka. :D Zgodbovno in po likih (dostikrat gre to z roko v roki) je CD ološ. 

 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

Igram že 2 uri in zaenkrat mi je res proper remake. Vse super, razen lockpicking so čisto za brezveze zakomplicirali do te mere, da večina ne bo imela živcev se s tem ubadat.

Combat mi je fun - modernizirana verzija original Gothicov. Komur je bil prej combat všeč, mu bo tudi zdaj, komur ni bil, mu tudi zdaj ne bo. Isto mahaš z orožjem levo in desno, imaš pa na voljo še heavy attack in thrust attack.

Igram na hard in zaenkrat je proper hard.

Na buge zaenkrat še nisem naletel, dela mi pa tudi gladko na 4070ti z DLSS.

EDIT: Na PC-ju je precej pritožb čez performance. Kdor nima high end grafične, se mu res splača v grafičnih nastavitvah vklopit DLSS oziroma alternativo za AMD grafične. Grafične ranga GTX 1070 so pa pomoje že bolj no-go.


 

uredilo bitje Smokes
Povezava do prispevka

:worship:We're back home after a quarter century boys. :worship:Špilam že cca 4 ure in filing je proper Gothic through and through. Zgrešil sem en zamah in me je že prvi juvenile scavenger na poti ugonobil. :D Potem vidim goblina v čisto začetnem delu špila in si mislim "ah saj ta je zih en za vajo kle na začetku, saj bo šlo" - nope, samo enkrat me je požgečkal s svojo palico in sem že mrtev. Potem stražarju zabrusim sarkastičen reply in me instant potamani in vzame orožje. Feels like home.

Old Camp
image.thumb.png.0a2731add90abab64b0937e78162c92f.png

image.thumb.png.42d0f81abea3fea20049f222889c6d1f.png

image.thumb.png.adae5a00a1f803836c7b0fc8c64b6ded.png


New Camp
image.thumb.png.43dc2ecac1999e8d134c234081a1bd71.png

Sect Camp

image.thumb.png.4e583e2d9dfae64bf81e846933d8a2c2.png


Kok jim privoščim, da bi bil špil success in da se lotijo še G2 in G3 Remake (sploh če bi popravil vse kikse trojke in jo naredil bolj podobno predhodnikom). 
Skratka thumbs up iz moje strani zaenkrat.

Povezava do prispevka
Deadguy reče pred 1 uro:

Je kej dodanega, kak nov quest, kak področje ki prej ni obstajal znotraj bariere?


Sicer še nisem dovolj dolgo igral, da bi natančneje poročal glede tega, ampak definitivno je mapa večja in bolj razgibana. Recimo takoj v začetnem področju je zdaj en trading post, tam pri začetnem rudniku če splezaš gor je še eno (novo) majhno področje z goblinom in neko vodo, ipd. Zaenkrat mi še posebej dogaja območje okoli swamp campa, ki mi res zgleda proper scary/skrivnostno.
So pa drugače že med razvojem špila rekli, da so dodali nekatere novosti - npr. določene ruševine in podobno, za katere je bilo v originalu mišljeno, da imajo nek pomen/questline pa jim je potem zmanjkalo časa, so dodali oziroma izpopolnili.

Meni se zdi, da so nasploh dobro zadeli balans med ohranjanjem originalne mape kot je in dodajanjem novosti/večje razgibanosti. 

V prejšnjem postu sem še music pozabil pohvaliti  :worship:. Meni osebno so res dobro zadel musko (naredil jo je isti kot v originalnem Gothicu), še posebej, ko stopiš v swamp camp in tudi v old camp recimo.
 


Zaenkrat edini minus, ki sem ga zasledil je lockpicking, ki so ga (kot že omenjeno) zakompliciral in bom verjetno raje LP dajal v kaj drugega.:D Dejansko me nič drugega zaenkrat ni zmotilo.

 

uredilo bitje The Necromancer
Povezava do prispevka
Smokes reče pred 13 urami:

Na buge zaenkrat še nisem naletel, dela mi pa tudi gladko na 4070ti z DLSS.

 

Je Gothic. Če hočejo ujet duh originala, morajo bit bugi :D 

 

[]D [] []V[] []D reče pred 8 urami:

Zakaj je pol tok nizek meta score? Al so to drugi reviewerji?

 

Veilguard ima 82 od kritikov na metacriticu. Uradni game reviewji že dolgo ne pomenijo nič.

 

The Necromancer reče pred 2 urama:


Sicer še nisem dovolj dolgo igral, da bi natančneje poročal glede tega, ampak definitivno je mapa večja in bolj razgibana. Recimo takoj v začetnem področju je zdaj en trading post, tam pri začetnem rudniku če splezaš gor je še eno (novo) majhno področje z goblinom in neko vodo, ipd. Zaenkrat mi še posebej dogaja območje okoli swamp campa, ki mi res zgleda proper scary/skrivnostno.
So pa drugače že med razvojem špila rekli, da so dodali nekatere novosti - npr. določene ruševine in podobno, za katere je bilo v originalu mišljeno, da imajo nek pomen/questline pa jim je potem zmanjkalo časa, so dodali oziroma izpopolnili.

Meni se zdi, da so nasploh dobro zadeli balans med ohranjanjem originalne mape kot je in dodajanjem novosti/večje razgibanosti. 

V prejšnjem postu sem še music pozabil pohvaliti  :worship:. Meni osebno so res dobro zadel musko (naredil jo je isti kot v originalnem Gothicu), še posebej, ko stopiš v swamp camp in tudi v old camp recimo.
 


Zaenkrat edini minus, ki sem ga zasledil je lockpicking, ki so ga (kot že omenjeno) zakompliciral in bom verjetno raje LP dajal v kaj drugega.:D Dejansko me nič drugega zaenkrat ni zmotilo.

 

 

Kai Rosenkrantz. Edini skladatelj v igrah za katerega sem vedel ime. Muzika v Gothicih je bila enostavno predobra :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...