Skoči na vsebino

Termalna kamera


bendeho

Priporočeni prispevki

Imam ekvivalent flir one pro

 

Odkar nimajo IR senzorji/kamere vec embarga, so vsi vec ali manj isti. 80x60 oz. 160x120 naslednja generacija.

 

Izkusnje so dobre, hand-held znajo bit malo boljse za dolocanje baselinea. Plus handheld znajo imeti opcijo IR dolocanja povrsinske temperature

 

Imas ksna specificna vprasanja?

Povezava do prispevka
viddek reče pred 12 urami:

Imam ekvivalent flir one pro

 

Odkar nimajo IR senzorji/kamere vec embarga, so vsi vec ali manj isti. 80x60 oz. 160x120 naslednja generacija.

 

Izkusnje so dobre, hand-held znajo bit malo boljse za dolocanje baselinea. Plus handheld znajo imeti opcijo IR dolocanja povrsinske temperature

 

Imas ksna specificna vprasanja?

they what

k sem to začela prodajat kaj, ene 5 let nazaj, so ble to ok resolucije, ma že 2 leti za tem bi moral preit na močnejše modele da bi bli zanimivi za industrijo, vsaj na 320x240 (pa tud cene so padle tko da brezveze)

do zdej bi skor pričakovala, da se je še enkrat podvojilo

a v potrošniškem sektorju je to še kr to :D

 

@bendeho za kaj pa rabiš? 80x60 je še zelo švoh resolucija, ajde varovalko k se pregreva v omari se da najt s tem recimo, al pa na splošno take mal večje diskretne stvari

s 120x160 se pa že neki vidi

Poglej si, kakšno ima zadeva hitrost osveževanja. Včasih je bil standard 9 Hz (mislim da zaradi omenjenega embarga), ampak pri Kitajcu si že dobil tud 50. To je bla ena lastnost, ki se mi je zdel da je ful vplivala na udobje uporabe.

Povezava do prispevka

Par primerkov

 

Slike oken so razlog zakaj sem jo nabavil, zakaj so mi instalirali tri okvirje in okna (prvic so zafukali oni vgradnjo, nato so dali ven in noter in sem rekel da imajo okna stvarno napako, drugic sem se vedno govoril da imajo stvarno napako in se nato z glavnim inzinirjem sel drkat, tretjic so pa dejansko normalna)

 

1700589393354_100.thumb.JPG.202d8cc62b7a86b63c543d0c95a74368.JPG

1700592257612_100.thumb.JPG.8c63f9e8c3d418cfed45d40be8d1fc2b.JPG

1700592421294_100.thumb.JPG.6035aa9432e76744197ebb21a0577c7c.JPG

1700589877529_100.thumb.JPG.be64b1fa2d39d1da4af2d8f8c54621c2.JPG

1700589893913_100.thumb.JPG.e7aec9f42b08ef5eec274f04de515daa.JPG

Povezava do prispevka
viddek reče pred 2 urama:

Za nekaj kar kosta manj kot 150E, ja :)

Cisto dovolj za vidit kateri elementi se pregrevajo, kje je voda, kje fali izolacija itd.

ajde skupi z davkom je to res kr ugodno, iirc so ble une naše takrat po 200 brez davka pa po 100 jih je blo treba nabavit

sam realno, na 60x80 pikslov se vidi tolk malo, da sem prej pričakovala da bo format izumrl, ker bo folk rajš dal še ker € zraven pa videl več kot samo packe :D

 

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 12 minutami:

ajde skupi z davkom je to res kr ugodno, iirc so ble une naše takrat po 200 brez davka pa po 100 jih je blo treba nabavit

sam realno, na 60x80 pikslov se vidi tolk malo, da sem prej pričakovala da bo format izumrl, ker bo folk rajš dal še ker € zraven pa videl več kot samo packe :D

 

Flir One Pro ima 160x120

 

 

 

TG165-X ima 80x60

 

 

Honestly, za domaco uporabo bi bil tudi 80x60 cisto okej. Vec kot 150E za 80x60 je definitivno najvecja bedarija ever, ker za 200+ dobis neprimerljivo boljse zadeve 

 

 

 

edit: @bendeho ne nabavit Flir zadev :D Mogoce so bili prvi na trgu, so pa definitivno predragi za kar ponujajo

uredilo bitje viddek
Povezava do prispevka
viddek reče pred 1 minuto:

TG165-X ima 80x60

 

Honestly, za domaco uporabo bi bil tudi 80x60 cisto okej. Vec kot 150E za 80x60 je definitivno najvecja bedarija ever, ker za 200+ dobis neprimerljivo boljse zadeve 

mislim ja, sej se pride skozi, mrzle/vroče točke boš identificiral s tem

sam js bi vsakemu priporočila, da doda par deset € do vsaj 120x160

Povezava do prispevka
viddek reče pred 1 uro:

Flir One Pro ima 160x120

 

 

 

TG165-X ima 80x60

 

 

Honestly, za domaco uporabo bi bil tudi 80x60 cisto okej. Vec kot 150E za 80x60 je definitivno najvecja bedarija ever, ker za 200+ dobis neprimerljivo boljse zadeve 

 

 

 

edit: @bendeho ne nabavit Flir zadev :D Mogoce so bili prvi na trgu, so pa definitivno predragi za kar ponujajo

pri bezosu sem naročil včeraj tg165x za okoli 160e v stanju used - like new, kar se mi je zdela ok cena, pa sem potem ponoči preklical naročilo, bom raziskal še te kitajce

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...