Skoči na vsebino

Potovanje z letali


Arbenowskee

Priporočeni prispevki

Tukaj teče splošen pogovor o potovanju z letali npr. mnenja o letalskih prevoznikih, letališčih, kako ujeti dobro ceno letalske karte id...

Pa da začnem: Je kdo pred kratkim parkiral na Minhenskem letališču? Zanima me, ali se splača odštet več za bližje parkirišče, ali je P51 (budget) dovolj ok? Jaz sem tam nazadnje parkiral pred 15 leti in se spomnim da sem se sred noči lovil z njihovimi busi =)

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 41 minutami:

Tukaj teče splošen pogovor o potovanju z letali npr. mnenja o letalskih prevoznikih, letališčih, kako ujeti dobro ceno letalske karte id...

Pa da začnem: Je kdo pred kratkim parkiral na Minhenskem letališču? Zanima me, ali se splača odštet več za bližje parkirišče, ali je P51 (budget) dovolj ok? Jaz sem tam nazadnje parkiral pred 15 leti in se spomnim da sem se sred noči lovil z njihovimi busi =)

čekiraj lete z lufthanso iz trsta in preračunaj, če se ti splača sploh vozit tja :)

Povezava do prispevka

Ma to sem že vse preračunal. 1 tank benza je 60€, 80€ je parking, 2x vinjeta = 20€, 2x karavane = 15€, 2x Tauren = 24€, skupaj slabih 200€. go opti do trsta in nazaj je 60€, tko da nam za 5 letalskih kart ostane 80€. Go opti do minhna je 300 v vsako smer. 

Pa tukaj je še čas, do minhna mamo dobre 4 ure vožnje, če bi hotel letet iz kjerkoli razen iz ljubljane, bi porabil pomoje ravno nekaj podobnega. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 2 urama:

Tukaj teče splošen pogovor o potovanju z letali npr. mnenja o letalskih prevoznikih, letališčih, kako ujeti dobro ceno letalske karte id...

Pa da začnem: Je kdo pred kratkim parkiral na Minhenskem letališču? Zanima me, ali se splača odštet več za bližje parkirišče, ali je P51 (budget) dovolj ok? Jaz sem tam nazadnje parkiral pred 15 leti in se spomnim da sem se sred noči lovil z njihovimi busi =)

 

Mnjah, jaz sem lani parkiral čisto blizu (plačal 200 eur, če bi 6 mesecev prej rezerviral bi samo 110 :P). Dva otroka, dva kufra, pa še vedno sem moral pol letališča prehodit, da sem prišel na letalo. Je bil pa pri prihodu nazaj, vhod v mojo garažo takoj ob mojih izhodnih vratih :D I was happy at 23.00 :D Da bi moral ob tisti uri se zajebavat z busi ... ih

 

Je pa frend rekel, da če letalo pristane ob uri, ko avtobusi ne obratujejo več, ti zastonj upgradajo na bližje parkirišče. Vsaj njemu so.

Povezava do prispevka
Nodi reče pred 14 urami:

 

Tole sem čist zgrešil :( Damn. 

 

also, update. Trenutno so odpovedana vsa potovanja do 15.6. (mi letimo 18.6). Pa švabi mi sanjajo da bojo dal voucher, ki bo veljal do konca 2021, če ne bo izkoriščen, bodo šele takrat vračal denar :(

 

rekt. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 15 urami:

Pa da začnem: Je kdo pred kratkim parkiral na Minhenskem letališču? Zanima me, ali se splača odštet več za bližje parkirišče, ali je P51 (budget) dovolj ok? Jaz sem tam nazadnje parkiral pred 15 leti in se spomnim da sem se sred noči lovil z njihovimi busi =)

 

Jaz sem 2 meseca nazaj parkiral na P80, plačal 72 eur za 19 dni. Pred vrati imaš postajo za metro, ki te pripelje direkt na Terminal, mislim da je to ubistvu predzadnja postaja. Varianta je tudi Bus, ki pa ne pelje ponoči.

Povezava do prispevka
guru reče pred 35 minutami:

 

Jaz sem 2 meseca nazaj parkiral na P80, plačal 72 eur za 19 dni. Pred vrati imaš postajo za metro, ki te pripelje direkt na Terminal, mislim da je to ubistvu predzadnja postaja. Varianta je tudi Bus, ki pa ne pelje ponoči.

 

P41, P80 in P81 ni treba nič rezervirat vnaprej ane? 

 

Verjetno sem jih falil, ker sem gledal samo kaj se da bookirat vnaprej. 

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
guru reče pred 53 minutami:

A veš da ne vem, pomojem da se da tudi na mestu plačati.  

 

Jaz sem preko spleta in ti pošljejo potrdilo oz. QR kodo za vstop in izstop iz parkinga. Res komot. 

 

mnja, to sem poiskusil pa mi ni ponudilo p80, samo p81 in p51. 

 

bom preživel teh nekaj evrov =)

 

image.png

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Na splošno bo tale virus dodobra premešal letenje 

 

Veliko prevoznikov je že ugasnilo,veliko jih ugaša. Med zadnjimi ugaša tudi Thai Airways,pa tud Emirates bo odpustil cca 30% zaposlenih + floto A380 bo zmanjašl za cca 50 letal 

 

 

:hmm:

Povezava do prispevka
Pennywis3 reče Dne, 28. 5. 2020 at 13:34:

Mogoče kdo ve, kako se znebiti strahu pred letenjem?

4x v lajfu sem se peljal, vsakič me je bilo bolj strah.

 

Tako, da sprejmeš dejstvo, da boš umrl, če je prišel tvoj čas, drugače pa bo vse v redu. V tistem trenutku nimaš popolnoma nobenega vpliva na rezultat

 

 

Povezava do prispevka
kapslok reče Dne, 31. 5. 2020 at 22:41:

najbolj enostavna rešitev je verjetno kak xanax ali snops (pazi, nikoli oboje skupaj). 

če se ne maraš omamljat, pa kak podcast / audio book na slušalke? 

 

Sem spil kar precej vodke, pa še vedno trd od strahu. Nekaj minimalnega pomaga. Da bi kaj bral ni šans. Še malice na letalu nisem upal jest, kljub lakoti.

Povezava do prispevka
Pennywis3 reče Dne, 28. 5. 2020 at 13:34:

Mogoče kdo ve, kako se znebiti strahu pred letenjem?

4x v lajfu sem se peljal, vsakič me je bilo bolj strah.

deklini je pomagalo, da se je parkrat dobila z bivšim pilotom kateri ji je razložil vse o letalih (zakaj je tak zvok na avionu, zakaj turbulence, kaj naredit v tem primeru....). 

 

Mislim, da je strah povezan z neznanjem/nevedenjem o določeni stvari (dosti ljudi se boji kač, ker ne vedo/si ne predstavljajo kako se lahko premikajo brez nog). 

 

lahko ji rečem, če ima še številko

uredilo bitje rajc91
Povezava do prispevka

Ma pomoje se ne moreš čisto znebiti strahu pred letenjem. Si le 10 km nad tlemi in veš, da ne moreš na nič vplivati kar se dogaja. Ne verjamem, da obstaja folk, ki se mu ne bi pritisk ali pulz vsaj za malenkost dvignil, ko se prižgejo motorji..ali pa ko avion pospeši oziroma pri vsaki spremembi leta, tudi ko se lučka prižge za pas.

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...