Skoči na vsebino

Potovanje z letali


Arbenowskee

Priporočeni prispevki

V naslendjih 2 mesecih me čaka kar nekaj letov širom Evrope in Azije, pa me zanima, če so kake posebnosti na letališčih, Check-In ipd.? Maske obvezne na letališčih ja/ne? Merijo vročino na vstopih in tako dalje?

 

To, da si moram vzet več časa, ker vsi postopki dlje trajajo mi je jasno, bolj me zanima, če so kake dodatne omejitve glede hand-luggage, komplicirajo kaj bolj glede laptopov, backpackov ipd.?

 

 

Povezava do prispevka

Na letaliscih in letalih je maska obvezna ze od zacetka. Kjer rocno merijo T, nastajajo kolone, na vecjih letaliscih imajo kamere za T in gre normalno tekoce. 

Raje si poglej kriterije karantene v posameznih drzavah. Npr. turcija je na rumenem seznamu, ampak izven eu, zato ti je odrejena karantena v Sloveniji, ce nisi ena od izjem, katere so izjeme si preberi na nijz.si.

uredilo bitje MikeHawk
Povezava do prispevka
Alive reče Dne, 20. 8. 2020 at 19:59:

Vprašanje. Sedaj sem redno letel v Edinburgh, včasih iz Marco Polota, včasih Budimpešta. Povratni leti do smešnih 50 €. Iz Brnika je pa 150€+. No jst sm se vozil ker sem do sedaj imel zaston avto + bencin. Ker pa menjam službo in bom večino časa preživel na Škotskem me pa zanima kaj je tu najboljša rešitev. Ali let na Brnik ali pa kakšno drugo letališče, najamem avto, sem par dni doma s tem avtom in potem nazaj?

 

Hvala!

Frend je hodil enako kot ti. Povecini preko Benetk, ker je delal v Aberdeenu zadnja tri leta. Vcasih je nasel ugodno opcijo preko Svice.

 

Avgusta sva sla preko Brnika v Edinburgh, ker je bila to od vseh varjant najcenejsa in najhitrejsa. Tako za tja kot za nazaj.

 

Mogoce kot opozorilo, kaj lahko pricakujes..

Nama so povratni let skenslal in ga prestavl na dan kasneje, tako da sva namesto 4.8.2020 Edinburgh - 5.8.2020 Pariz - Ljubljana, letela Edinburgh 5.8.2020 - 6.8.2020 Amsterdam - Ljubljana. v Parizu sva rezervirala prenocisce, cigar rezervacijo sem preklicala na dan odhoda na Skotsko, in nisem dobila povrnjeno nic. 

Najprej sm misnla, da je prestavljen let bil, ker je blo govora o povecanem stevilu okuzb v Franciji (in da se bova izognila Parizu), zdej mislm, da so verjetno zdruzeval potnike, da prsparajo denar. Ne vem razloga, je blo pa letalo za nazaj polno pri obeh prestopih.

Aja, povratni let je bil skenslan dan pred odhodom. V dveh urah razmaka sva po mailu dobila obvestilo o nove letu.

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ma jst sm sel ze vsaj 10x cez razlicne route. Sam nasledn mesc sm se pa odlocil da bom po stalnico uvedel Brnik - Pariz - Edinburgh, AirFrance. Preprosto se mi ne da več furat. Je dost dražje ampak če grem za dalj časa plačam za parking in je na koncu samo nekaj 10 eur razlike. Zdj grem za 3 tedne in grem iz Brnika. Mi je pa res Kayak top stran. 

Povezava do prispevka
MikeHawk reče Dne, 9. 9. 2020 at 14:34:

Na letaliscih in letalih je maska obvezna ze od zacetka. Kjer rocno merijo T, nastajajo kolone, na vecjih letaliscih imajo kamere za T in gre normalno tekoce. 

Raje si poglej kriterije karantene v posameznih drzavah. Npr. turcija je na rumenem seznamu, ampak izven eu, zato ti je odrejena karantena v Sloveniji, ce nisi ena od izjem, katere so izjeme si preberi na nijz.si.

In te izjeme veljajo samo, ce se vrnes v slovenijo v 48h. Seveda to nikjer ne pise. Tako da: ce drzava ni na zeleni listi, gres v izolacijo. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Rabim nasvet. Naslednji teden potujem na Škotsko za dalj časa. Let sem imel iz LJ in je bil skenslan in gre iz Zagreba. Hrvaška je na rdečem seznamu in sem klical NIJZ da povprašam kako je če me kolega pelje na letališče, če mora on potem v karanteno glede na to da bo samo v avtu in se vrne nazaj čez mejo v eni uri. In mi je ženska rekla da NAČELOMA ni problema, je dovolj da na meji pokaze kopijo moje karte in sms kdaj je menjal omrežje. Načeloma. Včasih pa da policija komplicira. Tako da ne bom tvegal. In me pelje do meje, naprej pa taksi. Ima kdo kakšen kontakt za taksi tam? Mogoče da peš (to bo že drugič) prečkam mejo ali pa da taksi pride na slovensko stran.

 

EDIT: Že urejeno, taksi iz Drnovega me pelje čez xD

 

Nisem zbrisal, če bo komu pomagala informacija da tranzitov za prevoze raje ne tvegat

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Flaming_C reče pred 8 urami:

Emirates je za poletno sezono 2021 odpovedal lete na relaciji Dubaj - Zagreb - Dubaj 

Očitno si naročen na "po svetu" novice.
Ker so pozabili povedati recimo da je Lj- Berlin odpovedan do marca, pa da Easyjet odpoveduje vse Lj - London (ne glede na letališče) vsaj do sredine decembra ... ampak da je ZG - Dubaj odpovedan je pa katastrofa.

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

https://www.rtvslo.si/slovenija/bi-sli-radi-v-tujino-pogoje-vstopa-v-ciljno-drzavo-morate-poiskati-sami/538040

 

Navedek

Toda, pozor ... Čeprav uradni portal obljublja pogosto posodobljene informacije, se prav pri iskanju podatkov za vstop v Slovenijo izkaže, da to ni čisto tako. Slovenska vlada je že 10. septembra potrdila skrajšanje obdobja odreditve karantene iz epidemiološko nevarnih držav s 14 na 10 dni, konec septembra pa uvedla še možnost vstopa z negativnim testom ter spremenila barvne sezname držav in merila zanje.

A vse do torka zvečer ti podatki na platformi Re-open EU še vedno niso bili posodobljeni. Kar pomeni, da morebitni tuji turisti, ki bi s pomočjo tega evropskega orodja iskali pogoje o vstopu v Slovenijo, še vedno mislijo, da jim obvezna 14-dnevna karantena ne bi ušla in je tako, denimo, zgolj podaljšan konec tedna na Bledu še vedno neizvedljiv ...

 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
MikeHawk reče Dne, 26. 11. 2020 at 19:37:

Iz slovenije sem letel z lufthanso v frankfurt. Noben carinik ali policaj me ni nic spraseval.

Cez eno uro sem imel let frankfurt kiev, prav tako z lufthanso. Noben nic spraseval ali zahteval kaksne dokumente, razen passporta.

 

V glavnem meje niso zaprte. 

To si šel službeno ali privat? Imam za porabit dopust in bi probal it nekam, kjer ni vse zaprto, ampak je težko upravičiti pol tako pot, če greš privat.

Povezava do prispevka

Privat, sel sem porocit svojo zensko, da je lahko prisla z mano v slovenijo. 

Nazaj grede so v kievu, munchnu in na brniku zahtevali vse dokumente, ki se ticejo nje; prevod in original potrdila o poroki, negativen test, ki sva ga naredila na dan odhoda in moje zagotovilo/povabilo da bo stanovala na mojem naslovu. 

Ker sem eu citizen, jaz nisem rabil nic, torej bi se tudi vrnil enako enostavno, edino za slovenijo potrebujes ali negativen test ali karanteno.

 

Ce bi vstopil v nemcijo, bi bila 10 dnevna karantena obvezna, ker sem bil pa v tranzitu, jim je vseeno. 

Povezava do prispevka
MikeHawk reče pred 9 urami:

Privat, sel sem porocit svojo zensko, da je lahko prisla z mano v slovenijo. 

Nazaj grede so v kievu, munchnu in na brniku zahtevali vse dokumente, ki se ticejo nje; prevod in original potrdila o poroki, negativen test, ki sva ga naredila na dan odhoda in moje zagotovilo/povabilo da bo stanovala na mojem naslovu. 

Ker sem eu citizen, jaz nisem rabil nic, torej bi se tudi vrnil enako enostavno, edino za slovenijo potrebujes ali negativen test ali karanteno.

 

Ce bi vstopil v nemcijo, bi bila 10 dnevna karantena obvezna, ker sem bil pa v tranzitu, jim je vseeno. 

 

hawa meyta reče pred 6 urami:

iskrene čestitke, Mike. :)

 

Povezava do prispevka
MikeHawk reče Dne, 29. 11. 2020 at 19:37:

Privat, sel sem porocit svojo zensko, da je lahko prisla z mano v slovenijo. 

Nazaj grede so v kievu, munchnu in na brniku zahtevali vse dokumente, ki se ticejo nje; prevod in original potrdila o poroki, negativen test, ki sva ga naredila na dan odhoda in moje zagotovilo/povabilo da bo stanovala na mojem naslovu. 

Ker sem eu citizen, jaz nisem rabil nic, torej bi se tudi vrnil enako enostavno, edino za slovenijo potrebujes ali negativen test ali karanteno.

 

Ce bi vstopil v nemcijo, bi bila 10 dnevna karantena obvezna, ker sem bil pa v tranzitu, jim je vseeno. 

Čestitke!

Also jst letim 14. Decembra za nedoločen čas v Edinburgh. Morm pridt pred koncem decembra gor da se prijavim v EU settlement scheme. Zj delam na pogodbo in se selim med državama, ampak grem zj gor kr za stalno vrjetno. No in sm kupil let Vienna-Edinburgh 14. decembra (v tretje gre rado,prejšne lete skenslal, dons so mi ryanair skenslal). In me zanima kako je s potjo do Dunaja? Če imaš recimo letalsko karto te lepo smatrajo kot tranzit in je to to če te kdo ustavi? Sem pa mislil z vlakom iz LJ. Ima kdo kakšne izkušnje/ideje?

 

Hvala in lp!

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...