Skoči na vsebino

Potovanje z letali


Arbenowskee

Priporočeni prispevki

Kar se tiče PLF - Passenger Locator Form

 

se v Grčijo brez tega ne da. Sem slišal da jih niso pustili na letalo, ker niso meli izpoljneno ko so prišli na letališče. 

 

Sem mel let Italija Grčija in nazaj

 

In so me tudi v Grčiji spraševali na letališču če mam PLF za Italijo za nazaj, sem mogel pokazat. Hvala bogu da sem izpolnil zjutraj pred letom, ker morda me ne bi na avion spustili.. 

Povezava do prispevka

Ja PLF je tudi nujen (no odvisno za katero državo). Obstaja nek evropski, ki ga uporabljata mislim zaenkrat Italija in Malta. Potem imajo pa še nekatere države svoje. Iz prve roke vem za Španijo, je pa obrazec praktično isti kot Evropski. Ga pa lahko izpolniš tudi na letališču in hitro dobiš rezultat (QR kodo).

 

Je pa hec v temu, da moraš napisat v obrazec številko sedeža na letalu. Ampak da dobim števiko sedeža, bi moral najprej narediti check-in na letališču. Ampak da naredim check-in, sem rabil pokazat kodo. Ki pa je nisem dobil dokler nimam obrazca izpolnjenega,... :D mi je direkt rekla naj si izmislim številko sedeža pa je - toliko o resnosti zadeve.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
Flaming_C reče Dne, 22. 9. 2021 at 12:56:

 

Upam, da zdrzijo vsaj 1 leto, bom drugo leto z veseljem peljal familijo na par vikend izletov.

 

Ne bo jim pa lahko, takse gredo gor, energenti se drazijo..me res zanima, kako dolgo bodo zdrzali.

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Mene bolj zanima ali kaj imajo za prihod na letališče? Brat gre v Kolumbijo via Italija (in Turčija) pa ne ve kaj in kako z testom za v ITA. Ni polno cepljen, toraj pade tehnično v karanteno skupino. Rabi pa PCR za na letalo.

 

In valda Italijani niso čisto nič delali na updateu strani, čeprav so to pravila od danes.

Povezava do prispevka

Mene pa veljavnost testa. Sem cepljen tudi s poživitvenem, ampak rabim test. Hitri velja 24 ur, ampak če ga grem delat npr. v četrtek popoldne, mi bo veljal do petka popoldne. In če imam v petek dopoldne iz Italije, upam, da je možnost na letališču delat hitri test, da mi ne bo potekel potem do prestopa oziroma vkrcanja na novem letališču npr. 

Sej odhod planiram(o) "šele" v začetku februarja..po skoraj 2 letih sva rekla z ženo, da zdej je pa čas da gremo malo naokrog. Skoz slišim kje je folk vse po svetu, ko se pa jaz spravim, pa takoj nova različica virusa in kaos.

uredilo bitje dzuko
Povezava do prispevka
raven reče pred 2 urama:

Mene bolj zanima ali kaj imajo za prihod na letališče? Brat gre v Kolumbijo via Italija (in Turčija) pa ne ve kaj in kako z testom za v ITA. Ni polno cepljen, toraj pade tehnično v karanteno skupino. Rabi pa PCR za na letalo.

 

In valda Italijani niso čisto nič delali na updateu strani, čeprav so to pravila od danes.

od 14.12. vstop v Kolumbijo samo polno cepljenim tujcem

uredilo bitje bendeho
Povezava do prispevka

najslabsi mozen termin za potovat. Jaz sem sel v zacetku novembra na dansko z letalom. Na letaliscu oz pri swiss airlines so gledali v certifikatu da si 2x cepljen. Sicer imas na vseh letaliscih covid hitri test. Na danskem so bili zastonj. Kar se tice italije pa si tu preberi: https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=italiano&id=5411&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto

 

Bo tako vsaj do 31.1. v italiji ampak v nekaterih clankih berem da bodo izredne razmere do konca marca, 

Povezava do prispevka

Tnx..kaj to pomeni:

 

Navedek

The following is also exempted:

  • anyone using private means to transit through the Italian territory for a period not exceeding thirty-six hours, with the obligation, on expiry of said term, either to immediately leave the country or to start a 5-day period of monitoring and self-quarantine and, at the end of said period, to take a molecular or antigen swab test

 

 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 mesca kasneje...
  • 1 mesec kasneje...
Flaming_C reče Dne, 25. 4. 2022 at 14:10:

Kolk je Wizzair strikten glede ruzakov pa tega? 

 

Uradno ima  40 x 30 x 20

Moj ruzak je 48 x 32 x 23

Ker ne bo nabasan se ga lahko malo "stisne" :whistle:

 

Jebemu Ryanair ma še manj, 40 x 25 x 20

to je poslovni model ryanair, zaracunavati ekstra prtljago in podobno

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 47 minutami:

pač računajo na tistega random potnika, ki prvič potuje z njimi, in ni pričakoval, da bo moral prijaviti nahrbtnik ali laptop torbo in ker presega 40x25x20 mu zaračunajo 80€ ali nekaj takega

Ne. Ryanair ne bo obogatel od tistih treh dribcev, ki so pozabili prebrati navodila. Sem pogosto potovala s torbami, ki niso bile ravno po pravilih pa ni nihče nič rekel. Niso pa bile polne in se bi lahko spravile noter v tisto njihovo skatlo. 

 

Glavni razlog je, da Ryanair dobi več denarja od tistih, ki potem plačajo za prtljago. Kot drugo pa niso predali na glavami prenatrpani in se ne porabi pol ure za iskanje prostora po avionu. To so dimenzije torb, ki lahko gredo pod sedež. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Ni tako važna letalska družba, temveč posamezno letališče oziroma že vrsta v katero se postaviš. Ker eni so bolj do slednji, drugi pač niso. Jaz sem imel vedno takšno potovalko, ki sem jo lahko po potrebi malo skrčil. Vedno sem jo pa lahko stišal v tisti box če je bilo treba. Je treba bit pazljiv, ker kazni so visoke. Potem je že bolje potovati z pravo družbo, imaš vsaj vse ostalo na nivoju plus mere prtljage so bolj človeške. 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...