Skoči na vsebino

Potovanje z letali


Arbenowskee

Priporočeni prispevki

rajc91 reče pred 6 urami:

deklini je pomagalo, da se je parkrat dobila z bivšim pilotom kateri ji je razložil vse o letalih (zakaj je tak zvok na avionu, zakaj turbulence, kaj naredit v tem primeru....). 

 

Mislim, da je strah povezan z neznanjem/nevedenjem o določeni stvari (dosti ljudi se boji kač, ker ne vedo/si ne predstavljajo kako se lahko premikajo brez nog). 

 

lahko ji rečem, če ima še številko

 

Ne bo potrebno hvala, poznam drugače enega vojaškega pilota, ampak se prevaža z heličem.

 

Tnx vsem za uporabne nasvete - hipnoza it is :)

Povezava do prispevka
gladius reče pred 5 urami:

Meni je pomagalo to, da sem sprejel, da bom pač umrl, če je prišel moj čas, drugače pa bo vse v redu. V tistem trenutku itak ne moreš vplivati na zadeve. 

 

 

Lahko. Ze pri kupovanju karte poskusis dobiti sedeze cim blizje zasilnim izhodom. Na letalu ocenis sopotnike na poti do zasilnega izhoda in dolocis kdo zna delat tezave, kdo se bo vlekel kot megla, koga bos preskocil... 

 

V pondelk letim v helsinke. 

Povezava do prispevka

Ce koga zanima, maske na letalih so obvezne cez nos in usta, ni vec caj/dzus/voda ampak dobis samo vodo v plastenki (lufthansa) ali nic (cro airlines). 

Dat moras naslov kjer bos zivel in 14dni se moras obnasat kot da si okuzen. 

Na obeh letaliscih (zag in fra) velika vecina restavracij in trgovin zaprtih, duty free omejen s trakovi. 

uredilo bitje MikeHawk
Povezava do prispevka

Ce koga zanima, 4 dni kasneje moras v frankfurtu (letim z lufthanso) imeti masko nonstop na obrazu, ne samo na letalu, tudi na letaliscu. V meku, ki je edini odprt moras pustit svoje podatke z uro kdaj si jedel, drugac ne dobis hrane. Murje k v filmih, v ponedeljek jih ni bilo.

Ze v helsinkih so sprasevali kako grem domov iz zagreba, in ker grem z lastnim vozilom je to ok. Zenska na salterju ful dalj casa pregleduje passport oz. bazo. Na vsakem letalu pa dobis navodila, da priporocajo 14 dnevno samokaranteno. 

Bomo vidli kako bo zvecer na hr-slo meji.

 

Edit: nobenih problemov ali vprasanj na meji nazaj v slovenijo

uredilo bitje MikeHawk
Povezava do prispevka
MikeHawk reče Dne, 11. 6. 2020 at 15:36:

Ce koga zanima, 4 dni kasneje moras v frankfurtu (letim z lufthanso) imeti masko nonstop na obrazu, ne samo na letalu, tudi na letaliscu. V meku, ki je edini odprt moras pustit svoje podatke z uro kdaj si jedel, drugac ne dobis hrane. Murje k v filmih, v ponedeljek jih ni bilo.

Ze v helsinkih so sprasevali kako grem domov iz zagreba, in ker grem z lastnim vozilom je to ok. Zenska na salterju ful dalj casa pregleduje passport oz. bazo. Na vsakem letalu pa dobis navodila, da priporocajo 14 dnevno samokaranteno. 

Bomo vidli kako bo zvecer na hr-slo meji.

 

Edit: nobenih problemov ali vprasanj na meji nazaj v slovenijo

 

A so kaj daljše procedure pri check inu, kontroli prtljage, vkrcavanju/izkrcavanju...?

Povezava do prispevka
dzuko reče Dne, 3. 6. 2020 at 14:26:

Ma pomoje se ne moreš čisto znebiti strahu pred letenjem. Si le 10 km nad tlemi in veš, da ne moreš na nič vplivati kar se dogaja. Ne verjamem, da obstaja folk, ki se mu ne bi pritisk ali pulz vsaj za malenkost dvignil, ko se prižgejo motorji..ali pa ko avion pospeši oziroma pri vsaki spremembi leta, tudi ko se lučka prižge za pas.

mislim ja, pulz se dvigne

sam js sem bolj navdušena kot prestrašena, mal adrenalina zastonj :P

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
kapslok reče Dne, 18. 6. 2020 at 20:34:

 

mene bolj kot maska pol dneva skrbi to, da meje zaprejo in nekje ostanem. al pa da ti tam kako karanteno odredijo in nimaš tudi nič od dopusta. 

 

Zato pa grem na Ciper. Če pade karantena, jo časti država :D

 

Sem pa naletel na eno neprijetnost. Letim z Dunaja in nisem niti pomislil, da bi lahko Avstrija zaprla meje za nas iz Slovenije...

Povezava do prispevka
HellAngel reče Dne, 16. 6. 2020 at 14:12:

 

A so kaj daljše procedure pri check inu, kontroli prtljage, vkrcavanju/izkrcavanju...?

Sorry, sem bil odsoten z interneta, upam, da te se zanima: ne. 

 

Sem pa brez tezav dobil gostjo z drzave z rdecega seznama izven EU. Na nobenem od treh letalisc niso pregledovali ali zahtevali opravljenega covid testa. 

uredilo bitje MikeHawk
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
gladius reče Dne, 3. 6. 2020 at 12:27:

Meni je pomagalo to, da sem sprejel, da bom pač umrl, če je prišel moj čas, drugače pa bo vse v redu. V tistem trenutku itak ne moreš vplivati na zadeve. 

Pa sej to nikoli ni bil problem, ideja da si mrtev je po moje vsem ok. Problem je v tej grozi, da se tam zgoraj začne neki rasfukavat in začneš strmoglavljat.

 

Ena relevantna smešnica: 

 

Povezava do prispevka

Vprašanje. Sedaj sem redno letel v Edinburgh, včasih iz Marco Polota, včasih Budimpešta. Povratni leti do smešnih 50 €. Iz Brnika je pa 150€+. No jst sm se vozil ker sem do sedaj imel zaston avto + bencin. Ker pa menjam službo in bom večino časa preživel na Škotskem me pa zanima kaj je tu najboljša rešitev. Ali let na Brnik ali pa kakšno drugo letališče, najamem avto, sem par dni doma s tem avtom in potem nazaj?

 

Hvala!

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...