Skoči na vsebino

Potovanje z letali


Arbenowskee

Priporočeni prispevki

  • 1 mesec kasneje...
osis reče pred 5 urami:

Hvala za tole. Sem ravno gledal za ZDA lete in vidim da gredo čez Amsterdam :( 

Saj za večino ljudi ne bo težav, bi pa jaz poiskala solidno potovalno zavarovanje, ki ob primeru odpovedi letov povrne stroške drugih rezervacij. To je tudi priporočljivo zaradi raznih Covid omejitev. 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Odvisno s kom letis. Ryanair nima kakih posebnih problemov razen zamud. Wizz je tudi ok kolikor vem. Easy Jet in BA sta odpovedala do 20%. To je za BA: 

 

Navedek

Last week, British Airways said it was cutting 10,300 more short-haul flights due to feature in its schedule between August and the end of October.

This latest announcement, affecting Heathrow, Gatwick and City airports, means nearly 30,000 flights will have been removed from BA's schedule between April and October this year.

Other airlines have also announced cancellations over the busy summer period.

Kolikor vem je Lufthanasa dalec od pred korona voznega reda. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
stena reče pred 51 minutami:

ryanair bo mel zdej cel mesec stavko na španskih letališčih, tko da rip :D 

Ne vem za ostale, ampak kolikor vem to ne bo kaj dosti vplivalo na njihove lete na Irskem. Bolj problem so stavke francoskih kontrolorjev, ki zaprejo zracni prostor nad Francijo. Daljsi leti pomenijo, da posadke oddelajo manj letov in morajo crtati nekatere. 

Povezava do prispevka
stena reče pred 2 urama:

na Irskem ne, ampak v Barceloni majo hub za tisti del evrope. baje random prestavljajo in kenslajo lete. bomo vidli naslednji teden, če nam sfukajo plane :D 

Sori hotela sem reči za irske lete v Španijo. Pol države je trenutno tam. Španija je poleti za Irce to kot je Hrvaška za Slovence. 

Povezava do prispevka

Isto za Britance 

 

 

 

easyjet je skenslal 10000 poletov med julijem in septembrom

easyjet kabinsko osebje v Španiji stavka 9 dni v juliju, za naprej 15.-17. in 29.-31.

ryanair kabinsko osebje v Španiji stavka 12 dni v juliju, za naprej 12.-15., 18.-21. in 25.-28.

ryanair piloti v Franciji in Belgiji stavkajo 23. in 24. julija

 

sam v ryanairu pravjo da stavke v Španiji ne bodo preveč vplivale na lete tam 

Povezava do prispevka

Je ze portugalsko, belgijsko in ne vem katero osebje ze stavkalo, samo izgleda, da gre za manjse sindikate. Verjetno tipicni Ryanair, med korono so se s sindikati dogovorili, da bodo obdrzali ljudi ob nizjem placilu, sedaj se jim pa verjetno nic ne mudi dvignit place. Imajo pa zato sedaj veliko manj tezav z osebjem kot druge letalske druzbe, ki so odpustile osebje.

 

Heathrow je danes spet odpovedal 60 BA letov, to je na podlago ze veliko drugih BA odpovedi. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 1 uro:

madafaka'. :o:ododava:

 

ko bom velik in bogat...ko bom velik in bogat...:hmm:

 

najameš avto in se trajbaš gor in dol po otoku?

rental je opcija, ampak je hud hud naval (moraš kr fino vnaprej rezervirat, sploh na otokih kot je Sao Jorge - pa še avto je smiselno najemat na vsakem otoku posebej, ker so trajekti miniaturni). Letos je bila najbolj ziher varianta preko agencije.

 

So pa Azori top če ti sede hajkanje po pešpoteh (te so dolge in strme, poleg tega zna fino drseti zaradi megle in velike količine vlage) , plaže so kot vidiš na sliki in letos je še nenormalno veliko meduz (najbolj ziher je namakanje v naravnih bazenčkih). Pivo izven večjih krajev poceni (0.8 evra za 0.33, 1 evro za 0.5). Za kosilo so župe za 2.5 evra. Večerje so dražje, so pa porcije velike. Piletina je redkost, ribe in govedina sta glavni zadevi.

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

Jaz sem bila samo na Sao Miguel-u dvakrat in oboje he še vedno med mojimi najljubšimi počitnicami. Mislim, da sva prvič vzela paket letalo hotel prek agencij, drugič smo šli pa v lastni režiji. Azori niso tako dragi, ko enkrat prideš tja. Splača se gledat lete Ryanair v Ponta Delgado iz Lisbone, Porta ali London Stansteda. Je pa kar dolga in en cel dan bo porabljen za potovanje. Tam pa za moje pojme obvezno rentacar in se voziš naokoli. Ne vem pa kako je letos, lahko da manjka avtomobilov povsod. Mi smo imeli eno Fiat Bravo z pregorelo sklopko, ki je videl boljše čase. Ne najemat velikih avtov. Za Sao Miguel, ki je največji, je teden do deset dni povsem dovolj. Mi smo ga prekrižarili, obiskali jezera, plantažo čaja, šli gledat kite in define, razne lokacije na obali in se kopali vsak dan. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Sao Miguel pa Tercera mata najboljšo prometno infrastrukturo, zato je tam najbolje najet rental. Je bil pa letos povsod nor naval na rentale, tako da kar je bilo prosto je bilo pa drago ko satan. So pa avti precej novi, saj imajo pravilo, da rental ne sme bit starejši od 7 let.

 

to da ste dobili enega s skurjeno sklopko me pa glede na profil cest ne preseneča :lol: ko smo se peš spuščali proti kraju Mosterios (skrajni severozahod Sao Miguela), je bilo 5 najetih vozil ujetih na klancu (strm ko satan) in niso znali speljat (folk iz Nizozemske,UK in Francije). Smo naredili reševalno akcijo in jih spravili dol. Potem smo pogruntal, da je še ena cesta v kraj, ki je bila bolj položna in smo jih poslali tja.

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
DrMiha reče pred 10 urami:

Sao Miguel pa Tercera mata najboljšo prometno infrastrukturo, zato je tam najbolje najet rental. Je bil pa letos povsod nor naval na rentale, tako da kar je bilo prosto je bilo pa drago ko satan. So pa avti precej novi, saj imajo pravilo, da rental ne sme bit starejši od 7 let.

 

to da ste dobili enega s skurjeno sklopko me pa glede na profil cest ne preseneča :lol: ko smo se peš spuščali proti kraju Mosterios (skrajni severozahod Sao Miguela), je bilo 5 najetih vozil ujetih na klancu (strm ko satan) in niso znali speljat (folk iz Nizozemske,UK in Francije). Smo naredili reševalno akcijo in jih spravili dol. Potem smo pogruntal, da je še ena cesta v kraj, ki je bila bolj položna in smo jih poslali tja.

Mož je šel sam slikat enega od svetilnikov blizu Nordesta medtem, ko smo se šli ostali kopat. Ga nekam dolgo ni bilo nazaj. Peljal je mimo opozoril o cesti, ker ponavadi ni imel težav priti nazaj. Tokrat je obtičal spodaj (35% klanec glede na njihov znak) in so mu morali lokalci pomagat gor. Naslednji dan smo vračali avto in smo morali pred vračilom odpreti okna in prezračevanje avto, ker je tako smrdel po zažgani sklopki. :rofl:

 

Mene je pa prejsnjič, ko so bile ceste precej slabše in ožje eden od lokalcev spravil v jok tako histerično je hupal za mano, ker ni mogel mimo. Drugič so bile ceste neprimerno boljše in drugače ni bilo problemov. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Da bo bolj na temo, BA so nehali s prodajo sedežev iz Heatrowa za kratke destinacije vsaj za ta teden. 

 

Baje so problemi s prtljago tam tudi eden glavnih razlogov za manjkajočo prtljago v Dublinu. Povedano drugače, prtljaga od povezanih letov obtiči v Londonu. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
ana reče Dne, 1. 8. 2022 at 15:09:

Mož je šel sam slikat enega od svetilnikov blizu Nordesta medtem, ko smo se šli ostali kopat. Ga nekam dolgo ni bilo nazaj. Peljal je mimo opozoril o cesti, ker ponavadi ni imel težav priti nazaj. Tokrat je obtičal spodaj (35% klanec glede na njihov znak) in so mu morali lokalci pomagat gor. Naslednji dan smo vračali avto in smo morali pred vračilom odpreti okna in prezračevanje avto, ker je tako smrdel po zažgani sklopki. :rofl:

https://atelierrebul.si/shop/category/parfumi-moski-parfumi-75

 

Mene je pa prejsnjič, ko so bile ceste precej slabše in ožje eden od lokalcev spravil v jok tako histerično je hupal za mano, ker ni mogel mimo. Drugič so bile ceste neprimerno boljše in drugače ni bilo problemov. 

BA so nehali s prodajo sedežev iz Heatrowa 

 

JA to je res :lol:

Povezava do prispevka
Nezagren reče pred 9 urami:

BA so nehali s prodajo sedežev iz Heatrowa 

 

JA to je res :lol:

Tisto, ko je bil pa omenjen teden (mislim, da je bilo na koncu dva), si pa prikladno spustil? 

 

Kakorkoli že trenutno so letališča v Evropi, ki bi se jih izogibala. Še posebej Heatrow. 

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...