Skoči na vsebino

Potovanje z letali


Arbenowskee

Priporočeni prispevki

Men se zdi vsa ta ponudba dost meh

 

- povečini je max stay do 3 ure pred letom

- ja v teh treh urah se lahko napokaš hrane in pijače da ti čez ušesa rine ven 

- hrana je velikokrat deklarirana kot snacks

- oglašujo free wi-fi kot da je nevem kaj, tud med plebom je povečini free wi-fi

- sediš bolj udobno

- moraš bit oblečen "smart", pozabte na japanke in podobne fore 

 

 

Mislm, a res rabte kupovat lounge access za tistih par urc? Ajd ne rečem da mate dolg layover in bi rabil prespat, pa mogoče tuš. 

 

 

Če dost letite in ste član katere od treh zvez (Oneworld, Star Alliance ali SkyTeam, tud Emirates ima podobno zadevo) lahko dobite biz class lounge access ne glede na vrsto karte. 

V življenju sem samo enkrat letel biz class Doha-Venice in z vsemi pikami od prej sem imel nato celo leto vstop v biz lounge

uredilo bitje Flaming_C
Povezava do prispevka

Js tud po pravici ne razumem teh lounge accessov ali pa poslovnega razreda.

 

To se uporablja samo če dobiš zastonj (časti firma, država, diners, izkoristiš milje ali te airline upgrada). Drugače ne razumem (razen če si res bogat) zakaj bi nekdo fliknil npr več tisoč eur zato da ti je nekaj ur malo bolj udobno in dobiš malo manj shiti hrano. Pa sem že letel longhaul v biznisu in je res nice, ampak vredno jurja ali dva več od economy-a? hell no

 

 

Povezava do prispevka
kola reče pred 20 urami:

Ja, sam kak loungebuddy pa ma 25ish evrov individualen dostop

Samo v temu ni računice, če dobiš 8 vstopov preko diners za 60€, zakaj bi dal za 2 vstopa recimo 50€

Flaming_C reče pred 19 urami:

Men se zdi vsa ta ponudba dost meh

 

- povečini je max stay do 3 ure pred letom

- ja v teh treh urah se lahko napokaš hrane in pijače da ti čez ušesa rine ven 

- hrana je velikokrat deklarirana kot snacks

- oglašujo free wi-fi kot da je nevem kaj, tud med plebom je povečini free wi-fi

- sediš bolj udobno

- moraš bit oblečen "smart", pozabte na japanke in podobne fore 

 

 

Mislm, a res rabte kupovat lounge access za tistih par urc? Ajd ne rečem da mate dolg layover in bi rabil prespat, pa mogoče tuš. 

 

 

Če dost letite in ste član katere od treh zvez (Oneworld, Star Alliance ali SkyTeam, tud Emirates ima podobno zadevo) lahko dobite biz class lounge access ne glede na vrsto karte. 

V življenju sem samo enkrat letel biz class Doha-Venice in z vsemi pikami od prej sem imel nato celo leto vstop v biz lounge

Jaz gledam izključno zaradi hrane pa pijače. Ker če si 2h na letališču, pa se do tja še vozil 4h boš po vsej verjetnosti lačen in žejen in boš moral na letališču v vsakem primeru zapravit 10-20€ za to, da daš neki v sebe. Torej če letiš parkrat na leto, in bi za to porabil na letališču v vsakem primeru vsaj 40€ hrane in pijače, a ni pol boljše da vzameš recimo diners, pa imaš 8 vstopov free, in imaš tam free hrano, pijačo, pa vmes si lahko še odpočiješ in greš na wc, ki po vsej verjetnosti ni usran, tko kot navaden? 

 

To da moreš bit oblečen smart ne vem kje si slišal, bil sem že v precej salonih pa je bil folk oblečen v svašta. Mogoče v japonkah glih niso bli ajde, ampak ne vem, kdo gre na letalo v japonkah v vsakem primeru.

 

Mislm, a res rabte kupovat lounge access za tistih par urc?

Ne, kot pravim, ne vem zakaj bi kdo to kupoval, ker se ne splača. Če že, imaš za recimo 36€ dva vstopa free preko diners kartice, ali pa 60€ za 8 vstopov. To se mi zdi relativno ugodno, glede na stroške na letališču. Plačevat posebej se definitivno ne splača. Je pa dejstvo, da je lani blo neomejeno vstopov free s katerokoli diners kartico, zdej so pa spremenili na manj ugodno.

 

Vincent reče pred 2 urama:

Js tud po pravici ne razumem teh lounge accessov ali pa poslovnega razreda.

 

To se uporablja samo če dobiš zastonj (časti firma, država, diners, izkoristiš milje ali te airline upgrada). Drugače ne razumem (razen če si res bogat) zakaj bi nekdo fliknil npr več tisoč eur zato da ti je nekaj ur malo bolj udobno in dobiš malo manj shiti hrano. Pa sem že letel longhaul v biznisu in je res nice, ampak vredno jurja ali dva več od economy-a? hell no

 

 

Business class tudi jaz ne razumem, ker je neprimerljivo dražje od ostalih, verjamem pa da pride prav raznim bogatunom, ki stalno letijo, ker drugače ne moreš spat na letalu in si odpočit, v biznis class predvidevam da je to malo lažje

Povezava do prispevka

Za 8 vstopov ni dileme sploh, se strinjam. Ce jih bos porabil se ti Diners splaca. Jaz sem lani letel kar nekaj, ampak sem vedno imel neke termine ko je lounge bil zaprt, na drugem terminalu ali pa je bil prekratek layover in mi je uspelo porabit reci in pisi ravno enega, ceprav sem jih imel neomejeno - itak sem tista 2k na pol leta porabil bolj na silo, pomojem vsaj tretjino teh stvari ki sem jih kupil z dinersom nisem rabil. Ce bi sam kupil lounge pa kaj pa vem, na Dunaju sem nazadnje dal 18e za rogljicek, sok in kavo. V tem primeru bi raje dal 25e za lounge pa so ga ravno prenavljali.

Povezava do prispevka
Hosta reče pred 6 urami:

Tale krava je letela čez Slovenijo par dni nazaj (na vzhod). USAF Boeing KC-135 Supertanker. Kakšen insajderski info od forumskih letalcev?

 

 

68785_1656239867.jpg

 

Večkrat letijo NATOva letala na vzhod Evrope in nazaj v baze v Italiji in Španiji čez Slovenijo

 

Supertankerji niso redkost, kakor tudi ne B-52 Stratofortress in ostala transportna letala, predvsem ameriška 

 

Tale je letel par dni nazaj

 

GkLIOJp.jpg

 

uredilo bitje Flaming_C
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 urama:

To da moreš bit oblečen smart ne vem kje si slišal, bil sem že v precej salonih pa je bil folk oblečen v svašta. Mogoče v japonkah glih niso bli ajde, ampak ne vem, kdo gre na letalo v japonkah v vsakem primeru.

 

Navedek

https://prioritypass.com/lounges/united-kingdom/london-luton/ltn-aspire-lounge

Smart casual dress at all times (no football shirts allowed)

 

https://prioritypass.com/lounges/netherlands/amsterdam-schiphol/ams3-british-airways

Smart casual dress at all times (no shorts or sandals allowed)

 

 

Nevem če kdo res podi stran take, sam vseen majo na enih straneh napisano 

uredilo bitje Flaming_C
Povezava do prispevka
kola reče pred 3 urami:

Za 8 vstopov ni dileme sploh, se strinjam. Ce jih bos porabil se ti Diners splaca. Jaz sem lani letel kar nekaj, ampak sem vedno imel neke termine ko je lounge bil zaprt, na drugem terminalu ali pa je bil prekratek layover in mi je uspelo porabit reci in pisi ravno enega, ceprav sem jih imel neomejeno - itak sem tista 2k na pol leta porabil bolj na silo, pomojem vsaj tretjino teh stvari ki sem jih kupil z dinersom nisem rabil. Ce bi sam kupil lounge pa kaj pa vem, na Dunaju sem nazadnje dal 18e za rogljicek, sok in kavo. V tem primeru bi raje dal 25e za lounge pa so ga ravno prenavljali.

Jaz sem imel startup kartico, še kot študent, in pol tudi ko nisem več bil mi je niso menjali sami od sebe. Tko da sem imel nekih 400€ na pol leta, kar sem porabil brez da bi sploh hotel :D 

 

Ja no, sej o tem pravim, 20€ porabiš takoj na letališču, ker vsi prežijo kot hijene, da olupijo turiste. Jaz grem čez 3 tedne na Islandijo iz Milana, pa bi mi prav prišlo zjutraj it tja na kavico, pa zajtrk, ker bomo prišli lih ob 6 zjutraj na letališče. Pa vidim da glih prenavljajo lounge in je zaprt, v Reykjaviku pa ne spada pod priority pass lounge. Damn haha

kola reče pred 38 minutami:

Kaj pa vem, vedno se mi zdi da je pol folka v trenerkah in nekih papucah :D

This. Še posebej ker bogatune boli kurac :D

Povezava do prispevka
Flaming_C reče Dne, 6. 4. 2023 at 18:04:

Razpis za subvencije je zunaj 

 

Traja do 4. maja, odpiranje ponudb bo v dveh tednih po preteku roka. 

Torej nekje sredina maja bo znano kdaj in kam se bo letelo

Tnx za info. Praga me mika, ampak prej. Bom potem šel nazaj na FlixBus. 

Povezava do prispevka
Skynetz reče Dne, 7. 4. 2023 at 16:49:

Ja no, sej o tem pravim, 20€ porabiš takoj na letališču, ker vsi prežijo kot hijene, da olupijo turiste. Jaz grem čez 3 tedne na Islandijo iz Milana, pa bi mi prav prišlo zjutraj it tja na kavico, pa zajtrk, ker bomo prišli lih ob 6 zjutraj na letališče. Pa vidim da glih prenavljajo lounge in je zaprt, v Reykjaviku pa ne spada pod priority pass lounge. Damn haha

This. Še posebej ker bogatune boli kurac :D

To kliče po polnem ruzaku sendvičev in prigrizkov :D pa zapraviš 0€ na letališču, kot pravi Slovenec ;)

Povezava do prispevka
Vincent reče pred 1 uro:

To kliče po pol.nem ruzaku sendvičev in prigrizkov :D pa zapraviš 0€ na letališču, kot pravi Slovenec ;)

Bolj kot pravi Čeh :D

 

Ja očitno bo treba res, sicer so mi sendviči dopizdili, pa glede na to da bomo pol še 4h na letalu in verjetno pol še najmanj 2h preden pridemo kje do hrane bi pasalo kej bolj "toplega" pojest, well, ne bomo očitno 

Povezava do prispevka

Ko maš froce itak ugotoviš da so kar naprej lačni (čeprav smo meli kosilo 20 minut nazaj:)) in imaš skoz poln ruzak nekega sadja pa ostalih prigrizkov. Tako da to furamo potem tudi na potovanjih, ker res ne moreš skoz iskat nekih restavracij in trgovin, pa še cene so nabite na letališčih/glavnih turističnih točkah.

 

Sem si pa zadnjič privoščil en topli sendvic na letalu (Eurowings) in je bil čist ok cena - neke 4€, kar je cenejš kot je bilo na letališču :) sicer ni bil ne vem kaj ampak ok.

Povezava do prispevka
Aang reče pred 1 uro:

Daj si na letalu privošči kaj. Tam imaš sigurno kaj toplega 

Na letalu so ponavadi precej zasoljene cene, pa hrana je kar je

Vincent reče pred 45 minutami:

Ko maš froce itak ugotoviš da so kar naprej lačni (čeprav smo meli kosilo 20 minut nazaj:)) in imaš skoz poln ruzak nekega sadja pa ostalih prigrizkov. Tako da to furamo potem tudi na potovanjih, ker res ne moreš skoz iskat nekih restavracij in trgovin, pa še cene so nabite na letališčih/glavnih turističnih točkah.

 

Sem si pa zadnjič privoščil en topli sendvic na letalu (Eurowings) in je bil čist ok cena - neke 4€, kar je cenejš kot je bilo na letališču :) sicer ni bil ne vem kaj ampak ok.

No jaz sem tudi stalno lačen :D 

Povezava do prispevka
Aang reče pred 13 minutami:

Ja moja opažanja so tudi, da letališča so draga tam kjer ni izbire. Če gre za večja letališča, se najde kaj. Isto je pri letalskih družbah. Pač pri cenejših karta pride poceni je pa vse ostalo toliko dražje ali pa ni izbire. 

Jp, letalske karte so se neizmerno podražile. Recimo easyjet milano Reyjkavik cca 150€, pol pa velik kufer dodatnih 120€.  Na kar pogledam in vidim da ko doplačaš za velik kufer ti še vedno pripada samo nahrbtnik gor in spodaj velik kufer, lol. Če hočeš še mali kufer, kar je bil standard vedno brez doplačila je še dodatnih 50€. Tko da na koncu je bla karta skoraj 300€ na glavo, noro res.

Povezava do prispevka
Flaming_C reče pred 1 uro:

Jst zmer vzamem Starbucks al pa Costo :blush:

Meni je to vse zanič. V starbucksu so mi bli ok samo kakšni tisti šejki oz chai latte, ampak je vse overpriced as fuck.

 

Ne bom pozabil, ko sem enkrat šel v mcdonalds na dunaju na kavo, je bla tko zanič, da sem jo moral stran zlit

Povezava do prispevka

Wizz Air bo od novembra letel 3x tedensko na relaciji Skopje - Lj - Skopje

Ta relacija je naslednja 3 leta subvencionirana s strani makedonske vlade. Min 3 leta + 3 leta po preteku subvencij, drugače mora povrnit subvencijo. 

Dobr so tole makedonci naredl, 6 let so dobil namest 3 

Wizz bo za vsakega potnika prejel po 7 € 

 

 

 

Mi ponujamo dve leti, subvencija se prekine ko začne na liniji prevoznik usvarjati profit. V razpisu nisem opazil do kdaj mora biti posamezna linija operativna.

Torej lahko pričakujemo da ne bo ponudb za relacijo Lj - Skp - Lj? 

Ajd ok, vsi vemo zakaj bi rada vlada imela to relacijo

 

 

uredilo bitje Flaming_C
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Alora, razpis za subvencije je končan in odprli so ponudbe.

 

Prispeli sta DVE ponudbi, motherfucking DVE, številka 2 

 

Luxair in Air Montenegro

 

Air Montenegro zdaj vodi nekdanji "grobar" Adrie Airways in Stobart Air, naše gore list Mark Anžur 

Črnogorci so že pred njegovim prihodom pred nekaj tedni, zelo težko držali glavo nad vodo.

 

 

Naslednja dva razpisa sta predvidena za junij in novembra letos 

 

 

Boh pomagej Slovencem 

Povezava do prispevka

Res je, Brnika večina ne bo pogrešala. 

 

 

Ampak, s tem razmeroma neuspešnim razpisom bo naša vlada in šivilja dobila dodatni zagon da za vsako ceno zalaufajo novega nacionalnega prevoznika. In to bo spet žakelj brez dna. 

 

 

Sem pričakoval da bi vsaj Wizz oddal ponudbo, Ryanair mi je bil 50-50

uredilo bitje Flaming_C
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...