Skoči na vsebino

Potovanje z letali


Arbenowskee

Priporočeni prispevki

@MikeHawkSo uradniki v EU uveljavili 'prima nocto'? :) Sicer pa čestitam, pa glej, da jo naučiš slovensko!

 

Nazaj na topic 

Neskončni svižčevi dnevi so me oropali vseh načrtov in s tem veselja ter optimizma do prihajajočih izletov in potovanj. Prav nikoli še nisem bil toliko časa brez odštevanja dni in veselja do nekih prihodnjih projektov. Zatorej sem oni črni petkov dan investiral drobiž v Voloteo in nabavil karte za prvomajski Neapelj ter za poletno Grčijo. Rad bi prihodnje leto, ko se masovni turizem še ne bo vrnil v taki meri, izkoristil še za piramide. To je vse, kar sem želel povedat :)

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Alive reče pred 22 urami:

Ker kreten gre med brexitom in korono dt odpoved in se preseli tja? xD 

 

tak, ki ima rad izzive? :D pojdi, poizkusi, še vedno lahko prideš (nekoč) nazaj.

 

LordFebo reče pred 3 urami:

in nabavil karte za prvomajski Neapelj

 

vrhunsko. vsem priporočam doživet ta mini kaos / državo v državi v državi. nora hrana, najboljša pizza na svetu, najboljša sladica na svetu, čudovita lokalna brozga v obliki vina, noro prijazni ljudje, čudovit vajb mesta.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 mesca kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
  • 4 tedne kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

A kdo, ki potuje vzame svoj bidon/flašo ipd sabo v ročno prtljago? Bom potoval z rynair in bom imel carry on ampak bi sabo vzel en ta aluminijast bidon ker grem nekam kjer bo precej vroče in bi hotel imet sabo flašo, ki skrbi, da je voda vsaj malo časa hladna. a mi bodo kaj kompliciral?

Povezava do prispevka
osis reče Dne, 14. 7. 2021 at 7:34:

A kdo, ki potuje vzame svoj bidon/flašo ipd sabo v ročno prtljago? Bom potoval z rynair in bom imel carry on ampak bi sabo vzel en ta aluminijast bidon ker grem nekam kjer bo precej vroče in bi hotel imet sabo flašo, ki skrbi, da je voda vsaj malo časa hladna. a mi bodo kaj kompliciral?

ni nobene panike, če maš prazen bidon.

Povezava do prispevka

Moja izkušnja je ista; tudi kovinski so dovolj tanki, da na X-rayu vidijo, da je prazno. Vedno to delam, pa še nikjer nisem imel težav. Na nekaterih letališčih se da potem lepo napolnit iz pitnikov, polnilcev, v najslabšem primeru pa na skretu.

 

Če nimaš rokavčka je pa malo iluzorno pričakovat izolacijo — pri plastičnih je boljša.

Povezava do prispevka
lynx reče pred 20 minutami:

Moja izkušnja je ista; tudi kovinski so dovolj tanki, da na X-rayu vidijo, da je prazno. Vedno to delam, pa še nikjer nisem imel težav. Na nekaterih letališčih se da potem lepo napolnit iz pitnikov, polnilcev, v najslabšem primeru pa na skretu.

 

Če nimaš rokavčka je pa malo iluzorno pričakovat izolacijo — pri plastičnih je boljša.

Kul & tnx.

 

Drugače sem pa pred leti kupil eno to kovinsko flaško v tisto kar je bilo pred sports direktom, to Karimor firmo in dejansko kar lepo drži temperaturo. Ne ravno 12 ur kot zdaj te nove reklamirajo ampak par ur pa brez problemov. 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Popravek, spregledal, da te zanima Covid obrazec. Sem mislil da tisti Passenger Locator Form.

 

Težko je rečt na splošno, načeloma za vse te stvari zadostujejo zahteve, ki jih določi dohodna država. Ampak vsaka država si lahko izmisli svoja pravila (npr. Nemčija lahko zahteva cepljenje/PCR tudi za tranzit). Potem je tu še vprašanje, kaj zahteva oseba na šalterju ob check-inu oz. ob vkrcanju.

 

Obrni se na letalskega prevoznika, če ti uspe dobit kakšen info. Ali pa se skeširaj za PCR test, če nisi cepljen.

uredilo bitje Vincent
eh debil, nekaj spregledal
Povezava do prispevka

Imam že rezerviran hitri test za dan pred potovanjem. Bi šel na PCR samo imajo tak sistem da bi rezultat dobil šele po tem ko bi bil na letalu kar je pa kanček prepozno (samotestiranje, test jim pošlješ nazaj po pošti potem pa čakaš 24-48 ur po tem ko dobijo na končnen rezultat tako da bolj neuporabno, če si časovno omejen). Sem pogledal in je za Nemčijo in Slovenijo manj kot 48 ur star negativni hitri test dovolj potrdilo za cepljenje pa še čakam, da mi ga digitalno pošljejo v nabiralnik. :lol:

 

Edit:

Navedek

Simplified rules now apply for passengers travelling to Germany on an international flight with a connecting flight to a Schengen country. Provided that the entry requirements of the destination country are met, a transfer in Germany (including entering into the Schengen area) is now possible. Prerequisites are a confirmed ticket for the onward flight within 24 hours and/or other documentation for the onward journey. The required proof of a negative Corona test, the vaccination against Covid-19 or the immunity is still required (exception are for schedules from Non-Schengen-Countries via Germany onto other Non-Schengen-Countries). This rule does not apply to passengers from virus variant areas (currently: Brazil, Uruguay)

Se pravi če imaš pogoje za končno šengen državo in PCT je presedanje v Nemčiji safe.

uredilo bitje BumbleBee
Povezava do prispevka
osis reče Dne, 21. 7. 2021 at 18:23:

Kul & tnx.

 

Drugače sem pa pred leti kupil eno to kovinsko flaško v tisto kar je bilo pred sports direktom, to Karimor firmo in dejansko kar lepo drži temperaturo. Ne ravno 12 ur kot zdaj te nove reklamirajo ampak par ur pa brez problemov. 

Isto dela tapoceni za 5-10 evrov in ja, ne komplicirajo

 

BumbleBee reče Dne, 16. 8. 2021 at 16:19:

Imam že rezerviran hitri test za dan pred potovanjem. Bi šel na PCR samo imajo tak sistem da bi rezultat dobil šele po tem ko bi bil na letalu kar je pa kanček prepozno (samotestiranje, test jim pošlješ nazaj po pošti potem pa čakaš 24-48 ur po tem ko dobijo na končnen rezultat tako da bolj neuporabno, če si časovno omejen). Sem pogledal in je za Nemčijo in Slovenijo manj kot 48 ur star negativni hitri test dovolj potrdilo za cepljenje pa še čakam, da mi ga digitalno pošljejo v nabiralnik. :lol:

 

Edit:

Se pravi če imaš pogoje za končno šengen državo in PCT je presedanje v Nemčiji safe.

cepljen, pa sej to fases prec v zvem?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...