Skoči na vsebino

Gume


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Načeloma si dvigneš porabo pa bolj obrabljaš gume kot bi jih bilo treba. 

 

Na začetku teme se je veliko pisalo o popravilu gum. Sestrična je dobila opozorilo od policista, da je v prekršku, če maš samo na hitro zakrpane (ne vem kako je sploh opazil, ampak očitno je dost očitno, če je ravno prav obrnjeno). 

 

A kdo tle fura all year gume? Sem se preselil na Primorsko in mal razmišljam, da bi vzel, ker je treba druge zimske. 

Povezava do prispevka
obstek reče Dne, 5. 10. 2021 at 10:41:

Najbrž bom vzel kar Kleber Krisalp HP3.

 

"Kleberjeva pnevmatika krisalp HP3 je najboljša med pnevmatikami z oceno zadovoljivo. Skupno oceno si je pokvarila z nekaj slabostmi na mokri cesti."

 

 

 

 

 

 

kere dimenzije maš?

 

še te hankook poglej, na amzs testu jih ni k niso v tisti 17 dimenziji

 

https://www.mimovrste.com/avtomobilske-gume-zimske/hankook-zimske-gume-winter-i-cept-evo3-w330-235-45r18-98v-xl-100049530097

 

https://www.thetirelab.com/autobild/winter/2020/225-40-r18/

#2 na autobild testu

Povezava do prispevka
RAD!OACTIVE reče pred 11 minutami:

 

kere dimenzije maš?

 

še te hankook poglej, na amzs testu jih ni k niso v tisti 17 dimenziji

 

https://www.mimovrste.com/avtomobilske-gume-zimske/hankook-zimske-gume-winter-i-cept-evo3-w330-235-45r18-98v-xl-100049530097

 

https://www.thetirelab.com/autobild/winter/2020/225-40-r18/

#2 na autobild testu

235/45r18 98v

 

Tenks! Tudi uporabnik @erted45 jih je vzel.

uredilo bitje obstek
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 1 uro:

Načeloma si dvigneš porabo pa bolj obrabljaš gume kot bi jih bilo treba. 

 

Na začetku teme se je veliko pisalo o popravilu gum. Sestrična je dobila opozorilo od policista, da je v prekršku, če maš samo na hitro zakrpane (ne vem kako je sploh opazil, ampak očitno je dost očitno, če je ravno prav obrnjeno). 

 

A kdo tle fura all year gume? Sem se preselil na Primorsko in mal razmišljam, da bi vzel, ker je treba druge zimske. 

 

zena ma zdej all year za relaciji ajd-kromberk. Pa je kul. sej lani mislm, da je biu sam ene 2x po par cm snega in ni blo panike. Pa k je mokra cesta drzijo zadovoljivo pravi. Ma pa od michelina 

Povezava do prispevka
RAD!OACTIVE reče pred 1 uro:

 

kere dimenzije maš?

 

še te hankook poglej, na amzs testu jih ni k niso v tisti 17 dimenziji

 

https://www.mimovrste.com/avtomobilske-gume-zimske/hankook-zimske-gume-winter-i-cept-evo3-w330-235-45r18-98v-xl-100049530097

 

https://www.thetirelab.com/autobild/winter/2020/225-40-r18/

#2 na autobild testu

 

Zanimivo, kakšne razlike med testi. Autobild npr. pravi, da so Bridgestonke "exemplary" na snegu, Hankook in Michelin pa "below average". Tyre Reviews, kjer so testirali enake dimenzije in to z enakim avtom pa pravijo ravno obratno. Glavno, da so Hankook v obeh testih na primerljivem mestu :D 

Povezava do prispevka
Lunco reče Dne, 8. 10. 2021 at 6:23:

A kdo tle fura all year gume? Sem se preselil na Primorsko in mal razmišljam, da bi vzel, ker je treba druge zimske. 

 

Tudi mene mika, da bi, ko izstrošim trenutna seta letnih + zimskih (kar bo sicer trajalo) vzel all-season AT gume. Se moram izobrazit, ker imam občutek, da so prevelik kompromis. 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 56 minutami:

 

Tudi mene mika, da bi, ko izstrošim trenutna seta letnih + zimskih (kar bo sicer trajalo) vzel all-season AT gume. Se moram izobrazit, ker imam občutek, da so prevelik kompromis. 

če delaš ful km bi pomoje  blo da daš pač vsako jesen gor nove in jih voziš eno zimo in eno poletje 

Povezava do prispevka

Jaz jih kupujem kar v lokalni štacuni, ker je glih 1min stran. 

Prej sem jih vedno preko spleta. Ali Gumax, gume direkt... 

Sedaj se mi ne splača več saj tudi pri Bartogu dobim kakšen popust na licu mesta. Pa še poskrbijo, da je datum enak. Pri zadnjem naročilu so me poklicali, da ni še za prevzem, ker niso dobili vseh gum enakih po DOT. 

Pohvale vredno. 

Tako, da sedaj kar tukaj naročam.

 

Imam pa zimske Continental. 

So ok. Nič posebnega. 

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
tomzzi reče pred 1 uro:

Kater avto? Ima drugače vsaka večja štacuna na zalogi verjetno. 

Jaz imam tudi navadna jeklena posebej za zimo. Je fajn, ker ni skrbi za feltne pa še posebej so in ni potrebno vsako sezono dol iz platišč snet. 

Absolutely, zimske gume imo morajo bit na dedicated jeklenih + (optional) radkape. Sicer pa mam letne 18ke, zimske pa 16ke. Alfa giulietta.

Sem našu glih še 4 komade majo na bartogu nekje 57€ komad

Povezava do prispevka
S_Adriano reče pred 7 urami:

Absolutely, zimske gume imo morajo bit na dedicated jeklenih + (optional) radkape. Sicer pa mam letne 18ke, zimske pa 16ke. Alfa giulietta.

Sem našu glih še 4 komade majo na bartogu nekje 57€ komad

Saj nekaj takega sem jaz dal za 16" pri bartogu. 

Ni jasno original a glih tako dobro.

Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 6. 10. 2021 at 18:00:

 

Quickie report, sem bil pri mehaniku, mi je odsvetoval Falken gume, kurc. Sva pogledala, kaj se da dobit, na koncu sem se odločal med Bridgestone, Vredestein in Hankook in izbral slednje. Upam, da bodo OK :) 

kaj pa je bil razlog da je odsvetoval Falken?

 

Kokr sem jaz gledal lani za svojo dimenzijo, so te kr P/P, plus ene boljših zimskih za vožnjo v dežju (naše zime 3/4 časa).

Povezava do prispevka
rajc91 reče pred 3 urami:

kaj pa je bil razlog da je odsvetoval Falken?

 

Kokr sem jaz gledal lani za svojo dimenzijo, so te kr P/P, plus ene boljših zimskih za vožnjo v dežju (naše zime 3/4 časa).

 

Pravi, da jih je imel na svojem avtu (Mazda pickup) in da je šel avto v snegu zlahka počez.

 

Tukaj je sicer nekaj dejavnikov (ni povedal, katere dimezije, niti kateri model gume) ampak človeku zaupam, jbg. Nekaj pripomore pa tudi avto, ki ima pogon na zadnja kolesa hkrati pa je zadaj zelo lahek. 

 

Sicer so pa tiste Hankook zelo lepo ocenjenje, stanejo pa ~5eur po gumi več od Falkena, vsaj v moji dimenziji.

 

NIsem pa še čisto obupal nad Falken, me rajca model Wildpeak AT3WA, ampak kot sem rekel, se bojim, da je taka guma prevelik kompromis oz. da ni ne tič ne miš.

Povezava do prispevka
S_Adriano reče pred 14 urami:

Absolutely, zimske gume imo morajo bit na dedicated jeklenih + (optional) radkape. 

 

Zakaj pa na jeklenih? A zimska lita pa niso dobra?

 

Razlika v ceni jeklena pa lita je en plato pira 

 

Pa ne mi sanjat da so feltne spraskane od peska, ni prvi rodeo 

 

 

Letne mam 235 pa 18 col

Zimske bom mogu kupt 205 pa 16 col piše 

uredilo bitje Flaming_C
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...