Skoči na vsebino

Gume


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Flaming_C reče Pravkar:

 

Zakaj pa na jeklenih? A zimska lita pa niso dobra?

 

Razlika v ceni jeklena pa lita je en plato pira 

Ja sej zato, ker so jeklena cenejša + ene radkape mam doma pa jih moram nekje ponucat. Ma dobra so jeklena za zimske gume, letne pa so na litih in je to to. 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Letne gume imam 225 40 R18 na litih, po homologaciji lahko dam tudi 205 50 R17 - razmišljam da dam te na jeklene za zimo

 

Nekje sem tut prebral, da je bolje že je zimska manjša. A je to čist fora da se privarčuje, al je dejansko boljše zaradi razlogov? 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 25. 10. 2021 at 17:00:

Pobje, a se tukaj kdo zastopi na homologacijske kartončke?

 

Jaz imam pod dovoljene pnevmatike in platišča navedeno tole:

 

image.png.2364e9dd5571d4326d79a2126ea922fe.png

 

Spodaj v opombah pa je napisano tole:

 

image.png.034980db547fc8ce63d189617ba7c294.png

 

Kaj bi to pomenilo? Lahko dam gor 265/65R17?

Tako je.

 

 

Povezava do prispevka

Saj ravno feltne sem gledal, ali smem dat gor 17", ker 18" ne dobim jeklenih. Da bi imel zimske gume na svojih platiščih. Izkašljat 4x 225 eur (plus še gume zraven seveda) za original lite 18" feltne mi pač trenutno žal ne znese. Pa tudi za kakšen teren bi raje imel jeklene, če slučajno zagrabim kakšen kamen ali kaj podobnega.

 

Pa dobro, ni konec sveta. Saj tudi te gume, ki jih imam zdaj ne bodo večne. Bom vedel za drugič :) 

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 9 urami:

Saj ravno feltne sem gledal, ali smem dat gor 17", ker 18" ne dobim jeklenih. Da bi imel zimske gume na svojih platiščih. Izkašljat 4x 225 eur (plus še gume zraven seveda) za original lite 18" feltne mi pač trenutno žal ne znese. Pa tudi za kakšen teren bi raje imel jeklene, če slučajno zagrabim kakšen kamen ali kaj podobnega.

 

Pa dobro, ni konec sveta. Saj tudi te gume, ki jih imam zdaj ne bodo večne. Bom vedel za drugič :) 

Itak lahko daš gor 17" . 

Za zimo imam tudi jaz jeklene, 16" :D

 

Sej pravim če boš jeklene gor dal pazi da pašejo. Sam sem enkrat za prejšnji avto dobil druge 15 ke (litke) ki pa so mele zelooo napačen ET :O

 

Dimenzije gum pa morajo ustrezat 265 / 65 / 17 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Flaming_C reče Dne, 12. 10. 2021 at 12:50:

 

 A zimska lita pa niso dobra?

 

 

 

Pa ne mi sanjat da so feltne spraskane od peska, ni prvi rodeo 

 

 

 

 

 

Kako vem, da so moje lite feltne winter proofed oz kakor praviš, da so "zimske lite"? Je to kje na feltni tko kot oznake za gume? 

 

Do zdej sem vedno menjaval na jeklene, tokrat mi nekak ni za kupovat jeklenih in bi probal med celo leto iste feltne. Je to s peskom in da se ti odrgnejo bolj mit? Nenavsezadnje že par zim nisem bil v situaciji, ko bi moral lih po snegu vozit avto, ponavad je že spluženo. Kar me skrbi so mehurčki in posledice soli. 

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 24 minutami:

Fak šeenkrat sm pogledu @erted45

 

265 / 65 / 17 kva maš ti to z en tank :D

 

Že jest ko mam letne 245 / 45 / 18 se mi zdijo glomazne :D

 

Aja pa za litke... Ma ne gre tok za pesek... Kuj kam žvajzneš v kak robnik... Čist prevečkrat sm že... Mislim žena je z zimskimi :ninja:

 

Traktor (TM) 

 

image.thumb.png.984e45c4c72b6d17f407839343620732.png

 

Sem pa prespal, po vsej verjetnosti bom vzel kar original Toyota lita 18" platišča, dam gor en set gum, pa bo mir. Zanekrat me pred robniki rešuje višina gume :D 

Povezava do prispevka

Sem prišel do tega, da za moj avto sploh ne delajo original jeklenih felten. :D Tako da lahko menjam lite za manjše lite, kar mi ne diši preveč.

Sem šel na uradni servis, kjer so mi povedali, da so original lite feltne vse winter ready - sklepam, da to velja za cel VAG koncern i ćak i širše, če še komu pride prav ta podatek. 

 

Tako da sem se odločil da pofuram kar iste še pozimi, bo pač mal večja dimenzija. Sklepam edino, da če maš feltno odrgnjeno do aluminija na kakšni točki, potem zaščita ne drži na tistem mestu in ti tam lahko sol kaj škoduje, ta mi je edin mal kisla. 

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka
  • 5 mesecev kasneje...

Saj to so mi povedali na upravi Publikusa, ker sem klical, če jih lahko pripeljem na njihovo deponijo. 2,5e na gumo. Oziroma mislim, da je bila uprava. Ne bom trdil stoodstotno, klical sem na cifro, ki je na njihovi strani, lahko sem dobil pa mogoče tudi pisarno direkt na deponiji.

 

Tole je res čudno. Zdajle gledam njihovo spletno stran na kateri piše, kaj vse lahko pripelješ na deponijo. In gor so tudi gume, pa nič ne piše, da bi bilo kaj za plačat.

uredilo bitje ayrton79
Povezava do prispevka

@ayrton79

Najbrž si dobil direktno deponijo in vprašanje kakšnega kristusa, ki tam dela :D 

 

Zakonsko je določeno, da morajo prevzemati odpadke od fizičnih oseb brezplačno, plačljivo je le za pravne osebe. Je pa vse z nekimi omejitvami, za gume je 50kg kolikor gledam - če bojo komplicirali jih pusti za 50kg, višek naj pa odpelje nekdo drug. 

Povezava do prispevka
ayrton79 reče Dne, 8. 5. 2022 at 18:01:

Imam 8 rabljenih gum, ki bi jih rad odpeljal na odpad. Po telefonu so mi rekli, da bi me to prišlo 20e.

 

Jebiga, če je treba, je treba.

 

Ali kdo ve, kje pa bi se gume lahko odložilo brezplačno?

 

Js sem včeraj odložil stare gume v Publikusu (deponija Suhadole) in mi niso nič zaračunal. 

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka
  • 4 mesece kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...