Skoči na vsebino

Gume


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

doz reče pred 13 urami:

a letna guma se pa stara samo 8 mesecev na leto? samo ene gume v 23 letih vožnje sem zamenjal zaradi profila, vse ostalo zaradi starosti, itak so po 4 letih vse fuč. tako da to ni nek podatek

Jaz pa imam 2 kompleta gum (zimske, letne) odkar imam avto, torej 7 let nazaj. Tko da bi rekel da definitivno po 4letih niso vse fuč, razen če si imel zanič gume ali nepravilno skladiščene.

 

Te bomo vprašali čez 2 leti, kako se obnesejo, to me najbolj zanima.

doz reče pred 11 urami:

verodostojni podatki so da so pač zmagovalke skoraj vseh testov all season gum, zato sem tudi kupil najboljše kar je tisti hip bilo, in je za navadnega uporabnika več kot dovolj dobra guma.

raje pazi nase in svojo vožnjo, pusti mene na miru v 23 letih se nisem dotaknil drugega avta. če sploh imaš že izpit ali samo drkaš PS5 pa Formulce

Ok, samo kot si sam rekel so zmagovalke all season testa, zmagovalke testa vseh gum ne bodo nikoli, ker po kmečki logiki pač ne morejo bit. Zdej bi bla tle debata ne mestu kaj je navaden uporabnik, mogoče bi se tle strinjal s tabo, da za nekoga ki se samo po mestu vozi so ok. Definitivno pa ne za nekoga, ki je veliko na cesti, ker tak uporabnik s takimi gumami ne bo prišparal nič, samo slabše gume za več denarja bo imel.

Tadey reče pred 10 urami:

Jao pobje...

 

Sej ne prodaja on teh gum za avtomobile ko delajo fakin 40kkm na leto.. Ali pa športne. 

 

Za našo ko ma Twingota in naredi 3 km na dan po Kranju bi bila več kot odlična guma... zimske sva uničila v 2h sezonah. Ne splača se nama menjat...

 

Tko da zih gredo te gor, če ne zarad druzga če bo kaka daljša neplanirana pot v mislih. Če bodo v dežju super vsekakor bolj kot zimska v dežju poleti.

 

 

Če mene vprašaš tudi za tistega ki dela 20k na leto niso dober nakup :) 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 3 minutami:

Mene najbolj zanima, koliko se to obrablja poleti na 30+ stopinjah. Po reviewih zgleda res dobra guma, presenetljivo dober handling na snegu glede na to, kakšen je profil po videzu.

Pa sej profil meni deluje precej zimski ubistvu

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 25 minutami:

.

Če mene vprašaš tudi za tistega ki dela 20k na leto niso dober nakup :) 

Žena s Twingotom naredi letno kaj pa vem... 2000 km +- 1000 ... Nimam niti placa hranit še njene extra gume ali feltne... 

 

Za svojega imam ločeno zimske na feltnah in letne... Pač nekje za 4 sezone imam 1 komplet.

 

Vse gre v smer neke trajnosti... Itak se vsi bojimo novosti... sam sem lih par mesecev nazaj gledal par revjujev za tele mišelinke... 

 

Verjamem pa ja... Pač letne so dobre za polet... zimske za pozim... Za 2gi avto pri hiši pa mislim da se bodo oz bi tudi te dobro odnesle. Sploh če nimaš placa hranit extra gum.

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 29 minutami:

Žena s Twingotom naredi letno kaj pa vem... 2000 km +- 1000 ... Nimam niti placa hranit še njene extra gume ali feltne... 

 

Za svojega imam ločeno zimske na feltnah in letne... Pač nekje za 4 sezone imam 1 komplet.

 

Vse gre v smer neke trajnosti... Itak se vsi bojimo novosti... sam sem lih par mesecev nazaj gledal par revjujev za tele mišelinke... 

 

Verjamem pa ja... Pač letne so dobre za polet... zimske za pozim... Za 2gi avto pri hiši pa mislim da se bodo oz bi tudi te dobro odnesle. Sploh če nimaš placa hranit extra gum.

Dobro za 2000km na leto mislim da je precej nepomembno kakšne gume imaš, jaz osebno za 2000km na leto ne bi niti avta imel, ker ni računice :D 

 

Kam smo prišli, da človek iz obale zagovarja letne/zimske gume, vi celinci pa celoletne :lol:

 

Sicer gume lahko hraniš pri vulkanizerju, mislim da ni glih nek visok znesek. 

Povezava do prispevka

Na žalost je realnost taka da moreta bit 2 avta pr bajt (stanovanju). 

Razvoz mularije je še vedno aktualno, ker ata hodi dost pozno dam da bi jih lahko samo z 1 razvažala.

 

Kar se hrambe pr vulkanizerjih tiče... jah... Če jih sam menjaš da prišparaš 60€ letno + ene 40 € hrambe pa že ni več tok "neumn" strošk :)

 

Stvar navade konc koncev.

 

Je pa tale iz videa naredil 50.000 km z enim kompletom... Kar ni zanemarljivo... Nexen letne mam nekje za max 25.000 km :D Pa že to na konc tešk dihajo

 

 

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 3 minutami:

Na žalost je realnost taka da moreta bit 2 avta pr bajt (stanovanju). 

Razvoz mularije je še vedno aktualno, ker ata hodi dost pozno dam da bi jih lahko samo z 1 razvažala.

 

Kar se hrambe pr vulkanizerjih tiče... jah... Če jih sam menjaš da prišparaš 60€ letno + ene 40 € hrambe pa že ni več tok "neumn" strošk :)

 

Stvar navade konc koncev.

 

Je pa tale iz videa naredil 50.000 km z enim kompletom... Kar ni zanemarljivo... Nexen letne mam nekje za max 25.000 km :D Pa že to na konc tešk dihajo

 

 

Ja sej je stvar navade, pa kar rabiš pač. Jaz imam še en komplet gum v garaži na svojih feltnah in menjujem sam vsako leto, tko da sem dal 0€ za hrambo in 0€ vulkanizerjem odkar imam avto.

 

Pa kaj delate vi z gumami :D 

 

Jaz sem s kompletom letnih in zimskih naredil 140k km, pa zimske imajo še precej profila, letne pa sem lih menjal

Povezava do prispevka

Tadey če si doma kje z gorenjske te rade volje zapeljem s temi gumami.

 

jaz na to gledam iz perspektive navadnega človeka, ali še bolje starejših, za katere predstavlja menjava gum, in zlaganje le teh in nošenje po stopnicah v klet in podobno

velik problem, in za take so to res odlična rešitev, + cenejša.

 

U glavnem ti si brez dokazov postavil svoj mindset da so celoletne gume v osnovi zanič, in so samo za 2k na leto. Vidiš zato ste taki ljudje kot si sam popolnoma nezmožni sprejeti napako in da pač noben ne ve vsega, ali se pozanimati, in sedaj kjub temu da veš da si v zmoti boš tiščal svoje in pika. nekaj takega kot kočevc. Govoriš o trajnosti michelin crossclimate2, verjetno tvoji možgani mislijo da je to pač zimska mešanica gume z bolj letnim profilom kar je totalna bedarija... ravno zato so drage ker je mešanica gume taka da zdrži +40C in -20C. Nisi jih vozil in mi nabijaš kakšne so...

 

-Crossclimate2 se smatrajo za najboljše celoletne gume kadarkoli narejene za naše razmere. So vsaj isto dobre kot srednji razred letnih in zimskih gum. 

 

 

Prosim razjasni mi tole:

-Že tvoj stavek da so gume po 4 letih še iste kot nove takoj uniči tvojo kredibilnost da bi te kakorkoli resno jemal. 

-recimo kako da ne privarčuješ?

kupiš 2 seta gum  letne in zimske + set platišč, recimo 100e na gumo + platišča 50e  = 1000e potem dodaj še 320 za vse menjave in balansiranja = 1320e v 4 letih

kupiš Crossclimate 2 za recimo 120e komad, = 480e, pa recimo 4x menjava spredaj zadaj po 20e = 560, razlika je konkretna, več kot en set gum, da ne govorimo o skladiščenju

čakanju pri vulkanizerju in podobno.

-cel youtube je poln posnetkon in reviews od crossclimate2, veliko jih je naredilo več kot 90k z njimi in so še vedno ok.

 

napake, ki me živcirajo pri debati s teboj:

-soliš pamet o nečem kar nimaš pojma

-tvoja izjava da se celoletne gume obrabljajo bolj poleti ker so pač mehke v mrazu je bedarija

-tvoja izjava da je tvoj frend imel par "teh" celoletnih in da so sranje... :)

-da niso primerne za nekoga ki dela 20k na leto, kakšen podatek je to? od kje ta informacija?

 

in seveda sedaj se boš spravil name z bogve kakšnimi blesavimi argumenti, ker ti lasten ego ne dopusti da se pač motiš, in da ne veš vsega...

vedno probam biti objektiven okoli vsega kar imam, crossclimate 2 so bomba gume za navadne uporanike, glede na to da edina pomankljivost da so nekoliko 

slabše po mokrem, ampak sem jih vozim veliko po mokrem in povem da niso niti najmanj slabe, vsaj tako dobre kot srednji razred letnih.

 

 

 

 

 

 

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Ravno o tem trobim da se tudi poleti ne obrabljajo pretirano zaradi mešanice materijalov, v ameriki ima ta guma 90.000km garancije, ali misliš da bi jo dali če bi bila mešanica kot da je zimska.

na aurisu ima babnica te gume gor 7 mesecev in narejeno okoli 6000km, obrabe praktično še ni. Pa kljub temu da sem sam šel na 3 precej agresivne vožnje,pri 25c, pri 5c in mokrem, in v snegu.

ravno zato trdim da je ta guma z lahkoto primerna za navadne voznike.

 

Povezava do prispevka
doz reče pred 29 minutami:

Tadey če si doma kje z gorenjske te rade volje zapeljem s temi gumami.

 

jaz na to gledam iz perspektive navadnega človeka, ali še bolje starejših, za katere predstavlja menjava gum, in zlaganje le teh in nošenje po stopnicah v klet in podobno

velik problem, in za take so to res odlična rešitev, + cenejša.

 

U glavnem ti si brez dokazov postavil svoj mindset da so celoletne gume v osnovi zanič, in so samo za 2k na leto. Vidiš zato ste taki ljudje kot si sam popolnoma nezmožni sprejeti napako in da pač noben ne ve vsega, ali se pozanimati, in sedaj kjub temu da veš da si v zmoti boš tiščal svoje in pika. nekaj takega kot kočevc. Govoriš o trajnosti michelin crossclimate2, verjetno tvoji možgani mislijo da je to pač zimska mešanica gume z bolj letnim profilom kar je totalna bedarija... ravno zato so drage ker je mešanica gume taka da zdrži +40C in -20C. Nisi jih vozil in mi nabijaš kakšne so...

 

-Crossclimate2 se smatrajo za najboljše celoletne gume kadarkoli narejene za naše razmere. So vsaj isto dobre kot srednji razred letnih in zimskih gum. 

 

 

Prosim razjasni mi tole:

-Že tvoj stavek da so gume po 4 letih še iste kot nove takoj uniči tvojo kredibilnost da bi te kakorkoli resno jemal. 

-recimo kako da ne privarčuješ?

kupiš 2 seta gum  letne in zimske + set platišč, recimo 100e na gumo + platišča 50e  = 1000e potem dodaj še 320 za vse menjave in balansiranja = 1320e v 4 letih

kupiš Crossclimate 2 za recimo 120e komad, = 480e, pa recimo 4x menjava spredaj zadaj po 20e = 560, razlika je konkretna, več kot en set gum, da ne govorimo o skladiščenju

čakanju pri vulkanizerju in podobno.

-cel youtube je poln posnetkon in reviews od crossclimate2, veliko jih je naredilo več kot 90k z njimi in so še vedno ok.

 

napake, ki me živcirajo pri debati s teboj:

-soliš pamet o nečem kar nimaš pojma

-tvoja izjava da se celoletne gume obrabljajo bolj poleti ker so pač mehke v mrazu je bedarija

-tvoja izjava da je tvoj frend imel par "teh" celoletnih in da so sranje... :)

-da niso primerne za nekoga ki dela 20k na leto, kakšen podatek je to? od kje ta informacija?

 

in seveda sedaj se boš spravil name z bogve kakšnimi blesavimi argumenti, ker ti lasten ego ne dopusti da se pač motiš, in da ne veš vsega...

vedno probam biti objektiven okoli vsega kar imam, crossclimate 2 so bomba gume za navadne uporanike, glede na to da edina pomankljivost da so nekoliko 

slabše po mokrem, ampak sem jih vozim veliko po mokrem in povem da niso niti najmanj slabe, vsaj tako dobre kot srednji razred letnih.

 

 

 

 

 

 

Lol, kakšne nebuloze pišeš. Spet govoriš najboljše celoletne, pa koga to briga no, dej že enkrat sprejmi to, da obstaja 1000 gum in ne samo celoletne.

 

Tebi so vredu, fajn smo razumeli, nehaj pa trdit da je zdej to najboljše za vse, ker očitno ni. Drugače bi vsi imeli te gume na avtih, a ni logično?

Zakaj v nobenih testih ne piše "nehajte kupovat zimske in letne gume, ker so celoletne boljše", a si se kdaj to vprašal? 

 

Prvo boš moral ti dokazat da sem v zmoti, ker zaenkrat testi pnevmatik govorijo ostalim v prid in ne tebi :D 

 

Pa ti pokažem še računico:

 

Crossclimate ena guma moje "letne" dimenzije je 150€ ena. Torej 600€ komplet.

 

Komplet 4 letnih je bil 400€, komplet 4 zimskih 320€. Torej za 120€ več sem dobil precej boljše gume, kot te celoletne, s tem da sem dobil en komplet gum več, ki mi bo trajal precej več kot te tvoje celoletne.

 

Poleti se bom vozil precej bolj varno in varčno, pozimi enako.

 

Za menjave, balansiranje in vse ostalo, bom v recimo 6 letih dal 0€.

 

Pa ni treba, da je to moja izjava, kot pravim testi kažejo svoje.

 

Zdej me pa prepričaj, kako se mi bolj splača kupit celoletni set, prosim.

 

Povezava do prispevka

@Skynetz točno enako mislim jaz, zato furam vedno 2 kompleta na svojih platiščih, menjavam pa sam. Če na koncu še prodaš ena platišča res ne vidim razloga, da se to ne bi splačalo. Komot vsekakor ni, ker rabiš nekaj orodja in časa, dobiš pa orodje za ceno 1 obiska za premontažo pri vulkanizerju.

 

Če so pa te celoletne gume res tako dobre, so najboljša stvar po toplih žemljicah in lahko furamo samo še to, ker itak smo "navadni" vozniki.

 

Jaz ne vem, ne trdim nič, bi bilo pa dobro videti kakšne teste in številke. Do sedaj sem videl samo, da so zelo glasne.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 44 minutami:

Lol, kakšne nebuloze pišeš. Spet govoriš najboljše celoletne, pa koga to briga no, dej že enkrat sprejmi to, da obstaja 1000 gum in ne samo celoletne.

 

Tebi so vredu, fajn smo razumeli, nehaj pa trdit da je zdej to najboljše za vse, ker očitno ni. Drugače bi vsi imeli te gume na avtih, a ni logično?

Zakaj v nobenih testih ne piše "nehajte kupovat zimske in letne gume, ker so celoletne boljše", a si se kdaj to vprašal? 

 

Prvo boš moral ti dokazat da sem v zmoti, ker zaenkrat testi pnevmatik govorijo ostalim v prid in ne tebi :D 

 

Pa ti pokažem še računico:

 

Crossclimate ena guma moje "letne" dimenzije je 150€ ena. Torej 600€ komplet.

 

Komplet 4 letnih je bil 400€, komplet 4 zimskih 320€. Torej za 120€ več sem dobil precej boljše gume, kot te celoletne, s tem da sem dobil en komplet gum več, ki mi bo trajal precej več kot te tvoje celoletne.

 

Poleti se bom vozil precej bolj varno in varčno, pozimi enako.

 

Za menjave, balansiranje in vse ostalo, bom v recimo 6 letih dal 0€.

 

Pa ni treba, da je to moja izjava, kot pravim testi kažejo svoje.

 

Zdej me pa prepričaj, kako se mi bolj splača kupit celoletni set, prosim.

 

vidiš spet ponarejaš stvari ki sem jih rekel samo za to da bi imel ti prav. ti bi bil odličen znanstvenik, stvari ki ti niso po godu enostavno negiraš

 

kdaj sem primerjal crossclimate 2 z UHP letno gumo?  a ti matki rečeš da rabi CUP2 letno gumo ker je top?

kdaj sem rekel da je crossclimate najboljša guma letna ali zimska? REKEL SEM DA JE NAJBOLJŠA CELOLETNA GUMA, in primerljiva z srednjim razredom letnih in zimskih

kar je za navadnje ljudi več kot dovolj dobro.

 

seveda tebe ne stane nič menjavanje gume ker to počneš tako kot jaz sam, specifično sem zgoraj napisal da vsi tega ne morejo početi, bodisi prostor, bodisi so prestari, ali ne znajo in ZA TAKE ljudi je crossclimate2 odlična izbira :)

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Nič ne ponarejam :D

V takem stilu si pisal, kot da smo mi butci in nimamo pojma, in da je celoletna guma top izbira.

 

Smo razumeli da je najboljša celoletna ja, couldn't give less fucks.

 

Mislim da smo pluse in minuse predebatirali, tudi jaz sem rekel da se mi zdi ok guma za nekoga ki se ne vozi veliko.

Povezava do prispevka

Po mojem je problem v tem, da folk daje celoletne gume na avte bolj kot ne zato, ker je to cenovno ugodneje. In običajno dajo neke poceni smeti, zato ima vsak mnenje, da so celoletne gume za en drek.

 

Sej jaz bi najbrž za moje starše, ki se vecinoma peljejo po obali in so (ko so še delali) za v službo potrebovali po zakonu zimske gume, tudi najbrž predlagal neke celoletne.

 

Sej kot pravi Doz, odvisno, zakaj rabiš.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 2 minutama:

Po mojem je problem v tem, da folk daje celoletne gume na avte bolj kot ne zato, ker je to cenovno ugodneje. In običajno dajo neke poceni smeti, zato ima vsak mnenje, da so celoletne gume za en drek.

 

Sej jaz bi najbrž za moje starše, ki se vecinoma peljejo po obali in so (ko so še delali) za v službo potrebovali po zakonu zimske gume, tudi najbrž predlagal neke celoletne.

 

Sej kot pravi Doz, odvisno, zakaj rabiš.

Definitivno. Ni pa to neki najboljšega za na kruh, takoj za maslom :D 

 

Jaz imam sicer slabo mnenje o njih že zaradi tega, ker ima kolega na Tiguanu kot sem rekel Goodyear vector 4 season 3, mislim da dej že 2 komplet, al celo 3 celoletnih gum (prej je imel prejšnje generacije), pa mi vsakič govori da je nezadovoljen, da prehitro grejo, slabo držijo in so slabe v snegu.

Kupuje jih pa izključno zaradi tega, ker je ceneje. Da se lahko z istim kompletom gum vozi tudi pozimi.

Povezava do prispevka

Da naredim mal reklame :)

Jaz ima CrossClimate 2 na stari mazdi6.

Sedaj 3 oz skoraj 4 leta, z njo sem naredil enih 30-40k km. Večinoma poleti. 2x pa po "resnem" snegu. Sam po avtocesti oz magistralki. Ne prav veliko.

 

Ziher bo dobra še za naseldnjih 30k. Za več ne vem, ker kljub vsemu mora imet velke kanale za po snegu a ne.


Drugaće pa. Probal se veliko gum v lajfu in lahko rečem da je CC res dobra in jo priporoćam, a kljub vsemu slabša kot najboljše letne in najboljše zimske.

 

Odlična guma. Tudi če bi avto več rabil bi kupil to gumo. Se mi ne da 2x na leto k vulkanizerju menajvat. Odvisno je tudi kje živiš. Ali na gori, ali v dolini, kje se voziš ipd. A moraš nujno na vožnjo itd itd

 

Će bi mel nek SUV z zasilnim 4x4 nebi nikoli več posegel po zimskih gumah, razen če bi res živel na hribu :)

 

Odločiti se morate sami. 

Sam ne pričakovat mesni burek, če naročiš sirnico.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 20 urami:

Sicer verjamem da je prvo in drugo sezono dobra guma. Kaj pa po 5 letih ?

Po 5 letih treba menjat, tako kot vsako :)

Moje so po 3 letih in 6 mesecih so še vedno super. Imajo enih dobrih 30k km za sabo.

 

Če verjameš ali ne že 20 let nisem mel gumo, ki bi bila starejša od (cca) 5 let. In verjetno bom tudi te CC zamenjal po 5.letu z novimi CC. Takrat bodo mele cca 50k km za sabo. Sam za referenco.

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...