Skoči na vsebino

Gume


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Adr reče pred 5 urami:

1-FFEFC02-BC74-4-B91-A898-22155-CCEC3-A1
 

Zakaj mi kolo tako močno

odstopa na črko A oz. oblika šotora? A je to ok

tole ni v redu, pelji na optiko da ti povedo kaj je zanič. 

razen če si znižal avto z fedri naprimer potem kolesa pridobijo negativni previs, potem boš moral kupiti nastavljive roke da se lahko nastavi optika na bolj normalne vrednosti

ne rabiš zadaj -3 camberja, razen če imaš dirkalnik :)

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

@doz Ampak sem vozu zdajle avto eno uro in res ni videt da kaj ne bi blo v redu, kar se vožnje tiče. Ko pomislim nazaj se mi zdi, da je blo tudi prej tak na teh 18kah. Sem gledal zdaj v garaži enega bmw-ja m6 in se mi zdi da ma precej podobno.

 

Sicer pa jutri po vsej verjetnosti peljem avto na servis zarad črička v armaturki pa bom vprašal še glede tega

 

Hm...zanimivo, zdajle našu tale video, sam sicer še nimam problemov ampak očitno je tole značilno...

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Kaj če so gume v eni dimenziji vredu, je pol to tud za druge dimenzije neka referenca, torej so tud vredu, podobno vredu?

Neke letne bi rabil, vožnja penzionistična, od cenejših sta mi dve znamki znani, Nokian in pa Toyo. Kaj je kao boljše? Al so te neke meni neznane kitajske tud ok?

Maš neke navedke porabe... Kolk je to relevantno, kaj pol dejansko je nekaj manjša poraba al je vseeno?

Hvala za odgovore 😀

Povezava do prispevka

Jaz lahko priporocam tudi Falken Ziex 310. Super tihe in udobne, oprijem tudi super v mokrem in suhem. Lani sem jih kupil ko sem predrl Good Year Efficient Grip in so bile nekako najboljsa takoj dobavljiva opcija. Po prvih 10k sem res super zadovoljen. Je pa za mojo dimenzijo set ene 100e cenejsi od cesa bolj premium, se mi zdi kar dober deal.

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 19. 3. 2023 at 9:13:

a je kdo kdaj eksperimentiral z gumami z nizkim kotalnim uporom ala continental eco contact, michelin energy, ...

 

so bile kake izmerljive razlike v prihranku nafte?

 

Jaz sem namontiral Pirelli Powergy na hibrida. Od oka ene 2dl manjša poraba glede na prejšnje Dunlop Blue Response, glavno pa je, da so zelo tihe.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 26 minutami:

 

Jaz sem namontiral Pirelli Powergy na hibrida. Od oka ene 2dl manjša poraba glede na prejšnje Dunlop Blue Response, glavno pa je, da so zelo tihe.

 

pa misliš, da boš pokril razliko v ceni s tem prihrankom nafte skozi življensko dobo? če je razlika v ceni, seveda. :D

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 2 urama:

 

pa misliš, da boš pokril razliko v ceni s tem prihrankom nafte skozi življensko dobo? če je razlika v ceni, seveda. :D

 

Ma jaz sem jih dobil (v dimenziji 225/45/17) za 350€ vključno z montažo, se mi zdi ugodno. Nisem niti razmišljal glede cene v povezavi s prihrankom goriva.

 

Se mi pa zdi, da zdaj zimske nenormalno dosti vplivajo na porabo (Michelin Alpin 6), ker je razlika med enimi in drugimi skoraj 1 liter (ok nekaj je sigurno tudi temperatura zraka, kar se pri hibridih konkretno pozna zaradi vpliva na baterijo in pogostejše vklapljanje bencinskega motorja).

 

Aja pa še to, ko sem menjal platišča (iz original na OZ Ultraleggera) se je tudi poznalo pri porabi. Tako da vse vpliva po malo.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

V glavnem hibrid mi pozimi na zimskem setupu troši nekje slab liter več. Recimo da je zaradi gum in težjih platišč poraba nekje 0,5l višja (toliko se pozna spomladi, ko premenjam kolesa).

 

No kakor koli, glavna prednost teh gum z nizkim kotalnim uporom je sigurno tiha voznja, ostalo je zanemarljivo.

Povezava do prispevka

Also, zaenkrat lahko zelo pohvalim Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6. V primerjavi s 3 so precej tišje in precej bolj udobne. TO sem že v testih prebral, ampak mi ni blo jasno kako je lahko guma bolj udobna. Guma je le guma a ne? No, očitno ni :D Dejansko se manj čutijo luknje na cesti in dilatacije pri mostovih, to sem do zdej najbolj opazil. Ne vem pa, a je to tudi zaradi tega, ker je prejšnja guma bla že z manj profila in trša, ker je bla pač stara že +-7 let, al je dejansko guma drugače narejena, mi ni glih jasno :D 

Povezava do prispevka
Skynetz reče Dne, 31. 3. 2023 at 14:35:

Nevem če so to glih super gume, prej povprečne. Also, jaz sem imel Nokian gume, ne pred leti in so ble take smeti že po 2 letih, da čim je bla mokra cesta si šel kr ravno

 

Ma ja, sam gume grejo na avto katerega point je cheap zavarovanje in stroški.

Zlo malo km na leto, stoji večinoma, včasih po več ko mesec brez uporabe...

Povezava do prispevka
  • 5 mesecev kasneje...

Cajt za obudit to temo ane :D

 

Morm kupit nove zimske 225/55 R17. Kaki predlogi?  Valda bi rad kake bolj poceni, če je kak skriti biser .. drgač itak Bridgestone Blizzak LM05 ali Goodyer UltraGrip Performance+ 

 

Dobre izkušnje sem mel včasih z Nexen Winguard Sport (ampak pri manjših dimenzijah). Za 2023 kokr gledam, testov itak (še) ni.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 urama:

Cajt za obudit to temo ane :D

 

Morm kupit nove zimske 225/55 R17. Kaki predlogi?  Valda bi rad kake bolj poceni, če je kak skriti biser .. drgač itak Bridgestone Blizzak LM05 ali Goodyer UltraGrip Performance+ 

 

Dobre izkušnje sem mel včasih z Nexen Winguard Sport (ampak pri manjših dimenzijah). Za 2023 kokr gledam, testov itak (še) ni.

če ne živiš ravno na krvavcu, nexen wiguard sport2 so poceni in dovolj dobre za tiste 3 dni snega na cesti, so pa super v suhem in mokrem... priporočam

če pa hočes top potem pa michelin, goodyear ali resnično odlične continental, ampak to so precej drage gume...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...