Skoči na vsebino

Gume


Vodokotlič

Priporočeni prispevki

Kinetic reče Dne, 25. 6. 2021 at 21:56:

Zdej pa naj kdo reče kdaj se mu je nazadnje zgodilo da je mogu menjat gumo sredi ceste.

Najboljš je amzs pa fertik... sava ma asistenco in dobiš še nadomesten avto za en dan.

 

Uf, do zdej enkrat urezal direkt na AC. Mel srečo in sem parkiral 1/2 na travi ter menjal (+ desna guma). Če bi blo tam ko je betonska ograja (leva pa itak ni pogoja ever never) poleg ne bi, ni šans. Še tole sem zašvical. Prpizdi šleper in te sam sezuje.

 

Hm, enkrat mi je ruknu feder na pikniku ko je bil avto parkiran. Sem naroču vleko, drugega itak nimaš (pa prerezal mi je gumo valda)

 

Enkrat sem nabil na šrauf. Preživela guma do črva (vozu domov par km in do vulkanizerja par km).

 

To je pa menda to, mam kar srečo I guess, izpit od 2004, avto od 2008 iirc.  Trenutni nima rezerve tak da... samo še asistenca zame.

 

 

Povezava do prispevka
smarnca reče pred 5 urami:

Jst sm prvič klical asistenco zadnjič ko mi je vsekal feder na parkingu. In tud premaknit nisem upal v rikverc, ker je bil direkt na gumo gor

O fak. No jaz sem mel isto sceno, samo nisem dojel da je vsekal feder (pa faking slišal sem pok samo nisem dojel). Sem speljal... je šlo trdo, samo eventuelno mi je ratal (in valda prerezal gumo pune bate). Maš srečo damn it :D

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Evo, ker je bila pred časom debata o flikanju gum. Spet je blo treba dajat gor rezervo, na srečo doma. Original pa popravljen pri mehaniku / vulkanizerju, tokrat ne s črvi temveč s fliko na notranji strani gume. Mi pa še vedno ni jasno, kako se lahko raven kos železa zapiči tako od strani.

 

20210819_104251.thumb.jpg.8be7d77dda9de7113ad33aabac561093.jpg

  • Na jagodo +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...
erted45 reče pred 1 uro:

Pobje, ima kdo (izkušnje s) Falken gume?

So nekoliko cenejše od evropsko-ameriške smetane ampak koliko se to pozna na kakovosti? Firmo poznam bolj slabo, vem samo, da je japonska.

Gledam pa klasične zimske gume.

 

Hvala :)

Gume držijo res odlično

Ampak se pa izjemno hitro obrabijo

Letne sem v dveh sezonah zradiral

Zimske pa furam zdej 1 leto in jih nisem menjal poleti pa se kar nekako držijo (točno tele HS01)

 

 

Povezava do prispevka

Kul, hvala vsem :)

 

Bom počekiral še, kaj pravi "osebni" mehanik in če ne bo prevelikih pripomb jih dam gor.

 

Obraba pa itak ne bi smela biti problem, ker delam malo kilometrov. Bolj je važno da se kolikor toliko dobro držijo v mokrem (kar za trenutne original HT Bridgestonke ne morem rečt), snega pa itak nimamo veliko.

Povezava do prispevka

uuuu, končno, a je optima?

 

jaz sem pa kupil rabljen avto, zimski set ima gume izdelane v 2015, avto je 2017 letnik, ob nakupu imel pod 20.000 km, pred tem so bile gume verjetno na drugem avtu, kjer se je tudi delalo malo km, ugibam, z gumami prevoženih mogoče polovico od 20.000 pa še prej nekaj tisoč, malo čez 10.000 km pa 6 let stare gume, profila ogromno, dunlop, škoda mi jih je, a reskiram še eno zimo?

 

Povezava do prispevka

Pismo, res si ne predstavljam te mentalne gimnastike, ko gre človek zavestno prišparat par 100 € za svoj edini stik med cesto in vozilom, kar na koncu res lahko hitro stane od tisočev evrov pa tja do glave ali večih...

Kar se tiče vožnje starih gum, tud z leti material izgublja svoje lastnosti.

Če bi nekdo pripeljal nerabljene gume z letnico 2014 ali starejše jih jaz na svoj avto sigurno ne bi natikal. :innocent:

 

A je tako težko zaupat AMZS/ADACovim strokovnjakom (al pa katerimkoli drugim), ki že X-let izvajajo testiranje z vso ustrezno opremo in objavijo rezultate...

Če je res cena pomemben faktor (kar je tud pri men :rofl:) pač pogledam ktire med tistimi z najvišjo oceno so najcenejše in vzamem tiste. 

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 11 urami:

uuuu, končno, a je optima?

 

jaz sem pa kupil rabljen avto, zimski set ima gume izdelane v 2015, avto je 2017 letnik, ob nakupu imel pod 20.000 km, pred tem so bile gume verjetno na drugem avtu, kjer se je tudi delalo malo km, ugibam, z gumami prevoženih mogoče polovico od 20.000 pa še prej nekaj tisoč, malo čez 10.000 km pa 6 let stare gume, profila ogromno, dunlop, škoda mi jih je, a reskiram še eno zimo?

 

50:50 :ninja::D

 

dreknapalci reče pred 21 minutami:

Pismo, res si ne predstavljam te mentalne gimnastike, ko gre človek zavestno prišparat par 100 € za svoj edini stik med cesto in vozilom, kar na koncu res lahko hitro stane od tisočev evrov pa tja do glave ali večih...

Kar se tiče vožnje starih gum, tud z leti material izgublja svoje lastnosti.

Če bi nekdo pripeljal nerabljene gume z letnico 2014 ali starejše jih jaz na svoj avto sigurno ne bi natikal. :innocent:

 

A je tako težko zaupat AMZS/ADACovim strokovnjakom (al pa katerimkoli drugim), ki že X-let izvajajo testiranje z vso ustrezno opremo in objavijo rezultate...

Če je res cena pomemben faktor (kar je tud pri men :rofl:) pač pogledam ktire med tistimi z najvišjo oceno so najcenejše in vzamem tiste. 

 

Saj zato jih bom pa menjal. Priporočaš kakšen p/p?

 

 

Povezava do prispevka
obstek reče Pravkar:

Saj zato jih bom pa menjal. Priporočaš kakšen p/p?

 

 

:worship:

Po mojem mnenju je najboljši p/p če vzameš najcenejše izmed najboljših top3/top5 iz nekega legit testiranja.

https://www.amzs.si/motorevija/test/pnevmatike

Odvisno tudi od dimenzij - nimajo pa vseh dimenzij na teh testih^, tako da za kakšne bolj eksotične je treba pa še kje drugje pogledat, če se jih je testiralo :)

Povezava do prispevka
erted45 reče Dne, 4. 10. 2021 at 18:50:

Kul, hvala vsem :)

 

Bom počekiral še, kaj pravi "osebni" mehanik in če ne bo prevelikih pripomb jih dam gor.

 

Obraba pa itak ne bi smela biti problem, ker delam malo kilometrov. Bolj je važno da se kolikor toliko dobro držijo v mokrem (kar za trenutne original HT Bridgestonke ne morem rečt), snega pa itak nimamo veliko.

 

Quickie report, sem bil pri mehaniku, mi je odsvetoval Falken gume, kurc. Sva pogledala, kaj se da dobit, na koncu sem se odločal med Bridgestone, Vredestein in Hankook in izbral slednje. Upam, da bodo OK :) 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...