Skoči na vsebino

Pregrevanje CPU in GPU


CarRino

Priporočeni prispevki

Problem imama z visoko temperaturo CPU in GPU. MSI afterburner mi kaže GPU med 75-85C, CPU 80-90.
Igra Cyberpunk 77 high/ultra, 3460x2160, 50-60fps. AC Valhalla pri istih kakarkteristikah temp CPU/GPU ~75°C.
Ko ugasnem igor pade temmperatura v ~10s na 50-60C.

Pasto nanesel na novo, ohišje/notranjost očiščena.

Ali bi šel v zamenjavo hladilnika, ki je najbrž težko slabši (ali je vodni hladilnik opcija glede na ohišje)
Ali bi lahko bil problem v napajalniku da bi pregreval CPU, za grafično je priporočen 650W?

PC setup:
Procesor: INTEL Core i7-8700K, 6x 3.70GHz, boxed
Grafična: GeForce RTX 3060 Ti Dual 8GB GDDR6
Matična: MSI Z370-A Pro
Ram: CORSAIR Vengeance LPX DIMM Kit 16GB, DDR4-3000, CL15
Napajalnik: BE QUIET! Pure Power 10 500W
CPU hladilnik!!: Alpenföhn Super Silent 1800rpm+ 2x ventilatorja Be Quite Pure Wing 900 rpm
Ohišje: BE QUIET! Pure Base 600

Razen grafične je bilo kupljeno pred 3 leti.

Povezava do prispevka
Boris reče pred 2 minutama:

lahko ti samo pokomentiram ohisje ker imam jaz novejsi model. Ni ravno zracno ohisje in ce spilas bolj zahtevne spile odpri sprednjo stranico da gre hladen zrak lazje notr. Jaz sem tako znizal za cca 3 -5 stopinj sistem. 

 

imam pa vodno hlajenje proca

Kot je @Boris napisal poberi dol stranice. Pa ventilatorji naštelej.

Zdj ne vem kere so ponavad ok temperature pri meni mam naštiman, da delajo na max ko pride do 70°C 

 

Povezava do prispevka

Pomoje ti tudi manjka zadosten zracni pretok v ohisju...

Silent wingsi niso ravno presezek pri potiskanju zraka... Sploh pri komaj polovicni zmiogljivosti.
Je pa zelo mozno da se napajalnik pri taki obremenitvi kar lepo greje in oddaja nekaj toplote v zgornji del ohisja.

 

Ohisje je taksno, da ti omogoca dat notri vodno hlajenje... do 360mm radiator...

Bi pa rekel, da mogoce za zacetek odstrani zgornji pokrov:
ImageServer.php?ID=58aeca9696@be-quiet.n

 

s tem bo nekaj vrocega zraka tudi imelo moznost uiti ven, kar zna pomagat za kaksno stopinjo, dve...

 

Povezava do prispevka

Jaz ce igramo raide kjer dela na pune dam sprednjo stranico dol ker mam zgoraj vodno. Spodaj gre lepo svez zrak v graficno ampak ce nimas vodno se ti ta topel zrak nabira v srednjem delu kistenkjer je procesor in vlece topel zrak od graficne notr. 
 

mam pa jaz temperaturo sistema na 50stop max.

Povezava do prispevka

GPU temp se mi zdi v redu. Ne vem, kolk so normalne za to grafo, ampak grafa itak deluje vedno v igrah 100%, medtem ko CPU skoraj nikoli v igrah ne dela na 100% in povrh ima še 3x nižji tdp.

 

Tko da od oka bi rekel, da je nekaj narobe s haldilnikom za CPU.

1. Ni pravilno nameščen

2. Venti niso praivlno nameščeni

3. Pasta ni pravilno nameščena

4. Nimaš pobritega mednožja

5. Nek proces v ozadju, ti nabija cpu usage in ga matra.

Povezava do prispevka

Dej malo vec podatkov tud o hladilniku...

Ker kar najdem pod Supersilent od Alpenföhn-a je EKL-ov EKL Super Silent SI  2 ali 3... ki ima Alpenföhn-ov ventilator gor..

Oboje hladilnik za AMD procesorje...

 

Tud Be Quiet! Pure wings ne najdem nobenih ki bi bli na 900 rpm deklarirani, vsi gredo 1600rpm, al pa celo 2000rpm pri high speed model..

Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 2 urama:

A ker zakoni termodinamike, ne delujejo v ohisju, in se posledicno topel zrak ne dviguje? :P 

na visini proca das en izhodni vent in povlece vse vn. Pa na vrhu sem jaz dal vente vodnega k pihajo dol v kisto tako da bo tezko sel topel zrak gor. Lahko da se motim. MEni je majster tako zlozu in kar ok krozi zrak

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Sektor 13 reče pred 15 minutami:

Imas morda omejeno hitrost ventilatorja ?

 

 

Ne da bi vedo. Vse je na stock - auto - default etc... Drgace sem malo googlal in ful folka na istem procu in hladilniku nabije prime95 (AVX enabled) tempse do max, tak da je zgleda "normalno" za ta stock cooler. Ce pa disablam avx pa je v 84-88. Drgace v igrah in drugih orodjih za testiranje imam normalne temperature.

 

Ampak ja, ze itak razmisljam da bi neki AiO nabavo.

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 1 uro:

Bom si malo sposodo temo.

 

A je normalno, ce mi pri prime95 testu Smal FTTs max power/heat nabije tempse na 95 C. Proc je Ryzen 5 3600, stock hladilnik.

Prime 95 je torture test. Pozere cist vse resource kar jih procesor premore in gre do throttlinga.

Probaj raje Cinebench.

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 34 minutami:

 

Ne da bi vedo. Vse je na stock - auto - default etc... Drgace sem malo googlal in ful folka na istem procu in hladilniku nabije prime95 (AVX enabled) tempse do max, tak da je zgleda "normalno" za ta stock cooler. Ce pa disablam avx pa je v 84-88. Drgace v igrah in drugih orodjih za testiranje imam normalne temperature.

 

Ampak ja, ze itak razmisljam da bi neki AiO nabavo.

Js prodajam prakticno nov Arctic freezer 280, ce te zanima.

Povezava do prispevka

Ce kupujes pri nas, bo za ta denar tole ena boljsih odlocitev: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/komp/procesorski-hladilniki/zracna-hlajenja/47488/

Pazi visino coolerja, ce imas dosti placa v ohisju.

 

Ali pa tole:

https://www.topsolutions.si/Racunalnistvo/Ostale_racunalniske_komponente/Ostale_racunalniske_komponente-Hladilniki_za_procesorje/ARCTIC_Freezer_34_eSports_DUO_rdec_hladilnik_za_desktop_procesorje_INTEL_AMD

 

 

Za 3600 jaz osebno nebi kupoval vodnega hlajenja, ker res ni potrebe.

Povezava do prispevka

3600 stock cooler je zelo zanič. Zadnjič sem stranki menjal na slim varjanto beQuiet coolerja in je kot dan in noč, res neverjetno slabo so opremili sicer super procesorje. Po mojih izkušnjah samo 3900x stock cooler ni sranje, ostalo pa nujno zamenjat.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...