Skoči na vsebino

Islandija


Sadako

Priporočeni prispevki

psiho reče pred 2 urama:

Končno se mi bo kot kaže uresničila dolgoletna želja Islandija :panika: Karte kupljene za avgusta, 14 dni. Planiram najem manjšega avtodoma, kakšne so kaj izkušnje s kempi? Je bolje rezervirat vnaprej ali se lahko kar pripelješ in kako je v kempih s tuši, kakšno kuhinjo, mogoče celo pralnico, če bo lih cunj zmanjkalo. Še eno vprašanje, je že bil kdo na Reykjavik culture night, se splača videt? 

s punco sva se en teden fijakala po kampih, vsi so cca iste cene (20€ na noč), en je bil ubistvu samo makadamast parkirišče, en je imel pa tudi pralnico, kuhinjo, tuše... skratka vse.

 

edino v Landmannalaugar je bila topla voda v tušu za doplačat

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...

Glede kamperjev ne vem ampak zna bit kr opasno glede vremena v tem terminu 

 

Mi smo šli konec junija/začetek julija in je blo prvi teden kr mrzlo + par stvari (hiking) je blo se zaprtih/neprehodnik 

 

Verjetno pa ne bo neke guzve kar je kr plus :D

Povezava do prispevka

Jaz sem bil na Islandiji zadnji teden aprila/prvi teden maja dobrih 10 let nazaj. Temperature so bile malo nad ničlo, sam moraš upoštevati še leden severni veter, ki zna pihat tudi do 100 kmh, tako da je real feel kar fucking cold :D Pa veter dela tud meter visoke snežne nanose na ceste, kakšni prelazi znajo bit občasno zaprti, dokler ne sfrezajo.

 

Mi smo rentali Suzuki Vitaro z žeblji v gumah pa spali smo v hostlih. Vprašaj, če te kaj specifičnega zanima.

Povezava do prispevka
Slick reče pred 9 minutami:

Jaz sem bil na Islandiji zadnji teden aprila/prvi teden maja dobrih 10 let nazaj. Temperature so bile malo nad ničlo, sam moraš upoštevati še leden severni veter, ki zna pihat tudi do 100 kmh, tako da je real feel kar fucking cold :D Pa veter dela tud meter visoke snežne nanose na ceste, kakšni prelazi znajo bit občasno zaprti, dokler ne sfrezajo.

 

Mi smo rentali Suzuki Vitaro z žeblji v gumah pa spali smo v hostlih. Vprašaj, če te kaj specifičnega zanima.

Wow :D

Sicer sem doma s Kopra, tko da sem navajen na burjo haha

 

Poznam enega vodiča, ki zdej živi gor, je rekel da načeloma je vreme takrat relativno ok, ampak da te zna sneg presenetit tudi julija, tko da nikoli ne veš kaj bo.

Me3do reče pred 2 minutama:

Aja glede rentanja, v zadnjem letu naj bi šle cene bizarno navzgor, mi smo se še izognili (2021), lani (2022) je bila pa kriza, malo poglej predhodno če dobiš kej ugodnega 

 

 

10 dni rentanja kamperja je 3k trenutno ja :blink:

Povezava do prispevka

Za vreme usi pravijo da je kriza

 

Mi smo se recimo da na 1/4 poti obrnili in šli v drugo smer, ker je bla napoved ful slaba

Pač lilo je tku da nisi nč vidu naprej, napoved pa ista še za 3 dni

In smo imeli potem na srečo super vreme :D

 

Veter je kriza, tudi poleti, obvezno uzemi več cunj alpa neki kar ne prepiha, jst sm mel kr tehnično perilo odspodi 

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 11 minutami:

Aja glede rentanja, v zadnjem letu naj bi šle cene bizarno navzgor, mi smo se še izognili (2021), lani (2022) je bila pa kriza, malo poglej predhodno če dobiš kej ugodnega 

 

 

cene rentalov na Islandiji so lani podrle rekorde, letos se pričakuje enako.

 

Za promet imajo dobro tole stran : https://umferdin.is/en

 

vreme gor je pač svega boga v enem dnevu... jst sm julija doživu od sončne pripeke, megle, viharnega vetra, dežja, snega... nč nenavadnega ni, da se ceste zaprejo v pol ure, na izpostavljenih obalnih odsekih imaš semaforje in table, kjer piše hitrost vetra. Če je oranžno ali rdeče, obrni.

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
Me3do reče pred 19 minutami:

Za vreme usi pravijo da je kriza

 

Mi smo se recimo da na 1/4 poti obrnili in šli v drugo smer, ker je bla napoved ful slaba

Pač lilo je tku da nisi nč vidu naprej, napoved pa ista še za 3 dni

In smo imeli potem na srečo super vreme :D

 

Veter je kriza, tudi poleti, obvezno uzemi več cunj alpa neki kar ne prepiha, jst sm mel kr tehnično perilo odspodi 

Ja to itak, vetrovka, dežni plašč, gojzerji, pa tehnično perilo :D

DrMiha reče pred 15 minutami:

cene rentalov na Islandiji so lani podrle rekorde, letos se pričakuje enako.

 

Za promet imajo dobro tole stran : https://umferdin.is/en

 

vreme gor je pač svega boga v enem dnevu... jst sm julija doživu od sončne pripeke, megle, viharnega vetra, dežja, snega... nč nenavadnega ni, da se ceste zaprejo v pol ure, na izpostavljenih obalnih odsekih imaš semaforje in table, kjer piše hitrost vetra. Če je oranžno ali rdeče, obrni.

Ja drago je za popizdit ja.

 

Kul stran, thanks. Vidim da imajo trenutno kr močen minus gor, nevem kakšno bo čez en mesec :blink:

Povezava do prispevka

Gledam te rdeče pike in mi ni jasno kako je lahko 5 bazenov kar na ledeniških kapah ... aja to so vroče točke, ups :D

 

Blue lagoon priporočam že zaradi izkušnje. Je sicer drag in poleti kar nabit, ampak je pa poseben. Blizu ceste na letališče, tako da ga folk večinoma obišče po pristanku ali pred povratkom na letališče, odprt tudi v najslabših razmerah. Zmrznjeni lasje, ni problema.

Povezava do prispevka
Skynetz reče Dne, 21. 3. 2023 at 14:41:

Vidim da so F-roads zaprti do nekje sredine junija/julija. A so v tem času kakšne agencije, ki te tja vseeno peljejo?

maš agencije, ki vozijo tja.

 

F ceste so rezevirane za 4x4, po možnosti dvignjene in s snorklom, sicer se kako bolj obljudeno Fko da tudi z Dusterjem ali pa celo dvokolesnim pogonom prefurat. Čez kak potok boš že pršu, na prečenje rek pa pozabi :D

 

Glede bazenov smo pa mi nad Husavikom najdli ene nore toplice, kjer je bil zunanji bazen tik nad zalivom in si dejansko videl cel zaliv (s kiti vred) med namakanjem in srkanjem odličnega pira (ni mi blo žal 18 evrov za pir, ne)

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka
DrMiha reče pred 37 minutami:

maš agencije, ki vozijo tja.

 

F ceste so rezevirane za 4x4, po možnosti dvignjene in s snorklom, sicer se kako bolj obljudeno Fko da tudi z Dusterjem ali pa celo dvokolesnim pogonom prefurat. Čez kak potok boš že pršu, na prečenje rek pa pozabi :D

 

Glede bazenov smo pa mi nad Husavikom najdli ene nore toplice, kjer je bil zunanji bazen tik nad zalivom in si dejansko videl cel zaliv (s kiti vred) med namakanjem in srkanjem odličnega pira (ni mi blo žal 18 evrov za pir, ne)

Kje pa so te toplice?

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 17 minutami:

 

...še eno popolnoma nevmesno vprašanje,- ampak ajde, #YOLO; kakšne so IRL islandke?

Vizuelno konkretne babe (razn v večjih mestih). Drugače pa skandinavsko hladne, kar sem mel se menil z njimi. Razn ko se popije nekaj pirov in žganega pol se pa vreme otopli :P

 

bom letos vidu kake so pa Ferke :D

uredilo bitje DrMiha
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...