Skoči na vsebino

[multi] The Witcher 3: Wild Hunt


Gost

Priporočeni prispevki

Jurus reče pred 9 minutami:

Ene par mesecev nazaj sem ponovno začel igrat Dragon Age: Inquisition, ki mi je sicer kar všečen špil. Ma šele zdaj, ko sem ponovno začel Wild Hunt furat vidim kako prekleto bland je v primerjavi. Witcher 3 je res God Tier standard :D

Isto se je zgodilo, ko sta istega leta izšla Dragon age malo prej in ko je prišel Witcher je prvega zbrisal iz spomina.

Povezava do prispevka

Sem zagonil par urc.
Zadeva je zelo carska, ampak bi ta updejt morali dobiti ob relisu nextgen konzol.

Je par naješnih bugov npr češ primerjati nek oklep pa slediš navodilom, da držiš levi triger pa te premakne na char stats stran.
Izbira med RTXom in frejmi mi gre na kurac, ker ni šans, da bom gledal tiste diapozitive.
Ql mi tudi hiter dostop do foto muda, ki pa je žal zelo osiromašen (ni okvirjev :( )

Povezava do prispevka

Grafika na 4k RT Ultra je res huda.

Koncno vidim RT v pravi luci, ful spremeni igro. Ta RT je real deal. Sam kaj, ki ce hoces igrat na stabilnih 60 in relativno dobrim dinamicnim 4k rabis 4090, mogoce 4080 ma nisem ziher da nw dropa pod 60

 

Sej bo, ko pride ps6

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 6 urami:

Grafika na 4k RT Ultra je res huda.

Koncno vidim RT v pravi luci, ful spremeni igro. Ta RT je real deal. Sam kaj, ki ce hoces igrat na stabilnih 60 in relativno dobrim dinamicnim 4k rabis 4090, mogoce 4080 ma nisem ziher da nw dropa pod 60

 

Sej bo, ko pride ps6

 

Itak da je real deal, kdaj sem jaz to že govoril, pa so se mi smejali isto kot za SSD.

Do PS6 bo že tudi path tracing standard pri vseh igrah (če ne bodo noreli z 8K resolucijo instead), tako da to bo to, endgame kar se svetlobe v igrah tiče. :D Me prav zanima, kaj bo potem naslednja velika stvar - 1000Hz je nek goal za PC monitorje, 10.000 nitov HDR za TVje, 8K 120fps.?

Ampak vse to bo imo za oko manj očiten preskok kot real deal osvetljevanje...

Poglej si Portal s path tracingom, glih včeraj sem gledal - noro, kaj nas še čaka :wub:

 

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

naslednja stvar so naniti al kaj je že tista Unreal Engine fora

 

samo dovolj močan hardware mora bit, Matrix Experience izgleda hudo, samo ima preslab framerate, da bi lahko že zdej igrali take igre

 

jebeš 8K, meni je 4k čist dost tud na velkem TVju, izboljševat samo grafiko in framerate je tisto kar mora naslednja generacija porihtat

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 urami:

 

Itak da je real deal, kdaj sem jaz to že govoril, pa so se mi smejali isto kot za SSD.

Do PS6 bo že tudi path tracing standard pri vseh igrah (če ne bodo noreli z 8K resolucijo instead), tako da to bo to, endgame kar se svetlobe v igrah tiče. :D Me prav zanima, kaj bo potem naslednja velika stvar - 1000Hz je nek goal za PC monitorje, 10.000 nitov HDR za TVje, 8K 120fps.?

Ampak vse to bo imo za oko manj očiten preskok kot real deal osvetljevanje...

Poglej si Portal s path tracingom, glih včeraj sem gledal - noro, kaj nas še čaka :wub:

 

 

Jaz imam obcutek, da je proper RT skoraj taka graficna revolucija kot 3d grafika, ko je prisla.. sam za to bos tudi rabil proper graficno kartico, ce bos hotel igrat na 60 fps kar bo, imo, meta

 

Zdaj, ki sem se navadil na pc 120 fps mi je 60 ze skoraj malo premalo

 

Stari, za igrat proper RT 4k pa magari dlss3 performacne frame generation, whatever na 120 fps kar je imo top milina in kar bi si jaz zelel pri vsaki igri bos moral imet hudo graficno.. to niti 4xxx serija ne bo dovolj.. mislim da komaj 5xxx bo to omogocla sirsi publiki.. oz 5xxx bo omogocala RT 4k 60 fps sirsi publiki in top tier bo 120 fps..

 

Ps6 pa pomoje RT 4k dinamic 60 fps.. RT off pa 120 fps 4k dinamic

Povezava do prispevka
ke_kit reče Pravkar:

Pred par leti ob izidu RTX Nvidia grafičnih kartic sem pravil:

"Rock solid 60fps >>>>>>>>>>>>>>>>>>> Raytracing z razpolovljenimi performansami."

Mnenje se še ni spremenilo.

 

:closedeyes:

Raytracing v trenutni fazi je razen par svetlih izjem itak za ljudi brez estetskega okusa, ki vidijo par bolj bleščavih površin in mislijo, da je to lepo. Kako se bo razvil, bo pa zanimivo videt

Povezava do prispevka

Ajde, glede okusa se da debatirati. Pri enih igrah je RT dejansko izboljšava, kar se estetike tiče. Te W3 primerjave so recimo kr impresivne.

Sam ja, v večini primerov je tako kot praviš. Folk pada dol, meni pa vse skupaj izgleda, kot da bi samorogi srali mavrico. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Zal mores igrat na pcju

 

Dvomim, da na ps5 RT zablesci v popolni luci, ker itak prvo kar opazis je 30fps in te prime srat in je konec debate

 

Pc ima se RT shadows in reflections

Pri reflections je voda ful lepsa in vsako drevo, vsaka stvar posebej v daljavi odbija od povrsine, ni neka priblizna spakedravscina

 

Shadows pa vsak jeben kamen proti soncu osencijo, vsak grm in drevesa imajo pod krosnjo realisticno senco.. da ne govorim o drugem

 

Sicer imas se obicen RT, ki je morda isti kot na ps5, sicer dvomim, pomoje je tudi obicen RT na ps5 precej okrnjen

 

Na pcju je obicen RT kar dober, cela igra zasije v popolnoma novi, boljsi luci, sploh kjer so sence, je vse bolj razlocno.. RT shadows in reflections pa so se boljsi sam trjajo svoj fps davek

 

Sem probal naredit screenshot sam mi ga ne ustvari v isti kvaliteti kot je v igri.. jebeni grmo na 4k RT so ce mene vprasas skoraj fotorealisticni. Ze prej je imel w3 dobro narejeno to rastje ma zdaj je res fotorealisticno na dolocenih delih

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 4 urami:

Jaz imam obcutek, da je proper RT skoraj taka graficna revolucija kot 3d grafika, ko je prisla.. sam za to bos tudi rabil proper graficno kartico, ce bos hotel igrat na 60 fps kar bo, imo, meta

 

Zdaj, ki sem se navadil na pc 120 fps mi je 60 ze skoraj malo premalo

 

Stari, za igrat proper RT 4k pa magari dlss3 performacne frame generation, whatever na 120 fps kar je imo top milina in kar bi si jaz zelel pri vsaki igri bos moral imet hudo graficno.. to niti 4xxx serija ne bo dovolj.. mislim da komaj 5xxx bo to omogocla sirsi publiki.. oz 5xxx bo omogocala RT 4k 60 fps sirsi publiki in top tier bo 120 fps..

 

Ps6 pa pomoje RT 4k dinamic 60 fps.. RT off pa 120 fps 4k dinamic

To moras pol se prepakirat v udoben vr

 

Mogoce bo za dobo nasga lajfa

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 22 urami:

naslednja stvar so naniti al kaj je že tista Unreal Engine fora

 

samo dovolj močan hardware mora bit, Matrix Experience izgleda hudo, samo ima preslab framerate, da bi lahko že zdej igrali take igre

 

jebeš 8K, meni je 4k čist dost tud na velkem TVju, izboljševat samo grafiko in framerate je tisto kar mora naslednja generacija porihtat

 

Nanite je že tukaj (UE5 Fortnite kot najbolj očiten primer), to ni ne prihodnost, niti nekaj posebno zahtevnega za hardver - razen če si mislil Lumen (ki je sicer tudi hardversko manj zahteven ray tracing približek, če prav razumem te njihove fore)?

 

Sej do PS6 se bodo zamenjale še 3 generacije grafičnih (imo z večjimi medgeneracijskimi preskoki kot do sedaj, ker je uletel še Intel, pa še kakšen kitajc zna en dan uletet in razturit sceno čez noč), tako da full path tracing v kombinaciji s 4K 60fps takrat res ne bi smel biti noben problem za konzole (čeprav še vedno bomo verjetno imeli performance in fidelity 8K 30fps opcijo, ker jebiga vedno se da še več :D) - detajli v igrah so že zdaj nori, to sploh nima smisla omenjat - če že, bi reku da fizika ima še dosti mesta za napredek, tam se mi nekako vse bolj počasi premika (mogoče ko se nehajo cross generation igre bo kak preskok)...pa SSD bo še ful hitrejši na PS6. :D

 

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 16 urami:

Žal res. Sem danes malo dlje probal RTX mode, grafično je malo lepše, ampak med akcijo se praktično ne opazi, medtem ko se 30 fps brutalno zatika in deluje praktično neigrabilno. 60 fps 4k mode je po drugi strani lep in gladek kot 18-letna devična mladenka. 

 

Slaba implementacija motion blura pri 30fps - naj se gredo pri CDPR učit k Rockstarju. :D

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 15 urami:

Zal mores igrat na pcju

 

Dvomim, da na ps5 RT zablesci v popolni luci, ker itak prvo kar opazis je 30fps in te prime srat in je konec debate

 

Pc ima se RT shadows in reflections

Pri reflections je voda ful lepsa in vsako drevo, vsaka stvar posebej v daljavi odbija od povrsine, ni neka priblizna spakedravscina

 

Shadows pa vsak jeben kamen proti soncu osencijo, vsak grm in drevesa imajo pod krosnjo realisticno senco.. da ne govorim o drugem

 

Sicer imas se obicen RT, ki je morda isti kot na ps5, sicer dvomim, pomoje je tudi obicen RT na ps5 precej okrnjen

 

Na pcju je obicen RT kar dober, cela igra zasije v popolnoma novi, boljsi luci, sploh kjer so sence, je vse bolj razlocno.. RT shadows in reflections pa so se boljsi sam trjajo svoj fps davek

 

Sem probal naredit screenshot sam mi ga ne ustvari v isti kvaliteti kot je v igri.. jebeni grmo na 4k RT so ce mene vprasas skoraj fotorealisticni. Ze prej je imel w3 dobro narejeno to rastje ma zdaj je res fotorealisticno na dolocenih delih

 

Kaj si to nabavil od novega PCja?

(nisem bil že dolgo v železnini, če si tam kaj pisal)

 

Drugače ja, te fidelity in performance opcije so kar dilema, glih zaradi 30/60fps - ne vem za koji kurac mora fidelity obvezno biti 4K - naj znižajo na 1440p in z nekaj minimalnega tweakanja ima 60fps z vsemi temi efekti iz 30fps moda (Insomniac je to že zdavnaj pogruntal).

Gamerji bodo itak vedno izbrali 60fps, casual folka pa boli kurac za native 4K (niti ne vedo točno, kaj to je).

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 3 urami:

 

Kaj si to nabavil od novega PCja?

(nisem bil že dolgo v železnini, če si tam kaj pisal)

 

Drugače ja, te fidelity in performance opcije so kar dilema, glih zaradi 30/60fps - ne vem za koji kurac mora fidelity obvezno biti 4K - naj znižajo na 1440p in z nekaj minimalnega tweakanja ima 60fps z vsemi temi efekti iz 30fps moda (Insomniac je to že zdavnaj pogruntal).

Gamerji bodo itak vedno izbrali 60fps, casual folka pa boli kurac za native 4K (niti ne vedo točno, kaj to je).

Ja samo na mojem monitorju c1 42 inch, 1440p ne izgleda niti priblizno tako dobro kot 4k, ves da sem probal vse :)) se graficno sem sel navijat..

 

 za 1440p mores imet manjsi monitor, 27 imo, ne vem.. da ne govorimo o tvjih

 

Ma 4k dlss performance je sekar ql

 

12600k in 3080 ti Imam

 

Ce izklopim RT 120 fps, ce ga vklopim 50 :))))

 

Nini proper RT je tako pozresno.. to me prav spominja na uno ko je prisla 3d grafika in si mora imet Voodoo 3dfx, tle bo pomoje podobna.. bos moral imet posebno graficno z dolocenimi funkcijami, ko je zdaj dlss 3 in frame generation npr.. al se kaj jaccega, ne vem

 

Zato je pac na ps5 RT samo da lahko recejo da je.. malo izboljsa, ma ni opazit neki ful.. jaz nisem na ps5 nikoli niti pomislil, da bi imel RT vklopljen, pa ne samo zaradi frejmov ampak res ni bilo neke razlike, da bi se izplacalo trpet. Tle pa ga ne morem izklopit tudi ce dropa pod 60 in tudi pod 50 kdaj

 

Ma tudi na splosno zdaj in ze prej pri CoD sem se navadil na 120 fps in mi je res smooth proper experience.. zdaj ko igram na 60 me ze moti v izi, kaj sele da dropa pod 60 in vec.. sam ne morem izklopit :) prav hocem vsako lokacijo videt v novi luci ;)

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Igra kdo tole na PS5? Jaz imam občutek da ima igra nek memory leak ker dlje ko igraš brez da zapreš špil slabše dela in bolj pogosto se neki zatika, enkrat mi je pa igra tudi že zmrznila. Očitno bo treba vsakič zapret špil preden gre konzola v rest mode. RT mode je pa men unplayable. 

Povezava do prispevka

Na ps5 sem opazil te slowdowne, čist možno da je memory leak. Preverim danes če zginejo ob reloadu.

 

Drgač pa mi v Novigradu malo pade fps ko grem v witcher sense mode, in samo tedaj. 

 

RT mode je na PS5 neuporaben, huje od Bloodbornovega shitty frame pacinga na 30fps, pa this ain't no BB da bi trpel. 

 

Pravtako, če imam v nastavitvah konzole nastavljen VRR za nepodprte igre, mi v RT modu utripa slika.

 

Skratka, performance mode all the way. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...