Skoči na vsebino

Z mopijem čez USA


Rubuz

Priporočeni prispevki

Kolko dnevov bi rekel, da si "izgubil" z voznjo? A si mel vnaprej splanirano kje bos spal in si moral pac prevozit do tja al si se ustavljal kjer se ti je zahotelo in pol tam do koder si prisel si pol spal? Kako je sopotnica prenasala potovanje, a ji ni blo tezko na motorju sedet in nic delat?

Povezava do prispevka

 

drevored reče pred 9 urami:

Kolko dnevov bi rekel, da si "izgubil" z voznjo? A si mel vnaprej splanirano kje bos spal in si moral pac prevozit do tja al si se ustavljal kjer se ti je zahotelo in pol tam do koder si prisel si pol spal? Kako je sopotnica prenasala potovanje, a ji ni blo tezko na motorju sedet in nic delat?

 

V naprej sem imel že vse rezvirano in plačano. Tako da sem se v hotelih samo pojavil, se check-inal in šel spat. V bistvu sem se vozil od hotela do hotela. Kako sem do tam prišel je bilo od mene odvisno, ker sem na rentanem motorju imel unlimited miles. Check in časi so pa tudi bili dovolj pozni, da se s časom nisem sploh obremenjeval. Na določenih točkah sem prespal 2 dni. Recimo New Orelans, kjer je več za videt. Pa preden sem šel na izlet, sem čekiral net in google mapse za kakšne landmarke, zanimivosti in podobno, ki so v bližni poti. Tako da sem jaz mel neko idejo ustvarjeno kako bo celotna pot potekala in sem potem temu primerno tudi GPS nastavljal. 

 

Vožnje je bilo med 3h pa do največ 8h na dan. Odvisno od destinacije. Najdlje je bilo recimo med Gallupom in Flagstaffom (ki bi sicer morala biti ena izmed krajših) ker sem naredil en ogromen D-tour čez sever, ker sva hotela videti Monument Valley in Horseshoe band. Cca 750km tisti dan. Ampak recimo če vzamem povprečje...slabih 5h vožnje na dan.

 

Pa ni preveč jamrala. Harley je bil neverjetno udoben, za soptnika še celo bolj kot za voznika, pa že jaz nisem bil skoraj nič utrujen zaradi neudobja. Tako da kar se tega tiče ni blo problemov. Drugače pa gledaš okoli, poslušaš radio, slikaš/snemaš,... Vmes je tudi na momemnte pisala nek osebni potopis/dnevnik na mobitelu. Oba sva vedela v kaj se spuščama, tako da ni blo težav. :) 2x je mogoče bil edino problem in sicer v Texasu in Nevadi, kjer je vročina res bila neznosna sredi dneva. Takrat sma pa kr oba bila malo živčna, ker dejansko te čist izmozga. Tudi skriti se nimaš kam, ker je vse ravno, brez senc, mesta pa kr dost narazen.

 

Priznam da sem se malo bal kako bo, ker sem se zavedal da so ceste več al manj samo ravne, kljub temu da sem na GPSu mel "avoid highways". Ker vem kako trpim tle doma, če grem z mopijem na AC, recimo. Ampak je tam bilo čist drugače...sploh se mi ni vleklo in mi je cela vožnja bila zelo sproščujoča. Aja...tempomat. Brez njega bi lahko bila čisto druga zgodba. :P 

uredilo bitje RUBUZ
Povezava do prispevka
Klemzy reče Dne, 17. 5. 2020 at 7:27:

hudo...sam imam enkrat podobno željo samo nevem če z motorjem :)

 

S kakim kabrio muscle car-om bi verjetno bla tud kul izkušnja. :D Osebno mislim da je prava izbira vozila za takšen road trip pomembna. Jaz bi isto lahko rental tehnično boljši motor (ala BMW, Goldwing), ampak sem hotel Harleya zaradi pravega ameriškega vzdušja.

Povezava do prispevka
  • 2 leti kasneje...

Malce obujam temo... ima kdo kaj izkušenj, kdaj se najbolj splača iti v ZDA na zahodno obalo (Los Angeles, San Francisco, pogledat Joshua trees, Las Vegas)? Predvsem v smislu:

- kdaj so letalske karte najbolj poceni in s kom se splača leteti iz Evrope.

- kako je z njihovo carino in temi obrazci & viso, je treba ful prej to narediti, kaj sprinatat ipd. Dobivam ful mešane informacije.

- kako je glede najema avtomobila, a naše vozniške veljajo brez problema ali rabiš mednarodno?

 

Konec septembra se mi je sprostilo nekaj dni in bi šel, ampak se mi zdi, da sem pozen.

Povezava do prispevka
osis reče pred 22 minutami:

Malce obujam temo... ima kdo kaj izkušenj, kdaj se najbolj splača iti v ZDA na zahodno obalo (Los Angeles, San Francisco, pogledat Joshua trees, Las Vegas)? Predvsem v smislu:

- kdaj so letalske karte najbolj poceni in s kom se splača leteti iz Evrope.

- kako je z njihovo carino in temi obrazci & viso, je treba ful prej to narediti, kaj sprinatat ipd. Dobivam ful mešane informacije.

- kako je glede najema avtomobila, a naše vozniške veljajo brez problema ali rabiš mednarodno?

 

Konec septembra se mi je sprostilo nekaj dni in bi šel, ampak se mi zdi, da sem pozen.

Letalske poišči na agregatnih straneh načeloma glej da maš vezane lete

Splača se ti pogledat Benetke, München, Zagreb, včasih tudi iz Lj dobiš ok (Turkish) 

 

Če dobiš iz Münchena ali Frankfurta ful ugodno, poglej za kolko dobiš potem ločen let iz benetk/zagreba/lj

Edino v tem primeru glej da boš res mel dovolj časa 

 

Carino izpolnis listek ki ti ga dajo na letalu, obvezno imej vsaj prvo noč rezervirano in točen naslov shranjen, da ga lahko prepises 

 

Viso (esto) lahko že sedaj izpolniš, itak ti velja za eno leto, načeloma dosti hitro rešijo, če planiras več odhodov v ZDA lahko tudi kakšen mesec pred odhodom poklikas 

Pazi samo da na uradni strani izpolnjuje (najboljše da greš na stran od ameriške ambasade v slo in tam poiščeš link) 

 

Za avto nej bi mel mednarodno vozniško (narediš na AMZS), ampak meni se še ni zgodilo da bi ga rabu komu pokazat, sem ga pa vedno mel s seboj

Pri najemu pokažeš svojo vozniško pa kreditno :D

Povezava do prispevka

Za letalsko karto poglej še Beograd, jaz sem iz tam letel v Dallas. Je bilo ceneje kot iz Nemčije, kljub enemu letu več. :D

Pa za esto, a ne velja več 2 leti? Vsaj mislim, da včasih je. 

Ja pa za letalo je zelo pomembno kakšno je. Ker ni ga slabšega, ko na dolgem letu nimaš svojega ekrana za filme. Mislim da je google flights podal te informacije. 

uredilo bitje Aang
Povezava do prispevka

@osis

Septembra je pomoje zelo ugoden čas za it na West coast. Na obali je itak čez celo leto prijetno vreme, Vegas in puščava se pa glede na julij/avgust glih začenjata malo ohlajat.

Viza - kot so že rekli...izpolniš ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov/), pa veljaven potni list rabiš.

Letalske karte - meni je agencija zrihtala. Slabih 1000€ so ble karte (Munich - Charllote - Orladno ; LA - London - Munich). Letala so bla ok (American Airlines), sem pa seveda bil v najbolj plebejskem razredu (čez oceanski let je imel TV, leg rooma je blo bolj malo). :D

Vožniška - meni je potovalni agent rekel da ni potrebe po mednarodni. Češ da naša velja tudi v US. In zato je tudi nisem šel delat.

 

Povezava do prispevka

Ma za 130 dolarjev že dobiš nek Quality inn tier, kjer maš za zajtrk jajce pa toast pa pork sausage. S kartico ti vsilijo minimalno 18 % tip. Placaj s kesem :D ampak ja, bencin je cca 1.3 €, rentacar je pa prakticno nora cena

uredilo bitje Vrhovni_Plenum_OF
Povezava do prispevka
ayrton79 reče pred 19 urami:

Ravno danes zjutraj mi je srna letela čez cesto 20 metrov pred avtom. Kako pa je na teh cestah skozi pustinje? Kaj nevarno, a je kaj živali, ki prečkajo?

Na odrocnejsih cestah skoraj ni opazit roadkilla. Ker je pac tolk malo prometa looo. Jaz sem skoraj zgazil nekaj caplji podobnega, k je bil sred ceste na ovinku. Pa jastrebi, ki so na robu cestišča žrli roadkill :ermm:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...