Skoči na vsebino

Z mopijem čez USA


Rubuz

Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...
LordFebo reče Dne, 22. 6. 2022 at 16:12:

 

Letim čez par dni v LA z Ito iz Trsta. Januarja sem dal 500€. Pogoji za ZDA so: esta in dvakratno cepljenje (nič več testov ...).

 

Mednarodno vozniško sam zvečine ignoriram, ker mi gre na kurac, da plačujem za 'prepis', ki velja le tri leta. Za ZDA ni nujna, lahko pa jo v tri dni zahteva kakšna agencija. Cene rentacarov so šle v Ameriki orenk gor, kajti med pandemijo so firme razprodale svoje flote, zdaj pa avtov niso pravočasno dokupili. Najboljše cene zajamčeno dobiš prek aplikacije Qeeq, sam sem za enotedenski najem odštel 310€. Avta tokrat prvič ne bom imel ves čas bivanja, kajti poleg ridikulozno dragega bencina so v zadnjih letih uvedli in nabili parkirnine celo v mestih, kjer je bilo prej vse zastonj, recimo LA in Vegas. Greš v muzej, karta 15$, parkiranje 20$. Disneyland parkiranje 30$ ...

 

Ob totalnem razvrednotenju evra napram dolarju je Amerika postala kurčevo draga. Bival bom v ščurkovskih motelih za 100€ na noč brez zajtrka, mamu jim. Nategnejo te pa itak povsod. Cene so brez davka, v gostilnah ti kar na račun vsilijo 20% tip, vsak kurac pričakuje gratuity, oglaševan vegaški hotel za 29$ na noč na kraju plačaš 90 na noč (+ resort fee 39$ + resort fee tax + tax), Disneyland košta 140$ plus ekstra 20$ za rezervacije posameznih voženj ... Za denar, ki ga bova s hčerko porabila v 14 dneh, bi šla lahko za dva meseca na Bali v all inclusive 5* resort. Planirala sva ta izlet, ko si za evro dobil 1.24 dolarja, ne 1.04, kot danes.

 

Skratka, raport bo. Če pa te še kaj zanima, ti rade volje pomagam. V Kaliforniji sem bil nemalokrat in za zdajšnji izlet sem se orenk potrudil z optimizacijo itinerarja in stroškov.

 

 

Faking resort feeji mamicu jim. Sem mislila, da je to samo stvar havajev, pa se je ocitno razpaslo vsaj v kalifornijo. Se veselim potopisa.

Povezava do prispevka

Vsecna tema, me je spomnila na kolega, ki je fural destinacijo Juzna obala Argentine - Arkticni ocean v Kanadi in pol sva se na kofetu dobila v Torontu, ko je sel v Halifax pristanisce da je oddal motor za v evropo. Takrat sem ga se spremljal na neki spletni strani z lokalnim forumom (drugi casi).

 

Carska izkusnja, sploh tkole ko lahko veliko spominov preko fotk in videa ohranis za kasneje :) Congrats.

Povezava do prispevka

Midva letiva 17. avgusta. Za 14 dni. Brnik- frankfurt-S.F, nazaj isto. Karte so naju prišle cca 850 z možnostjo prestavitve datuma (kovid in podobno sranje)

Trip bo: S.F- Napa- Sierra neveda pivovarna - L.V- L.A- S.F       Vmes ogledi parkov itd... Nisva sicer kupila še karte za parke

Spala bova po bookingu, dobrih 100 evrov na noč
Avto sva rentala za 10 dni, faking 960€

Drago je za popizdit, sam kje pa ni? Brat se je vrnil prejšnji teden iz Sardinije, je rekel noro (2x pica + 2 pira) pod 50€ no go.

Povezava do prispevka
pocast reče Dne, 7. 7. 2022 at 7:14:

Drago je za popizdit, sam kje pa ni?

Jp. Cheepurski turizem se je pomoje post-korona dosti poslovil, najbrž za stalno. Mislim, vsaj za nas, ki radi rentamo avte in spimo v solo sobah, torej da si jih ne deliš z random ljudmi :D. Če malo pogledam, koliko sem v London/UK tripu dobil leta 2014, pa primerjam z 2022 - ROFL LMAO

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...