Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

Sem pogledal še enkrat tole soočenje in dejansko je dobra preslikava družbe. Polno laži, zavajanja, konflikta, brez vsebine in predvsem prazno.

Trump agresivno, polno podtikanj, pol resnic, ampak pač Trump, ne more mu škodit, ker je njegova baza odločna iz nje pa tudi ne posega + roko na srce se je življenje pod njim nekaterim očitno res izboljšalo. Največji minus, da se ni dovolj odločno odpovedal raznim white power grupam. Zanimivo pa je, da je na Telemundo televiziji dosegel tako priljubljenost. Očitno je pri priseljencih iz Venezuele, Kube, ..... manjše zlo kot potencialni nagibam k "squad" politiki, so le občutili lepote njihovih sanjarjenj na lastni koži. Ampak ja, agresivno in primitivno. Reagan je s šalo razorožil nasprotnika in pridobil simpatije. Trump izpade kot zadnji gostilniški težak

 

Biden je prve del gladko dobil, drugi del se je začel izgubljat, medmeti, prazne floskule, želja po ugajanju in strah pred odtujitvijo bolj radikalnemu krilu simpatizerjev, zanikanje stvari, ki jih ima napisane na strani, ... se mu zna maščevat. Pa izkoriščanje pokojnega sina za simpatije je bilo tudi malce tako, .... Da ne omenim te vzvišene drže in porogljivega nasmeha. Jaz sem del ameriškega političnega plemstva in moja pravica je, da zmagam vi se pa jebite in me volite, plebs.

 

Najslabše pa je izpadel vodja soočenja. Wallace je vseeno ena bolj uglednih oseb v medijih, ima kilometrino, ima znanje in ni mi jasno kako se je lahko tukaj izgubil. Ful je preveč popustil Trumpu, mu pustil, da vodi igro, da skače Bidenu v besedo, potem pa je, ko se je očitno hotel odkupit, začel prekinjat Trumpa in gledat skozi prste Bidenu. Slednjemu ni dal niti enega težkega vprašanja. Vsaj o Hunterju bi lahko. Ali pa mu vrgel to, da Trump izpade SJW proti njegovi aktivni politiki od začetka do štiri leta nazaj ter ga pobaral kaj o preteklosti. 

 

Ta debata je še toliko bolj razgalila bedo politike, ki je vrhunec doživela prejšnji teden ob smrti Ruth Bader. Paradni konji demokratske stranke (Schumer, Biden, Pelosi, ....) in republikanske (Trump, Pence, ...) so dobesedno zamenjali mnenje, ki so ga imeli štiri leta nazaj. In niti en msm medij se ni oglasil in dejal - Pizda a si lahko še bolj hinavski, začepi lej kaj si pravil takrat. Ne samo, da ni več raziskovanja ter kritične misli, msm novinarstvo je postalo samo še aktivizem v službi svoje politične opcije

 

 

Povezava do prispevka

Rekel je, da je Bidnov sin nečastno odpuščen iz vojske, kar ni res. Sicer je bil, zaradi jemanja kokaina, vendar ne nečastno

Rekel je, da mu je "šerif Portlanda" izrekel podporo. Funkcija sicer ne obstaja, ker je pač šerif okrožja, ampak nič hudega. Hec je, da je šerif to zanikal

Bidnu je očital, da je označil temnopolte za superpredatorje, to je v resnici storila Clintonova. Biden je govoril o predatorjih na ulicah brez omembe rase.

Dejal je, da je zaščitil ljudi z obstoječimi zdravstvenimi težavami, ki ne morejo dobiti zdravstvenega zavarovanja. V resnici je izrazil namero

 

Problem Trumpa je, da načrtno ali ne odgovarja ful otroško, ustvarja zgodbico, uporablja pridevnike, ki opisujejo neko megalomanskost (biggest in history, best in history, best in the world, biggest, richest, most powerful) ter zapretirava, da bi naredil eno zgodbo boljšo, če je njemu v korst ali slabšo, če je nasprotniku v škodo.

 

 

Povezava do prispevka
Sleipnir reče pred 5 urami:

Bidnu je očital, da je označil temnopolte za superpredatorje, to je v resnici storila Clintonova. Biden je govoril o predatorjih na ulicah brez omembe rase.

 

Tisto je en kolektivni greh demokratov tistega časa. Temnopolte so zajebali tako konkretno, da bi objektivno Trump rabil kar nekaj mandatov, da jim sploh pride blizu. 

Ne vem kako Trumpov team ne najde načina to ubesediti bolje. Vsak ima kakega sorodnika ali prijatelja zaprtega na račun tega, to je ena nota na katero bi pričakoval več igranja. Verjetno Trump ne zna priznati drugim, da so boljši od njega v nečem, tudi če je tema rasizem.

Povezava do prispevka

A to kdo je zmagal debato se meri z anketami ali je samo lastno mnenje?

 

Ker ce zanemarimo dejstvo da je Trump Jokernin Biden klovn je meni izpadel Trump bolj bolj...

 

Za mene osebno je bolje da zmaga Biden, bi pa privoscil levcurjem po svetu se en mandat Trumpa.

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

  

andrejus reče pred 2 urama:

bi pa privoscil levcurjem po svetu se en mandat Trumpa.

 

Jaz bi svetu privoščil še en mandat Trumpa. Za razliko od vseh predsednikov zadnjih 40 let, vsaj ni začel vojne ali razširil ameriške vpletenosti v kakšno vojno. Svet je na boljšem če je Trump na čelu amerike. 

  • Račka +1 2
  • Solzice 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Sleipnir reče pred 13 urami:

Biden je prve del gladko dobil, drugi del se je začel izgubljat, medmeti, prazne floskule, želja po ugajanju in strah pred odtujitvijo bolj radikalnemu krilu simpatizerjev, zanikanje stvari, ki jih ima napisane na strani, ... se mu zna maščevat. Pa izkoriščanje pokojnega sina za simpatije je bilo tudi malce tako, .... Da ne omenim te vzvišene drže in porogljivega nasmeha. Jaz sem del ameriškega političnega plemstva in moja pravica je, da zmagam vi se pa jebite in me volite, plebs.

 

 

Sem včeraj gledal soočenje. Ta njegov posmeh je bil res ogaben. Zmotilo me je tudi ko je govoril o covidu in je rekel direkt folku da tisti ki imate doma prazen stol za mizo, ker vam je ljubljena oseba umrla zaradi tega v stilu da je Trump kriv..

 

Načeloma je pa Biden bil boljši, izmed dveh zelo slabih. Trump sploh ne odgovori na vprašanje ampak govori svoje, ne gre se za vsebino ampak kako čim bolj očrniti nasprotnika. Ponavljal je tisti očitek 3,5 milijona eur ki jih na bi dobil sin od Bidna kot papiga. 

 

Vidi se da se oba borita za bolj radikalno strujo svojih privržencev..

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 2 urama:

  

 

Jaz bi svetu privoščil še en mandat Trumpa. Za razliko od vseh predsednikov zadnjih 40 let, vsaj ni začel vojne ali razširil ameriške vpletenosti v kakšno vojno. Svet je na boljšem če je Trump na čelu amerike. 

Upam, da komentiraš tut na mmc, fan favorite boš s takšno globino razmišljanja.

 

Ni začel vojne, je samo podžgal ideološki spopad retardiranega spektra desnice s preostankom družbe v zahodni civilizaciji, ruši mednarodno ureditev, se zapleta v direkten konflikt s Kitajsko, izničuje ves (uboren) trud proti podnebnim spremembam in zaščiti okolja, ruši zaupanje v državne in družbene institucije in znanost. Je osebno odgovoren za covid katastrofo, ne zgolj v zda, temveč tudi drugje po zahodu zaradi prej navedenega spodkopavanja zaupanja v znanost in državne institucije. Kljub zgodovinskim epidemiloškim ukrepom je v zda 200k mrtvih v pol leta izven sezone nalezljivih bolezni.

 

Ampak je best potus v zgodovini, ker ni vrgel nekaj bomb na človekoljube tipa Gadafi in Asad v obdobju, ko je kompletna stratesko pomembna regija totalen clusterfuck zaradi implozije internih težav.

Povezava do prispevka

ameri se še naprej tresejo pred chinameni

 

Navedek

U.S. at Risk of Being Outpaced by China, a New Intel Committee Report Finds

China’s threat is multidimensional, using industrial espionage, predatory trade and lending practices, and subtle overseas influence operations.

https://foreignpolicy.com/2020/09/30/united-states-risk-outpaced-falling-behind-china-new-house-intelligence-committee-report-finds/?utm_source=PostUp&utm_medium=email&utm_campaign=25838&utm_term=Editors Picks OC&?tpcc=25838

 

pri čemer spomnimo, da so chinameni do 2014-15 uspešno obglavili CIO na kitajskih tleh, tako da so ameri gluhi in slepi

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka
Janša reče pred 2 minutama:

ameri se še naprej tresejo pred chinameni

A maš sicer že kakšne težave zaradi dolgotrajne erekcije?

 

Samo da se jenkiji tresejo pa četudi zaradi genocidnega totalitarnega režima, ki steguje lovke po vsem svetu pa so naši komiji vsi trdi.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 1 minuto:

A maš sicer že kakšne težave zaradi dolgotrajne erekcije?

 

Samo da se jenkiji tresejo pa četudi zaradi genocidnega totalitarnega režima, ki steguje lovke po vsem svetu pa so naši komiji vsi trdi.

jenkiji se tresejo zaradi samih sebe? wat?

Povezava do prispevka
tyne reče pred 29 minutami:

Upam, da komentiraš tut na mmc, fan favorite boš s takšno globino razmišljanja.

 

Ni začel vojne, je samo podžgal ideološki spopad retardiranega spektra desnice s preostankom družbe v zahodni civilizaciji, ruši mednarodno ureditev, se zapleta v direkten konflikt s Kitajsko, izničuje ves (uboren) trud proti podnebnim spremembam in zaščiti okolja, ruši zaupanje v državne in družbene institucije in znanost. Je osebno odgovoren za covid katastrofo, ne zgolj v zda, temveč tudi drugje po zahodu zaradi prej navedenega spodkopavanja zaupanja v znanost in državne institucije. Kljub zgodovinskim epidemiloškim ukrepom je v zda 200k mrtvih v pol leta izven sezone nalezljivih bolezni.

 

Ampak je best potus v zgodovini, ker ni vrgel nekaj bomb na človekoljube tipa Gadafi in Asad v obdobju, ko je kompletna stratesko pomembna regija totalen clusterfuck zaradi implozije internih težav.

Saj zato pravim da je boljše zame da zmaga Biden. Treba je bit pragmatičen.

 

Ampaknje vseeno zabavno gledat kako levčurji, greteni, LGBTjevke ipd stokajo,

ko Trump šlata pićke.

Neprecenljiva zabava. 

Povezava do prispevka
tyne reče pred 45 minutami:

Upam, da komentiraš tut na mmc, fan favorite boš s takšno globino razmišljanja.

 

Ni začel vojne, je samo podžgal ideološki spopad retardiranega spektra desnice s preostankom družbe v zahodni civilizaciji, ruši mednarodno ureditev, se zapleta v direkten konflikt s Kitajsko, izničuje ves (uboren) trud proti podnebnim spremembam in zaščiti okolja, ruši zaupanje v državne in družbene institucije in znanost. Je osebno odgovoren za covid katastrofo, ne zgolj v zda, temveč tudi drugje po zahodu zaradi prej navedenega spodkopavanja zaupanja v znanost in državne institucije. Kljub zgodovinskim epidemiloškim ukrepom je v zda 200k mrtvih v pol leta izven sezone nalezljivih bolezni.

 

Ampak je best potus v zgodovini, ker ni vrgel nekaj bomb na človekoljube tipa Gadafi in Asad v obdobju, ko je kompletna stratesko pomembna regija totalen clusterfuck zaradi implozije internih težav.

 

- naj se retardiran spekter desnice pokaže, tako bomo s tem lahko opravili

- ruši samo ameriško dominacijo v mednarodni ureditvi in pušča prostor da kdo drug prevzame vodilno vlogo

- bmk za kitajce

- američani niso nikol zares ničesar naredili proti podnebnim spremembam, tako da to je moot point. ves up se je razblinil ko so snel sončne celice z bele hiše, tiste ki jih je postavil jimmy. karkol se dogaja v tej smeri, je privat trud. 

- covid je daleč od katastrofe? razen za zda I guess?

- trump ne spodkopava zaupanja v znanost, je zgolj simptom. tuki so krivci drugje

- bmk kolk je mrtvih v zda

 

zanimivo da omenjaš gadafija in asada ... obe državi sta ble dejansko boljše za njihove državljane in za svet preden se je zahod vmešal. 

 

model je kloven ki je manj uničevalen za svet kot vsi pred njim v zadnjih 30+ letih. kolk je uničevalen za zda je drugo vprašanje. ampak za njih mi visi dol. 

Povezava do prispevka
tyne reče pred 25 minutami:

z ojguri smo že obračunali pred meseci in v različnih topickih , tud s tinamenom

 

morda je čas, da preskočiš na najnovejše novice: kitajci zastrupljajo vodo in obredno koljejo zahodnjaške dojenčke

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 22 minutami:

Saj zato pravim da je boljše zame da zmaga Biden. Treba je bit pragmatičen.

 

Ampaknje vseeno zabavno gledat kako levčurji, greteni, LGBTjevke ipd stokajo,

ko Trump šlata pićke.

Neprecenljiva zabava. 

Čestitam za vrhunec primitivnosti.

 

Ko jebe minimalno spoštovanje žensk in pravice lgbt. SEJ J BOH DJAU D SE BABE PA PEDRI NIMAJO KEJ OGLAŠAT PORKAFLK

Povezava do prispevka
Sleipnir reče pred 12 urami:

Rekel je, da je Bidnov sin nečastno odpuščen iz vojske, kar ni res. Sicer je bil, zaradi jemanja kokaina, vendar ne nečastno

Rekel je, da mu je "šerif Portlanda" izrekel podporo. Funkcija sicer ne obstaja, ker je pač šerif okrožja, ampak nič hudega. Hec je, da je šerif to zanikal

Bidnu je očital, da je označil temnopolte za superpredatorje, to je v resnici storila Clintonova. Biden je govoril o predatorjih na ulicah brez omembe rase.

Dejal je, da je zaščitil ljudi z obstoječimi zdravstvenimi težavami, ki ne morejo dobiti zdravstvenega zavarovanja. V resnici je izrazil namero

 

Problem Trumpa je, da načrtno ali ne odgovarja ful otroško, ustvarja zgodbico, uporablja pridevnike, ki opisujejo neko megalomanskost (biggest in history, best in history, best in the world, biggest, richest, most powerful) ter zapretirava, da bi naredil eno zgodbo boljšo, če je njemu v korst ali slabšo, če je nasprotniku v škodo.

 

 

 

 

Mas prav, agreed!

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka
Janša reče pred 12 minutami:

z ojguri smo že obračunali pred meseci in v različnih topickih , tud s tinamenom

 

morda je čas, da preskočiš na najnovejše novice: kitajci zastrupljajo vodo in obredno koljejo zahodnjaške dojenčke

Joj, res poredko še zaidem sem, a mi na hitro povzameš svojo apologijo.

Povezava do prispevka

Who would win?

 

1 jezik

vs

celotna ameriška vohunsko/vojaška srenja, v katero gre 750+ milijard letno

 

Navedek

 

First, the Chinese language is the CCP’s primary line of defense. For example, as Peter Mattis and Matthew Brazil highlight in their book Chinese Communist Espionage, many “published works on Chinese espionage in English failed to pierce that veil [of the Chinese language] or even to give it a fair go, using few if any Chinese-language sources. It is as if someone in Beijing wrote a book about the U.S. intelligence community without examining English-language sources.” The State Department considers Mandarin to be a “super-hard language” that is “exceptionally difficult for native English speakers.”

To address these challenges, for the last 30 years, the John Hopkins School of Advanced International Studies has offered a M.A. program at the Hopkins-Nanjing Center, located in Nanjing, China.

:avadodo:

 

https://foreignpolicy.com/2020/09/23/decoupling-grow-west-risk-losing-insight-china-united-states-experts/

 

  

tyne reče pred 1 uro:

Ni začel vojne, je samo 

 

 

  

tyne reče pred 4 minutami:

Joj, res poredko še zaidem sem, a mi na hitro povzameš svojo apologijo.

 

  

tyne reče pred 6 minutami:

Čestitam za vrhunec primitivnosti.

 

Ko jebe minimalno spoštovanje žensk in pravice lgbt. SEJ J BOH DJAU D SE BABE PA PEDRI NIMAJO KEJ OGLAŠAT PORKAFLK

 

spacer.png

 

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 25 minutami:

 

- naj se retardiran spekter desnice pokaže, tako bomo s tem lahko opravili

- ruši samo ameriško dominacijo v mednarodni ureditvi in pušča prostor da kdo drug prevzame vodilno vlogo

- bmk za kitajce

- američani niso nikol zares ničesar naredili proti podnebnim spremembam, tako da to je moot point. ves up se je razblinil ko so snel sončne celice z bele hiše, tiste ki jih je postavil jimmy. karkol se dogaja v tej smeri, je privat trud. 

- covid je daleč od katastrofe? razen za zda I guess?

- trump ne spodkopava zaupanja v znanost, je zgolj simptom. tuki so krivci drugje

- bmk kolk je mrtvih v zda

 

zanimivo da omenjaš gadafija in asada ... obe državi sta ble dejansko boljše za njihove državljane in za svet preden se je zahod vmešal. 

 

model je kloven ki je manj uničevalen za svet kot vsi pred njim v zadnjih 30+ letih. kolk je uničevalen za zda je drugo vprašanje. ampak za njih mi visi dol. 

Dej prosim ne hodit izven mmc komentarjev. Ne onesnaževat celega interneta. I need safe space.

 

Niti koherentnega odgovora nisi sposoben napisat. Zgolj alineje, od katerih so nekatere milo rečeno prizadete celo po standardih gostilniske debate.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...