Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

Adam reče pred 3 urami:

ponujajo pa apple store, ki dosega iphone userje, ali ne?

 

a tvoj predlog je, da legit aplikacije laufajo na .ro . ta .re itd. domenah, inviting for the general public ni kej.

 

lahka bi mel PWA, pa ne rabjo bit na storu. 

 

bmk na kerih domenah furajo, povem sam da so nespoti. 

 

Adam reče pred 57 minutami:

see the irony friend?

 

to da so nespoti, je kar objektivno dejstvo. api so pustil odprt in si lahka brskal brez avtentikacije, ni bilo nobenega rate limitinga, posti so bili označeni s sekvenčnimi številkami in če si jih "zbrisal" si zares zbrisal samo link, post si še vedno videl če si enostavno probal vse številke od 1 naprej itd.... pač retardiran app za retardirane ljudi. 

 

retardiranost uporabnikov je tudi objektivno dejstvo, afaik si moral dati osebno izkaznico da si uporabljal app. kakšen retard moraš bit da daješ osebne izkaznice na random strani. 

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 2 minutama:

 

lahka bi mel PWA, pa ne rabjo bit na storu. 

 

bmk na kerih domenah furajo, povem sam da so nespoti. 

 

 

to da so nespoti, je kar objektivno dejstvo. api so pustil odprt in si lahka brskal brez avtentikacije, ni bilo nobenega rate limitinga, posti so bili označeni s sekvenčnimi številkami in če si jih "zbrisal" si zares zbrisal samo link, post si še vedno videl če si enostavno probal vse številke od 1 naprej itd.... pač retardiran app za retardirane ljudi. 

 

retardiranost uporabnikov je tudi objektivno dejstvo, afaik si moral dati osebno izkaznico da si uporabljal app. kakšen retard moraš bit da daješ osebne izkaznice na random strani. 

 

 

kakor je tudi GOLO DEJSTVO, da gledas slike otrok na twitterju.

 

imam enako tezo dokazov za to DEJSTVO, kot si jih ti gor navedel

 

 

 

Povezava do prispevka
Adam reče pred 2 minutama:

 

 

kakor je tudi GOLO DEJSTVO, da gledas slike otrok na twitterju.

 

imam enako tezo dokazov za to DEJSTVO, kot si jih ti gor navedel

 

 

 

 

mislim če ni dovolj dober dokaz za nesposobnost parlerja to, da so jih "heknl" tko da so prišli skoz odprta vrata, ki so jih sami pustili odprta... potem ne vem kaj je.

ljudje so uploadali takim svoje osebne dokumente če so hoteli uporabljat "free speech" platform. men osebno se zdi precej maloumno. 

 

ne bit zdej užaljen če si se prepoznal med temi ljudmi. 

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 19 minutami:

to da so nespoti, je kar objektivno dejstvo. api so pustil odprt in si lahka brskal brez avtentikacije, ni bilo nobenega rate limitinga, posti so bili označeni s sekvenčnimi številkami in če si jih "zbrisal" si zares zbrisal samo link, post si še vedno videl če si enostavno probal vse številke od 1 naprej itd.... pač retardiran app za retardirane ljudi. 

 

retardiranost uporabnikov je tudi objektivno dejstvo, afaik si moral dati osebno izkaznico da si uporabljal app. kakšen retard moraš bit da daješ osebne izkaznice na random strani. 

 

tole so pac dejstva, jaz bi developerje za kazen poslal v rudnike best koreje

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 12 minutami:

 

mislim če ni dovolj dober dokaz za nesposobnost parlerja to, da so jih "heknl" tko da so prišli skoz odprta vrata, ki so jih sami pustili odprta... potem ne vem kaj je.

ljudje so uploadali takim svoje osebne dokumente če so hoteli uporabljat "free speech" platform. men osebno se zdi precej maloumno. 

 

ne bit zdej užaljen če si se prepoznal med temi ljudmi. 

 

 

uporabnik vsake storitve ali aplikacije, ki je bila kdaj hacked, je apriori low IQ racist retard?

 

got it buddy,

 

a je mozno, da se motis glede ID requirement za uporabo nazzy applikacije za genocid Parler?

 

 

 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Adam reče pred 2 urama:

 

 

uporabnik vsake storitve ali aplikacije, ki je bila kdaj hacked, je apriori low IQ racist retard?

 

got it buddy,

 

a je mozno, da se motis glede ID requirement za uporabo nazzy applikacije za genocid Parler?

 

 

 

 

 

 

 

 

če si jim uploadal dokumente (kar si moral če si hotel imeti "verified" account), kar lepo padeš v low IQ kategorijo. "racist" si sam dodal, gospod "lejte mene kako sem žrtev". 

 

Navedek

Creating an account and using Parler is free. Signup requires both an e-mail address and phone number.[49] At the point of registration, users have the option of supplying a photo of themselves and a scan of the front and back of their government-issued photo identification to have their account verified by Parler.[140][30] In order to join Parler's "influencer network", the company may ask for users' social security or tax identification numbers.[33]

According to Matze, the identification document scans submitted by users who choose to have their accounts verified are destroyed after verification. However, the requirement for ID scans to become verified has prompted conspiracy theories about Parler's retention and use of user information.[140][143] Matze has also said that the service requires users to provide their phone number because people who can stay anonymous online say "nasty things".[33]

Individual users can optionally set their account to only view Parleys from other verified users. According to Matze, the purpose of the verification feature is to allow users to minimize their contact with trolls and bots.[140][144] Anyone who verifies their identity on Parler is given a red badge, and people considered to be public figures are denoted with a gold badge.[30] Spammers have exploited this two-tier verification system by providing documentation to verify their identity, obtaining a red badge, and changing their account name. The red badge, indicating that a real person operates the account, persisted after the name change.[145]

 

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 2 urama:

retardiranost uporabnikov je tudi objektivno dejstvo, afaik si moral dati osebno izkaznico da si uporabljal app. kakšen retard moraš bit da daješ osebne izkaznice na random strani. 

 

To sem že enkrat prej v tej temi napisal, da sem par mesecev nazaj moral za ogled starostno omejenega posnetka na YouTubu Googlu (ki je lastnik YT) poslat bodisi sliko osebnega dokumenta ali pa javne podatke mojega bančnega računa.

 

Adam mi je pol razložil, da gre pri tem za ustaljen in mednarodno priznan postopek, ki se mu reče Know Your Customer. Folk, ki daje osebno izkaznico Googlu, je torej priden uporabnik, folk, ki pa to isto stvar daje Parlerju, je pa retard.

 

Btw, Arbenowskee - a imaš Twitter account? Če ga imaš, si verjetno moral nekemu podjetju na drugem koncu sveta sporočit svojo telefonsko številko, ki jo uporabljaš tukaj v Sloveniji. S tem podatkom lahko pol tamkajšnji uslužbenci s pomočjo raznih Patriot Act-ov tudi pridejo do marsikaterega tvojega drugega podatka, za delitev katerega se nisi izrecno strinjal. Samo povem ;)

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 19 minutami:

 

če si jim uploadal dokumente (kar si moral če si hotel imeti "verified" account), kar lepo padeš v low IQ kategorijo. "racist" si sam dodal, gospod "lejte mene kako sem žrtev". 

 

 

 

 

a je verified account isto kot uporabljati aplikacijo?

 

ni

 

 

posuj se s pepelom

Povezava do prispevka
Navedek

Btw, Arbenowskee - a imaš Twitter account? Če ga imaš, si verjetno moral nekemu podjetju na drugem koncu sveta sporočit svojo telefonsko številko, ki jo uporabljaš tukaj v Sloveniji. S tem podatkom lahko pol tamkajšnji uslužbenci s pomočjo raznih Patriot Act-ov tudi pridejo do marsikaterega tvojega drugega podatka, za delitev katerega se nisi izrecno strinjal. Samo povem

najbrž tut vsi uporabljate vsaj en form biometricsov

 

ki so totalno varni btw

 

nemogoče do njih pridt

 

(dokler bo mogoče)

 

Lep high IQ LP

Povezava do prispevka
Tom7i reče pred 1 uro:

 

To sem že enkrat prej v tej temi napisal, da sem par mesecev nazaj moral za ogled starostno omejenega posnetka na YouTubu Googlu (ki je lastnik YT) poslat bodisi sliko osebnega dokumenta ali pa javne podatke mojega bančnega računa.

 

Adam mi je pol razložil, da gre pri tem za ustaljen in mednarodno priznan postopek, ki se mu reče Know Your Customer. Folk, ki daje osebno izkaznico Googlu, je torej priden uporabnik, folk, ki pa to isto stvar daje Parlerju, je pa retard.

 

Btw, Arbenowskee - a imaš Twitter account? Če ga imaš, si verjetno moral nekemu podjetju na drugem koncu sveta sporočit svojo telefonsko številko, ki jo uporabljaš tukaj v Sloveniji. S tem podatkom lahko pol tamkajšnji uslužbenci s pomočjo raznih Patriot Act-ov tudi pridejo do marsikaterega tvojega drugega podatka, za delitev katerega se nisi izrecno strinjal. Samo povem ;)

 

tudi od mene so ga hoteli in sem kliknil "why we need this" in na vprašanje "was this helpful" napisal: "jebite si mater." KYC delajo finančne institucije. kdor drugi to hoče delat, sam prste stran. sploh socialne mreže.

 

ne, nimam twitterja. 

 

Adam reče pred 1 uro:

 

 

a je verified account isto kot uporabljati aplikacijo?

 

ni

 

 

posuj se s pepelom

 

v teoriji je res, v praksi so bili non-verified account povsem useless, ampak če se že lovimo na tehnikalije, se posujem s pepelom. 

Povezava do prispevka
Arbenowskee reče pred 4 minutami:

 

tudi od mene so ga hoteli in sem kliknil "why we need this" in na vprašanje "was this helpful" napisal: "jebite si mater." KYC delajo finančne institucije. kdor drugi to hoče delat, sam prste stran. sploh socialne mreže.

 

socialne mreže so danes tudi avtentikatorji identitete praktično - sign in with google, facebook, twitter

Povezava do prispevka

Veš zakaj sem jim pa jaz dal zahtevane podatke?

 

Zdaj imam poleg mn3njalnika v Chromu odprt še en tab in če poskrolam na dno Googlove strani, mi spodaj piše:

 

Navedek

Slovenija, Mesto - Na podlagi vašega naslova IP

 

Če Google pozna moj IP, pozna tudi mojega ISP-ja. Če pozna mojega ISP-ja, lahko pride tudi do mojih ostalih podatkov, kot so ime, priimek in stalni naslov.

 

Edit: skrajšal sem svoje dolgovezenje in se samozaščitil :)

 

Tl;dr: kar nekaj mojih podatkov že kroži naokoli po digitalnem svetu brez moje direktne vednosti in z mojim načelnim dovoljenjem, ker mi določene elektronske storitve pač olajšajo življenje. Zato sem si na tej točki mislil "Če se Steam, Paypal in moja banka lahko menijo med sabo, naj se pa še Google."

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka

Vseeno pretiravaš, ker ene od teh povezav ne obstajajo in je teh podatkov manj (in namesto tega več neočitnih). ISP bo kar šenkal podatke Googlu? Prvič, da kdo to vidi, je takoj ornk kažin in ne samo zaradi GDPR.

 

In ja, kot nakazuje  Arbenowskee , deluj malo bolj samozaščitniško, pa bo takoj bolje.

Povezava do prispevka

Imaš prav Lynx; iz prejšnjega posta sem pol pobrisal podatke, ki se bi jih morda dalo uporabit za phishing. Na privatnih forumih, kjer nobenega osebno ne poznam ter na javnih socialnih omrežjih je seveda smiselno omejiti izdane osebne podatke, kar tudi počnem.

 

Če se pa ena multinacionalna firma in moja banka hočeta po privatnem kanalu pomenit, če sem polnoleten ali ne, pa v tem ne vidim nekega velikega problema. For all we know, sta si banka in Google izmenjala zgolj podatek o tem, če sem starejši od 18 let, kar tudi tukaj lahko javno povem, da sem.

 

Da bi pa moja banka kar šenkala vse moje podatke Googlu? Prvič, da kdo to vidi, je takoj orenk kažin in ne samo zaradi GDPR.

 

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
Tom7i reče Dne, 23. 1. 2021 at 12:51:

For all we know, sta si banka in Google izmenjala zgolj podatek o tem, če sem starejši od 18 let, kar tudi tukaj lahko javno povem, da sem.

 

dvomim, ker bi moral tudi za to privoliti. prej bi rekel da je kreditna pokazatelj tega da naj bi bil polnoleten. 

anyway, kako se je prejšnja administracija ustrelila v nogo s tarifami napram kitajski . sicer je zastonj samo povzetek, ampak je že ta kar zanimiv :D 

Povezava do prispevka

Desničarji so dobesedno kontrolirana opozicija

 

Navedek

The leader of the far-right Proud Boys group was a “prolific” informer for federal and local law enforcement, reports say.

Enrique Tarrio worked undercover for authorities after he was arrested in 2012, according to a 2014 federal court document obtained by Reuters.

 

During a Miami court hearing a federal prosecutor, an FBI agent and Mr Tarrio’s lawyer described his work for law enforcement and said that he had helped convict more than a dozen people in drugs, gambling and human smuggling cases.

 

Povezava do prispevka

Ker je plebs zasluzil z delnicami na racun hedge fundov, ki so do sedaj veselo sluzili na recun plebsa in pridigali neregulacijo, hedge fundi zahtevajo regulacijo financnih trgov. Prosim posljite Hedge5 na 1919 ker drugace bo letos padla kaksna jahta in vila manj.:(

 

https://www.gamespot.com/articles/the-white-house-is-monitoring-the-gamestop-stock-situation-aoc-and-elizabeth-warren-weigh-in/1100-6486813/?TheTime=2021-01-27T19%3A22%3A39&UniqueID=04F12E04-60D5-11EB-BAE5-A91A933C408C&ftag=ftag%3DGSS-05-10aab8e&ServiceType=twitter&PostType=image

  • Račka +1 1
  • Solzice 4
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
tyne reče pred 3 minutami:

Kok navijam za reddit fak.

Players outplayed, potem pa v jok in na drevo. Država halp, ne moremo več služit milijard s špekulacijami.

Ampak država jim je helpala že in the first place, ko je vzpostavila pogoje, da lahko wallstreetovci pač počnejo, to kar počnejo

Povezava do prispevka

Je ze safe. Robinhood omejil preprodajo delnic, ki je spekulantom povzrocala izgubo.

 

https://www.clickondetroit.com/tech/2021/01/28/robinhood-appears-to-halt-support-on-reddit-driven-gamestop-amc-stocks/

 

Hvala bogu, da bomo lahko mirno spali brez skrbi, da bi miljarderji trpeli v pomanjkanju.

uredilo bitje BumbleBee
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...