Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

GigiGovedina reče pred 8 urami:

nisem well travelled,

sam edina drzava kjer so me ob vstopu vprasali po rasi, so zdruzene drzave

ok to je blo 90ta, lahko da zdaj vec ni.

plus point je, da so me poducili, da izviram iz Kavkaza, tnx za to

 

taga maš dost po aziji, čeprav ne vem če turiste buzerirajo s tem. 

Povezava do prispevka

No, policija v osnovi služi temu, da ohranja red in mir, vendar ne samo to. Tudi logično in smiselno je, da ima mandat za svoje početje (legitimnost) le dokler uživa zaupanje prebivalstva. Podobno kot trener NBA ekipe ima neko avtoriteto (in vpliv) le dokler mu igralci zaupajo :))

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 3 urami:

V zadnjih dneh mi je Youtube algoritem postregel s kanalom "Audit the audit" (https://www.youtube.com/c/AuditTheAudit) in moram reči, da sem nad stanjem močno zaskrbljen. Ne toliko zato, ker policisti pogosto nimajo ravno čisto dobro pri sebi definirano kaj smejo in kaj ne (velja za nekatere), temveč bolj nad dejstvom, da večina Američanov (pa v nekem smislu tudi Slovencev) na policijo gleda kot na represivni organ v službi države ne kot institucijo, katere primarna naloga je zagotavljati red in mir v skupnosti. Ljudje do njih nastopajo izjemno arogantno prepričani, da bolje poznajo zakone kot policija (kar v večini primerov ni res).

 

V svojem bistvu policija to tudi je. Organ državnega monopola nad silo ki nadzira in po potrebi s silo vzdržuje družbeni red. Policije je v osnovi kladivo.

 

Problem v ameriki se zdi, da je tam zaradi individualističnih ideoloških vzgibov kopica problemov zreduciranih na žeblje deviantnih posameznikov, ki so prepuščeni policiji ter drakonski kaznovalni politiki z rehabilitacijo nekje v tretjem planu.

 

ZDA niti ne odstopa pretiroma po pojavnosti kriminalitete v družbi od drugih razvitih držav, je pa edinstvena v tem da ima  ponotranjen odpor do domala vseh orodij za zmanjševanje razmerij ki privedejo do takšnih ravnanj in da pri porabi sredstev vedno prednjači povečanja represije. Ala ne bomo se ubadali z vprašanjem zakaj so geti geti ampak bomo policiji kupili oklepnike CII pa sončno kremo in karto za Bogoto. Razširjenost orožja v populaciji problem imho bolj potencira kot je pa njegov vzrok.

Povezava do prispevka

Naloga policije je forsiranje spoštovanja zakonodaje. Ščitenje nedolžnih in nepotrebna represija sta samo stranska produkta. Če bi se jutri sprejelo zakon, da je treba protestnike pri nas nalomit s pendreki, me prav zanima koliko bi se jih uprlo. Ne zarad zlobe, ampak ker so navajeni ubogat nadrejene. Policija ni dobra ali slaba ampak samo je.

 

Potem je pa še v ZDA ena čudna kombinacija glorifikacije nasilja, relativne imunitete policistov in vseprisotnosti strelnega orožja. Trenutni policaji so odraščali s filmi iz 80ih, kjer mora policaj fentat vsaj ene 10 ljudi v uri pa pol. Še v Kindergarden cop-u Švarci enega fenta. A je potem čudna pojavnost teh mačo trigger happy prijemov?

 

Povezava do prispevka
Car reče pred 17 urami:

Drgač odsvetujem ogled, ker je res hardcore. Policaj takoj streljal, in do smrti ubil človeka čim videl pištolo. V Slo zakon določa, da policist lahko tako strelja (brez opozorila) le, če napadalec direkt usmeri cev v njega. Obširen članek

Ja, grozno je. Ampak, v "bran" policistu, tja naj bi prišla zaradi klicev sosedov, da naj bi slo za nek domestic violence in itak, na poziv "Phoenix police, open up" ti odpreš s pištolo presranemu kapsu ... Pa smo spet pri tem, a je res problem rasizem v policijskih enotah ali je le ta neusposobljena.

Povezava do prispevka

V osnovi se strinjam s tabo. Vseeno bi rekel, da je policija na nek način ogledalo družbe. Kjer je na splošno nek konsenz glede reda in policije verjetno "sploh ne bi potrebovali", je policija navadno ustrežljiva, prijazna in profesionalna. V državah, ki ne funkcionirajo tako dobro, je ravno policija dostikrat leglo nasilja in korupcije. Kot bi rekel ti, je avtoriteta zgrešena in sistem ne deluje. Nekdo drug bi rekel, da ima policija monopol nad nasiljem in, da ta svoj poseben družbeni položaj prodaja najboljšemu ponudniku.

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 33 minutami:

Odgovarjal sem na to, če je policija rasistična. Ni zdej tko, da če brez potrebe še kakega belca ustrelijo jih naredi magično za nerasiste.

 

Analogno potem policije tudi magično ne naredi rasistične, če brez potrebe ustrelijo kakšnega črnca. 

 

Sem mislil sicer, da komentiraš omenjeni posnetek, ki izpostavi praktično kvečjemu pomanjkljivo usposobljenost, ampak če si se postavil na nek dogmatični breg, pa v bistvu nevermind. 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 42 minutami:

Ne, lahko pa pokaže, da ne gre izključno za rasizem ampak prej za skupek problemov za katere bi jst prvo okrivil:

a.) manjko avtoritete

b.) preplavljenost trga z orožjem

c.) presrane policiste (a + b) 

Ma vse kar ti polciisti rabijo je en dober sensitivity training pa bojo očitno vsi zgoraj našteti problemi le še stvar preteklosti.

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 30 minutami:

 

Analogno potem policije tudi magično ne naredi rasistične, če brez potrebe ustrelijo kakšnega črnca. 

 

Sem mislil sicer, da komentiraš omenjeni posnetek, ki izpostavi praktično kvečjemu pomanjkljivo usposobljenost, ampak če si se postavil na nek dogmatični breg, pa v bistvu nevermind. 

Zakaj dogmatični? Sem prej nalepil precej posnetkov, argumentov in navedkov črncev in belcev, kateri niso bili naslovljeni. 

 

Recimo zakaj bi belci postavljali živi zid med policijo in črnci, če je barva kože nepomembna? Torej v Ameriki so prepričani, da se policija obnaša rasistično, mnenjalnik strokovnjaki pa strokovno ocenjujejo grafe, da rasizma ni? 

Povezava do prispevka

Veliko vprašanj v družbi ne moreš postavit. Poleg rasizma vprašanja o feminizmu, invalidih... 

 

Pa ti si kr a priori trdno prepričan da je občutek neki nepomembnega in da upoštevaš podatke iz statistike, kar je nesmiselno iz razlogov Katere sem že maveeelm. Ampak to sva že dala čez in ti si zaljubljen v lastno pisanje ne slišal mojih argumentov oz. se ti zdijo v senci lastne veličine tako nepomembni. Moje mnenje je da ti je itak vseeno za karkol realnega in potrebuješ samo potrjevanje lastne genialnosti in zaradi tega ne moreš zgolj kimat nečemu z lahkoto razvidnemu, kar se je že skoz vedelo.

 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 4 urami:

Človeški možgani so nagnjeni k enostavnim pojasnitvam (ker s tem porabijo najmanj energije)

Zakaj bi bila prednost imeti velike in potratne možgane, če bi bili nagnjeni k enostavnim pojasnitvam? Nagrajevalni sistem se sproža kadar rešujemo uganke.

 

Pa tako se trudiš se vzpostavit kot gospod argument, pol pa ti poveš "za kaj v resnici gre". No lej sej, sem se izvzel iz debate, malo trolam, ne rabiš odgovarjat.

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka

To je samo kamuflaža. V grobem imaš tri razrede: vladajoči razred, sluge vladajočega razreda, poljubno poimenovane ostale.

 

Policist je sluga, žrtev je "vsi ostali". :)

 

Malo se hecam, oziroma sem poskusil pohecat @Thriviala. Kaj policist ve o razredih, realno. V Izoli je svoje čase bil grafit (prevedl bom v SLO jezik): "Policisti so psi bogatih."

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 29 minutami:

Če so policisti zgolj psi bogatih in je avtoriteta bogatih primarna potem sploh nimamo več države in so zakoni samo za okras.

To sem ti že očital in nočeš razumet, da skačeš iz skrajnosti v skrajnost. Ampak v osnovi je prej to bližje resnici kot obratno. Zakoni so za revne in nepomembne. Policisti so psi bogatih. Mislim dobesedno gledal si kako je Janša nastavil svoje ljudi na čelo policije in vojske, kako so policisti globili ljudi, ki so prišli protestirat, zapirali Trg revolucije, ampak ne, ni grafov stari, ni nobenega jebenega grafa v katerega lahko zabijem svojo betico, da bom lahko vidu kaj se dogaja v svetu v katerem živim. 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 1 uro:

Janša nastavil svoje ljudi na čelo policije in vojske, kako so policisti globili ljudi, ki so prišli protestirat, zapirali Trg revolucije

 

Heretik reče pred 1 uro:

ni nobenega jebenega grafa v katerega lahko zabijem svojo betico, da bom lahko vidu kaj se dogaja v svetu

Saj veš da so zgoraj omenjeni podatki (število izdanih glob, recimo) točni ti objektivni podatki, ki potem tvorijo te grafe? :D

Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 minutama:

 

Saj veš da so zgoraj omenjeni podatki (število izdanih glob, recimo) točni ti objektivni

Šlo je za izredno situacijo. Ni bila važna samo globe ampak cel kup opozoril, zaprtje trga itd... Pač stvari ki jih ne moreš zajet v podatke. Ne vem kaj ti sploh razlagam, mislim da ne veš sploh kaj to je statistika. 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 1 minuto:

Šlo je za izredno situacijo. Ni bila važna samo globe ampak cel kup opozoril, zaprtje trga itd... Pač stvari ki jih ne moreš zajet v podatke. Ne vem kaj ti sploh razlagam, mislim da ne veš sploh kaj to je statistika. 

Vse kar si zdaj naštel so preverljivi in objektivni podatki, taki, ki se rabijo za statistike in ne anekdotalni primeri. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...