Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

Fulltacticalgear reče pred 16 minutami:

Konec epidemije je bil razglašen 31. maja, kolesarijo pa se je menda teden pred tem. Lepo prosim za malo doslednosti. 

no, tiste takrat so primerno kaznovali (do 400 €); pa verjetno so kršili enakopravnost državljanov, ker so nekaterim dali, drugim, ki so na istem mestu ob istem času vršili isto kršitev, pa ne :D

pa še

 

Navedek

samo to je menda v ustavni presoji ali se to sploh lahko prepoveduje

 

uredilo bitje MihaKihot
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 3 urami:

To je spet iz iste logike takšna poenostavitev. Če so policisti zgolj psi bogatih in je avtoriteta bogatih primarna potem sploh nimamo več države in so zakoni samo za okras. To je recimo ista poenostavitev, ki jo želi Heretik predstavit. 

 

Do neke točke ima prav. Od te točke dalje pa lahko razpravljamo le o tem zakaj je temu tako in ali lahko to spremenimo. :D

 

Seveda gre za poenostavitev - saj je poenostavitev mati posplošitve, jaz pa svoje trditve v tej temi (na zadnjih straneh, prejšnje so preveč časovno oddaljene) dajem posplošeno.

 

Morda sem površno bral, a zdi se mi da je nekdo v tej temi že napisal, da je policija orodje, ki ga lahko koristiš (no, stvarni odločevalci v neki državi) na različne načine in ni sama po sebi nekaj nekaj. V luči tega dojemam (naprimer) našo policijo drugače kot kakšne druge policije v drugih državah. Tudi način pridobivanja in krepitve avtoritete se od policije do policije razlikuje - rekel bi, da gre za kombinacijo strahu, spoštovanja in razumevanja v različnih razmerjih.

 

Morda sem kako komponento izpustil.

 

Zakoni niso samo za okras, če ne bi imeli določene funkcije, jih ne bi potrebovali. V bivši skupni državi je bilo to lepo urejeno z obstojem vzporedne (tajne) zakonodaje - ta je bila objavljana v tajnem uradnem listu, ki ni bil dostopen prebivalstvu.

 

No, demokratične družbe imajo te tajne uradne liste nenapisane.

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 10 minutami:

Itak da rabiš zakone, če ne ti vse razpade. Vladajoči potrebujejo zakoneda držijo državo skupaj, ker oni potrebujejo maso, da jim izdeluje dobrine. Ni pa nobene potrebe da bi zakoni veljali za njih, to je nesmiselno. 

 

A meniš, da je moč imeti smiselne in pravične zakone, ki bi dejansko veljali za vse na način, da bi se jih dolsedno izvajalo v smislu ideala pravne države in enakosti pred zakonom?

 

 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 17 minutami:

 

A meniš, da je moč imeti smiselne in pravične zakone, ki bi dejansko veljali za vse na način, da bi se jih dolsedno izvajalo v smislu ideala pravne države in enakosti pred zakonom?

 

 

Zdaj ne vem a misliš če je teoretično al praktično to možno. Teoretično ja, praktično nas zgodovina uči da ne. Severnjaške države so kolikor slišim bolj dosledne pri tem, pa Japonska recimo. 

 

Mogoče kaka utopična družba v prihodnosti, čeprav hodimo v nasprotno smer, vedno manj je kulture, humanizma, povečuje se nestrpnost, pohlep, želja po materialnih dobrinah, vera v znanost itd. Ne vem kam bomo prišli s tem vlakom. Jaz mislim da je po nas. 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 36 minutami:

Zdaj ne vem a misliš če je teoretično al praktično to možno. Teoretično ja, praktično nas zgodovina uči da ne. Severnjaške države so kolikor slišim bolj dosledne pri tem, pa Japonska recimo. 

 

Mogoče kaka utopična družba v prihodnosti, čeprav hodimo v nasprotno smer, vedno manj je kulture, humanizma, povečuje se nestrpnost, pohlep, želja po materialnih dobrinah, vera v znanost itd. Ne vem kam bomo prišli s tem vlakom. Jaz mislim da je po nas. 

:blink: Ti šteješ vero v znanost kot negativno smer?

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 5 urami:

o bog kaj še vse nisem po tvoje samo človek nisem, ker ne ustrezam tvoji podobi. gre za izredno situacijo, ko ne vemo točno kako se virus obnaša. Prepovedi zbiranja so v efektu po celi Evropi. Zakaj sem Janšist, če poslušam mnenje stroke?

Dej pliz no. Pridi zdaj na kongresnega ko je kak dogodek, pa poglej kako se gnete folk okoli ograj. 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 22 urami:

Zakaj dogmatični? Sem prej nalepil precej posnetkov, argumentov in navedkov črncev in belcev, kateri niso bili naslovljeni. 

 

Recimo zakaj bi belci postavljali živi zid med policijo in črnci, če je barva kože nepomembna? Torej v Ameriki so prepričani, da se policija obnaša rasistično, mnenjalnik strokovnjaki pa strokovno ocenjujejo grafe, da rasizma ni? 

 

 

Dogmatični zato, ker si kar kategorično zanikal kakršnokoli vrednost posnetka, ki ne ustreza tvojemu razmišljanju medtem ko celotno svojo argumentacijo gradiš prav na njih. Efektivno to pomeni, da se lahko zgolj vrtimo v neskončnih krogih. Precej dobro perspektivo bi ponudil big data, ki ga ponuja FullTacticalCallo, ampak spet ne priznavaš nobene vrednosti tem podatkom, kar več ali manj pomeni, da ta konkretna debata ne more imeti prihodnosti. Zanašaš se na vajb, ki ga čutiš, ampak v opazovanju 380 milijonske države, se boš pač mimogrede ujel v plejado takih i onakih echo chamberjev, ki bodo pushali svojo agendo.

 

Sicer pa smo vsi ljudje v osnovi rasisti, to je pač del osnovnih nagonov in obrambnih mehanizmov, potem se pa te instinkti različno oslabijo skozi socializacijo. In če že, sem prepričan, da so črni američani proporcionalno precej bolj rasistični od belih sodržavljanov. :) 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 8 urami:

Malo se hecam, oziroma sem poskusil pohecat @Thriviala. Kaj policist ve o razredih, realno. V Izoli je svoje čase bil grafit (prevedl bom v SLO jezik): "Policisti so psi bogatih."

 

 

He he. 

 

Mislim, da so tukaj gor mnogi drugi bolj ustrezni sogovorniki o razrednem boju kot jaz. :D

 

Se pa lahko verjetno strinjamo, da ni ravno raketna znanost ugotoviti, da bo nižji razred vedno fasal več pendrekov po hrbtu kot višji. :)

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 3 urami:

Vero v znanost kot ultimativno resnico sveta, ne pa kot orodje. Urbančič temu posrečeno reče "poznanstvenjena pamet". 

Edina oprijemljiva reč, ki je preverljiva, daje ponovljiv rezultate in rezultira v napredku družbe,  po tvojem ni resnica ampak le orodje. Znanstvena dognanja so načeloma neodvisna od rase, družbe in vrste, ker popisujejo naravo in imajo kot taka lahko samo en oprijemljiv rezultat. Po drugi strani poveličuješ kulturo preko vsega, ki je eden od pomembnih segmentov, vsekakor pa ni direktno potreben za preživetje vrste.  In kaj je potem v tvojem primeru ultimativna resnica?

Povezava do prispevka
nimious reče pred 8 minutami:

Lej, iščeš logiko pri modelu, ki pravi, da je logika zabloda. Statistični podatki niso važni, važen je občutek ki ga imaš o situaciji, tudi če gre za stanje v državi pol sveta stran!

 

Žal imaš najbrž prav, ker pa verjamem v dialog sem za vsak slučaj vprašal za pojasnilo.

Povezava do prispevka
Death reče pred 1 uro:

Edina oprijemljiva reč, ki je preverljiva, daje ponovljiv rezultate in rezultira v napredku družbe,  po tvojem ni resnica ampak le orodje. Znanstvena dognanja so načeloma neodvisna od rase, družbe in vrste, ker popisujejo naravo in imajo kot taka lahko samo en oprijemljiv rezultat. Po drugi strani poveličuješ kulturo preko vsega, ki je eden od pomembnih segmentov, vsekakor pa ni direktno potreben za preživetje vrste.  In kaj je potem v tvojem primeru ultimativna resnica?

Ok lej sori ne da se mi s tem umom bost.

Povezava do prispevka
nimious reče pred 50 minutami:

Lej, iščeš logiko pri modelu, ki pravi, da je logika zabloda. Statistični podatki niso važni, važen je občutek ki ga imaš o situaciji, tudi če gre za stanje v državi pol sveta stran!

 

Vem da je bedno to kar počnem, ampak ful se mi ne da pisat, ti bom copy pasteal neki kar imam pri roki, sicer je na to temo bolj obširna razprava, to je neki zelo zelo skrčenega:

 

Osnovni ugovor katerega je Nietzsche izpostavil proti logiki je ta, da je nezmožna razumeti in izraziti kaotično in protislovno naravo realnosti. Ne samo da ji ne gre od rok, da to realnost sploh spozna, temveč ji celo niti ni do tega. Realnosti je lastna bitna nestalnost, neprenehno se giblje in spreminja, znotraj se razkriva kot neskončna in brezciljna igra valov in sil. Nietzsche smatra, da logika odvrača mišljenje od njegove prave naloge, ga speljuje s poti, ga siromaši in mrtviči s tem, ko ga sili da namesto »nastajanja« povsod vidi zgolj »bivajoče« ali »bistvujoče«. Osnovni logični aksiomi so navadne »fikcije«, predstavljajo zavestno »izkrivljanje« realnosti. Tej nas slepijo, da je svet nekakšna diskretna in statična celota, da je sestavljen iz samih čvrstih, nespremenljivih stvari. Z Nietzschejevimi besedami, logika je Prokrustova postelja v kateri je mesto samo za izenačevanje neenakega, katero nujno vodi v zablodo, ker je osnovana na konceptu, da diskurziven pojem lahko zajezi neskončno bogastvo izkustva, oziroma da je posamezna sodba lahko resnična, da je možno spoznanje ločeno od celote bivanja.

Povezava do prispevka
Death reče pred 1 uro:

Edina oprijemljiva reč, ki je preverljiva, daje ponovljiv rezultate in rezultira v napredku družbe,  po tvojem ni resnica ampak le orodje. Znanstvena dognanja so načeloma neodvisna od rase, družbe in vrste, ker popisujejo naravo in imajo kot taka lahko samo en oprijemljiv rezultat. Po drugi strani poveličuješ kulturo preko vsega, ki je eden od pomembnih segmentov, vsekakor pa ni direktno potreben za preživetje vrste.  In kaj je potem v tvojem primeru ultimativna resnica?

 

Heretik reče pred 23 minutami:

Ok lej sori ne da se mi s tem umom bost.

Ok malo pa se mi tudi da. Problem znanoti je v prvi vrsti ta, da predvsem zgolj odgovarja na lastna vprašanja. Ta ponovljivost rezultatov je ok, vendar delaš prevelik preskok iz tega, da ti eksperiment pove zgolj to, da si neko metodo pravilno izvedel na to, da si izvedel resnico o življenju (celo navedek sem našel, Rado Riha: »Znanost ni strukturno adekvatno izražanje realnosti, pač pa je znanstveno spoznanje proces objektivacije: določiti kako objektivno resničnost pomeni dokazati, da pravilno uporabljamo neko metodo.«)

 

Pojem življenja, skozi katerega edino ljudje izkušamo sam svet, oz. samo življenje, je neizmerljiv. Za nas, homiče, je bistveno samo to kar in kakor se kaže v življenju. Znanost ti govori zgolj "hladna" dejstva, je matematizacija sveta, to nima nič skupnega s človekovim svetom življenja, ki je svet upanja, sreče, vpraševanja po smislu ... Husserl pravi da je znanost kopija predznanstvenega sveta - sveta življenja - medtem ko se daje kakor resnični svet. 

 

Še en carski navedek od Spenglerja o tem recimo, kako je znanost nek nasledek religije:

 

»Kajti prvotni človek si je že dolgo pred tem, preden je mislil abstraktno, ustvaril religiozno
podobo sveta. To je predmet, na katerem zdaj kritično dela razum. Vsaka znanost je zrasla iz
religije in skupnih duševnih predpostavk religije in ne pomeni nič drugega, kot abstraktno
izboljševanje tega manj abstraktnega nauka, ki se obravnava kot napačen. V vsem svojem naboru
temeljnih pojmov, problemov in metod nosi vsaka znanost s sabo jedro religije. Vsaka nova
resnica, ki jo najde razum, ni nič drugega kot kritična sodba o drugi, že obstoječi resnici.
Posledica te polarnosti med novim in starim znanjem je, da v svetu razuma obstaja le to, kar je
relativno pravilno namreč sodbe, katerih prepričljivost je večja od prepričljivosti drugih. Kritično
znanje temelji na veri v premoč današnjega znanja nad včerajšnjim. In tu je znova življenje tisto,
ki nas sili v to verovanje.«

 

O temu sem leta nazaj na veliko pisal, zdaj se mi ne da več in zato malo mečem te navedke. Ugotovil sem, da na mn3njalniku ni filozofov, taki koncepti vam ne grejo v glavo. Ne ločite med neko fizično resnico dejstva in med metafizično Resnico.

 

Znanost se začne v antični grčiji, stremljenje k ultimativnemu vedenju vsega o vsemu, venadar se grkom zatakne pri tem, kako se nam stvari sploh kažejo? Nezmožna nadaljevati od tod potone v filozofijo, kjer počasi napreduje, medtem se pa znanost loči od nje in osamosvoji, filozofijo pa izžene iz lastne hiše in se postavi za kraljico vedenja. Človek si ne želi sveta v katerem stvari niso smiselne, znanost je kot heroin, nudi ti neko varno zatočišče kjer je vse jasno, logično, izmerljivo, predvidljivo, izračunljivo ... sam to je fake, iluzija.

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka

S tem nam samo kažeš naš point.

Ugovor nad logiko in znanostjo argumentiraš s tem, ko je en filofaxovec, ki se mu sanja ne o znanosti in logiki povzel filozofa, ki se mu ravno tako sanja ne o znanosti in logiki.

Sej po eni strani štekam, če imaš o eni stvari neko osnovnošolsko znanje ti je pol to totalno čudno in nesmiselno, ter v nasprotju z realnostjo.

Zato folk ne mara "filozofov". Ne sam da se konstano grejo neko mentalno masturbacijo o delih predhonih filozofov, povrh vsega še mislijo, da so boga prijeli za jajca in da imajo vse znanje sveta.

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 2 urama:

 

 

Dogmatični zato, ker si kar kategorično zanikal kakršnokoli vrednost posnetka, ki ne ustreza tvojemu razmišljanju medtem ko celotno svojo argumentacijo gradiš prav na njih. Efektivno to pomeni, da se lahko zgolj vrtimo v neskončnih krogih. Precej dobro perspektivo bi ponudil big data, ki ga ponuja FullTacticalCallo, ampak spet ne priznavaš nobene vrednosti tem podatkom, kar več ali manj pomeni, da ta konkretna debata ne more imeti prihodnosti. Zanašaš se na vajb, ki ga čutiš, ampak v opazovanju 380 milijonske države, se boš pač mimogrede ujel v plejado takih i onakih echo chamberjev, ki bodo pushali svojo agendo.

 

Sicer pa smo vsi ljudje v osnovi rasisti, to je pač del osnovnih nagonov in obrambnih mehanizmov, potem se pa te instinkti različno oslabijo skozi socializacijo. In če že, sem prepričan, da so črni američani proporcionalno precej bolj rasistični od belih sodržavljanov. :) 

Pač povedal sem da se na posnetkih lahko vidi nesmiselno izvajanje nasilja nad črnci (recimo pretepanje nemočnega 14 letnega otroka zaradi suma posesti trave, ta posnetek ste mirno zignorirali med drugim) in če na enem posnetku policija mal ustreli enega belca brez potrebe to ne izbriše rasizma. Ti si iz tega potegnil da jaz "kategorično zanikam vrednost posnetka ki ne ustreza mojemu razmišljanju". Jupi, mn3njalnik party. 

 

Črni američani so rasistični iz defenzive.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 16 minutami:

Ne. Pomisli. Zakaj so bili prvi ljudje rasistični? Zato, ker so se bali? Zakaj se vsaka kultura obnaša rasistično do druge? Primer v srednji aziji, v aziji, v afriki, evropi, ameriki. Preberi kak članek, je ogromno tega na internetu. 

Dej ne ti mene pošiljat brat člankov, kle sploh ni govora o temu. A boš kar izbrisal procese socializacije?

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 4 urami:

Sicer pa smo vsi ljudje v osnovi rasisti, to je pač del osnovnih nagonov in obrambnih mehanizmov, potem se pa te instinkti različno oslabijo skozi socializacijo. In če že, sem prepričan, da so črni američani proporcionalno precej bolj rasistični od belih sodržavljanov. :) 

 

Fulltacticalgear reče pred 1 uro:

kar ti model pravi je, da je rasizem v osnovi človeška lastnost in da je vprašanje, če ga lahko kdajkoli popolnoma izbrišeš. 

 

Ma to pišeta bullshit, dajta nehajta pisat bullshit pls, ker sta ravnokar napisala, da so 6-8 let stari otroci rasisti. Toliko sem namreč bil star, ko sem v kinu gledal Beverly Hills Cop 1 in doma Hišo strica Toma, ko mi je mama morala razlagati, da so Američani včasih bili ful debili na hard, jaz pa sem hotel TV razkosati z nožem, ker nisem vedel kako naj drugače grem v preteklost, da fentam debila, ki sta bičala Samuela L Jacksona. Me je v vrtecu neka teta vprašala kaj bom ko bom velik: "Črni detektiv z modrim ameriškim avtom v LA." Zaljubil sem se v afroameriško kulturo prvič, ko sem jo videl. Obrambni mehanizem, seriously find help.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
bainit reče pred 2 urama:

imo kamala harris?

 

hordak reče pred 1 uro:

 

 

glede na dogodke preteklih mesecev, popolnoma pričakovano. mogoče sem sam razmišljal tudi v smeri Keishe Lance Bottoms, ampak očitno so izračunali, da zarad svojega low key profila tudi na jugu ne bi pridonesla kaj dosti. poleg tega je tukaj tudi vprašanje njene prtljage...

 

skratka, The Donaldu se ravnokar na tiskovki že blede. (vsaj) danes ne bo spal (dobro).

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...