Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

keba reče pred 13 urami:

 

fak ej. mi imamo tukaj res pravljico.

 

Oni tudi, že eno ulico stran.

Sem bil v Philiju... drugje v mestu je zgledal prov nobl. Povsod neki aids charity pa gej zastave (izven obdobja prajdov)..., ampak nobl. Zgledal je čisto in drago. In gej.

Je pa punca izrecno pogojevala obisk Philija s tem da se izogibava klošeriji, pa vsem kar bi dišalo po "West Philadelphia born & raised" hoodom, zato nisva šla do Rocky stopnic, ker se gre peš čez precej sumljivih delov, za bus pa nisva mela časa ker takrat neki ni vozu in bi rabila v eno smer 40 minut peš čez nigre afroameričane al pa 120 minut na okol z busom.:mad:

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 1 uro:

Oni tudi, že eno ulico stran.

 

Dejansko je tako, ja. Hordak je dal gor video iz Venice beach, in lani ko so sem bil v US in na koncu tudi v LA, sem bil en dan tudi na plaži...začel sem v Santa Monici, kjer je blo več al manj čisto in brez kolašarjev (razen pod glavnim pomolom), in šel peš proti Venice beach. Skoraj takoj ko prestopiš na Venice beach se začne klošarija, smeti, grafiti, šotori,... Prav neverjetno kakšen kontrast.

Povezava do prispevka
skvedr reče Dne, 28. 11. 2020 at 7:48:

Pred leti sem se peljal z vlakom iz NY skozi Baltimore, če je kdo gledal the Wire, ve kaj sm vidu (crnci hengajo na ulici, prevrnjeni avti, podrte bajte, smeti everywhere). Da ne rečem kolk čudnih karakterjev srečaš samo ob cestah v LA...

tell moar glede obojega

Povezava do prispevka
Navedek

A growing number of Americans are going hungry

26 million now say they don’t have enough to eat, as the pandemic worsens and holidays near

Situacija v Murci se še slabša. V primerjavi s pomladjo, se "bread lines" daljšajo, vse več folka pa ne pride zraven, da bi si zagotovili primeren obrok. Kar 16 % gospodinjstev z otroki poroča, da čez teden ne zaužijejo dovolj hrane, da bi zadostili svojim potrebam.

Navedek

‘You look at people pulling up in Mercedes and stuff, come on.’ If a person driving a Mercedes is in need of food, you know it’s bad.”

More Americans are going hungry now than at any point during the deadly coronavirus pandemic, according to a Post analysis of new federal data — a problem created by an economic downturn that has tightened its grip on millions of Americans and compounded by government relief programs that expired or will terminate at the end of the year.

https://www.washingtonpost.com/graphics/2020/business/hunger-coronavirus-economy/?itid=hp-top-table-low

Povezava do prispevka
Marvin reče pred 10 urami:

Velikanske socialne razlike in propadanje nekaterih mest/sosesk ni za ZDA (žal) nič novega. Primerjaj NYC in Detroit v 70ih in danes.

 

Zato nisem ciljal zgolj na zadnjo stran... ob tem velja omeniti vsaj še vedno manj zaupanja v institucije in vse večjo razklanost med urbanim in ruralnim. Prav tako je, po mojih izkušnjam vedno več razpadajoče javne infrastrukture (ne zgolj v revnih mestih oz. soseskah, še huje je v manjših krajih po državi).

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...