Skoči na vsebino

ZDA - pospešeno hirajoč imperij


Kruz

Priporočeni prispevki

Marketa reče pred 9 minutami:

 

Eden od mrtvih zaradi cmeravega obraza:

 

"In December 2002, a court in Pima County, Arizona, sentenced him to a decade in prison on child molestation charges. He spent just over 14 years in prison and committed dozens of disciplinary infractions, state records show. He had pending charges in Wisconsin for alleged domestic abuse and jumping bail at the time of his death" 

 

Dobesedno je manj kriminala, ker je očitno ubil nekega low life povratnika :rofl:

 

 

Tole ne pove nič. Če ti prevedem v naše okolje...

 

Ivan Janez Janša je prav tako povratnik, bil obsojen in sedel na Dobu. Se pravi, po tej logiki, ga ima vsakdo pravico pihnit? Pač, preventivno... Ali kogarkoli drugega, ki je kadarkoli v lajfu bil zaprt in odsedel svoje.. Ker, sej itak bo slej ko prej spet tam..??

 

Sploh tale del

 

He had pending charges in Wisconsin for alleged domestic abuse and jumping bail at the time of his death" 

 

Se pravi, po tej logiki bi cmero moral bit celo heroj, ker ustrezne institucije niso opravile svojega dela? LOL  EDIT: Dejmo pol ukinit policijo, pa dat orožje vsem. 

uredilo bitje Gogy
Povezava do prispevka
nimious reče pred 17 minutami:

In mirno spregledaš dejstvo, da je mel ta low life povratnik orožje, pridobljeno po ilegalni poti...

Kjer ti nobena regulacija nič ne pomaga, edino tale mulc bi bil mrtev.

Ravno tega dejstva nisem spregledal: orozje se je prevec razpaslo po Ameriki ker nimajo prakticno nobene regulacije. In valda argument "nobena regulacija ne pomaga", kot da so sploh zares probal s katerokoli. Ni cudno, da zdaj lahko kdorkoli nabavi orozje prek ebaya brez background checka. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

No vidis, tudi ta low life povratnik je ocitno bil oborozen: se en dokaz, da je orozje prevec lahko dostopno v Ameriki. 

 

Sem vedel, da si na moji strani. Haj fajv. 

 

Sej pri nas za kriminalce je orožje tudi v izi dostopno.

 

Sej tut v Sloveniji smo mel podoben primer. Še v naši bajti smo mel orožje. Kalašnik in 90 nabojev/3 saržerje. Brat je bil Morisovc, dubu orožje za domov. Dokler ni en od njih svoje familije pobil. Pol so moral pa vrniti orožje.

 

In kakšna je situacija danes? Folk še zmeri pobija svoje familije samo, da je zdaj orodje nož/sekira. Človek je vzrok za te izpade, ne pa neki predmeti.

 

Mam občutek da določen folk rata pozoren samo kadar pride do streljanja, na kitajskem maš polno masakrev po šoli ampak gre vse mimo ker gre za napade z noži. Sej vem... se bojo ta pametni oglasil in rekli, češ sej je samo 2-3 mrtvih. Aja! Če sta pa sam dva je pa čist ok in sprejemljivo. Dej spizdite s takimi forami.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 9 minutami:

Dobesedno nihce tega ne trdi, kaj nabijas?

 

Zakaj pol nobene žolčne razprave, ko gre za masakre z nožem? Amm.. ker vas boli đoko?

 

Zmeri se samo razpišete o prepovedih, ko je strelsko orožj v igri. Zakaj prepoved strelnega orožja, ko je 10 mrtvih in nikoli prepoved nožev, ko so 2-3 mrtvi?

 

Samo dve možnosti sta... ali vam kapne kako butasta je prepoved predmeta ali pa vas toliko ne gane, ker gre za manjše število mrtvih. Izberi.

Povezava do prispevka

Prepoved ironicno omenjas samo ti, ne jaz, ker je prepoved nesmiselna, kaksne omejitve pa pac ne. 

 

Ja, ljudje se lahko pobijajo tudi s kamni, ampak picku mater, da si sel v ful retard vode, ko si zacel enacit pistolo/pusko z nozem. Bom jaz kar zapustil tole debato, ker nima smisla. :)

Povezava do prispevka

Težko verjeti, da kdo to ne razume ampak velika je razlika med nožem/skiro, ki imata primarno funkcijo nekaj drugega kot ubijanje, gre za orodje ki je ključno za družbo in se ga ne da prepovedati medtem ko ima strelno orožje kot edino funkcijo brezvezno ubijanje in bi ga morali prepovedati razen za policiste in vojake. 

Povezava do prispevka

Meni je pa smešno kako eni preprosto ne razumejo, da oboroženi ljudje so edina varovalka pred državno tiranijo. Če imaš na polno oborožen narod, nobenemu ne bo padlo na pamet, da se bo šel neke množične poboje in brutalne kršitve temeljnih človekovih pravic. Ravno obratno, vedno ko se je ljudi demilitariziralo v zgodovini, so potem sledile množične tiranske oblasti, ki so najbolj brutalno obračunavale s svojim ljudstvom ali delom tega.

 

Jaz bi takoj podpisal 2. ameriški amandma za Slovenijo. Če je te cena tega, da bi se folk malo več pobijal po cesti - jebat ga, to je cena svobode pred državno tiranijo. Po mojem je vredna.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Avion reče pred 3 urami:

Prepoved ironicno omenjas samo ti, ne jaz, ker je prepoved nesmiselna, kaksne omejitve pa pac ne. 

 

Ja, ljudje se lahko pobijajo tudi s kamni, ampak picku mater, da si sel v ful retard vode, ko si zacel enacit pistolo/pusko z nozem. Bom jaz kar zapustil tole debato, ker nima smisla. :)

 

V glavi imaš neko predstavo, da je strelno orožje neki ful hujšega od noža.

 

A ti še zdaj ne dojameš, da so to predmeti, en je pač bolj kompliciran od drugega. Sami ne naredijo nič dokler jih ne daš v človeške roke.

 

Sej je tut v Sloveniji orožje ni prepovedano, samo je tak strog nadzor da je praktično ''prepovedan'' za veliko večino folka.

 

Američani so že od nekdaj kar se tega tiče bolj ''wild west'' napram Evropi. Evropa pa je ful civilizirana ampak samo dokler ni.

Povezava do prispevka
reder reče pred 4 urami:

Težko verjeti, da kdo to ne razume ampak velika je razlika med nožem/skiro, ki imata primarno funkcijo nekaj drugega kot ubijanje, gre za orodje ki je ključno za družbo in se ga ne da prepovedati medtem ko ima strelno orožje kot edino funkcijo brezvezno ubijanje in bi ga morali prepovedati razen za policiste in vojake. 

 

U waw! Dejmo pol prepovedat vse športe kjer uporabljajo strelno orožje/loke/kopja, ker je itak edin namen teh predmetov pobijanje.

 

Slovenski jezik ima celo isti koren za besedo orožje in orodje. Le zakaj?

Povezava do prispevka
reder reče pred 2 urama:

Zakaj nas v Evropi države ne pobijajo glede na to, da nimamo (preveč) orožja? Kaj njih bremza?

 

Dej poglej kaj se je dogajal po Evropi zadnjih 100 let.

 

A zdaj ker ni blo nobene vojne/državnih udarov v večini Evrope zadnjih 75+ let, misliš da bo to zdaj trajal v nedogled? 

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 3 urami:

 

U waw! Dejmo pol prepovedat vse športe kjer uporabljajo strelno orožje/loke/kopja, ker je itak edin namen teh predmetov pobijanje.

 

Slovenski jezik ima celo isti koren za besedo orožje in orodje. Le zakaj?

Ja ker športniki so znani po tem, da se jim vsake tolk cajta odfuka in grejo na pohod...

 

Fak kakšne maš ti. Dej se mal umir, ker te bo kap...

Povezava do prispevka

Tale v Tulsi je kupil AR-15 over the counter in šel počit svojega kirurga & co

 

Sam ja, sistem v katerem je model lažje prišel do dolgocevnega orožja kot to vicadina je najbolje kar je ta planet sproduciral

 

to in tista nemka v razmerju z letalom mi daje mislit da jederski spopad velesil/reset mogoče ni napačna rešitev

Povezava do prispevka
Wallux reče pred 17 minutami:

Pač ne hodi v ZDA. Lepo uživi tukaj v Sloveniji.

 

Če tole malo obrnemo, lahko rečemo tudi - problem je, ker ZDA s svojim načinom življenja 'hodijo' po svetu in nam skušajo pokazati pravi način življenja. Ne moti jih posedovanje orožja, moti pa jih islam/komunizem/napačna demokracija/diktatura.... No no no...

Povezava do prispevka
Gogy reče pred 11 urami:

 

Če tole malo obrnemo, lahko rečemo tudi - problem je, ker ZDA s svojim načinom življenja 'hodijo' po svetu in nam skušajo pokazati pravi način življenja. Ne moti jih posedovanje orožja, moti pa jih islam/komunizem/napačna demokracija/diktatura.... No no no...

 

Islam, komunizem, diktatura je pobila veliko, veliko več ljudi kot strelski pohodi po ZDA. 

 

In če ti Ameriški način življenja ni všeč. Kateri pa ti je? Neki čist kontra ali ta, ki ga trenutno živimo v Evropi? Če bi neki čist kontra pol pejt v Severno Korejo, če pa to kar mamo trenutno v Evropi se pa zahval ZDA.

uredilo bitje Wallux
Povezava do prispevka

Jaz ne pizdim čez naš način življenja ali Ameriškega oba mata prednosti in slabosti... niti ne hvalim neki diktatorskih režimov Kitajske in Rusije. Zahoden način lajfa je najboljši in Slovenija je del tega. Ne rabim se preselt v ZDA in si tlačit ar15 v rit. Lahka pa ti greš v Severno Korejo/Kitajsko/Rusijo pa ti bo država potisnila ak47 v rit pa če ti paše al pa ne.

 

Je pa lepo ko nekateri tukaj želijo smrt nekomu samo zato ker se politično ne strinja. 

 

Povezava do prispevka

Glede na to, kako drkate na orožje sem pač ocenil, da bi ti analna masaža z ar15 z nastavitvijo na kratki rafal verjetno najbolj sedla, jebiga. Zanimivo, kako nekateri ljudi, ki kritizirajo določen način življenja in opozarjajo na sistemske napake le-teh, takoj pošiljajo v druge, temu načina življenja nasprotne države. In mu tam želi smrti...

 

A če opozarjam na debilno ureditev določenega segmenta družbe v ZDA sem apriori za Severno Korejo, Rusijo, Iran? Zakaj pa ne morem bit za Japonsko, recimo? Ali VB? A kar za v Korejo sem? LOL

 

Povezava do prispevka
Gogy reče Dne, 3. 6. 2022 at 10:54:

Zakaj pa ne morem bit za Japonsko, recimo? Ali VB? A kar za v Korejo sem? LOL

 

Da je Japonska to kar danes je, je tudi zahvala ZDA. Američani so jim spisali ustavo in so pod kontrolo ZDA. VB je pa bestič z ZDA. Tebe motijo ZDA in kako komandirajo po svetu. Zato sem ti predlagal nekam kjer ZDA nimajo vpliva, ampak vidim da te še zmeraj vleče nekam tja kjer so pod kontrolo ZDA. 

 

Neki šimfaš ''ker ZDA s svojim načinom življenja 'hodijo' po svetu in nam skušajo pokazati pravi način življenja'' a pol pa predlagaš Japonsko ali pa VB. LOL!

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...