Skoči na vsebino

Trenutno igram [01/2021]


Priporočeni prispevki

dzaver reče pred 1 minuto:

Kentucky route zero... damn, kak pretentious shit je ta špil.

:o Kaj pa te tako odbija? :D Meni zraven TLOU 2 najboljša igra 2020. 

 

Mislim ja — saj po svoje razumem ta očitek, da je pretenciozna, sploh ker ima veliko medbesedilnosti s filmom, gledališčem, književnostjo, filozofijo, glasbo, starejšimi igrami ... Ampak se mi zdi, da če sprejmeš to basic postmodernistično zasnovo, ima Kentucky Route Zero res brutalno veliko za povedat o svetu, družbi, Ameriki, odnosih ... Kar dopolnjeno s čudovito glasbo in vizualnostjo daje res fin zgodbovni paket. Gameplay pa ... Meni so kakšne uganke najedale, ampak all in all spodobna in sodobna point 'n click pustolovščina.

 

Tako da mogoče probaj pristopit res odprto. Pač igra je postmodernizem 101, ne skriva tega, tako da jo probaj tako sprejemat :D 

Povezava do prispevka

Če je normalen, bo to sranje izbrisal po dodatni 1 uri igranja IMO :D

 

Kar se mene tiče eden najbolj precenjenih "špilov“ generacije. Pretenciozen as fuck, gameplaya ni, vleče se ko čreva, zmedena zgodba - razen enega ali dveh cool momentov (npr upravljanje obeh sogovorcev v dialogu) totalno drkanje premajhnega hipsterskega kurca :D jst si tko predstavljam kakšen literarni večer na Metelkovi

uredilo bitje Galko
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 1 uro:

:o Kaj pa te tako odbija? :D Meni zraven TLOU 2 najboljša igra 2020. 

 

Mislim ja — saj po svoje razumem ta očitek, da je pretenciozna, sploh ker ima veliko medbesedilnosti s filmom, gledališčem, književnostjo, filozofijo, glasbo, starejšimi igrami ... Ampak se mi zdi, da če sprejmeš to basic postmodernistično zasnovo, ima Kentucky Route Zero res brutalno veliko za povedat o svetu, družbi, Ameriki, odnosih ... Kar dopolnjeno s čudovito glasbo in vizualnostjo daje res fin zgodbovni paket. Gameplay pa ... Meni so kakšne uganke najedale, ampak all in all spodobna in sodobna point 'n click pustolovščina.

 

Tako da mogoče probaj pristopit res odprto. Pač igra je postmodernizem 101, ne skriva tega, tako da jo probaj tako sprejemat :D 

 

Jst sm bol na strani ljudi, ki jim je useless drivel in veš, da sem pač milorečeno precej artfag. :D Sem pa samo dva chapterja končal, men ni neki dogajal. Gameplay je preprosto smeti, špil je dosadan pa počasen, ma neke pluse, sam so razporejeni med kupčke dreka.

 

Je pa tud res, da sm zgleda slab naslovnik za špile s to neko poetično vrednostjo, tud Journey mi je bil precej smeti, tko da whatever, mogoče sam ni zame.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
g. Profesor reče pred 2 urama:

sem zajebal, ker sem pustil Shura run za finale. bom probal neko foro s piscalko na ninji. tole s skilsi je res mora, sploh Mushin text. v ng+3 odlomis sefa in dobis xpja za 1 skill point, ce ze,  mini bosse se ti sploh ne splaca ofnat. 

 

Sej lahk narediš shura konec, reloadaš save pred odločitvijo in potem farmaš une vojake pred Demonom. Sam mene osebno je to minil delat ker rabiš to delat par ur da nafarmaš dost expa za vse skille kupt. to je najbolj bedna trofeja v FromSoft igrah doslej...

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 7 minutami:

 

Sej lahk narediš shura konec, reloadaš save pred odločitvijo in potem farmaš une vojake pred Demonom. Sam mene osebno je to minil delat ker rabiš to delat par ur da nafarmaš dost expa za vse skille kupt. to je najbolj bedna trofeja v FromSoft igrah doslej...

 

nimam psn+ na temu uk fake acc

 

tnx obama za ukinitev usb savinga na ps5

Povezava do prispevka

Par misli:

 

— Ne maram izraza pretenciozen v negativnem smislu. Oziroma sploh katerem koli. Zdi se mi, da se prilepi izdelkom, ki si drznejo biti eksperimentalni. Eksperimentalni izdelki pa so konec koncev tisti, ki poganjajo naprej kulturo, umetnost in svet nasploh. To ne pomeni, da so a priori najkvalitetnejši, najbolj pronicljivi. So pa izdelki, ki premišljeno premaknejo meje medija, morda za milimeter, morda za centimeter, kar je ponavadi vidno tudi v drugih igrah. Očiten primer tega vpliva je denimo Disco Elysium (2019), ki je iz KRZ povzel res ogromno mehanik in idej.

 

— (Sedaj pa KRZ). Na začetku je treba povedati očitne stvari: igra je izredno eksperimentalna, čeprav ker gre v bistvu za miks tekstovne in point 'n click pustolovščine to igralec morda spregleda. Že samo dialogi so zelo eksperimentalni. Enkrat se pogovarjaš z jasnimi razlikami glede na aktivirano vrstico dialoga, drugič s komaj zaznavnimi, tretjič z dialogi pišeš pesem, četrtič si predstavljaš neke navidezne dialoge, kako naj bi se dogajali, čeprav jih nisi slišal, petič uprizarjaš gledališko predstavo, šestič gre za stream of consciousness pod vplivom Wiliama Faulknerja … Ko takole razmišljam, je morda res pretirano reči, da gre za point 'n click pustolovščino, dosti več je elementov tekstovne. Ta pa je v zadnjih letih že tako ali tako izredno eksperimentalen žanr z morda 1000 aktivnimi igralci, ki pa so temu žanru res predani: imaš fanzine na to temo, tekmovanja, natečaje, nagrade … Ni da ni. V oziru tega sveta je Kentucky Route Zero celo mainstream, le s to razliko, da ga obči mainstream dojema kot pretencioznega. Tako kot Schrödingerjev PS5, ki ga trgovine hkrati imajo in nimajo, imaš tudi Schrödingerjev KRZ, kjer igrica hkrati je in ni mainstream. 

 

— Kakor koli. Še bolj pomembno se mi zdi izpostaviti dvoje. Kot prvo gre za igro z morda največ medbesedilnosti doslej. Za intertekstualnost v videoigrah je precej znano, da je zlasti znotraj samega medija iger (zadnje čase morda manj), dočim KRZ dejansko poseže po materialu krepko zunaj svojega medija. Od ameriškega literarnega »žanra« southern gothic, knjig iz ere velike depresije, igra ogromno dolguje gledališču (Death of a Salesman), starejšim igram, ogromno je dialoga z arhitekturo iz resničnega sveta, kdor je navdušenec nad zgodovino arhitekture, bo v igri našel vsaj 20 objektov, ki komunicirajo z resničnim življenjem, ogromno je filozofskih insertov: surrealizem, eksistencializem, literarnih insertov, kot je drevo iz Beckettovega Waiting for Godot. Skratka gre za neko zakladnico medbesedilnosti, ki dejansko ni vnesena z razlogom, da bi prepoznali čisto vse. Pravzaprav igro zlahka igraš, tudi če ne prepoznaš nobene. Na drugi strani pa je večina referenc vezana na ameriško kulturo, kar je utemeljivo, ker je ...

 

— KRZ najbolj avtentičen portret ameriškega podeželja v igrah doslej. Nič ne pride blizu, niti približno. Zelo pred kratkim sem preigral ACT V in mi je parkrat začelo srce močneje razbijat, ko sem poslušal določene dialoge. KRZ uspe z minimalnimi, občasno konfuznimi dialogi like igralcu zelo približati. To je igra o popolnem razkroju ameriškega podeželja, skrajni depresiji, postavljeni v mističen, magičnorealističen kontekst, kjer svet poleg seveda vizualne in zvočne podobe spoznavamo v izredno kompleksnem jeziku, ki lahko izraža res nore stvari (kaki odlomki teksta v KRZ so literarno res dobri), hkrati pa je popolnoma nezmožen izraziti realno izkušnjo bivanja, kako so liki večino časa nezmožni funkcionalne komunikacije. Vključno z vizualno podobo, ki to res dobro podpira, saj so liki in dogajališča vseskozi postavljeni v skrajno osamljene kontekste, gre za res grozljivo realistični portret dela pozabljene Amerike oziroma njene preteklosti in prihodnosti. Zato tudi medbesedilnost ni moteča, saj je ameriška kultura vajena masturbacije same nase.

 

Sicer bi še lahko pisal … Ogromno je še tematik, tudi simbolna vrednost igre je neverjetna, o zvočni podlagi tako ali tako težko kaj napišem, ker se ne spoznam, ampak meni je dobra. Ja, morda bi lahko bila bolj igra, ampak v zadnji dekadi v tem mediju vseeno predstavlja svetilnik, ki bo še leta in leta svetil na igre v prihodnosti. Zgleda da mi igra udari na prve strune artfagovstva. Osrednje kritike sam vidim zlasti v kakšni na silo vstavljeni medbesedilnosti, občasni počasnosti in nejasnosti, ne preveč zanimivem gameplayju. Mi je povsem jasno, da to nekoga odbije — in je tudi povsem legitimno, da te odbije. Ampak kot že nekajkrat: kdor hoče videti, mora gledati s srcem. Al neki :P

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka

skupno dobrih 25 ur za 4 run platino brez cheesa. na koncu sem rabil tricetrt ure farmanja.

20210112182418.thumb.jpg.0ad79f0f2c2ddf2ededeb9f35268d46f.jpg

 

1776932648_Sekiro_ShadowsDieTwice_20210112182327.thumb.jpg.0d419abd76b606c7995efb3676781e1b.jpg

 

 

 

na ta nacin je blo dost manj dela za isti xp, kot unih 5 pred DoH

 

 

 

zdaj pa da vidmo Immortals FR, sem jo se ujel za 41 EUR na Igabibi

uredilo bitje g. Profesor
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

  

g. Profesor reče pred 5 minutami:

ogra pustis zivega do konca, da namesto tebe farma una dva red hat soldierja :D

 

 

Ker NG cycle pa si to? Ker 25 ur je pa kar hitro. Jaz bi rabu verjetno sam farmat exp ene 5 ur na NG+ pa se mi enostavno ne da.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 8 minutami:

  

 

 

Ker NG cycle pa si to? Ker 25 ur je pa kar hitro. Jaz bi rabu verjetno sam farmat exp ene 5 ur na NG+ pa se mi enostavno ne da.

NG+3

od NG+ so skor vsi padli v prvo, spuscal sem vse neobvezne mini bosse, Hirate nisem vec povohal, candyev in konfetov sem imel vsakic ravno prav, Headlesse se pustil na miru ze v startu, sel sem prvo skozi Ashina depths, da sem se ognil zenitnemu paru opic,.

sem imel kar nekaj cajta zjeban muscle memory od Valhalle, Seven Ashina Spears Moon view tower me je v prvo rejpal na polno, sem se moral vrniti nabildan.

Povezava do prispevka

Ravnokar končal  Kingdom Come: Deliverence. Tu not je en legendarni quest z enim župnikom, ki je eden boljših v igrah sploh.

Drugač igralno je igra bol na meh strani, sploh na začetku - tu zelo spominja na witcherja, ko si en revež in crkneš ko te nekdo grdo pogleda pol pa hitro postaneš terminator z skillupi. Sicer ne ravno takšen kot v withcerju ampak vseeno. Tiholazenje žal ni na nivoju orginalnega thiefa :( je pa še vedno ok. Streljanje z lokom je ena muka preden se ga navadiš, bi blo pa vrjetno preveč overpowered če bi mel nek merilec. Je kar nekaj jahanja sem in tja če delaš še stranske queste, drugač pa gre igra lepo tekoče naprej.

Zgodba je cool (lahko se ti začne vlečt če delaš preveč stranskih questov - predvsem zaradi potovanja sem ter tja), samo je nedokončana, očitno cikajo na 2 del.

Povezava do prispevka

Men je ravno to fora. Na začetku je Henry nebogljen mucek, potem pa zraste v tigra in tolče vse levo desno.

Carska češka igrica. Super vsebina, tehnično pa tako-tako.

Drugače questi so meni carski. Od teh ko se nažgeš z župnikom in se stepeš, do onega ko moraš sabotirat usmrtitve, pa oni ko moraš prepričat nek folk, da je neka nadnaravna sila. Pa oni ko "čarovnice" zasleduješ ipd. 😁

Povezava do prispevka

Sem obrnil Penyx Rising in se mi je povečal občutek praznine in angsta, ko sem ugotovil, da sem zagonu 60 ur lol.

Sem že mel namen odložiti joypad, sam pol sem zagledal znano ikonico na home screenu. Ravnokar sem whirligigal Bloodstarved bitch v NG4+. Življenje ima spet barve.

uredilo bitje KE RIT
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Ma tole je faking masterpiece dej. Enostavno ne najdem napak. Zaradi orožij, šefov in tight gameplaya je res insane replay value. :avadodo:

Uboga Amelia. Kaj ji dela kombinacija blood beast peletov, fire papirja in cirkularke. Mislim, da je vse skupaj trajalo 10 sekund lol.

 

Ja ja vem, moram igrat Sekiro, samo je še vedno pri kolegu. :D

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
KE RIT reče pred 9 minutami:

Ma tole je faking masterpiece dej. Enostavno ne najdem napak. Zaradi orožij, šefov in tight gameplaya je res insane replay value. :avadodo:

Ja ja vem, moram igrat Sekiro, samo še vedno je pri kolegu. :D

ne sej nism js Kočevc da bi tok praisal Sekiro, ki je še zmeri super špil, samo je BB zame igra vseh iger

 

zanimivo mi je samo to k si se tok branu zdej pa lomiš vse po vrsti NGje :D kul sem vesel da še komu dogaja 

Povezava do prispevka

Aja, ma nisem se načrtno branil. V bistvu sem samo ful pozno nabavil PS4 in sem se lotil backloga ful počasi. Ker sem slišal, da ima BB probleme s framerateom, sem si reku, da bom raje počakal na PS5. V bistvu mi je bila od vedno ful fascinantna igra, samo si nisem niti približno predstavljal, da je vsa slava tako faking upravičena. :D

Povezava do prispevka
vlaho reče pred 21 minutami:

ne sej nism js Kočevc da bi tok praisal Sekiro, ki je še zmeri super špil, samo je BB zame igra vseh iger

 

zanimivo mi je samo to k si se tok branu zdej pa lomiš vse po vrsti NGje :D kul sem vesel da še komu dogaja 

 

 

Men pa ni nek dogajala, igral sm jo pol urce

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...