Skoči na vsebino

[PC] DCS World


Priporočeni prispevki

image.thumb.jpeg.18043f75458b69c056297a1467d44ba6.jpeg

 

 

Trenutni status:

DCS World 2.8.7 Stable

DCS World 2.9.0 Open beta

(posodobljeno 24.10.2023)

 

Je brezplačen špil, služi pa kot baza v katero dodajajo raznorazne module, od zrakoplovov mimo terenov do dodatnih enot in ostalih stvari. Ponuja brezplačna aviona Sukhoi Su-25T (NATO oznaka: Frogfoot) in North American TF-51, civilna varianta Mustanga. Prvi je modernizacijski prototip ruskega jurišnega aviona, na katerega je mogoče navesiti bogato izbiro orožij, vse od pray and spray groundpounding raket do smrtonosno natančne SEAD platforme, drugi pa je civilna različica legendarnega P-51 Mustanga ki je kraljeval evropskemu nebu pred koncem druge svetovne vojne bok ob boku angleškemu Spitfiru, Hurricanu in ruskima Yak-3 in LaGG-3.

 

Module za DCS izdelujejo tako avtorji DCS, Eagle Dynamics kot tudi zunanji partnerji (3rd party partners). Sodelujejo z proizvajalci pravih letal, tako da naj bi bilo možno vžgati tudi pravo letalo na podlagi znanja iz simulacije DCS.

 

Tale tema je leta 2012 vsebovala opise modulov ki so takrat izšli, vendar sem jih bil primoran vreči čez okno, saj sedaj module štancajo kot po tekočem traku. Ko bo čas dopuščal, bom vsake toliko objavil kakšno večjo novičko...

 

Seznam trenutnih modulov:

 

Legenda poimenovanja modulov:
Uradno ime aviona; dodatna informacija glede poimenovanja (DCS: Uradno ime modula, ter kdo ga je naredil. Če ne piše kdo ga je naredil, je potem to Eagle Dynamics)


Letala:


Reaktivci:

  • Sukhoi Su-25T; NATO: Frogfoot (brezplačen modul)
  • Fairchild Republic A-10C Warthog (DCS: A-10C Warthog) MODUL POSODOBLJEN v A-10C II Tank Killer
  • Fairchild Republic A-10A Thunderbolt II (neklikabilen kokpit, lahko kupljen samostojno ali v paketu Flaming Cliffs 3)
  • Sukhoi Su-25; NATO: Frogfoot (neklikabilen kokpit, lahko kupljen samostojno ali v paketu Flaming Cliffs 3)
  • McDonnell Douglas F-15C Eagle (neklikabilen kokpit, lahko kupljen samostojno ali v paketu Flaming Cliffs 3)
  • Sukhoi Su-27; NATO: Flanker (neklikabilen kokpit, lahko kupljen samostojno ali v paketu Flaming Cliffs 3)
    • Shenyang J-11A; NATO: Flanker-L (kitajska verzija Su-27, neklikabilen kokpit, samo ob paketu Flaming Cliffs 3; konverzija ED-jevega DCS: Su-27 Flanker by Deka Ironwork Simulations)
  • Sukhoi Su-33; NATO: Flanker-D (neklikabilen kokpit, lahko kupljen samostojno ali v paketu Flaming Cliffs 3)
  • Mikoyan-Gurevich MiG-29; NATO: Fulcrum (neklikabilen kokpit, lahko kupljen samostojno ali v paketu Flaming Cliffs 3)
    • MiG-29A (začetna verzija),
    • MiG-29G (vzhodnonemški),
    • MiG-29S (modernizirana verzija)
  • North American F-86F Sabre (DCS: F-86F Sabre)
  • Mikoyan-Gurevich MiG-21bis; NATO: Fishbed (DCS: MiG-21bis by Magnitude 3 LLC)
  • Mikoyan-Gurevich MiG-15bis; NATO: Fagot (DCS: MiG-15bis)
  • Dassault Mirage M-2000C (DCS: M-2000C by RAZBAM)
  • Northrop F-5E Tiger II (DCS: F-5E Tiger II)
  • Saab AJS-37 Viggen (DCS: AJS-37 Viggen by Heatblur)
  • McDonnell Douglas AV-8B Harrier II (DCS: AV-8B Night Attack V/STOL by RAZBAM)
  • McDonnell Douglas F/A-18C Hornet Lot 20 (DCS: F/A-18C Hornet)
  • Grumman F-14 Tomcat (DCS: F-14 Tomcat by Heatblur)
  • Mikoyan-Gurevich MiG-19P; NATO: Farmer (DCS: MiG-19P Farmer by RAZBAM)
  • General Dynamics F-16C Viper (DCS: F-16C Viper)
  • PAC JF-17 Thunder / FC-1 Xiaolong (DCS: JF-17 Thunder by Deka Ironwork Simulations)
  • Fairchild Republic A-10C Warthog (DCS: A-10C II Tank Killer)
  • Dassault Mirage F1 (DCS: Mirage F1 by Aerges Engineering Team)
    • F1CE
    • F1EE
    • F1BE (dvosedežna varianta),
    • F1M
  • McDonnell Douglas F-15E Strike Eagle (DCS: F-15E by RAZBAM)
  • McDonnell Douglas F-4E Phantom II (DCS: F-4E Phantom II by Heatblur)

 

Trenažni reaktivci:

  • BAE Systems Hawk T.1A (Hawk T.1A for DCS World by VEAO Simulations) UMAKNJEN. Avion odstranjen iz nadaljnjega razvoja, ga ni več možno kupiti, ekipa VEAO je propadla.
  • CASA C-101 Aviojet (C-101 Aviojet for DCS World by AvioDev)
    • C-101EB 
    • C-101CC
  • Aero Vodochody L-39 Albatros (DCS: L-39 Albatros)
    • L-39C (trenažna različica)
    • L-39ZA (bojna različica, več nosilnih mest za orožja na krilih)
  • Aermacchi MB-339 (DCS: MB-339 by IndiaFoxtEcho Visual Simulation)

 

Propeleraši / WW2:

  • North American TF-51D Mustang (v osnovi brezplačen, civilna/trenažna različica slavnega P-51D Mustanga, torej brez radijev in mitraljezov ter podkrilnih nosilcev za rakete in bombe)
  • North American P-51D Mustang (DCS: P-51D Mustang)
  • Focke-Wulf Fw 190 D-9 Dora (DCS: Fw 190 D-9 Dora)
  • Messerschmitt Bf 109 K-4 Kurfürst (DCS: Bf 109 K-4 Kurfürst)
  • Supermarine Spitfire LF Mk. IX (DCS: Spitfire LF Mk. IX)
    • Spitfire z okroglimi konicami kril
    • Spitfire s prirezanimi konicami kril (vizuelna primerjava med avionoma, avion s prirezanimi konicami je bil bolj agilen in je imel boljši rate of turn)
  • Polikarpov I-16 (DCS: I-16 by OctopusG)
  • Focke-Wulf Fw 190 A-8 Anton (DCS: Fw 190 A-8)
  • Republic P-47 Thunderbolt (DCS: P-47D Thunderbolt)
  • De Haviland Mosquito FB VI (DCS: Mosquito FB VI)

 

Propeleraši / trenažni propeleraši / civilni / ostalo:

  • Yakovlev Yak-52 (DCS: Yak-52)
  • Christen Eagle II (DCS: Christen Eagle II by Magnitude 3 LLC)

 

Helikopterji:

  • Kamov Ka-50 Hokum (DCS: Black Shark 2) MODUL POSODOBLJEN V DCS: Black Shark 3
  • Bell UH-1H Huey (DCS: UH-1H Huey)
  • Mil Mi-8MTV2 'Hip' (DCS: Mi-8MTV2 Magnificent Eight)
  • Aerospatiale Sa-342 Gazelle (DCS: SA342 Gazelle by Polychop Simulations)
    • Sa-342M
    • Sa-342L
    • Sa-342 Mistral Gazelle
    • Sa-342 z minigunom ob oknu
  • Mil Mi-24P 'Hind F' (DCS: Mi-24P Hind)
  • Boeing AH-64D Apache Longbow (DCS: AH-64D)
  • Kamov Ka-50 Hokum (DCS: Black Shark 3)
  • Boeing CH-47 Chinook*

 

Ostalo:

  • DCS: Combined Arms (nadziranje in ukazovanje (talnim) enotam)
  • DCS: Flaming Cliffs 3 (A-10A, Su-27, F-15C, Su-25, Su-33, MiG-29A/S/G)
  • DCS: NS 430 Navigation system (neuradni GPS modul od Garmina)
    • 3D modeli za C-101, Mi-8, L-39, Sa-342
  • DCS: WWII Assets Pack
  • DCS: Supercarrier

 

Terrains:

 

Kampanje:

Tukaj je bil včasih seznam vsake kampanje posebej, ampak ker jih je preveč, zato prilagam link do vseh kampanj ki jih je možno nabaviti.

 

* zvezdica na koncu modula pomeni, da je v delu in še ni v early access.

uredilo bitje SmukY
Povezava do prispevka

Kurc pa DLC, če bi vsaj core malo v red spravili. Folk se boji da bo supercarrier imel hud performance impact na strežnikih zaradi detajlovja in vseh funkcij ki bodo tekle na ladji, ampak bili živi in videli. Je pa absolutno boljše od gledanja vakantnih palub obstoječih ladij. Pa če povem po pravici me zanima tudi novi Kuznjecev, čeprav ne bo toliko podprt kot klasa Nimitz.

uredilo bitje SmukY
Povezava do prispevka

Še malo pa boste lahko praskali rjo dol z avionov (morski zrak in sol, jebi ga), kajti danes zvečer “izide” oz. lepše povedano pride Supercarrier v early access in bo na voljo za uporabo. Seveda early access modul ni early access modul ce ne mu manjkajo funkcije tako da ja. :) Zaenkrat še ne bo možno hoditi po palubi, uporabljati dvigal, itd. V glavnem samo navali narode.

uredilo bitje SmukY
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

V early access sta izšla vrček in rokavski preliv.

Če si 'wait, what', brez skrbi, razlaga je spodaj.

DCS: P-47D Thunderbolt

Republic P-47 Thunderbolt je bilo ameriško lovsko letalo 2. svetovne vojne. Bil je eno od največjih in najtežjih enomotornih lovskih letal z batnim motorjem v zgodovini, polno naloženo je tehtalo skoraj osem ton. Kot lovski bombnik je lahko v napad ponesel 2x po pet 5" nevodenih raket (127 mm) ali 1.200 kg bomb. Na dolge polete je letalo lahko nosilo približno polovico bombnega tovora "leteče trdnjave" Boeing B-17 (pri čemer je imel B-17 znatno večji dolet). P-47 je bil zasnovan okoli takrat najzmogljivejšega Pratt & Whitney R-2800 Double Wasp zvezdastega zračno hlajenega motorja z 2.000 KM (pozneje tudi več). Pred P-51 Mustangom je bil P-47 spremljevalni lovec ameriških bombnikov na kratke in srednje razdalje in za boje na večjih višinah, po uvedbi Mustangov pa so mu namenili vlogo lovskega bombnika. Zaradi trpežnosti, trdoživosti, velike ognjene moči, nosilnosti in hitrosti se je pokazal kot izrazito primernega tudi za jurišnika za napade na cilje na tleh, tako na evropskem kot na pacifiškem bojišču 2. SV. Takrat je bila navada, da ko je lovski bombnik odvrgel bombe, postal jurišnik za napade na tleh ali morju. V ta namen so imela letala strojnice, topove in/ali podkrilne nevodene rakete. Ta vloga je bila P-47 pisana na kožo - v njej je blestel.

 

Med piloti je zaradi zavaljene oblike trupa v obliki vrčka za pivo dobil vzdevek "Jug" (vrček).

vir: wikipedia (ukradeno brez sramu)

 

Ni kaj, začetni A-10 je upravičen naslednik tega aviona, zato si z njim tudi deli vzdevek Thunderbolt II. Kasnejšni model (A-10C) se je nato preimenoval v Warthoga.

 

DCS_P-47D_700x1000_v3.jpg

 

povezava za nakup - sedaj je 20% off

 

The Channel Map

Ko navadnemu sleherniku omeniš zračne bitke v drugi svetovni vojni nad Evropo, je zelo velika verjetnost da bo najprej pomislil na bitko za Britanijo. Seveda, nad Rokavskim prelivom so se odvijali najsrditejši boji na evropskem nebu, zato teritorij okoli dotičnega preliva predstavlja kot dobro osnovo za vse mogoče vrste misij med letoma 1940 in 1945. Zemljevid bo obsegal jug Britanije in sever Francije. Tisti ki ste v DCS boste znali povedati, da že obstaja mapa Normandija 1944, vendar je le-to naredila druga ekipa in jo pesti kar nekaj težav in netočnosti (le en primer od mnogih). Kaj bo z Normandijo od UGRE, po pravici povedano nimam pojma, vem le, da jo je potrebno prenoviti in updateati. ED pa je svojo mapo (po drugi strani je tudi precej večja) naredil kot obljubo da prekinjeni kickstarter projekt WWII za DCS vendarle spelje do konca. Pomnimo.

 

DCS_The-Channel_700x1000_v2.jpg

 

Povezava za nakup - sedaj je 20% off

 

Slikosukajoča prikolica:

 

Kar se tiče WWII projekta, sta naslednja od avionov de Havillandov Mosquito in Messerschmittova kibla smrti Me-262 če me spomin ne vara. Dodatne AI leteče, talne in morske enote ED pridno naprej štanca.

 

Ostale novičke:
Izboljšava letalnega modela A2A rakete AIM-120

Kup novitet za Horneta v bližnji prihodnosti, med drugim tudi air-to-ground radar, A2G in A2A posodobitve za sršenov targeting pod in IZLAR (In Zone Launch Acceptable Region) za JDAM, klik za ogled videa.

uredilo bitje SmukY
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

No, pa malo poglejmo kaj se je sedaj zgodilo vmes med zadnjim updateom.

 

Prihaja nova mapa in sicer Sirija. Naredila jo je ista ekipa kot Normandijo 1944, vendar je ta do zdajšnjih videjih videti napram prvi mapi veliko bolj sweet. Ogromno hribovja, ravnin, travnatih in puščavnih površin, raznolikosti, morja.

Na koncu objave bom dal nekaj rajcnih posnetkov sirijske mape. Vmes so prišli raznorazni bugi, Eaglova ekipa se je odločila relise open bet podaljšat na 1x na mesec zaradi nenehnih novih bugov, najbolj frustrirajoči bugi se pojavljajo v multiplayerju. Mi kot igra-, se opravičujem, beta testerji pa imamo tako več časa za poročanje in lažje iskanje za t.i. "odpravo hroščev". Saj poznate to programersko pesmico:

 

Navedek

79 little bugs in the code. 79 little bugs in the code. Take one down, patch it around, 132 little bugs in the code...


Žal je ta za DCS še kako resnična. Dejstvo je da nas v roku nekaj let čaka marsikatera sprememba, kot je recimo integracija na API Vulkan, saj prastari engine nujno potrebuje prevetritev.

Poleg sirijske mape prihaja 3D podpora za Garminovo (ki to ni) GPS enoto za CASA Aviojet, do sedaj je bila podpora le za Mi-8 in L-39 Albatros. Dodali in posodobili so funkcije pri F/A-18C Hornetu.

Zaradi starosti modula DCS: A-10C Warthog sedaj prihaja DCS: A-10C Warthog 2 - plačljiva nadgradnja aviona A-10C. Najbolj poudarjene novosti pa so navedene spodaj. Na kratko, smrtonosni avion bo postal še bolj smrtonosen, tudi pilot bo imel veliko večji situational awareness kot ga je sedaj imel, da o podkrilnih novitetah niti ne začnem. Poglejmo si:

 

Navedek

Updated External Model

  • Improved 3D mesh and textures
  • Removal of TISL pod

Updated Cockpit

  • Weathered (dirty bird) textures option
  • Addition of the ARC-210 radio head
  • Removal of the TISL control panel
  • Addition of the Scorpion HMCS control head

AGM-65E2/L Laser-Guided Maverick

  • DSMS Status and Inventory Pages
  • HUD and Weapon Video Symbology
  • READY, ACTIVATE, SCAN, TRACK, and SLAVE Modes
  • Updated Maverick HOTAS Commands
  • PRF Code Input (DSMS)

Missiles and Guided-Bombs

  • AGR-20 Advanced Precision Kill Weapon System (APKWS) Laser-Guided Rockets
  • GBU-54 Laser-JDAM

ARC-210 VHF/UHF Satellite Radio

  • Radio Start
  • Menu Pages
  • Manual Frequency Selection
  • Preset Channel Selection
  • Guard Channels Selection
  • Setting Preset Channels 1–25
  • Setting Preset Channels 26–30

Scorpion Helmet-Mounted Cueing System (HMCS)

  • Control Head
  • HMCS Display
  • HMCS HOTAS Commands
  • HMCS Setting STAT Page
  • Targeting Pod projection window
  • Data Link PPLI, Mini-SPI, EPLRS, and Designated Target Symbols
  • Waypoints/Steerpoint Symbols
  • SPI and Hookship Symbols
  • TDC and TGP Symbols

Hands on Throttle and Stick (HOTAS)

  • Updated HOTAS Commands

 

HMCS ki ga pilot dobi, bo ponoči lahko sedaj izgledal takole, se pravi bo pred nosom imel podatke o hitrosti, višini, orožju, G-jih, naklonu, in kot da še ni dovolj, videl bo celo FLIR oz thermal imaging tam kamor gleda.

dcs-world-a-10c-ii-07-flight-simulator.j

 

Pomnimo, da je A-10C izšel davnega 2011. Si zasluži takšno posodobitev in ljubezen po tolikih letih? Po mojem mnenju si jo. Brez skrbi, pozabili niso tudi na prvi modul, ki je imel 3D kokpit, 6DOF podporo za TrackIR, prihaja tudi 3. revizija helikopterja Ka-50. Če je ta helikopter najbolj samostojna enota z relativno dolgim loitering časom, bo sedaj dodatno oborožen do zob in še bolj zaščiten kot kočevski medved, saj se govori o MWS - Missile Warning Systemu, ki bo opazoval in pilota opozarjal na vse morebitne rakete ki letijo proti helikopterju in tudi avtomatsko odmetaval vabe. Ampak to so zaenkrat le še govorice, do sedaj uradno še niso ničesar potrdili.

 

To je v grobem to. Sedaj pa sučljive sličice, povezane s Sirijo. Saj res, pozabil sem tudi, da so prvič pokazali rusko helikoptersko topnjačo v akciji - poznano vsakemu, ki se mu vsaj malo kaj svetlika o letalstvu, govorim seveda o hindu. Je več kot razvidno da je zadeva še vedno WIP ampak ni zato nič manj fascinanten. Video čisto spodaj. Dost kokodakanja.

Golanski udar:

 

Prednaročilni rajcnik:

 

Leteči damaskovski taksi z mogočno osmico:

 

Dolina Beka:

 

Puščavske žabice:

 

in za češnjo na vrhu smetane, Hind nad Latakijo:

 

 

uredilo bitje SmukY
Prekleti typoti
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Na katerih serverjih kej igrate? Mal mi je zapasalo da bi šel kdaj s kom 1v1 guns only fajt, ker na to nikoli ne naletim ko prosto letam po raznih dogfight only in growling sidewinder serverjih. Sploh trenutno sem navdušen nad takimi dogfighti ker sem končno dobil table mounte za hotas, in je neskončno boljši filing kot je bil prej, sploh v VR :D

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ah dej no. Ok od drugih krast screenshoote res ni lepo za ostalo mi pa dol visi.

 

Zdej mam HOTAS 2 dni vendar ne dovolj časa da bi orenk probal :(

Včeraj sem vzletel z Su-25 ter se malo fijakal naokoli. Po štirih neuspelih pristankih sem ugotovil da je ura pol dveh in šel spat kar je bil tudi razlog za zamujanje v službo (pol pa razlož šefu)

 

Še vedno pa čakam DELANCLiP. Upam da kmalu pošljejo ker brez trackir se res ne da igrat

 

 

Povezava do prispevka
smarnca reče Dne, 27. 8. 2020 at 18:44:

Ah dej no. Ok od drugih krast screenshoote res ni lepo za ostalo mi pa dol visi.

 

IMO glavni problem GRjev niso njihove nečedne prakse, ampak to, da so tutoriali brez repa in glave, in se Cap uči zraven ko leta, folk mu pa govori kaj nej pritisne. Res ni glih optimalen način, da se učiš zraven, ker si na koncu samo še bolj zmeden. Pomojem so najboljši tutoriali od Matt Wagnerja in Redkite, splača se tudi prebrat, oz. imet na dosegu roke Chuck's guide od avijona ki ga letiš. Nenazadnje so pa tut trening misije lahko zelo dobre, F18 in Mirage mata recimo ful dobre tutorial misije, edino za f18 jih manjka za bolj komplicirane a2g orožja. GR gledam samo za zabavo ker majo ful enih dejansko zanimivih videov kjer testirajo razne neumne scenarije. 

Povezava do prispevka

Ma tutoriali od GR so itak bedni. Najbolj zanimivi videi so tisti z njihovimi bedarijami in poizkusi imitacije manevrov iz filmov.

 

Sem se pa zdaj Su-25 že kar naučil. Seveda še vedno traja za kako stvar ampak recimo da bo.

Zdej mi kolegi priporočajo Mig-21 da lahko skupaj letimo v različnih scenarijih. Če kaj ima vsaj klikabilen kokpit da se ne bo treba na pamet učit vseh shortcutov

Povezava do prispevka

:D:D

Chenier_ reče pred 36 minutami:

A lahko kdo laično razloži, o čem se gre v tej temi? "Je osnova za vse module, ki jih izdajo" v OP mi ravno ne pove dosti :D 

 

Osnovni špil, DCS World, je zastonj. Dobiš eno mapo, Kavkaz, in dva avijona, SU-25 in pa TF-51 (verzija P51 Mustanga brez orožja). Te dva lahko potem letiš kolikor te je volja, tudi v multiplayerju. Ostale stvari pa so plačljive. Se pravi vsak nasleden avijon/helikopter/mapo (se pravi vsak modul) kupiš posebej. V multiplayerju lahko letiš proti vsem, sam pa lahko pilotiraš samo letala, ki maš kupljena. So pa kar drage zadeve to, praktično vsak avijon stane kot en cel AAA špil, tko da se splača mal počakat na kkšno akcijo.

 

smarnca reče pred 1 uro:

Ma tutoriali od GR so itak bedni. Najbolj zanimivi videi so tisti z njihovimi bedarijami in poizkusi imitacije manevrov iz filmov.

 

Sem se pa zdaj Su-25 že kar naučil. Seveda še vedno traja za kako stvar ampak recimo da bo.

Zdej mi kolegi priporočajo Mig-21 da lahko skupaj letimo v različnih scenarijih. Če kaj ima vsaj klikabilen kokpit da se ne bo treba na pamet učit vseh shortcutov

 

Uf, Mig21 res nebi hotel imet za prvi full fidelity avijon :D Ima miljon stikal, precej neintuitivno je postavljeno vse skupej, pa še zahteven je za letet.

Povezava do prispevka

Jaz bi mogoče počakal z MiG-21, trenutno je zaradi nerednega posodabljanja in novih verzij precej zadaj in v njem kar mrgoli hroščev. Je pa F-16 kljub temu da mu še veliko funkcij manjka, na dobri poti - bolj siguren je kot MiG-21 ker ga dela ED, ne 3rd party team. Mogoče priporočam A-10C (Warthog 2 ko pride) če ti je Su-25 fun, če bi pa rad prebijal zvočni zid Hornet tudi ni slaba izbira. Je pa F-5 tudi OK izbira, še dokončan je in ni več v early access. Danes pride newsletter, pa če bo kaj pametnega spet posodobim in malo povzamem kaj bilo tačas kaj novega napovedanega. Med drugim prihaja tudi nov vremenski sistem, overall njega grafična podoba, ker dejstvo je, da je MSFS s svojimi čudovitimi oblaki ter vremenskimi efekti dal precej po pički DCS-ju, ki ima trenutno precej bogo vreme, ED se tega seveda zaveda in že dela na tem.

 

unnamed.jpg.92d53c4e3c824a9b85a98a08d7b81549.jpg

uredilo bitje SmukY
Povezava do prispevka
smarnca reče pred 9 urami:

Sploh ne vem. Za nekaj se morm odločit.

F-5 mi je isto sexy pa še iz istega obdobja

 

Hotel sem F-16 pa pravijo da je menda trenutno slab modul

 

Sicer bom pa počakal na autmn sale pa ene dva vzel

 

 

Odvisno kaj hočeš. Če maš rad te lovce 3. generacije iz 60ih, ti ne znam čist pravilno svetovat, ker jih ne poznam preveč. Imam miga 21, pa se mi je res težko spravit piflat vse tista stikala. F5 se mi zdi precej konkurenčen migu, s tem da je bolj enostaven za uporabo, lažji za letet, ima pa hardpointe za samo 2 raketi. Maš potem še Viggna, ki pa je bolj jurišnik, pa še to ma res poseben pristop (letiš z mach 1+ 2m nad tlemi, na koncu odvržeš bombe, obrneš, to je to). 

 

Če si eden od teh, ki rad kosi po tleh, potem maš na izbiro bolj kot ne A10 in Harrierja. Od nobenega nevem preveč (čeprov harrierja mam, samo še nisem našel časa se karkoli pametnega naučit), tako da težko kaj več povem, je pa pri harrierju tisti dodatni cool faktor, ker lahko pristaja navpično. 

Če pa gledaš novejše lovce 4. generacije (F18, F16, F14, Mirage 2000, JF-17), je pa tko: 

 

Če hočeš nekej ki je deklica za vse, ampak v ničemer zares najboljši, je to F18. Ma vse, od pametnih bomb, anti radiacijskih raket, proti ladijska orožja, plus vse rakete za air2air, se pravi AIM120C in 9X, ki trenutno kraljujejo v a2a areni. Zraven pa še zmore vzletanje in pristajanje iz letalonosilke. Dejansko lahko s tem letalom probaš skorej vse kar ti DCS ponuja. 

Če bi rad stroj za air2air, je F16 tisti pravi. Manjka mu sicer precej enih sistemov, ampak a2a je več ali manj popolnoma funkcionalen, plus da maš vse neumne bombe za air2ground, do konca leta pa naj bi prišla tudi podpora za mavericke in (če se ne motim) JDAMe. Trenutno je kljub vsemu res najboljša a2a platforma.
Če hočeš imet na splošno najbolje zmodeliran avijon v DCSu in se počutit kot Tom Cruise, F14. Je precej zabaven avijon, ampak je mal lesen za upravljat, ker je napram 16 in 18 precej zastarel, plus moraš vzet v zakup da tvoj kopilot z umetno pametjo precejkrat ne naredi to kar bi od njega rad. Letalo tudi nima fly-by-wire sistema, in je zato precej bol zahteven za letet od ostalih lovcev te generacije. Ima tudi rakete z najdaljšim dosegom (aim54), ampak ne more pa nosit novejših raket kot 16 in 18, kar ti lahko hodi narobe v dogfightanju z njimi. Ima pa pomoje vseeno od vseh letal največ hardcore oboževalcev. 

 

Ampak od vseh bi za prvi ful fidelity avijon priporočal Mirage 2000C. Kot prvo je super fajn za letet, in je po mojem najboljši dogifghter v špilu, sploh če greš 1v1 guns only. Najbolj primeren se mi pa zdi zato, ker ima res dobre trenažne misij, in po vrhu tega še celo kampanijo, ki te uči uporabo letala. Prov tako ni preveč zastarel, tko kot F-14, ampak ni pa preveč kompleksen za začetnika, kot sta lahko 16 in 18. Načeloma ma vse kar rabiš, ampak noben sistem (npr radar in a2g orožja) ni preveč kompliciran, ker so bolj osnovni. Nima pametnih a2g orožij, nima fox3 raket. Ampak ko enkrat znaš letet tega, je prehod na kaj bolj modernega in kompliciranega precej lažji, ker ti je jasno osnovno delovanje teh letal in orožij. Ko sm letos začel ponovno letat v dcsu, je bil to moj prvi ff modul, in sm precej vesel da sem ga vzel. 

 

Druga opcija za prve letala pa je še Flaming Cliffs 3. Dobiš Mig 29, Su 27 in 33, F15, A10A in še eno verzijo Su 25. Noben nima klikabilnih kabin, kar je v teoriji "meh", ampak so posledično letala bolj enostavna za uporabljat. Hitro lahko osvojiš osnove raznih radarjev in uporabe orožij, plus, ker maš veliko izbiro letal, vidiš kaj ti dejansko paše letet. Če ugotoviš da ti je najbolje razbijat tanke in bajte, je naslednji ki ga kupiš a10, če ugotoviš da ti je dbest klatit avijone iz razdalje, kupiš f16, itd... Nekateri sicer podcenjujejo FC3 letala, ker pač ne moreš pritiskat gumbov, ampak po mojih izkušnjah so po samem letalnem modelu in pa sami efektivnosti v boju precej enaka full fidelity modulom. 

 

Upam da sem pomagal, ne samo še dodatno zakompliciral odločitev :D

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Izšla je nadgradnja modula A-10C Warthog, ki sedaj nosi ime A-10C II Tank Killer. Posodobitev je kar nekaj, ne samo to, posodobljeni so tudi A-10A iz Flaming Cliffs 3 ter stari A-10C. Pilot novega A-10C ima sedaj na čebru HMCS, dodali so nova orožja, med drugim laserski maverick, JDAM, vodene hydra rakete ... Kaj so pa predhodnim avionom posodobili? Popravili so agilnost aviona, že leta so se ljudje pridušali nad slabim performanceom ki ga je A-10 imel v DCS, oglasili so se tudi nekateri resnični piloti in mehaniki istih tipov aviona. Da stvari ne štimajo so ropotali skoraj 10 let, od samega relisa prvega modula DCS: A-10C. ED je vendarle končno popustil in priznal, da so imeli narobe. Še vedno pa morajo zrihtat output motorjev, upajmo, da ga bojo.

 

https://www.digitalcombatsimulator.com/en/shop/modules/tank_killer/

Tisti ki si modul DCS: A-10C že lastijo, imajo okrog 88% popusta in lahko nadgradnjo kupijo za piškavih 10 dolarjev, sicer pa je 80 dolarjev.

 

Lansirna prikolica:

 

Vodič novitet, začnimo z laserskim Maverickom:

 

JDAM:

 

Lasersko vodene hydra 70 rakete:

 

HMCS:

 

3rd party partnerjem se je pridružila še ena ekipa in sicer IndiaFoxtEcho. Začela je z izdelavo brezplačniškega moda Aermacchijevega (sedaj to Alenia Aermacchi) MB-339A, ki je najbolj znan kot glavni junak zgodbe letalske akrobatske skupine Frecce Tricolori. Mod pa je bil tako dobro izdelan in zelo pozitivno sprejet v publiko, da so se odločili z licenciranjem in podpisovanjem zajetne gore NDA-jev ki jim jo ED navrže. Sedaj so dobili zeleno luč, imajo možnost dodelave letalnega modela. Ni kaj, veliko uspeha ji želim in predvsem upam da ne bodo šli po RAZBAM-ovih (:sick:) stopinjah.

 

https://forums.eagle.ru/attachment.php?attachmentid=248229&stc=1&d=1600984184

 

Ostale manjše novičke pa iz glave pa so da leteči drugosvetovnovojni jurišni bombnik ki sliši na ime vrček (P-47) dobi še dve podverziji z različnima motorjema, oba švohnejša, trenutni ki je v špilu je pozna različica z najmočnejšim motorjem in F-16 sedaj lahko nosi Mavericke.

To bi bilo to.

 

Get your BRRRRRRRRRRRT on!

https://thumbs.gfycat.com/AdmirableGrouchyBoto-size_restricted.gif

uredilo bitje SmukY
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Če povem po pravici, ne bi vedel, nisem že kar nekaj časa letel, saj lajf dela svoje. Heatblur nas rajca z F-14A tomcatom, tako da Topgun scen in referenc ne bo manjkalo. Največja razlika bo v manj tehnologijah v kokpitu in slabših motorjih, tako da bo veliko kletvic v stilu "Shit, I stalled my 'cat again on the cat(apult)!" kajti motorji so bili znani po compression stallih. Pridejo pa sicer 3 podverzije F-14A, ena bo med drugim tudi tista, katera še danes (sicer modernizirana, neuradno znana kot F-14AM katerega imajo Iračani hude težave vzdrževati, ker so Američani vse svoje avione uničili in tako precej otežili dobavo kakršnihkolih rezervnih delov - tako legalno kot ilegalno, če vas zanima kaj več o tem, svetujem branje tega članka) leti pri edini državi, ki mačkone še uporablja. Seveda govorim o nasledniku perzijskega imperija, islamski republiki Iran in so del letalstva IRIAF - kratica pomeni Islamic Republic of Iran Air Force.

 

Poglejmo si tipe in razlike pri verzijah:

  • F-14A-95-GR: Early F-14A for IRIAF. These jets will have certain limitations and modifications, such as the lack of TCS and fuel pylons.
  • F-14A-135-GR (Early): This will be an earlier representation of the F-14A, equipped with the ALR-45 RWR and will also come with a number of minor variations such as early gun vents, alternate de-fog systems, and other minor differences between late and early ALR-45 equipped F-14A’s.
  • F-14A-135-GR (Late): This version represents a later, ALR-67 equipped F-14A.

 

Rajcnik:

 

 

18. novembra za začetek pride pozni F-14A-135-GR.

uredilo bitje SmukY
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Torej leto 2021 bo še zanimivo. Poleg novih oblakov (ki so videti stunning) je praktično napovedan ... (predlagam ogled videa)

 

Enjoy

 

 

... Boeingov AH-64D Apache Longbow. Me zanima ali bo tudi angleška WAH-64D verzija z bistveno močnejšimi in boljšimi Rolls Roycevimi motorji.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

ED so par dni nazaj objavili roadmap za 2021. Meni najbolj v oči pade implementacija Vulkana in multi threadinga, mogoče celo pridemo do igralnih fpsjev. Realno gledano pa vsaj polovico obljubljenih stvari ne pričakujem to leto. 

 

https://www.digitalcombatsimulator.com/en/newsletters/newsletter08012021-txeuwna3q8uxe2dqmg6xelf4w2tfy3ek.html

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...