Skoči na vsebino

[Vodič] Spletno nakupovanje igric igračk post-Brexit


Priporočeni prispevki

ja, do maja 2018 sem res bil :)

 

Drgač pa ni znanosti, pr eni SLO špediciji organiziraš prevoz in uvozno carinjenje

če je kaka večja ti itak zlahka oni še izvozno.  Sam izvozno+ddv+dajatve+uvozno+prevoz

vrjetn bi blo cenej, če bi ga pri nas :)

 

Če boš to delal pr npr. nemški/avstrijski špediciji, ki ma izpostave v vseh treh državah, boš vrjetno dobu cenejši prevoz, sam dražje carinske usluge (te so pri nas res kr poceni)

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 26. 1. 2021 at 17:17:

Ma samo ta screenshot (cel order valda) jim posreduj, da so dajatve ze placane, naj sami ugotavljajo kaj in kako.

 

Meni je zaenkrat slo bp skoz

 

Sem dobil 15e za plačat :DD

 

Ne vem če se mi glih da klicat pa razlagat da je DDV že plačan če iz orderja niso vidl. Nisem pa še prevzel.

Povezava do prispevka

saj alternatively piši amazonu in ti bodo vrnili razliko

 

sem lih pred dnevi spraševal za en star preorder in so odpisali:

Navedek

 I have checked and found that there is no Import fee charge on this order and we do not charge import fees manually, So please do not worry about the import fee charges now.

However in case, If you were charge any additional import fee on this order, Please let us know we will issue a full refund of the extra charges as well as the shipping charges on this order as an exception for you.

 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Lahko priklopiš na naš štrom, težava bo v priloženem kablu, ki bo imel UK vtikač (=ali nov kabel ali pa zamenjava vtikača).

Stroški pošiljanja pa pač odvisno, ampak verjetno ne nizki (+potencialni Brexit zapleti, dodatni stroški zaradi carine). All in all se verjetno ne izplača...

Povezava do prispevka
RAD!OACTIVE reče Dne, 26. 1. 2021 at 16:58:

lol no, zgleda se ne bo dal bedarijam ognit :D

 

am cakam da mi se tist "postopek" odpiranja zaracunajo

 

@Slinch

 

Resno? Torej kljub import fees zakrulijo naši poštno carinski prašiči? Fuck.

 

Še dobro, da je edina brexit amazon uk pošiljka, ki sem jo čakal, izgubljena in sem ravnokar dobil refund.

Povezava do prispevka
Spiralmind reče Dne, 6. 2. 2021 at 12:14:

 

Resno? Torej kljub import fees zakrulijo naši poštno carinski prašiči? Fuck.

 

Še dobro, da je edina brexit amazon uk pošiljka, ki sem jo čakal, izgubljena in sem ravnokar dobil refund.

 

mja, ne vem kdo je zajebal, ponavad če so dajatve plačane gre mimo carine da sploh ne odpirajo. pomoje je amazon zaračunal import fees, poslal pa po starem :D

 

sem pa pol po chatu uredil z indijcem :D

Povezava do prispevka

Carina/posta poslejo kako sporcilo v obliki elektronskega ali dejanskega maila, smsa, itd., ali moram jaz preventivno sam poskrbet in na uvoz izvoz portalu probat sreco? Cakam namrec zadevo iz UK v vrednosti 115.57 GBP, kjer sem placal 140.33 GBP in so mi naknadno vrnili 24.76 zaradi 25% popusta, ki ga v casu promocije niso uspeli postimat na pejdzu. Rekli naj placam vse in bodo vrnili, kar so storili, niso pa izdali novega racuna, zato ze vidim da bo zurka nasim debilkom dopovedat. Pac po Deutche Post/DHL trackingu sem videl da je stvar zadrzana na carini od 9.2. in do zdaj ni blo ne mu ne bu od njih.  

Povezava do prispevka
Spiralmind reče Dne, 10. 2. 2021 at 13:38:

Evo, tudi jaz dobil carinski poziv za amazon uk pošiljko. Poslal bom podatke, če bodo hoteli kaj zaračunati, zignoriram, pa naj vrnejo v Uk.

 

če dobiš za plačat piši na amazon support pa ti refundajo razliko

 

če se ti pa userje pa cel order :D (sam to je bolj tko-tko k je mal nateg)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...