Skoči na vsebino

[Vodič] Spletno nakupovanje igric igračk post-Brexit


Priporočeni prispevki

ne dela tudi z mailboxom, preverjeno

 

že 1 mesec sem brez telefona, skypa, viberja, itd... ker mi je na sekretu zletel stari mobitel po ploščicah, zdaj pa poskušam z glavo skozi zid naročiti Pixel 4A 5G na saturn.de ali mediamarkt.de preko teh fake poštni naslov ponudnikov. Sprobal 2 poštna ponudnika in 2 kartici - ne gre. Avtomatično stornirajo. Sumim da zaradi SLO kartic.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 47 minutami:

ne dela tudi z mailboxom, preverjeno

 

že 1 mesec sem brez telefona, skypa, viberja, itd... ker mi je na sekretu zletel stari mobitel po ploščicah, zdaj pa poskušam z glavo skozi zid naročiti Pixel 4A 5G na saturn.de ali mediamarkt.de preko teh fake poštni naslov ponudnikov. Sprobal 2 poštna ponudnika in 2 kartici - ne gre. Avtomatično stornirajo. Sumim da zaradi SLO kartic.

 

ya ya točno, lih par tednov nazaj sem naročil za mamo telefon iz saturna za nekih 250e preko mailbox in so stornirali, sem predvideval da zaradi višine zneska

 

pol sem naročil nekemu znancu v DE in je šlo skoz, ista kartica, tako da ne bi smel biti tole problem (s tem da spet, revolut, kar ni glih "SLO")

 

svetujem test z malce drugačnim formatiranjem naslova, npr. ime in priimek normalno, pol pa pod firmo vse podatke od mailboxde

 

ali pa naci kolege, druge ni :D

 

edit: lažem, najprej sem naročil na mediamarkt, pol na saturnu (itak je ista firma)

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 12/02/2021 at 14:07:

ne dela tudi z mailboxom, preverjeno

 

že 1 mesec sem brez telefona, skypa, viberja, itd... ker mi je na sekretu zletel stari mobitel po ploščicah, zdaj pa poskušam z glavo skozi zid naročiti Pixel 4A 5G na saturn.de ali mediamarkt.de preko teh fake poštni naslov ponudnikov. Sprobal 2 poštna ponudnika in 2 kartici - ne gre. Avtomatično stornirajo. Sumim da zaradi SLO kartic.

 

Ce ze narocas iz nemcije zakaj nebi direkt iz Googla?

 

Jaz sem naroču 4a 5g ko je prsu vn pa mi je stric googl senkal Bose QC35 II. Kr dober deal morem rečt

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 49 minutami:

DHL kralji :avadodo:

 

CBvKtTK.png

 

davek 1,89

postopek 20,74

 

nothing to see here

 

:avadodo:

 

A to si naročil iz bookdepositorya? Se pravi me bo danes čakalo "prijetno presenečenje"? ..... Sam bookdepository nikoli ne pošlje z DHLjem, vedno dobim preko navadne pošte ....

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka

Kakšne pa imate kaj izkušnje s paketi od 1.1. naprej iz Brexitlandije?

 

Jaz sem na ebayu naročil HL PS2 za 10 funtov. Piše, da dobim enkrat med 23.1. in 14.4 :D Nisem še dobil.

Tale Art and Making of Control Limited Edition so mi poslali 2.2.2021. Še vedno nič. 

 

Prej je bilo vse v roku 10 dni. Na par let se je zgodilo, da je kakšen paket čudno zaokrožil, in sem ga dobil šele po kakšnem mesecu.

Povezava do prispevka

zadnja plata iz UK, poslana 29.1., prispela 4.2., pa celo brez dajatev šlo skoz, čeprav je bil gor poln znesek

 

pred tem ena plata naročena 14.1., ne vem kdaj so poslali, prispelo 1.2.

 

na carini čaka en paket od 5.2., poslan 30.1. (ne vem če bi sploh plačal ker je ful preveč pol vse skupaj)

 

iz zavvija tudi ene par filmov, poslano 19.1., prispelo 27.1., pa en ki je bil poslan 7.12. in prispel 4.2. :D vsi iz UK

 

minimalne zamude v glavnem, iz ZDA pa je čist insane, mesec dni minimum, pogosto blizu dveh

 

tnx china

Povezava do prispevka

Hja zavvi ima prav posebej zapisano, da posljejo vse tako, da ne bo dodatnih stroskov. No, kar sem do zdaj dobil je sicer res bilo brez, ampak oznaceno pa enako kot prej, z ocitno nalepko, da dajatve niso poravnane. Bomo videli, kaj bo v prihodnje

 

Ja, control me tudi ful rajca, lihkar bo dhl dostavil, samo da mene se par tednov ne bo doma :/

Povezava do prispevka

evo, kljub amazon uk deposit fee in carini poslane kopije računa, so le-to gladko zignorirali in mi nabili pavšalnih €15 prašičje carinske pošte za postopkovnino (katere je več kot dejanskih uvoznih dajatev). Aja, pa nakup je bil ~40GBP.

 

UK je zame mrtev. Ni šans, da se grem to jebanje z lokalno prašičerejo in dvojne uvozne dajatve, ki niso samo tistih par uzakonjenih procentov ampak cel diapazon carinskega krepelca po naših denarnicah.

 

Pošta Slovenije - eat shit and die.

Povezava do prispevka
Spiralmind reče pred 1 uro:

evo, kljub amazon uk deposit fee in carini poslane kopije računa, so le-to gladko zignorirali in mi nabili pavšalnih €15 prašičje carinske pošte za postopkovnino (katere je več kot dejanskih uvoznih dajatev). Aja, pa nakup je bil ~40GBP.

 

UK je zame mrtev. Ni šans, da se grem to jebanje z lokalno prašičerejo in dvojne uvozne dajatve, ki niso samo tistih par uzakonjenih procentov ampak cel diapazon carinskega krepelca po naših denarnicah.

 

Pošta Slovenije - eat shit and die.

 

jaz bi sicer sumil napako amazona (in jim tudi zatežil)

 

kolikor sem razumel je ta znesek, ki ga poberejo, na precej transparenten način predan dostavni službi, ki potem na točki uvoza poravna stroške

 

pač, ne more se ta plačan keš kar izgubit

 

prej bi verjel, da amazon preprosto ni docela ufural sistema

Povezava do prispevka

jaz gladko naročam dalje in upam, da bom morebitne težave sproti uštimal

 

amazon bo pač delal minuse na meni, dokler ne uredijo kot se spodobi, z manjšimi sellerji se dogovorim za nižje zneske na deklaracijah, dosti štacun je že fino vpeljanih in vse poteka gladko, edino second hand ebay robo sem čisto skenslal

 

ni tako bad, bolj bad bo v drugi polovici leta :/

Povezava do prispevka

mislim da že kar na samem listingu, vsaj pri tem kar prodajam je tako

 

vse oglase imam na ebay uk s pošiljanjem iz EU, če čekiram izpisan in kot destinacijo izberem EU državo, izgleda takole:

 

A2NBGku.png

 

če pa izberem UK dostavo, pa isti oglas spremeni v tole, pa sam ne editam niti cene, niti poštnine:

 

TPavzUh.png

 

nimam pa pojma, kako je z licitacijami, tam pa pomoje nabije naknadno

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...