Skoči na vsebino

[Vodič] Spletno nakupovanje igric igračk post-Brexit


Priporočeni prispevki

Me je zanimalo kaj dogaja, in sem že včeraj pisal na carinsko pošto, dobil odgovor:

 

Navedek

 

Velika Britanija se od 1.1.2021 smatra kot tretja država, zaradi česar za njo uvozni postopki veljajo enako kot za vse ostale tretje države.

Glede na navodila in usmeritve Finančne Uprave RS, zaenkrat uvozne dajatve v poštnem prometu, še ne morejo biti poravnane vnaprej zaradi česar je uvozni postopek izpeljan z obračunom uvoznih dajatev.

Iz naše strani smo FURS obvestili o problematiki, kot je vaša, takšnih primerov je vse več, vendar iz njihove strani nismo dobili nobenih dodatnih odgovorov.

Trenutna navodila, ki jih imamo so takšna, da blago obravnavo, kot blago iz tretje države z obračunom uvoznih dajatev.

Za podrobnejše informacije, predlagam da stopite v kontakt direktno z Finančno Upravo RS. Uvozni postopek je bil s strani Pošte Slovenije opravljen pravilno in po trenutnih navodilih FURS-a.

 

 

Povezava do prispevka

sicer ni UK, sam se mi nekak vseen zdi najbolj pametno tu vprašat

naroču sem neki iz amazon.de, pisalo da sta še 2 kosa na zalogi, ampak da me obvestijo kdaj bo možen shipping

nisem še kdaj vidu kaj takega tbh

sem dobil order confirmation, ni mi pa trgalo keša 

mislite, da to je kaj upanja, da bom stvar sploh dobil?

Povezava do prispevka

50:50, kot čist vsaka stvar v tem vesolju :D

 

ma najbolj čudno mi je to, k sem isto stvar naroču slabo leto nazaj

takrat mi je takoj trgalo denar, shipped pa ni bilo še niti, ko je bil že mimo datum za dostavo

sem pol preklical naročilo, ker sem bumbar

sicer kar gledam reviewe (zadnji nekje sredi januarja), je folk kr dobil in to relativno hitro

so pa tud v tolk pogovorni nemščini, da sem precej ziher, da niso boti :)

 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Je sold by amazon al 3rd party? Ce prvo, pol je cist normalno da ni vzelo kesa, ker ponavadi trga ko gre v shipping proces. Ne cisto vedno, ampak ponavadi.

 

Je pa nenavadno da je na zalogi in naj ne bi shippalo takoj. Razen ce je na zalogi od enega sellerja, kupil pa si od drugega

 

Drugac sem kdaj cakal tudi par mesecev, da je kak izdelek shipnil, samo je ponavadi ob narocilu pisalo, da no zaloge in bodo javili.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

sold by 3rd party, fulfilled by amazon

samo en seller sploh ma gor ...

 

ampak sej pravim

lani isti seller, trgalo keš takoj, shipped pa ni blo 2 tedna in sem preklical naročilo :)

ma sej za keš me ne skrbi, vem da ne bom ostal brez

pač izdelek bi rad 

 

edit: zdejle npr te verzije (sta 2 verziji izdelka) sploh ne najde več, k očitno ni več nobenga kosa

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Berbasecks reče Dne, 21. 2. 2021 at 17:12:

 

je pol prišlo nazaj in stock (sicer sam 4 kosi)

support pa obljublja, da bo do 2.3. pri meni

bomo vidli :D

 

še epilog

so mi skenslali orde točno na dan, ko je support obljubil, da bo pri meni

isti item je imel potem za isto ceno drug seller. Naročil in dobil v dveh al treh dneh :D

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 2 urama:

46€ (40€ igrica + 6€ poštnina). 7€ postopki, 12€ carina + davk. Te postopki so res killer, človk bi še plaču carino. 

 

To se je tudi meni pred kratkim zgodilo. Čist v smislu “zelo cheap @$$ igra, kupi takoj”, kasneje pa še “dvajsetak plačaj carine takoj.”

Bastards! 

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
Slinch reče pred 5 urami:

No, če bi čital OP, bi vedel  kaj pričakovati :D

Ja, sej vem. Sam velikrat kakšne kitajske al pa ameriške stvari sploh ne odprejo, če je v bubble kuverti al pa manjše oblike. Tko, da sem upal. Sej ne bi naročal, če ne bi že imel denarja gor. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...