Skoči na vsebino

[Vodič] Spletno nakupovanje igric igračk post-Brexit


Priporočeni prispevki

hja, načeloma zato:

 

GUcWved.png

 

AMPAK

 

moj zadnji order od njih (konc februarja), trije izdelki, £105.59, £42.23, £21.99

 

vsak izdelek poslan ločeno, vsi poslani iz TX, ZDA :rofl:

 

prvi, za 105 funtov, je šel normalno skoz

 

za druga dva sem dobil poziv s carine

 

sem jim poslal mejl "wtf nigerji" in dobil odgovor:

 

Thanks for getting in touch.

I am sorry about that. Can you please send me proof that the customs charges are paid and we can refund you back for this?

If there is anything else that we can do, please get in touch and a member of our team will be happy to help.

Thanks,

Graham.

Zavvi Team

 

tako da ymmv

Povezava do prispevka

Daj mi neki povej, pred cajtom sem zmagal v neki UK nagradni igri, modelčki so poslali (ena knjiga, cca. 40 € vrednost) in zadeva se je ustavila na carini

 

To je bilo v petek, sem carini odpisal mejl, da je bilo darilo/nagradna_igra itd., kako zdaj izpolnit njihov glup obrazec, niso še odgovorili

 

Daj mi povej, a je kakšna možnost, da bom moral kaj plačat, ali se bo dalo zmenit? Ker absolutno nočem plačevati "dela" carinikov, če sem nekaj dobil kot darilo

Povezava do prispevka

Pač zdaj sem ugotovil, da v bistvu mi je FedEx poslal nek interni obrazec. Na paketu, kolikor so mi poslali scan obrazca, zgleda piše: 

 

Carriage value: 0 GBP
Customs value: 29,99 GBP

 

Fak no, še štiri mesece nazaj bi se lepo veselil free knjige, zdaj pa cela jeba, izpolnjevat moram neke prizadete obrazce in plačevat carinjenje 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 3 urami:

hja, načeloma zato:

 

GUcWved.png

 

AMPAK

 

moj zadnji order od njih (konc februarja), trije izdelki, £105.59, £42.23, £21.99

 

vsak izdelek poslan ločeno, vsi poslani iz TX, ZDA :rofl:

 

prvi, za 105 funtov, je šel normalno skoz

 

za druga dva sem dobil poziv s carine

 

sem jim poslal mejl "wtf nigerji" in dobil odgovor:

 

Thanks for getting in touch.

I am sorry about that. Can you please send me proof that the customs charges are paid and we can refund you back for this?

If there is anything else that we can do, please get in touch and a member of our team will be happy to help.

Thanks,

Graham.

Zavvi Team

 

tako da ymmv

Cool thanks

Povezava do prispevka
Chenier reče Dne, 21. 3. 2021 at 15:05:

Pač zdaj sem ugotovil, da v bistvu mi je FedEx poslal nek interni obrazec. Na paketu, kolikor so mi poslali scan obrazca, zgleda piše: 

 

Carriage value: 0 GBP
Customs value: 29,99 GBP

 

Fak no, še štiri mesece nazaj bi se lepo veselil free knjige, zdaj pa cela jeba, izpolnjevat moram neke prizadete obrazce in plačevat carinjenje 

 

pomoje ne bo nč za plačat, 1x sm zadel neki za cca 150e iz USA, sem sam poslal link kjer sem bil naveden kot izžrebani pa ni blo nč. mogoče odvisno na koga naletiš :D

Povezava do prispevka
RAD!OACTIVE reče pred 1 minuto:

 

pomoje ne bo nč za plačat, 1x sm zadel neki za cca 150e iz USA, sem sam poslal link kjer sem bil naveden kot izžrebani pa ni blo nč. mogoče odvisno na koga naletiš :D

Jaz sem odpisal, da je bilo free (niti screenshota nisem posredoval), pa kaj moram zdaj naredit - in danes sem dobil dostavljeno. Svašta

Povezava do prispevka

Še moj zavvi.de mileage.

 

Dva orderja Simpsons funkotov, oboje poslano iz Kentuckya, cleared customs v Franciji, nato do Nemčije, kjer je prelepljeno in preposlano direkt na dom, nič carine.

Testni nakup, Mad Max anthology bluray boxset, kljub FAQu, da bo EU warehouse, poslan iz Guernseya, sem kar malo zašvical, ker je bil €23, a vseeno, nič carine.

 

Torej, do julija še kak nakup do €22, ker je poštnina samo €2.99, potem pa zavvi nakupi RIP.

 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

A dela komu shopto? Zgleda je stran blokirana, sem šel gor z nemškim VPNjem in sicer pridem notr, ampak ni možno ničesar naročit.

 

Kot kaže sta nam od stare garde ostala edino amazon in base. Še dobro da imamo zdaj v slo vsak dan dve novi štacuni. :rofl:

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/spletni-nakupi-se-posebej-zunaj-eu-ja-bodo-po-1-juliju-bolj-zapleteni-in-lahko-tudi-drazji/581334


 

Navedek

 

Spletni nakupi, še posebej zunaj EU-ja, bodo po 1. juliju bolj zapleteni in lahko tudi dražji

Na začetku julija začne na območju EU-ja veljati evropska direktiva, ki nalaga zaračunavanje DDV-ja za vse spletne nakupe

S prvim julijem bodo na območju celotnega EU-ja vsi spletni nakupi do 150 evrov, v azijskih ali britanskih spletnih trgovinah, obdavčeni z DDV-jem.

Nakupi poceni daljnovzhodnih izdelkov, ki jih ponujajo številne priljubljene spletne tržnice, kot sta denimo AliExpress ali Ebay, bodo s 1. julijem postali bolj zapleteni. V veljavo bo stopila evropska direktiva, sprejeta pred štirimi leti, ki naj bi zaščitila spletne trgovce v EU-ju, ker so bili v neenakovrednem položaju z azijsko konkurenco. Po brexitu pa tudi s tisto iz Združenega kraljestva.

 

 

uredilo bitje AdamSmit
Povezava do prispevka

pa pizda no kaj noben nič ne bere :D

  

Slinch reče Dne, 7. 5. 2020 at 15:57:

Limited Run Games (ZDA) - PS4, Switch, Vita, občasno PS3, GB, NES, SNES, N64, včasih celo vinil. V poštnino je vštet davek (precej nižji, kot bi bil sicer), tako da ni strahu pred uvoznimi dajatvami.

 

Drugač pa je ta članek zelo "yes please" proti predhodnim informacijam. Much hype.

 

Kot prvo, tukaj obljubljajo (as per pošta) enotne stroške carinskega posredovanja do 150€, in sicer 2,5€. Many good.

 

Spomnimo:  

Slinch reče Dne, 3. 1. 2021 at 15:17:

Obračun dajatev I (22–30 EUR) = 7€

Obračun dajatev II (31−50 EUR) = 9€

Obračun dajatev III (51–100 EUR) = 11€

Obračun dajatev IV (101– 150 EUR) = 13€

 

Torej velik improvement. Plus da zgleda je DZ toliko nesposoben, da bo pri nas prišlo do zamika. Such yes.

 

Največji post brexit minusi, ki jih opažam zaenkrat (pa ne samo za UK, tudi iz ostalih držav prihaja do podobnih težav):

 

- Retailerji so implementirali pobiranje davka vnaprej, samo da bodisi mimo naše zakonodaje, bodisi so na naši strani debili in ne priznavajo ustaljenega postopka -> ddv se zaračuna 2x.

- Retailerji so konkretno dvignili ceno poštnine, delno tudi na račun dodatnega dela s pobiranjem ddvja na točki nakupa -> amazon recimo za ful kategorij več ne ponuja economy opcije, ampak samo global expedited, kar je približno dvojna cena.

 

Tojto, kar manj bad kot je sprva kazalo. Najbolj smo ga nafukali s kupovanjem rabljene robe na UK ebayu, ostalo je kar best case scenario.

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 6 minutami:

Sem pa nazadnje naročil mClassic na AmazonUSA, prišlo direkt domov.

 

Tudi US amazon že dodaja uvozne dajatve v poštnino, tako kot UK. 

 

Gatsu reče pred 12 minutami:

Kako zanesljivo je da če kupiš na AmazonUK ne fašeš dodatnih stroškov od naših?

 

Dokler naši ne zajebejo, ne fašeš :D Samo če zajebejo, ti bo good guy amazon vrnil keš, tako da safe.

Povezava do prispevka

Hja, ebay UK z navadno poštnino očitno ne gre več skozi. Februarja sem naročil Half-life Playstation 2 verzijo... nikoli prišla, dobil refund. Konec aprila sem pri drugi trgovini naročil 4 xbox360 špile, vsakega posebej... niso prišli. Naročil sem še en špil, kjer je bil na voljo le tracking (10 funtov + 5 funtov za špil), tega sem pa dobil :D Nekaj mi pravi, da pakete brez trackinga pospravijo tam v žep. Prej v 15 letih nisem imel primera, kjer paket, naročen iz ebaya UK, ne bi prišel (tudi od tega sellerja). Letos pa že 5. V glavnem, danes sem poslal samo povpraševanje za paketi sellerju, če lahko kaj pogledajo, glede na to, da imajo nek Whistl tracking, ki se je ustavil z updati 27.4. Pa so mi za prvega v seznamu kar naredili refund...lol. Sem še za dva nato poslal posebej sporočilo, za četrtega moram pa uradno še počakati do 4.6.  Brexit sux :D 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...