Skoči na vsebino

[Vodič] Spletno nakupovanje igric igračk post-Brexit


Priporočeni prispevki

Ne morem govorit za aliexpress, lahko pa za spremembe pri mednarodni pošti nasplošno.

 

Zgleda je velik pressure s strani EU na vse ne-EU štacune, ki bi še vedno želele poslovati z EU. Skorajda kjerkoli kupujem je ena izmed štirih zgodb:

a) ne pošiljamo več

b) čakamo na IOSS številko, potem bomo spet pošiljali (IOSS aka EU davčna za ne-EU podjetja ki poslujejo z EU)

c) smo pametni in smo že predhodno uredili, business as usual

d) boli nas kurac za EU, naš paket je neobdavčen, pri vas pa bo kar bo

 

Preprosto je prevelik trg, da se njega zahtev ne bi jemalo resno. Sam bi sicer še vedno pričakoval možnost zapletov, sploh pri štacunah, ki ne delujejo najbolj sposobne, ampak se tudi ne bi preveč sekiral, ker bodo načeloma povrnili morebitne neupravičene stroške. Ni pa možnosti za divji zahod varianto aka "bo carinik kar sam zaračunal", ker je vse papirno označeno in pošiljke tudi potujejo po ločenih kanalih. Torej, če je poslano s predplačanimi dajatvami (DDP), je nemogoče, da tega slo carina ne bi vedela in kbi kar še enkrat kasirala. Se pa v tem prehodnem obdobju ful dogaja, da pošiljatelj naroči prevozniku DDP storitev, prevoznik pa je ne izvede (zgodilo se je z LRG in DHL, pa bookdepository in UPS, pa Zavvi in Royal Mail), ampak kot že rečeno v vseh primerih priznajo svojo krivdo in povrnejo nastale stroške.

 

Tako da no worries, zdaj bo kak mesec malce divje in kakšna težavica tu in tam, ampak pod črto bomo verjetno plačevali manj kot prej (zaradi cenejših postopkov oz. v večini primerov kar brez)

 

 

Povezava do prispevka

Imam vprašanje. Rad bi kupil eno kitaro iz UK. Poslujejo pod točko d) torej ne plačaš njihovega davka a kar bo pri nas pa jih ne zanima. Se da nekako predvidet, kaj bo pri nas na carini? Ker cena ni nizka bo verjetno kar hud udarec po žepu. Izognit carine pri takšnem paketu se tak ne moreš?

Povezava do prispevka
Arey reče pred 9 minutami:

Ce mam garantiran konec analnega posiljevana s svojimi postopki ki jih je izvajala carinska sluzba placam posten ddv any time of day.

 

Ma vrhunsko je, LRG že nekaj let tako pošilja, tudi od US amazona sem že večkrat tako naročil, direkt v kaslc brez kakršnekoli intervencije.

 

Pa kar opažam, da določeni retailerji pljuvajov lastno skledo aka poberejo ful manjkot bi morali in ne vem, pol sami krijejo razliko al kako?

Primer: LRG paket, vsebina $235, DDP poštnina (torej z vključenim davkom) $22. Mislim, samo davka je pri tem znesku čez $50, ne vem kako jim znese. A pol ko dobijo na konc leta poračun rečejo fuck it, ima se može se?

 

Aang reče pred 2 minutama:

Imam vprašanje. Rad bi kupil eno kitaro iz UK. Poslujejo pod točko d) torej ne plačaš njihovega davka a kar bo pri nas pa jih ne zanima. Se da nekako predvidet, kaj bo pri nas na carini? Ker cena ni nizka bo verjetno kar hud udarec po žepu. Izognit carine pri takšnem paketu se tak ne moreš?

 

UK ebay v ful primerih že pobere tudi davek (odvisno pač katero storitev uporablja seller), če pa ne, pol pa standard računica 22% davka na celoten znesek s poštnino, pol pa na ta končni znesek dodaš še 3,2% za carino (ker je kitara, predvidevam, čez 150e). Pa še postopek bo drag, sigurno ene 25€.

Povezava do prispevka

Ne gre za ebay. Gre za privat trgovino. Ampak prodajajo povsod po svetu. Pravijo da pri njih plačam ceno brez davka, kar bo pa na carini je pa moja stvar. Ja cena je krepko čez 150. 

 

Super hvala, da si lahko približno izračunam kaj lahko pričakujem. 

 

Sem si naračunal nekje150f kaj več nebi smelo biti. Mal zapeče, ampak bo kar bo. 

 

 

uredilo bitje Aang
Povezava do prispevka
Spiralmind reče Dne, 26. 7. 2021 at 9:44:

@Slinch je tebi jasno kaj se je zgodilo s to pošiljko (zavvi hellboy 4k)? Dobil poštni poziv za carino, ker Guernsey, izpolnil online obrazec, pričakoval vsaj ~€10 dodatnih stroškov ... nope, ravnokar poštarju samo €2,5 vročnine?

Zavvi torej pravilno odvaja davek?

It's a hassle.press

 

IMG-20210726-WA0001.jpg.b77554ffd63185199c2f95988f73bf08.jpg

 

sem isto dobil pred vikendom (scott pilgrim 4k)

 

na carinskem portalu portalu je pisalo neki v stilu ddv odveden, sem dal podatke, isto dobil za plačat 2,5

 

bom gladko zatežil zavviju

 

skratka, hassle

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
RAD!OACTIVE reče pred 1 uro:

A aliexpress že normalno vse prej obračuna? Pri plačilu mi je nabilo še davek, si še poštarji kak handling vzamejo?

To sm spraseval malo bolj gor, bom napisal ko pride kaksen paket v RUPETINO. Ce pa ima kdo kaksne bolj sveze informacije pa sem takoj za. 

Povezava do prispevka
Spiralmind reče Dne, 26. 7. 2021 at 9:44:

poštarju samo €2,5 vročnine?

 

Sem malo zatežil na carino kaj se dogaja, pravijo da se lahko tudi v primeru, ko so dajatve že plačane, pošta odloči za preverjanje in takrat nastane postopek aka 2,5€

 

Sem malce podrezal, kako to, od česa je odvisno, zakaj kdaj ja, kdaj ne, pa mi stric žal ni znal točno pojasnit. Neki je manevriral okrog a je podjetje tudi v EU al ne, pa da morda ni jasno označeno, v glavnem ne vedo točno oziroma vsaj tale očitno ni. 

 

Bom ob priliki sestavil poupdejtan vodič skupaj s primeri, kaj se dogaja pri katerem retailerju, tako da kar dajte poastat izkušnje plis, ko gre bp skoz in ko se zatakne. :D

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

Po mojem bo na aliexpress zdaj ista fora, da plačaš ta 2.5 evra, ampak verjetno bo še vedno postopek, kjer boš moral carini dokazovati, da je davek že odveden. Pri kitajcih je zdaj tako da ti 22% kar sami dodajo pri naročilu. Isto storijo tudi ko pošiljajo iz Evrope, kar je po mojem nateg.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 38 minutami:

 

Sem malo zatežil na carino kaj se dogaja, pravijo da se lahko tudi v primeru, ko so dajatve že plačane, pošta odloči za preverjanje in takrat nastane postopek aka 2,5€

 

Sem malce podrezal, kako to, od česa je odvisno, zakaj kdaj ja, kdaj ne, pa mi stric žal ni znal točno pojasnit. Neki je manevriral okrog a je podjetje tudi v EU al ne, pa da morda ni jasno označeno, v glavnem ne vedo točno oziroma vsaj tale očitno ni. 

 

Bom ob priliki sestavil poupdejtan vodič skupaj s primeri, kaj se dogaja pri katerem retailerju, tako da kar dajte poastat izkušnje plis, ko gre bp skoz in ko se zatakne. :D

To jim je Free Money, kje pa imajo dokazilo, da so karkoli preverjali, našli so luknjo, da lahko spet neki zaračunajo, kljub temu, da je vse že plačano. To je tko, k da bi inšpektor pršu pregledat neki neki, ne bi nič našel in bi ti pol zaračunal, ker je pač prverjal, al pa carinik na meji, lej smo mogl ceu auto razdret, to ni zastonj...

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 1 uro:

To jim je Free Money, kje pa imajo dokazilo, da so karkoli preverjali, našli so luknjo, da lahko spet neki zaračunajo, kljub temu, da je vse že plačano. To je tko, k da bi inšpektor pršu pregledat neki neki, ne bi nič našel in bi ti pol zaračunal, ker je pač prverjal, al pa carinik na meji, lej smo mogl ceu auto razdret, to ni zastonj...

Jz sm dobesedno rdec od besa, prov zato ne moremo met lepih stvari. 

Povezava do prispevka

Aja lej pač plačaš ta nateg pa maš, sam, če bi bil kak sposoben pravnik bi jih lahko mal za jajčka vlekel kaj se grejo... če oni preverjajo in ugotovijo, da je vse OK, ne vem kaj majo za zaračunat :nicjasno:

 

Jaz sem itak zdaj preusmeril večino nabave iz EU.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 15 minutami:

 

Amazon UK ja, ne pa amazoni EU. Tako da če kitajski pošiljajo iz Španije, Poljske in ostalih EU držav ne vidim nobenega razloga zakaj bi ti računali DDV na ceno. 

 

Zato ker imajo robo sicer fizicno skladisceno v eu, ampak se neobdavceno (so prav obmocja, ki jim pravijo free zones), ker niso eu podjetje

 

upam da sem pomagal

 

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 8 urami:

 

Amazon UK ja, ne pa amazoni EU. Tako da če kitajski pošiljajo iz Španije, Poljske in ostalih EU držav ne vidim nobenega razloga zakaj bi ti računali DDV na ceno. 

 

Tudi Amazon DE mora zaračunavat slovenski DDV za blago. Je pa tako, ko ti brskaš po amazon DE ti da ceno z nemškim ddv-jem (mislim da je 19%), ko opraviš nakup dodajo razliko do 22%, ne obračunajo ti 22% na celotno ceno. 

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...