Skoči na vsebino

[Vodič] Spletno nakupovanje igric igračk post-Brexit


Priporočeni prispevki

Bessie reče Dne, 30. 8. 2021 at 9:58:

Eno drugo pošljko iz Kanade v vrednossti cca 30€ pa čakam na naše, ker pač je treba zaslužit... očitno se splača, da pošiljko prevzame in "predela" dostava v tujini, sam to je odvisno od pošiljatelja al neki.

image.thumb.png.a5acd0eaf7e1d3bf9b050d19d3b64dbd.png

 

Tko 10 dni že oni procesirajo... dal sem takoj seveda vse podatke.

image.png.173ac5f9608b1e1993fe6b8276396f05.png

 

10€ je bilo za doplačat , predvidevam da DDV 22% + njihova storitev, nisem bil doma in nisem še videl računa.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Zdaj sem pa kar malo "živčnega" dobil, ker so mi pravkar javili na fon iz Pošte Slovenije, da rabijo neke podatke glede naročene pošiljke (v smislu carinjenja). V milo mater, pred 14 dnevi sem naročil Brian May Funko figurico na amazon. de, plačal direkt s kartico in sem mislil, ej, to je to. Figurica 15 €, poštnina 3, kar se mi je zdelo OK. Kaj ima zdaj Pošta s tem in z nekim carinjenjem? 18 € je vse skupaj, če mi samo en 1 več zaračunajo bom znorel. Itak sem Pošti poslal vse možne podatke, screenshot naročila itd. Noro (predvsem v vezi izgubljanja časa in posledično še celo dodatnih stroškov). Pa itak je bil DHL v igri, ne vem, kako se je zdaj naenkrat tu znašla Pošta Slovenije? Grrrr sem jezen. Pa kot pravim, če tudi gre samo za par evrov. Kdo je zdaj tu nor? :) 

edit: sem počekiral "tracking". Figurica, ki sem jo kupil preko Amazon.de je dejansko poslana iz Kalifornije USA. In kaj  imam  jaz zdaj s tem? Jebiga, ampak centa ne bom plačal neki carini ali pač komurkoli, ker sem čisto normalno naročil in nisem imel pojma od kod bodo pošiljali. V časopise jih bom dal, zajebance, če me bodo slučajno res dodatno bremenili (s tem mislim to našo Pošto oz. carino). Mrš. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 urami:

Zdaj sem pa kar malo "živčnega" dobil, ker so mi pravkar javili na fon iz Pošte Slovenije, da rabijo neke podatke glede naročene pošiljke (v smislu carinjenja). V milo mater, pred 14 dnevi sem naročil Brian May Funko figurico na amazon. de, plačal direkt s kartico in sem mislil, ej, to je to. Figurica 15 €, poštnina 3, kar se mi je zdelo OK. Kaj ima zdaj Pošta s tem in z nekim carinjenjem? 18 € je vse skupaj, če mi samo en 1 več zaračunajo bom znorel. Itak sem Pošti poslal vse možne podatke, screenshot naročila itd. Noro (predvsem v vezi izgubljanja časa in posledično še celo dodatnih stroškov). Pa itak je bil DHL v igri, ne vem, kako se je zdaj naenkrat tu znašla Pošta Slovenije? Grrrr sem jezen. Pa kot pravim, če tudi gre samo za par evrov. Kdo je zdaj tu nor? :) 

edit: sem počekiral "tracking". Figurica, ki sem jo kupil preko Amazon.de je dejansko poslana iz Kalifornije USA. In kaj  imam  jaz zdaj s tem? Jebiga, ampak centa ne bom plačal neki carini ali pač komurkoli, ker sem čisto normalno naročil in nisem imel pojma od kod bodo pošiljali. V časopise jih bom dal, zajebance, če me bodo slučajno res dodatno bremenili (s tem mislim to našo Pošto oz. carino). Mrš. :) 

 

Pa ti je amazon.de odvedel DDV? Poglej na naročilu.

Povezava do prispevka

A ne piše samo dispatched and sold by amazon, če kupuješ od njih? Nič pa ni navedeno iz kje bo pošiljka odpremljena. Jaz sem lani imel 2 naročila, kjer je bilo poslano iz skladišča iz druge regije kot pa amazon na katerem sem naročil. Naročeno na amazon.es in poslano iz Nemčije (vrnit sem moral pa v Španijo), pa naročeno na amazon.co.uk in poslano iz Italije. V mojem primeru je sicer vseeno, ker so poslali iz skladišča znotraj EU.

Povezava do prispevka
horror reče pred 8 urami:

Pa ti je amazon.de odvedel DDV? Poglej na naročilu.


Plačal sem samo tisto ceno, ki je bila navedena: 15 € figurica in 3 € poštnina.

Sicer pa nima veze, sem zadevo prespal in poslal podatke itd. Zdaj bom pač samo počakal, da vidim koliko bodo naši uradniki dodali teh stroškov carinjenja in pač požrl. Naslednjič bom pa seveda bolj pozoren na samem Amazonu.de. Ker prisežem, da od kod pošiljajo se sploh nisem zavzel. Pač avtomatsko sem sklepal, da iz Nemčije, ker dosedaj (pa veliko naročam) še ni bilo poslano od drugod.  :) 

Povezava do prispevka
Denny Crane reče pred 4 minutami:

A ne piše samo dispatched and sold by amazon, če kupuješ od njih? Nič pa ni navedeno iz kje bo pošiljka odpremljena. Jaz sem lani imel 2 naročila, kjer je bilo poslano iz skladišča iz druge regije kot pa amazon na katerem sem naročil. Naročeno na amazon.es in poslano iz Nemčije (vrnit sem moral pa v Španijo), pa naročeno na amazon.co.uk in poslano iz Italije. V mojem primeru je sicer vseeno, ker so poslali iz skladišča znotraj EU.


Ma ja, saj to je to. Če piše dispatched and sold by amazon si načeloma safe. Jaz sem šele kasneje čekiral in videl, da piše dispatched and sold by ...neko kratko ime ali kratica trgovine. In potem ko sem kliknil na to ime sem šele videl, da je USA :)

Povezava do prispevka

Eno vprašanje za znalce, ki veliko naročate itd. Koliko bi me vse skupaj stalo, če naročim to figurico:
Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint: Nomad Figurine (Electronic Games) - Amazon.co.uk

 

/ne spraševat zakaj, pubec ima svoj denar in si jo pač iz nekega razloga zaželel. Jaz sem pa zdaj izredno skeptičen glede naročil iz ne EU. :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Slinch reče Dne, 3. 1. 2021 at 15:17:

Če je vrednost samega izdelka višja od 22€: (znesek izdelka + znesek poštnine) x 0,22 + strošek postopka 

 

Fak, torej sem živel v zmoti, da je carina samo na izdelek? Ker ravno sem dobil račun za cd (vrednost malo čez €22 + €6 poštnine) - €8,77 stroškov

 

In, ker sem istočasno naročil dva, in je en delayed na 1.10. bom še za drugega plačal isto ...

 

FML

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...