Skoči na vsebino

[Vodič] Spletno nakupovanje igric igračk post-Brexit


Priporočeni prispevki

Drugač ne vem kako je z igricami, ker sem letos iz UK naročil točno eno (base, v kaslc padla 7. dan), sem pa v tem cajtu dobil ene 20 drugih paketov in razen enega filma z zavvija, ki je nucal dobre tri mesece, ni bilo nič posebnega. Naj bo to amazon, private sellerji s trackingom, random štacune z budget poštnino, vse zlo podobno kot pred brexitom. Razen davkov seveda, tu je še vedno kaos.

Povezava do prispevka

Lol... vzamem nazaj... danes so prišli vsi 4 špili.... Očitno moram sam pojamrat nekje... Drug problem... Infinite Undiscovery je fucking NTSC region.. goddammit... nisem opazil, da je pri oglasu slika US škatle.....ugh.....The funny thing? PAL verzija je menda region free......tale pa ne ....

Povezava do prispevka

čisto kot zanimivost. Iz UK sem naročil par merino majčk za okoli 160 evrov (trgovina je imela 40-60% popuste) in sem bil prepričan, da bom fasal davek, stroške manipulacije itd. Tracking kaže, da je iz UK šlo v zbirno točko v Belgijo in potem do mene. Plačal nisem nič, niti da bi šlo skozi kako carinsko pošto nič ne kaže.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

jaz sem pa včeraj po kakemu letu prvič spet naročil iz UK - končno sem našel zapakiran Resident Evil 7 Gold Edition za 15 funtičev + poštnina

 

manjša goba v riti je edino to, da je skupni znesek vsega skupaj ravno 22,10 € ali nekaj takega :D bomo videli, če bo kaka vesela dogodivščina na carini....

Povezava do prispevka
Galko reče pred 3 urami:

jaz sem pa včeraj po kakemu letu prvič spet naročil iz UK - končno sem našel zapakiran Resident Evil 7 Gold Edition za 15 funtičev + poštnina

 

manjša goba v riti je edino to, da je skupni znesek vsega skupaj ravno 22,10 € ali nekaj takega :D bomo videli, če bo kaka vesela dogodivščina na carini....

Hvala za info. Sem malo preveril ceno na angl. straneh in nato celo kupil zadevo. Na base imajo namreč spil za 15 funtov, vključno s PTT...kar je cca 17.5 EUR. Upam le, da kmalu pošljejo.

 

Lp

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 4. 6. 2021 at 8:50:

jaz sem pa včeraj po kakemu letu prvič spet naročil iz UK - končno sem našel zapakiran Resident Evil 7 Gold Edition za 15 funtičev + poštnina

 

manjša goba v riti je edino to, da je skupni znesek vsega skupaj ravno 22,10 € ali nekaj takega :D bomo videli, če bo kaka vesela dogodivščina na carini....

 

evo prišel paket, nobenega obvestila od carine, vse ok, ju hu hu :) 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

konec je.

 

the end.

 

Delivery to Non-UK Destinations

Due to the 2021 EU e-Commerce rule changes and the resulting VAT and Duty considerations, we are no longer accepting orders for delivery outside of the UK.

uredilo bitje kmetek
Povezava do prispevka

Evo... danes prišel zadnji batch iz UK :D

 

Infinite Undiscovery PAL (Ninety Nine Nights je bil še zraven v paketu, je bila dost cheap opcija,...) za X360

Star Wars The Clone Wars za GCN

Doom 3 VR iz base.com

 

Za prva dva paketa sem kar prijetno presenečen, kako hitro sta prišla, ker prej sem vedno čakal več kot en mesec ali pa sploh ni prišlo :D Boljša storitev od private sellerjev na ebayu kot pa od trgovin :D

 

So...... that's it ..... :( 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

@Slinch kvaj so zdaj te pizdarije, a nam bodo še knjige vzeli populisti, ki so glasovali za Brexit??? A je to spodnje možno?

 

  

BostjanG reče pred 1 uro:

mimogrede, od 1.7.2021 so uvedi carino na izdelke in sem danes plačal za knjigo, vredno 5,86€, ki sem jo naročil preko book depository, še dodatnih 10,28€

 

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

@Slinch kvaj so zdaj te pizdarije, a nam bodo še knjige vzeli populisti, ki so glasovali za Brexit??? A je to spodnje možno?

 

  

 

doplačilo bi pomoje moralo biti slabe 4 eur. 22% ddvja + 2.5€ za obdelavo, tako da res ne vem, od kod naj bi bilo 10+ eur :S Oz. še manj, saj je za knjige nižja davčna stopnja, kolikor vem :/

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka

Jop, knjige so 5%

 

Sem pa zasledil en carski catch v novem pravilniku, ce gres v enostavno carinjenje aka zastopa me posta aka najcenejsi postopek, ti carji vso vsebino obdavcijo po 22%. Torej ce uvazas knjige ti dajo opcijo preplacaj davek ali preplacaj postopek :D

Povezava do prispevka

To tudi mene zanima. Po eni strani, če ti potem še naši carino zaračunajo je dvojni sir po pleši - prvo ti aliexpress zaračuna DDV potem pa še naši na ta znesek.

 

Če pa to pomeni, da pridejo pošiljke direktno na dom brez carine je pa kar ok deal. Samo dvomim, ker ne verjamem da aliexpress potem ta denar zares nakaže Sloveniji na proračun in bodo naši cariniki lepo glumili in te dvojno obdavčili. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...