Skoči na vsebino

Mini hladilnik


Lunco

Priporočeni prispevki

Obstajajo neslišni, ki hladijo s Peltierjevim elementom. Jaz sem sicer videl le takega, ki je namenjen hlajenju litra mleka za kavomat, nisem pa nikoli iskal večjih. Peltierjev element ni najbolj energijsko učinkovit in se zato (še) ne uporablja pri večjih hladilnikih.

 

Edit: Neslišni so tudi dobri stari hladilniki "na plamen", ki pa so bolj primerni za lokacije brez elektrike.

Povezava do prispevka
Arey reče pred 5 urami:

Dej povej kej vec o teh na plamen, to me je zmeri zanimalo kako dela ko mi je @Fuksija leta nazaj govorila o njih. 

Mi mamo pri tabornikih včasih, če gremo kam v rupetino pa mamo kakšnega otroka, ki more met zdravila v hladilniku (ponavadi rastni hormon). Pač na bombi je in tm gori zadi.

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Arey reče pred 7 urami:

Dej povej kej vec o teh na plamen, to me je zmeri zanimalo kako dela ko mi je @Fuksija leta nazaj govorila o njih. 

mislim, da imajo gor še kr zbirko omejitev, kam vse jih ne smeš postavit zaradi plina

na pamet jih ne vem, spomnim se da je čist možna uporaba tud v zaprtem prostoru, sam ne kjerkoli

neslišni so pa res fajn pa pač hladijo do svoje cca 30-35°C pod zunanjo temperaturo, kar je dost za večino lokacij (razen šotora, v šotoru maš pir mrzel sam za zajtrk)

Povezava do prispevka

@Lunco: jaz sem lani poleti nabavil mini hladilnik Husky na Mimovrste. Okroglo zgolj 80 € (vzel sem najcenejšega) in več kot odlično služi svojemu namenu. Vrata lahko nastaviš na levo ali desno odpiranje. Niti malo ni glasen (to me je precej skrbelo!), čeprav se v res popolni tišini na vsake toliko (nisem štopal, ampak mislim da v razmaku vsaj dveh ur) nekoliko zasliši kot bi preklopil stikalo. Seveda hladi več kot odlično (nastaviš pač po želji). Točno tega mojega trenutno ne najdem, ampak mislim, da so si v tem cenovnem razredu dokaj podobni..

Ampak ni pa čisto nič "fancy"! Glede na ceno je to sicer za pričakovat. Nima recimo kakšnih steklenih vrat, v bistvu niti notranje lučke nima (kar je mičkeno moteče v nočnih urah). Pač bela kocka, ki pa služi namenu. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 50 minutami:

a je kompresorski vseeno?


Uf, če bi se jaz na to spoznal :)  Zdi se mi pač čisto kot normalen hladilnik, samo pač, da je mini. Termostat ima, to vem :), pa nastavitev od 0 do 5 (jaz imam na nekaj manj kot 4, ca. 3.8, ker vse nad štiri mi je dejansko preveč).
 


Evo, našel tega mojega (sicer je na mimovrste razprodan), ampak vsaj toliko, da bolj natančno veš o čem sploh pišem:
Husky mini hladilnik FRAA-50 | mimovrste=)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...