Skoči na vsebino

Tiskalniki


Sadako

Priporočeni prispevki

Če tiskaš vsaj približnon nekaj, torej da porabiš set kartuš recimo v nekaj mesecih, poglej za takšnimi s polnjenjem na flaške in čim daljšo garancijo. Nekateri nudijo 3 leta s spletno registracijo. Tiskalnik bo malenkost dražji, ampak preračunaj recimo za svojega, koliko daš za set kartuš na število strani in potem za te. Ponavadi dobiš zraven flaško za vsaj 6000 barvnih in kdaj tudi dve črni. Vse pa zavisi koliko tiskaš. Duplex obojestransko tiskanje je dodaten bombonček, ki se doplača. So pa pri parih brandih kar malo težave  z dobavo. 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Takrat ko sem jaz gledal so bile tiste kartuše najcenejše. Lahko da sem tega spregledal ali pa ga takrat še ni bilo.

 

Vse kar priporočam je da vzameš tistega ki ima najcenejše kartuše. Tudi če daš malo več za tiskalnik, ker dolgoročno boš za kartuše zmetal ful keša,

Povezava do prispevka

Pobje, mi lahko kdo predlaga kakšen tiskalnik oz. večnamensko napravo, ki izpolnjuje sledeče:

 

- zmore (avtomatsko) tiskat obojestransko,

- ima skener (po možnosti tisto varianto, ki sama vleče not papir),

- ne stane več kot 300eur.

 

Obenem bi bilo fino imeti tudi (lahko preživimo tudi brez):

 

- da zmore tiskat barve,

- da ni kišta velikosti avta.

 

Gledal sem recimo tole: https://trgovina.xenon-forte.si/p-134435-a4-cb-mfp-35-stranimin-3v1-ecosys-m2135dn.aspx

EDIT: ali pa tole: https://www.printink.si/vecfunkcijska-naprava-brother-dcp-l2552dn

 

Fala puno :) 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Za svojo dejavnost potrebujem konkretn printer za A3 + A4, fajn je da vsebuje tut skener, da mam vse v eni skatli. Kaj se splaca kupit, pa da neb kartus mesecno kupoval, k pridejo vec kot tiskalnik? Laserski verjetn? Ce se komu da prlepit kak predlog bom hvalezn:)

 

B7C4E5F0-FE97-4D87-8BA5-77018AEFE749.jpeg

uredilo bitje tiesto
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
keba reče pred 7 urami:

Kateri je trenutno najboljši p/p tiskalnil za domačo rabo. Recimo tam do 30-40 strani mesečno, včasih več, včasih manj. Pa da je multifunkcijski in se poveže z wifi. 

Js sm sicer nabavil Canon multi A3/A4 in ga uporabljam par dni, superzadovoljen, dela brez tezav (upam, da nism jinxnu). Na HP ne grem nikol vec, tk da je bla odlocitev Canon/Brother.

 

https://www.printink.si/vecfunkcijska-naprava-epson-workforce-wf-7710dwf-a3


je pa verjetn to heavy za easy pisarnisko delo in par deset printov mesecno.

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

lih stotaka ne, midva sva dala 150€ za tole:

https://www.epson.si/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l3150

 

ink zdrzi res precej, kvaliteta je tudi dobra, edino pripombo mam, da nima ethernet jack-a in potem rabiš met wifi na tiskalniku vklopljen (če ga nimaš priklopljenega na usb) - posledično maš stalno en pas na 2,4GHz zaseden s tem wifi signalom ...

Povezava do prispevka
Me3do reče pred 19 minutami:

lih stotaka ne, midva sva dala 150€ za tole:

https://www.epson.si/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l3150

 

ink zdrzi res precej, kvaliteta je tudi dobra, edino pripombo mam, da nima ethernet jack-a in potem rabiš met wifi na tiskalniku vklopljen (če ga nimaš priklopljenega na usb) - posledično maš stalno en pas na 2,4GHz zaseden s tem wifi signalom ...

 

Če je to heavy problem, je mogoče rešitev (seveda če maš to možnost), da priklopeš printer na nek fiksen komp, preko USBja in preko tega pcja sheraš printer čez mrežo.
Potem lahko vsi ostali pcji dodajo printer. Mora pa bit v tem primeru PC na katerega je printer fizično priklopljen vžgan, ko želiš printat.

Povezava do prispevka

I know, fora je da je printer na taki poziciji, da je usb kabel lih malo prekratek (ker ga moram speljat za regalom), pa tudi komp ni vedno prižgan ...

 

ampak pomoje bom kabel naroču pa lepo zvezal enkrat, ko bom mel malo več volje se s tem ubadat, so druge stvari bolj nujne za poštimat zaenkrat :D

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka
Me3do reče pred 3 urami:

lih stotaka ne, midva sva dala 150€ za tole:

https://www.epson.si/products/printers/inkjet-printers/for-home/ecotank-l3150

 

ink zdrzi res precej, kvaliteta je tudi dobra, edino pripombo mam, da nima ethernet jack-a in potem rabiš met wifi na tiskalniku vklopljen (če ga nimaš priklopljenega na usb) - posledično maš stalno en pas na 2,4GHz zaseden s tem wifi signalom ...

 

Tega ne štekam. Pas oz. kanal (channel)?

Sicer je precej Wi-Fijev okoli, ampak a ne povežeš tiskalnika na router? 

Povezava do prispevka

da, kanal

 

drzi, ampak še vedno tudi oddaja svoj ssid, ki ga ne moreš izklopit (moš opcijo za izklopit wifi, ampak potem tudi povezava printer - router preko wifija ne dela, tako da je edina rešitev kot je dono napisal)

 

sej ni to zdej neki dealbreaker, pač nitpicking kaj me moti :D

 

kvaliteta printanja/skener so pa ok, in tudi barve ne kuri tolko, žena je precej strokovnih knjig sprintala (2000 strani+ ziher) pa mislim da je samo enkrat dofilala do sedaj

Povezava do prispevka
Mrhovinar reče Dne, 26. 4. 2021 at 10:14:

Se da dobit za stotaka multifunkcijsko napravo brez kartuš, ampak s "posodicami" za polnjenje z barvami? 

A ti tiskalniki zmorejo isto kvaliteto tiska, kot na kartuše?

 135e je Brother v BB - multifunkcijska

 

glede tiska pa odvisno s katerim kartusarjem primerjas tiskalnik.

 

HPjev Pro al pa Canonov iP bosta nardila lepsi print tudi na navaden papir kot pa Epson/Canon G/Brother DCPJ na flaske. tiska HP flaskarja se ne spomnem.

povej raje vse svoje zelje.

 

moje pretekle izkusnje:

- kup Brotherjev na flaske je po letu dni prislo na servis, tisk mi je bil grd

- Epson je imel noro pocasen tisk, tisk average

- Canona imam doma. tisk je ok. prvi je zaradi meseca neprintanja sel na servis zaradi zasusene barve. drugega sem po 2 letih mogla dat na servis zarad zapacane glave, ceprav se je redno printal, vlilo originalno barvo, ko je je zmanjkalo

 

 

 

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
Arey reče pred 8 urami:

Laserski printer za doma, lahko čb, več al manj običajna družinska uporaba. Prej smo imeli nekega brotherja za 80€ in je po nekaj letih začel delat fleke na papirju.


Jaz imam že več kot 12 let nekega ČB Lexmarka, ki še vedno služi svojemu namenu. Je bil pa seveda večkrat konkretno očiščen/servisiran (bile so težave s fleki, pa tudi papir se je začel zatikati...). Sicer pa tudi jaz razmišljam o novem, ker ta je res že v letih. Verjetno se bom spet odločil za Lexmark.  Drugače pa, en poceni Xerox tudi ne more biti slab, pač to za občasno domačo uporabo:

Xerox Phaser B210DN laserski tiskalnik, črnobel | mimovrste=)

Brotherjev bi se pa res izgogibal, ker poznam veliko ljudi, ki so jim odpovedali oz. so (prehitro) imeli z njimi težave.

Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 10. 1. 2021 at 15:06:

Po dobrih 10+ letih je šel moj HP Deskjet 5525 po gobe tako da iščem novega. Hvaležen bom vsakega nasveta. Kar rabim:

glej še laserje imo. vsaj včasih so se meni kartuše redno sušile... barvni laserji pa niso več tako dragi.

https://geizhals.de/?cat=multi&xf=12556_4-farbig~17049_WLAN~379_4~862_Laser

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...