Skoči na vsebino

Spletni forum - zgodovinski obisk statistika


Morski

Priporočeni prispevki

To mi je jasno, da je zlata doba spletnih forumov že dolga leta končana. Folk sedaj razpravlja po raznih facebookih, reditih in podobno in namenski forumi niso več toliko popularni kot kakšnih 10 let nazaj.

 

Zanima me, če je kje kaka statistika, kdaj je bil Mn3njalnik najbolj obiskan in podobno? Kakor se spomnim sta bila na vrhuncu forumskega udejstvovanja tam tam s slo-tech. Tudi drugi forumi so imeli ogromno obiska, npr bendžolaslo.com, avtomobilizem.com.....

Povezava do prispevka

Ne bi vedel za statistiko, prvič sem se registriral in začel postat 2005., takole po spominu pa bi rekel, da je bil heyday mn3njala v smislu povprečnega števila dnevno aktivnih uporabnikov in objav tam sredi 2000-ih (2004 je štartala prva verzija foruma na Invision power board).

 

Konec 90-ih in v zgodnjih 2000-ih je bilo še preveč ljudi brez internetne povezave ali pa s ful počasnim dial-upom, tako da sem ziher, da v tistih zgodnjih inkarnacijah mn3njalnika ni bilo toliko obiskov oz. prometa.

Povezava do prispevka

Za večino "starih" uporabnikov Mn3njalnika kaže datum pridružitve 2004 (ker je bil takrat, kot je že omenil Raz forum postavljen na novo). Jaz sem bil sicer priključen že prej, praktično že v samem štartu (letnice se sploh ne spomnim), je pa tudi res, da sem bil vse do Invision prenove dokaj anonimen (v smislu, da nisem veliko sodeloval v debatah, ampak bolj ali manj samo bral). In enkrat (še pred omenjeno prenovo) sem celo menjal vzdevek.

Bi pa bilo kar fino videti kakšne statistike. 

Povezava do prispevka
  • 2 mesca kasneje...

IMO se lahko na WBM preveri dnevne obiske, ker je vedno (od 2004 dalje, če se ne motim) bilo na dnu strani vidno koliko je aktivnih uporabnikov hkrati, prav tako so bili zabeleženi rekordi v smislu dnevnega števila prisotnih kot tudi all time rekordi :) Ako me spomin ne vara.

Povezava do prispevka
Doppelganger reče Dne, 1. 8. 2020 at 10:10:

Rekord največ hkrati prisotnih uporabnikov na mn3 je bil 1420 (zapomnil sem si zaradi poštne številke). 

Dvomim, da takšno številko dosežejo vsi slovenski forumi skupaj dandanes po številu sočasnih uporabnikov.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...