Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

Ne najdem ustrezne teme, zato sprašujem v novi.

Kako se imenuje ta obkrožen del, namreč danes sem se lotil razfukat kuhinjo in priklopit pomivalca, vendar sifon nima v originalu tega nastavka, samo pokrovček navit (predpripravljeno za ta čep).

image.png.00389038e65e47e842474bc7664c50c4.png

 

Potrebujem še tudi 1 dodaten vir vode, na pomivalcu je isti priključek, kot na pralnem stroju (colski al 3/4 cole plastični navoj), v kuhinji je iz stene 1 hladna 1/2colska pipica, na katero je vezana pipa pomivalnega korita. To bi nekako moral delit na 2 veji in pripravit 1 za pipo in 1 pomivalca.

 

Skratka nekaj takšnega bi potreboval:

image.png.2f77906c3c76409e19ce735f2dddfd36.png

 

Problem je, da ne vem imen teh stvari in ne najdem na spletni strani.

uredilo bitje Mrhovinar
Povezava do prispevka

Nabavil nov sifon, ker se mi ni dalo hecat :)

Korito je bilo nabavljeno v Merkurju in imam ta pokrovček z luknjo, ampak ni standardne dimenzije in bi bil nov priključek premajhen (rob, ki ga stisne pokrovček je manjšega premera, kot luknja na pokrovčku), pokrovček je pa večjega premera, da bi vzel priključek+pokrovček.

Skratka, še pucat mi ne bo treba starega sifona, ampak samo vse zabrišem :D

 

Hvala vseeno! 

uredilo bitje Mrhovinar
Povezava do prispevka

Ej @berghaus, če me spomin ne vara, si ti kar stručko za ... vse :) Skratka, imam PVC okna in opazil sem, da je med notranjo okensko polico ter okenskim okvirjem ena manjša špranjica, najprej sem mislil, da je pač samo malo "estetsko", zdaj, ko je zunaj mraz, pa sem opazil, da dejansko malo slabše tesni tam. Itak bom klical na podjetje za reklamacijo, ampak a lahko tudi sam probam s čim zatesnit? S kakšno silikonsko tesnilno maso nimam verjetno kaj preveč za zajebat, kajne? 

Povezava do prispevka

Okna so nova, niti pol leta, zdaj jih imam prvo zimo. Pač res sem mislil, da je to samo vizualna napaka, potem sem pa videl, da je pri eni špranji vseeno malo hladneje, kot da bi skozi vleklo. 

 

Skratka, valda, reklamacija, ampak ker kdo ve, koliko časa bom s tem čakal in urejal, me zanima, kaj lahko sam naredim, sploh če me stane kaj, pod 10€? Ne bi rad nabavil nekega napačnega tesnila ali karkoli podobnega, kar bi "poškodovalo" okna. 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 6 urami:

 

tole pa ni nase delo. Cakamo se les da se pult zakljuci 

20B7A236-0817-418D-9797-342938BB9257.jpeg

 

Ohoho, tole boš pa malce bolj pokomentiral.......

 

Trenutno delam viseče omarice za delavnico, takoj zatem je na vrsti 7 metrov pulta z industrijskim podnožjem, v tvojem stilu. Oziroma v temle, 24:25 dalje, da ne boš cele sestave gledal, verjetno te ne zanima:

 

 

Daj malce več poslikaj svoje podnožje, kok te je/bo prišlo, kakšen top bo, morebitni predali itd itd.

 

Povezava do prispevka

To bo pult predali ce bodo pridejo kasneje. Zdej nimamo cajta tole urejat. Kar se tice lesa nevem kaj bodo dali notr ampak mislim da bo isti stil kot si gor omenu k bodo zgali les pa lak cez. Bom poslikal naslednji teden bo koncano. 
tole bi toe stalo ene 3-4k ker nam je delal frend smo placali 1000.-

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 2 urama:

@Avion, nič ne boš zajebal, bi pa vseeno na tvojem mestu uveljavljal reklamacijo, sej ti pripada. Včasih celo radi vidijo, da kupec popravlja njihove napake, potem imajo sto in en izgovor za izogibanje reklamacijskim popravkom, češ, stranka je to zajebala.

 

Lahko ti pa povem, kako bi jaz saniral tole.

 

 

Ja, saj zato sem v precepu: ali se mi da reklamirat in čakat, če lahko sam zafilam in s tem nič ne zajebem? :D Daj, če imaš kakšen nasvet, bom vesel. Lahko ti šibnem tudi fotko, ampak mislim, da ti je jasno: notranja okenska polica, okenski okvir, vmes je rahla špranja, to je pa to. 

Povezava do prispevka
Boris reče pred 1 uro:

To bo pult predali ce bodo pridejo kasneje. Zdej nimamo cajta tole urejat. Kar se tice lesa nevem kaj bodo dali notr ampak mislim da bo isti stil kot si gor omenu k bodo zgali les pa lak cez. Bom poslikal naslednji teden bo koncano. 
tole bi toe stalo ene 3-4k ker nam je delal frend smo placali 1000.-

 

Ti le poslikaj, me res zanima kako bo izpadlo :w00t:

 

Avion reče pred 36 minutami:

Ja, saj zato sem v precepu: ali se mi da reklamirat in čakat, če lahko sam zafilam in s tem nič ne zajebem? :D Daj, če imaš kakšen nasvet, bom vesel. Lahko ti šibnem tudi fotko, ampak mislim, da ti je jasno: notranja okenska polica, okenski okvir, vmes je rahla špranja, to je pa to. 

 

Je jasno, ti pa kar napopaj fotko, ti bom na njej s svojimi risarskimi skilzi (lol) pokazal, kako bi se JAZ tega lotil.

Povezava do prispevka

Kot je mrhovinar povedal.

 

Imaš več vrst purpena, če se boš sam lotil obvezno glej da vzameš nizko ekspandirajočega! Pa zaščitni trak nanesi pedantno in bolj na široko, ker je ostanke purpena jeba pucat.

Purpen s slamico, ne tistega za pištolo.

 

Na koncu pa beli silikon in silikonska ploščica in bo tipi topi.

 

Če ti bodo prišli majstri rihtat ne pusti da zgolj potegnejo silikon. Tam imaš toplotni most (kondenz) in bo silikon kmalu odpadel, v steni za polico pa se ti bo nabirala voda. Se ti že.

 

Mimogrede, kako imaš narejeno fasado (špalete), da ti sploh prodira hladen zrak do notranje police?

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka

Zdej če so običajna okna imajo spodaj nasedni rob (za fiksiranje in prekinitev toplotnega mosta), polica se potisne do njega:

 

images.jpg.4996adb17b8953b1658f930e74a3fe98.jpg

 

Recimo, no, večina montira ta stil, vsaj kolikor je meni znano.

 

Se pa dogaja, da je špaleta šlampasto narejena, nasedni rob pa ni po kompletni površini izoliran (ral montaža):

 

Okno.jpg.43981e66e55d7252c9cef3f4feed7331.jpg

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...