Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

Boris reče pred 12 urami:

sekret pa kopalnica je ql ce mas loceno ze ce dobis goste. Pri nas je arhitekt tko naredil tloris da je locil jedilnico kuhinjo pa mali wc od "nocnega" dela kjer mam dobe pa vecji wc z tusom. Tako da ce ti uletijo gostje k niso glih starci zaprem vrata in ciao. Tko da ce mas to moznost pustis mali sekret ce imas skoljko v obeh seveda. 

Čaki ti bi mel v kopalnici tud sekret? To ni potem ločeno ampak je kopalnica + dodaten wc. Ker profita od ločenega wcja je sicer zelo malo - tolk da če se en tušira rad pol ure in te je sram it srat.

 

Mrhovinar reče pred 11 urami:

Moja izkušnja, da bi raje kak mesec dlje ostal v najemniškem in zrihtal vse, kar nameravaš, ker ko si enkrat notri ali:

a. se ne lotiš;

b. imaš tolk svinjarije, da na 3 dni pucaš generalno stanovanje (ta jebeni prah je povsod, na stenah, stropu, vseh možnih kotičkih ...).

 

Midva sva prenavljala kopalnico, WC in v hodniku menjala laminat s ploščicami. Hitro se kaj zakomplicira pri starih gradnjah ali pa slaba izušnja z mojstri (v mojem primeru, ko ni znal odtokov nardit; 1% padec pri najbolj obremenjenem odtoku, cevi združil na << voda iz leve proti desni, da bi začelo zamakat pri tesnilih, slepa črevesa v vodovodu in podobno).

 

Že iz tega stališča bi si prišparal, vsaj jaz, kar precej živcev. 

Material ni pretirano drag in če znaš sam kaj postorit, se ti izplača razmislit o podaljšanju bivanja v najemniškem za 2 meseca in si vse poštimaš.

Padec 1% na enem odseku ni nujno problem, važen je skupen padec.

Na svinjarijo pa - je res, samo to se pač plača da lahk prej vse zrihtaš in plačuješ najemnino + kredit hkrati pol leta, leto...

Heh, odkar sem tu, počas bo 4 leta živim na gradbišču... je sitno pa se navadiš.

 

stom1c reče pred 10 urami:

To je vse res, ampak sem zelo na tesno s financami.

poleg tega je to 65 let stara bajta, verjetno vecina ve, kaj je pod parketi in kako izgleda 60 let star “estrih”.

ni to samo stara tla dol in nova not.

pa tut kar se sten tice, ce grem drezat, lahko vrzem vse skupaj z ometi vred dol do ciglov in jovo na novo.

pol si pa ze na menjavi radiatorjev, obnova vrat in podbojev, komplet prenova vodovodov, kuhinje zagotovo ne bi dal take instant, vgradne omare bolj licno narejene, spalnica bolj prakticna, skorajda se ne konca.

ni zdej da sem kupil podrtijo, ampak so ljudje tu ziveli, tako da stvari funkcionirajo.

razen neumnosti, kot to, da sta v kuhinji klima in hladilnik prikljucena na podaljsek.

in podobno v dnevni.

ampak take stvari se bodo uredile pred vselitvijo.

definitivno pa ne grem razbijat sanitarij, ker to bo ornk poseg. Verjetno bi hotu met pol podometne kotlicke, horizontalni iztok vode iz skoljke in podobno.

 

en je vprasal, kaj bom s porumenelimi klimami.

kolega je slikar in mi jih bo pobarval.

v nek batchelorsko gejmerski fantazijski motiv.

 

 

ko smo ze ravno tu.

ima kdo izkusnje z uv filter folijami na oknih? deluje?

okna so namrec ogromna in mancave soba je prakticno ves dan osvetljena.

bad za legokocke. Bi transparentna folija resila zadevo, al je to bolj tako-tako, boljse rolete spustit?

Jap, tako smo mi padli not v to. Dajmo samo kopalnico. Ok, dajmo podret vse stene tu bo večja kopalnica. 8k€ pa par mescov praha.

Dajmo izolacijo, pa če to delamo dajmo še...

In na koncu da je treba 1. štuk spravit v bivalno stanje, potem imam pa celo bajto prenovljeno in še talno not. :D

 

Btw UV filter za okna, a niso šipe iz stekla že itak UV filter?

 

Slasher reče pred 8 urami:

Dečki, 2 težavi imam v stanovanju in roko na srce, ne vem na koga se obrnit za to.

 

1) Na hladilniku se je guma odlepila in posledično več ne dihta v redu, tudi vrata se slabše zapirajo. Najbrž lepljenje s sekundnim lepilom ni rešitev, ne? Ampak kaj je?

 

2) Leta 2016, ko smo se vselili, so monterji vgradili v tuš kabino okvir z vrati brez da bi prej dali silikon. Pol so to reševali naknadno tako, da so poskušali zapolniti robove. Itak se trga, pušča, grdo je, itd. Tega imamo poln kufer in je treba popravit/zamenjat. Kako se okvir ven dobi? Ali je treba razbit tudi ploščice?

 

IMG_2848.jpg

IMG_2850.jpg

IMG_2851.jpg

IMG_2852.jpg

IMG_2853.jpg

IMG_2854.jpg

 

1) Skor ziher guma ni nalepljena in maš fuč ali nosilec ali pa gumo. Lahko seveda lepiš, jaz bi kak neostik oz neki takega prej kot sekundno, je bolj prožno in bi moralo lažje nosit konstantno rukanje, čeprav I guess da bi sekundno tud palilo.

2) Holy shiet.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 13 minutami:

 

 

Jap, tako smo mi padli not v to. Dajmo samo kopalnico. Ok, dajmo podret vse stene tu bo večja kopalnica. 8k€ pa par mescov praha.

Dajmo izolacijo, pa če to delamo dajmo še...

In na koncu da je treba 1. štuk spravit v bivalno stanje, potem imam pa celo bajto prenovljeno in še talno not. :D

 

Btw UV filter za okna, a niso šipe iz stekla že itak UV filter?

 

 

Evo, to. Dej se to, pa ce smo ze glih tu, dejmo se to, mater talno gretje bi mel, evo se nova plinska pec. Zdej ce ma kdo starse rockefellerje, ni panike.

men je sam vazn, da se cimprej preselim.

ni da gradim novo bajto, ko res hoces tip top, ampak za eno dekado, pol pa pitaj boga, kaj se bo zgodilo. Lahko pa vse prodam pa si sezidam bajto. Kdo ve.

 

ej pa berem po lego forumih, da kocke ful porumenijo, ce direktno sonce na njih sveti, tak da ne vem, kak je s to uv zascito v samih oknih. Eni dajo uv tint folije, sam oken si res ne bi zatemnjeval.

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 27 minutami:

ej pa berem po lego forumih, da kocke ful porumenijo, ce direktno sonce na njih sveti, tak da ne vem, kak je s to uv zascito v samih oknih. Eni dajo uv tint folije, sam oken si res ne bi zatemnjeval.

 

Določene porumenijo tud v omari v temi. Been there done that :) Baje se da zrihtat, ampak v tem trenutku se mi ne da, ker doda prav luštno patino na skulls eye shoonerju :)

Ziher pa dlje časa barve ostanejo če ti ne sije direkt gor. 

Povezava do prispevka
Kinetic reče pred 10 urami:

 

Določene porumenijo tud v omari v temi. Been there done that :) Baje se da zrihtat, ampak v tem trenutku se mi ne da, ker doda prav luštno patino na skulls eye shoonerju :)

Ziher pa dlje časa barve ostanejo če ti ne sije direkt gor. 

Ravno sonce ti jih potem pobeli ;)
Strokovno se postopku reče "retrobright" .  Sonce (UV) + peroksid

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
berghaus reče pred 1 uro:

Obvezno žaluzije (rolete). Pri ogromnih steklenih površinah in na vrhu bloka boste poleti gagali. Klima gor ali dol.

40cm stene in 2019 polozena na novo streha s termoizolacijo mislis da ne bo pomagalo?

zaluzije pa ze mam.

Povezava do prispevka

Pomaga v nihanjih. Mi imamo na bajti 20 cm fasade in preko 30 cm v strehi. Ampak ko pride vročinski val in se začne zadeva pregrevati je ponoči umor spat. Zjebe nas ravno steklena površina, nimamo še polken in ko se celi dan upira sonce v bajto ima klima ogromno dela, da ostane znosno. S primernim zastiranjem oken sploh ne bi rabili klime.

 

In če sem prebral prav, imaš veliko steklenih površin, plus obkrožen si z betonom. Poleti vam bodo prišle žaluzije še kako prav, boš videl.

Povezava do prispevka
stom1c reče pred 11 urami:

Evo, to. Dej se to, pa ce smo ze glih tu, dejmo se to, mater talno gretje bi mel, evo se nova plinska pec. Zdej ce ma kdo starse rockefellerje, ni panike.

men je sam vazn, da se cimprej preselim.

ni da gradim novo bajto, ko res hoces tip top, ampak za eno dekado, pol pa pitaj boga, kaj se bo zgodilo. Lahko pa vse prodam pa si sezidam bajto. Kdo ve.

 

ej pa berem po lego forumih, da kocke ful porumenijo, ce direktno sonce na njih sveti, tak da ne vem, kak je s to uv zascito v samih oknih. Eni dajo uv tint folije, sam oken si res ne bi zatemnjeval.

Na hitro sem najdu tole https://www.thoughtco.com/does-glass-block-uv-light-608316

Torej UVB blokira, pa 75% UVA, mogoče več odvisno od stekla. Not sure kater UV moti kocke.

 

Uglavnem če te prav zastopim nimaš izolacije sploh, samo je pa nova in izolirana streha? Pomagalo bo že, samo če stene niso izolirane + oken maljon... no wonder da majo 2 klime not :) Plus žaluzije so zunanje ali notranje? Če so notranje potem ne bo dost.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 1 uro:

Na hitro sem najdu tole https://www.thoughtco.com/does-glass-block-uv-light-608316

Torej UVB blokira, pa 75% UVA, mogoče več odvisno od stekla. Not sure kater UV moti kocke.

 

Uglavnem če te prav zastopim nimaš izolacije sploh, samo je pa nova in izolirana streha? Pomagalo bo že, samo če stene niso izolirane + oken maljon... no wonder da majo 2 klime not :) Plus žaluzije so zunanje ali notranje? Če so notranje potem ne bo dost.

Stene izolirane? Fasada seveda je, z notranje strani pa razn ometa seveda no drugega.

zunanje zaluzije.

Povezava do prispevka

Fantje in dekleta, iščem kakšno pametno usmeritev za tale problem - drugo leto bom zraven 130 let starega kamnitega objekta delal delavnico, odmik bo 0,00 oz. minimalno. Kamnit objekt ima 50cm zid, brez izolacije, brez temeljev, torej katastrofa od vlage. Kakšen bo novi objekt še ni čisto določeno, ali skeletna ali klasična ali celo prefabriciran beton. Ampak vsekakor izolirano in ogrevano. In zdaj kako preprečit, da bi vsa vlaga iz zidu šla na fasado, ki bo zraven? Odmik sam verjetno ne bi dost pomagal, ker bi zrak glih tako notri stal. Ideje so bile injeciranje zidu na celotnem stiku, drenaža, varjenje izoteka na obe steni, vodotesna betonska stena, če naštejem samo bolj prizemljene :) Dobrodošle tudi out of the box ideje.

 

Na mestu tega okenca na sliki bo narejen preboj in prehod iz kamnitega v novi objekt. Kamniti bo imel na novo tudi hidroizolacijo v tleh, ne bo pa ogrevan ali kakorkoli durgače saniran.

 

 

IMG_20210310_072612.jpg

Povezava do prispevka

Če bo odmik ne vidim problema, novi objekt bo tako ali tako zunanje izoliran (fasadiran)?

 

Če ne bo odmika znate imeti problem, ker bo točka rosišča v steni.

 

Koliko odmika si lahko privoščite? Vmesni prostor bi se lahko izkoristil za sto variant (skladovnica, micano skladišče, kolesarnica......karikiram).

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka

Novi objekt bo izoliran, ja. Prva ideja je bila nekaj takega, kot predlagaš ti. Torej 2,5m odmika, vmesni prostor delno pokrije in uporabi za skladišče. Ker pa bi z novogradnjo radi čim manj rušili obstoječo kompozicijo objektov, bi jo radi porinili čimbolj k temu zidu. Recimo odmik <50cm, oziroma kolikor je nujno za preprečitev težav z vlago in normalno izdelavo fasade.  Idealno pa seveda odmik 10 cm, če bi bilo izvedljivo:)

Povezava do prispevka

10 cm bo težko izvedljivo, ker ne bo prostora za zaključek fasade (zaribavanje, končni sloji).

 

Drugače pri modernih izvedbah fasad, bližina drugega objekta ni noben problem, kar se vlage tiče, ravno obratno, zrak vmes služi za sušenje, važna je samo izvedba cokla s konkretno spodnjo hidroizolacijo, da ne pride do kapilare. Tako ali tako, če prav razumem, bo prostor vmes pokrit, torej suh?

Povezava do prispevka

Vmesni prostor je pod napuščem, jap. Ampak če računaš da mora bit plac za malarja, si takoj na kakšnih 70cm, razen če bo glavni kriterij za izvajalca, da je manjših mer pa bo 50 cm. Sj najbolj idealno bi blo kar kamnito steno vkomponirat v objekt, pa met samo letno delavnico, čez zimo pa dopust. Ah ja.

Se bom še kaj javil če bo kaj zanimivega, nekaj sanjamo o eni stranici iz butane ilovice :D

Povezava do prispevka

Hja, jaz sem kupil flet, odstranil staro kuhinjo in videl da je za plin uporabljena kar zdelana vodovodna cev nataknjena na tisto ki je pac prisla iz plinovoda, ker so zgleda v prejsnji prenovi delali neke spremembe tlorisa kuhinje. Nimam pojma ce je to safe ali ne, ampak zgledalo je malo "rusko" in ker nimam zelje v luft spustit celega bloka sem klical plinarno, kjer so mi za ureditev situacije zaracunali dobrih 500e :D  Takih neplaniramih 500e je bilo kar ene par, tako da na tvojem mestu bi se pripravil :D

 

 

Pred casom sem v enem drugem topicu spraseval o ometavanju sten, zdaj sem se pa projekta koncno lotil in je verjetno ta topic bolj primeren. Nanesel sem spric, zdaj pa bi moral namontirat faže. Ker search s keywordoma "profili faže" ali "vodila faže" v bauhausovi trgovini ne obrodi sadov me zanima kaj tocno iscem? Vem da je lahko to navadna lesena latica, lahko je pa aluminjasto vodilo. Kaj je boljse in kaj je najboljsi nacin pritrjevanja teh zadev?

Povezava do prispevka

Če si laik v tem obvezno aluminijasto vodilo. Nastaviš na steno, podložiš kjer je potrebno da bo vse v "vaservago" in potem samo zafilaš vmesni prostor in porežeš. 

 

Iščeš pa pod "ometni profil", včasih "zaključni profil za omete" ipd ipd.

 

https://sl.aviarydecor.com/2669-lighthouses-for-plaster-types-and-application.html

 

En nasvet, zadeva je simpl do amena, ampak, bodi precizen u piko. Ufuraj libelo do amena, picajzlaj. Ker tako kot boš nastavil profile, tako boš potem preslikal kompleten omet. Jaz sem v prvem prostoru šušmaril, zdaj imam ful jebe tako z vogali kot štukaturami.

 

 

 

 

Povezava do prispevka

1. S špago povežeš prvi in zadnji profil, našponaš. S tem imaš ravnino za vse vmesne, ker hočeš ravno steno.

2. Namečeš omete, zgladiš, potegneš profile ven, v njihovo luknjo namečeš omet in zgladiš, zdaj ti že poravnani ometi služijo kot faža. Ne rabim razlagati, da veliko folka profilov ne pobira ven (razen tistih, ki jih uporabijo večkrat), ker itak pride čez še fini omet/keramika/lesni oboki/whatnot.

 

 

 

Povezava do prispevka

Na tvojem linku so omenjene sponke za pritrjevanje:
 

Navedek

 

Da bi se jih izognili, morate odstraniti svetilnike po ometanju. Zaradi fleksibilnosti svetilk je potrebno izdelati posebno rešitev za njihovo polivanje, da bi okrepili strukturo dela. Za pritrditev elementa na steno lahko uporabite sponke

 

Ne razumem cisto ali te sponke zabijem v steno ali moram kaj zvrtat in potem s kaki vijakom reguliram njihov pomik.

Povezava do prispevka

Pusti te sponke, to je fensi šmensi za čupkanje keša. Velika večina profile samo utopi v flosne malte, umeri in pusti, da se vse skupaj posuši in otrdi, thats it. Eni jih vijačijo na steno.

 

Tule naprimer od 04:15 dalje, flosni malte (model fura lepilo, isti klinac), profil vtopiš, naštelaš, umeriš, profit. Le da tu dela horizontalne faže. Zasukaj za 90 stopinj pa imaš vertikalne :)

 

 

Faža je lahko ama karkoli, kar lahko spraviš v vaservago, ostane na mestu, ko drgneš ravnilo po njej in ne zgnije v steni. Eni dajejo lesene letve, plastične kotne profile, eni obične aluminijaste kotnike za siporeks. Karkoli kar daš lahko na steno in ostane ravno, oziroma lahko umeriš v ravnino. 

 

 

Povezava do prispevka

Točno tako.

 

Mimogrede, tisti, ki imate namen delati omete in imate gladke stene, obvezno delajte špric, oplesk bolj pravilno. Drugače vam bo omet padel dol. Betonske stene ne smeš nikoli ometavati "na golo", brez šprica. Ok, lahko, samo se bo krušil, odpadal. Omet se mora nekam prijeti.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...