Skoči na vsebino

Samsvoj mojster


Mrhovinar

Priporočeni prispevki

Vzemi še en gost velik čopič:

 

1114273356_opi.jpg.a06325f51ff380b4e62b2eb826f27acd.jpg

 

 

To je čopič za močenje sten. Namreč predno začneš nametavati omet na špric moraš omočiti steno, da ti ne speče ometa, da ne bo vse razpokano, ker ti bo apno v suhem špricu koj srknilo vlago iz sveže nametanega ometa.

 

Omočiti ne pomeni da vse teče dol iz stene, pač da na vlažen špric nametavaš vse skupaj. Pa še pomaga ti, če nisi dovolj hiter, da ti omet prej ne zakrkne, predno ga poglancaš v nulo.

 

 

Povezava do prispevka

Tega ze imam, sem omocil zidake tudi pred nanosom sprica, kot je svetoval uporabnik dzuko :) Mogoce se eno vprasanje, preden zacnem - iz stene, ki jo bom ometal imam namen postavit eno knauf steno. Je boljse ta stenski knauf profil zasraufat v goli cigl ali ze ometano steno?

Povezava do prispevka

Imenovanja vseh teh zadev so velik pain in the ass, izrazov za vsako obstaja nebroj zaradi tega raje napopam fotko ali posnetek, da nek laik sploh ve o čem nabijam. Isto je pri meni, dolgoletni majstri poznajo večino izrazoslovja in ama noben ne uporablja uradnega, zato je živa muka uplevelit pravo informacijo, ko se dva takšna menita med sabo, pojma nimaš o čem govorita.

 

Valda je težko nekemu laiku potem iskat material po netu, ker niti ne veš pod kaj ga iskati, slovenski način poimenovanja nič ne pomaga k temu. Kela, fangl, žlica....meni je to vse isti kurac. Čeprav fangl je bolj kot zajemalka (pojma nimam kako se mu pravilno reče in če bi zdaj popnil fotko fangla in me vprašal pod kaj ga iskati v štacuni bi moral iti googlat izraz). Ali pa žage, dejansko moram pomisliti kaj mulcu reči, da mi prinese. Ali pa raje opisati kaj bom delal.

 

Zadnjič sem ga prosil, da mi zunaj pripravi tračno žago. Glede na to, da delava omarice sem sklepal v uporabo logike dela z vezano plato, pripravil mi je dobesedno tračno žago:

 

2000.png.5c8ca4d7c644baef12dc226cb105ad11.png

 

Težka je ko prasica pa še odkopat jo je moral.

 

Na vprašanje kako misli, da bom zunaj s tem rezal 2,5 metra x 1,5 metra velike plahte me je nahrulil da naj mu drugič naročim potopno žago (in kot običajno, jo pri nas veliko folka imenuje ročna tračna žaga, ker jo furaš po stezi, traku):

 

DZ1brz61kG08.jpg.86b908f68774abf3b9fa8da69fa802bb.jpg

 

Ja ok, najin Dewalt je tudi "potopna" žaga, pravilneje je ročna krožna žaga:

 

59950317887.jpg.5f06fc5479839f0ba6ea55b30bdc56a5.jpg

 

Katero bi mi potem pripravil?

 

Nekaj časa me je gledal, potem pa rekel:  "Dej drugič reč da rabiš Makito pa čao piki.....".

 

Kaj jaz vem koji kurac kako se reče pravilno vsaki pizdariji :lol:

 

Da ne bo kdo mislil, imam popolnoma iste probleme pri šopingu v Bauhausu. Zato raje furam fotko na mobilcu da jo nakažem študenteraju v štacuni. 

 

Trenutno se jebem z mrežo za vrt, v vsaki štacuni me debelo gledajo, razlagam na polno, furajo me k navadnim ograjam, kletkam za papige....dokler ne pokažem fotke:

 

peas-cattle-panel-trellis.jpg.12beeb334a24beca71ffdbbb9bbcadec.jpg

 

Aja, to pa nimamo, kaj pa je to? Kako pizda naj vem, po celem svetu jo imenujejo cattle panel trellis, tukaj jo pa ne najdem ker živi bog ne ve kako se tej pizdariji reče in kje jo iskati. Mreža za govedo valda ne obrodi sadov, oziroma s tem izrazom izpadem še večji debil. Sploh ne bom omenjal pogovora na zadrugi, bruke. Sem se naposlušal sikanja kak kurčev vrt to delam, da rabim lok iz mreže. Dej kurba zlez ven iz klinčeve jame. Pri takih forah res ne morem drugega kot prikimati @andrejus da smo jebena rupetina. Pa ne bom zdaj iz nemačke naročeval govedorejsko mrežo, alo.

 

Tako da če ima kdo info kako se tej pizdariji reče in kje jo nabavim brez prodaje ledvice ga zašenkam s pirom.

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka

Res je. Delati nameravam klasični zeleni obok z vzpenjalkami, ki postane ob špici pozelenitve precej obremenjen, sploh ker smo na vetrovnem območju. Zaradi tega ne bi dajal neke običajne armirne mreže, ki poleg vsega še grdo rjavi. Samo dobiti pri nas tega hudiča je pa mission impossible <_<

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Gospod bauhaus berghaus in ostali, kaksne svedre za beton (armiran) predlagate. Pred leti sem poleg makita vrtalnika kupil se en set kjer je blo poleg ostalih nastvkov za vijacenje not se po 8 svedrov za les, kovino in beton. Potem sem imel se nek set svedrov za beton iz Bauhausa, neka una njihova low quality inhouse znamka k dobis 8 svedrov za 15€ in se nekaj isto low tier posamicnih svedrov, ki sem jih do kupil po potrebi. Jasno so se mi tekom let prakticno vsi ti svedri za beton bodisi skrhali, odbrusili, pocili ali celi zlomili. Vprasanje je torej konkretno katere svedre kupit za res trd armiran beton da se bom z njimi lahko hvalil se dolga leta? 

Povezava do prispevka

po tuširanju mi izpod kabine nekako pride voda, tam kjer je označeno s puščico:

 

spacer.png

 

je možno da pušča/se je snel sifon? silikonski stiki so dobr zatesnjeni. problem je to sam narazen dobit, verjetno morm porezat silikon da vzamem kad stran pa pol na novo zatesnit? kad je iz enega dela tko da stranice ne morm stran vzet da bi prišel do sifona

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 21 urami:

Gospod bauhaus berghaus in ostali, kaksne svedre za beton (armiran) predlagate. Pred leti sem poleg makita vrtalnika kupil se en set kjer je blo poleg ostalih nastvkov za vijacenje not se po 8 svedrov za les, kovino in beton. Potem sem imel se nek set svedrov za beton iz Bauhausa, neka una njihova low quality inhouse znamka k dobis 8 svedrov za 15€ in se nekaj isto low tier posamicnih svedrov, ki sem jih do kupil po potrebi. Jasno so se mi tekom let prakticno vsi ti svedri za beton bodisi skrhali, odbrusili, pocili ali celi zlomili. Vprasanje je torej konkretno katere svedre kupit za res trd armiran beton da se bom z njimi lahko hvalil se dolga leta? 

 

Obvezna karbidna konica, mogoče kakšna Bosch SDS kolekcija? Žal nimam ravno ogromno izkušenj s tosortnim orodjem, dobro mi služijo tudi Lidlovi svedri, se pa držim postopka manjše izvrtine in hlajenja svedra, imamo namreč izredno trde plate in nosilne stebre. 

 

@RAD!OACTIVE, ne da je možno, je celo verjetno. Čimprej saniraj tole, ne vem kako je izveden sifon, da ne bi prišlo do zamakanja pod keramiko ali celo v nosilno ploščo.

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 18 minutami:

 

Obvezna karbidna konica, mogoče kakšna Bosch SDS kolekcija? Žal nimam ravno ogromno izkušenj s tosortnim orodjem, dobro mi služijo tudi Lidlovi svedri, se pa držim postopka manjše izvrtine in hlajenja svedra, imamo namreč izredno trde plate in nosilne stebre. 

 

@RAD!OACTIVE, ne da je možno, je celo verjetno. Čimprej saniraj tole, ne vem kako je izveden sifon, da ne bi prišlo do zamakanja pod keramiko ali celo v nosilno ploščo.

 

ja sej, edini način da porežem silikon pa kabino razmontiram da vidim?

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 16 minutami:

S tem mislis da najprej ozjo luknjo naredis in jo potem siris s sirsim svedrom? Hlajenje pa da vmes premore delas med vrtanjem?

 

Drži, prvo manjši sveder, zraven imaš kozarec vode, v presledkih hladiš sveder. Pomembno je, da hladiš pravočasno, ne ko je že zakaljen.

 

 

@RAD!OACTIVE, če nimaš sifona, ki se ga razmontira z vrha ne bo šlo drugače. Pod sifonom imaš ponavadi 90 stopinjsko koleno,(razen če imaš direktni odvod v vertikalo), nanj pa pritrjen odvod. Tu dostikrat "spusti". Ne vem sicer kako je pri tebi, a če imaš potrjeno dobro pritrjen sifon na samo kad potem ne vidim kje drugje bi lahko bil problem. Voda pod samo kadjo po navadi ne pomeni nič dobrega, žal.

 

@Douchebag, flikaš lahko ama s čimer hočeš, ostanki, polnilne malte, izravnalna lepila, mavci, največji problem je končna izravnava, oziroma "ujetje" reliefa preostale stene, da se po zaključku ne vidi cesta sredi zida. Zahteva nekaj brušenja in končno malarijo. Ne vem kakšen je tvoj omet na tem določenem mestu. Pri nas doma je kar konkreten problem, ker imamo grobe omete, ki jih je delal stručko in se jebem na polno, da bi v nulo skril kanal, žal ne vedno uspešno. Fini gladki ometi so lažji, zahtevajo pa konkretno porcijo kitanja in brušenja. Če imaš fine omete boš kital in brusil, če imaš grobe boš zaribaval.

uredilo bitje berghaus
Povezava do prispevka
berghaus reče pred 5 minutami:

Drži, prvo manjši sveder, zraven imaš kozarec vode, v presledkih hladiš sveder. Pomembno je, da hladiš pravočasno, ne ko je že zakaljen.

Ja saj tudi sam vedno najprej z mansim svedrom pa potem postopoma na vecjega. Hladil sem pa samo s premori, brez vode. Saj kaksnega sem gotovo po lastni neumnosti sfukal, sam zadnji (low tier Bauhaus) se mi je zlomil instantno, ni mogel biti pregret (tudi ostanek svedra ni bil vroc), tko da je bil pomojem samo krš.

Povezava do prispevka
berghaus reče pred 25 minutami:

 

@Douchebag, flikaš lahko ama s čimer hočeš, ostanki, polnilne malte, izravnalna lepila, mavci, največji problem je končna izravnava, oziroma "ujetje" reliefa preostale stene, da se po zaključku ne vidi cesta sredi zida. Zahteva nekaj brušenja in končno malarijo. Ne vem kakšen je tvoj omet na tem določenem mestu. Pri nas doma je kar konkreten problem, ker imamo grobe omete, ki jih je delal stručko in se jebem na polno, da bi v nulo skril kanal, žal ne vedno uspešno. Fini gladki ometi so lažji, zahtevajo pa konkretno porcijo kitanja in brušenja. Če imaš fine omete boš kital in brusil, če imaš grobe boš zaribaval.

 

Thx - a lahko potem to samo v omet spravim, da ne štemam tud betona zadaj?

 

Glede barve - a ni tako da stvar prebarvaš in je to to?

 

Še to - kakšen je mehanski postopek rezanja (tudi orodje), da ne fardirbarš še ometa okoli?

uredilo bitje Douchebag
Povezava do prispevka

Ne, omet je pretanek. Vnesti moraš kabelske kanale, plus sloj, ki to vse drži in pokriva.

 

Vidijo se neravnine, ko steno pogledaš iz strani se vse vidi. Barva pokrije odtenke, ne pa neravnine.

 

Mehanski postopek mimo klasičnega štemanja je naprimer z rezalko, ali pa z robotom, oziroma pripravo z dvema nožema. Izpade lažje, lepše, čistejše......

 

Rezalnik.thumb.jpg.cb181b3e492e10e991dee115f00c0053.jpg

 

 

Vso to orodje se da najemati.

Povezava do prispevka

@Douchebag

 

kar ti je pimp napisal, profiči majo celo namensko orodje za to, ki ima dve rezili 

 

pa rajsi malo bolj notri kot vn, da se ne boš potem jebal z gipsanjem, ko bo kabel sililo vn ...

 

je že Berg zalimal orodje vidim :D

 

načeloma more gips pokrit do cegla oz. računaj da ostane dovolj placa za omet/finish, ker drugače se bo vidlo, spet, kot je Berg napisal

uredilo bitje Me3do
Povezava do prispevka

S čim naj zalepim zaščitno letvico pri steklokeramični plošči? DYI na hitro sem poskusil s sekundnim pa se je po par dneh valda odlepilo. Vem, da obstaja nek silikon namenjen visokim temperaturam, sam da bom s pištolo naredu celo packarijo za eno letvico. A imate še kakšen predlog? 

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...